آکادمی شماره یک آموزش املاک

0 دانشجو

مجله آموزش املاک

اتوماتیک سازی املاک چیست؟

اتوماتیک سازی املاک یعنی اینکه به سیستم‌هایی که برنامه‌های شما در آن است، برنامه‌ای بدهید تا آن‌ها بدون نیاز به اپراتور بتوانند کارها را انجام دهند. برنامه‌هایی که برای این سیستم‌ها تعریف می‌کنید، باید بسیار دقیق باشند تا موجب افزایش بازده کسب‌وکار شما شوند. جالب است بدانید، امروزه درصد قابل توجهی از متقاضیان اجاره یا خرید مسکن، به طور کامل به صورت آنلاین به هدف خود می‌رسند
اتوماتیک سازی

اتوماتیک سازی املاک یعنی اینکه به سیستم‌هایی که برنامه‌های شما در آن است، برنامه‌ای بدهید تا آن‌ها بدون نیاز به اپراتور بتوانند کارها را انجام دهند. برنامه‌هایی که برای این سیستم‌ها تعریف می‌کنید، باید بسیار دقیق باشند تا موجب افزایش بازده کسب‌وکار شما شوند. جالب است بدانید، امروزه درصد قابل توجهی از متقاضیان اجاره یا خرید مسکن، به طور کامل به صورت آنلاین به هدف خود می‌رسند. حتی مشتریانی که به صورت حضوری به دفتر مشاوران املاک مراجعه می‌کنند، قطعا قبل از آن به اصطلاح چرخی در اینترنت زده‌اند و یک پیش‌زمینه از آن‌چه که می‌خواهند در ذهن دارند.

گستردگی شهرها و به تبع آن افزایش ترافیک و مشغله کاری، تمایل استفاده مشتریان از خدمات سریع و در دسترس که در بستر اینترنت است، افزایش می‌دهد. پس واضح است اگر مشاور می‌خواهد از رقبا عقب نیافتد باید اتوماتیک سازی را در برنامه‌های اصلی خود بگنجاند.

چگونگی اتوماتیک سازی در املاک

دانستیم با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تسهیل خدمات فروش و کاهش حضور فیزیکی باید از این جریان عقب نماند و بسیاری از امور خرید و فروش و اجاره ملک‌های مسکونی و تجاری را به صورت آنلاین انجام داد. برای این مهم ابتدا باید بستر مناسب ساخته شود. در ابتدا باید همه‌ی فرآیندهایی که در کسب‌وکار شما اتفاق می‌افتد را لیست کنید، مدیر املاک به کمک تمام مشاوران خود تمام فایل‌های موجود را بر اساس تاریخ مراجعه مشتریان، مشخصات ملک، منطقه ملک، قیمت و تمام آیتم‌های دخیل در خرید و فروش ملک را مرتب می‌کند تا بتواند داده‌ها را استخراج کند. این عمل به تخصص خاصی نیاز ندارد، سپس آن را خود یا توسط یک متخصص نرم‌افزار در سیستم یا سایت مخصوص به مجموعه خود ثبت کنید.

مزایای اتوماتیک سازی در املاک

اتوماتیک سازی املاک چه فوایدی دارد؟ با پاسخ به این پرسش مشاوران املاک می‌توانند تصمیم بگیرند که تمایل به پیوستن به این تکنولوژی را دارند یا خیر؟

 • ثبت ملک به صورت پیشرفته

هر آن‌چه که مربوط به مشخصات ملک است در این سیستم‌ها ثبت می‌شود.

 • ثبت متقاضیان خرید و فروش ملک

مدیریت و کارشناسان او که دسترسی به اطلاعات سیستم اتوماسیون را دارند، می‌تواند مشخصات متقاضیان خرید، فروش یا اجاره را در این سیستم ثبت کند.

 • جستجوی دقیق و سریع ملک

با اتوماتیک سازی در عرض چند ثانیه ملک مورد نظر پیدا می‌شود و می‌توان اطلاعات آن را ویرایش کرد.

 • تطبیق فایل‌ها با موارد درخواستی مشتری

سیستم‌های اتوماسیون به طور خودکار موارد درخواست شده از سمت مشتری را با فایل‌های موجود تطبیق می‌دهد.

 • ثبت هزینه‌ها

مشاوران املاک و به ویژه مدیران می‌توانند صورتحساب مشتریان را در این سامانه‌ها گزارش دهند.

 • ثبت قولنامه و قرارداد

متن قراداد و قولنامه را می‌توان به صورت پیش فرض تنظیم و در این سیستم ثبت کرد.

 • ارسال و دریافت فایل از اینترنت

با نرم‌افزارهای اتوماسیون سازی املاک، می‌توان فایل‌ها و اطلاعت جدید را به موارد قبلی اضافه کرد.

 • تعیین پورسانت مشاوران و مدیریت مالی

می‌توان یک پنل به مشاوران املاک و کارمندان این دفاتر تخصیص داد و میزان حقوق و پورسانت آن‌ها را تعریف کرد.

 • امکان ثبت آگهی

در این سیستم‌ها شما قادر خواهید بود آگهی املاک را با تصویر و ویدئو در سایت ثبت کنید.

 • توانایی ارسال پیامک به مشتریان

از مزایای اتوماسیون سازی امکان ارسال پیامک به صورت فردی و گروهی برای اعلام ساعات قرارهای حضوری یا مناسبت‌ها است.

 • امکان ثبت اخبار ملک

مشاوران املاک می‌توانند بخشی از سیستم را به اخبار روز بازار ملک تخصیص دهند.

 • پشتیبانی کارشناسان فروش به صورت اینترنتی

مشتریان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز مشکلات و سوالات خود را در سیستم ثبت و منتظر پاسخ سریع مشاوران فروش باشند.

 • تهیه گزارش از جلسات قرارداد

ثبت اطلاعات مربوط به آن‌چه که در جلسات می‌گذرد از دیگر مزایای اتوماتیک سازی املاک است.

 • درج اطلاعات تماس و نحوه ملاقات حضوری

آدرس دفتر املاک و اطلاعات تماس با مدیریت و مشاوران املاک در این سیستم‌ها وجود دارد.

اتوماتیک سازی

نتیجه‌گیری

مزایا و ویژگی‌های اتوماتیک سازی املاک آن‌قدر کاربردی است که ضرورت وجود آن برای تمام دفاتر املاک احساس می‌شود. برای اتوماتیک سازی بهترین راه این است که بتوانید با CRM کار کنید تا روند رشدتان بهبود یابد. مشاوران املاک برای پیشرفت و گسترش کسب‌وکار خود و همسو شدن با جریان روز جامعه که پیشرفت تکنولوژی است به این سیستم نیاز دارند. امیدواریم این مطالب اطلاعات لازم و ضروری در حوزه اتوماتیک سازی املاک را به مدیران این دفاتر داده باشد. 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

لوگو املاک

طراحی لوگو دفتر املاک

شغل مشاور املاک، از جمله مشاغل پررقابت است و اگر دقت کنید در هر محله یا خیابانی وجود دارد. پس طراحی لوگو دفتر املاک بسیار اهمیت دارد تا نسبت به سایر رقبل متمایز و از طرفی حس اطمینان و اعتماد را به مشتریان خود القا کند تا نظر آن‌ها نسبت به بنگاه‌ جلب شود. ازاین‌رو لوگوی خاصی باید طراحی و خلق شود. شاید در ذهنتان این سوال پیش بیاید که لوگو باید چگونه باشد و اهمیت و عوامل موثر در طراحی لوگو چه مواردیست که در ادامه به این مباحث بیشتر می‌پردازیم….

توضیحات بیشتر »
مشاور املاک و مستغلات

دوره آموزشی املاک و مستغلات

در دنیای امروز صنعت املاک و مستغلات یکی از صنایع پر درآمد و پر رقابت است، اما برای دستیابی به موفقیت در این صنعت و تبدیل شدن به مشاور املاک، باید بیش از شانس اطلاعات گسترده‌ای در این حوزه داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی چگونگی آموزش املاک و مستغلات و نقش آن در رسیدن به موفقیت در این صنعت می‌‌پردازیم…

توضیحات بیشتر »
پلان ملک

همه چیز درباره پلان ملک

پلان ملک یا نقشه، یک جنبه مهم در طراحی و معماری ساختمان‌ها است که تأثیر زیادی بر کاربری، استفاده بهینه از فضا و ارتباطات داخلی ساختمان دارد. پلان ملک شامل ترتیب و تقسیم بندی فضاها، ابعاد اتاق‌ها، مسیرهای حرکت، و ارتباطات میان فضاهاست. در ادامه به بررسی برخی از جنبه‌های مهم پلان ملک می‌پردازیم

توضیحات بیشتر »

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بذار :