سبک فعالیت مشاورین املاک در کشور چین

فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

در سالهای اخیر جمعیت زیاد چین ، روند شتاب بخش شهرنشینی ، افزایش درآمدهای یکبار مصرف خانگی و رشد اقتصادی شدید ، همگی در توسعه بازار املاک نقش داشته اند. در نتیجه ، تقاضای فزاینده ای برای نمایندگان املاک و مستغلات در چین وجود دارد که بتواند حجم بازارهای در حال گسترش و شرایط مورد نیاز برای بهره وری بالاتر معاملات را برآورده سازد.

نحوه ی فعالیت مشاورین املاک در کشور چین مانند سایر کشورها بر پایه ی شناخت مشتری و نیازهای آنها می باشد. اما سبک فعالیتشان شاید مقداری متفاوت باشد.

اولین موردی که اکثر مشاورین املاک چینی در مورد مشتریان خود می دانند این است که آنها بسیار دوست دارند از همه چیز اطلاعات داشته باشند. به گفته ی یک مشاور حرفه ای آنها از شما انتظار دارند همه چیز را بدانید!!.” او حتی مشتریانی دارد که سؤالاتی از قبیل عرض و طول جغرافیایی ملک را می پرسند یا اینکه برای خرید یک کیلوگرم سیب زمینی در آن محل چقدرباید هزینه کرد.

آنها معتقدند چینی ها بسیار باهوش هستند و سوالات زیادی می پرسندو هر روز برایشان یک فرایند یادگیری جدید است.” “آنها در مورد بیمارستان ها و مدارس منطقه سؤال می كنند و بیش از هر چیز نگران امنیت آن منطقه هستند.

به همین دلیل مشاوران املاک حرفه ای می دانند  مهمترین عامل موفقیت ایجاد اعتماد است آنها به مهمترین چیزی که در خود توجه می کنند افزایش اعتماد به نفس است.هر روز ترفند های جدیدی در ارتباط با مشتریان پیدا میکنند و به این باور می رسند که در راستای جلب اعتماد مشتری باید احساس کنند  که در خرید با مشتری شریک هستند.

شعار این اشخاص این است که ما در فروش املاک فعالیت نمی کنیم بلکه موسسات جلب اعتماد هستیم

.”یک روش جالب اعتماد سازی در برخی از بنگاه های املاک این است که به مشتری های جدید الورود که هیچ شناختی از افراد این موسسه ندارند این امکان را می دهند تا با مشاورین مختلفی صحبت کنند و از بین آنها با هر کدام که احساس راحتی بیشتر داشتند شروع به کار کنند. در این مرحله هر کدام از آن اشخاص که بر روی جنبه های بیشتری از شخصیت خود جهت جذب و اعتماد سازی کار کرده باشد می تواند برنده ی این بازی باشد.

حتی گاهی اوقات با توجه به روانشناسی شخصیت فرد و نحوه ی رفتارش شخصی را برای وی انتخاب می کنند که بتواند بیشترین ارتباط مثبت را با فرد برقرار کند. زیرا آنها بر این باور هستند که جلسات متناسب با اهداف معامله ی شخص پیش می رود.

دومین عاملی که مشاورین چینی را در امور مربوط به املاک موفق می گرداند تجزیه و تحلیل دقیق تمام اطلاعات است. این اطلاعات از مهم ترین موارد تا کوچک ترین عواملی است که در جهت به انجام رسیدن معامله تاثیر دارد. مشاورین معتبر روزانه تمام معاملات انجام شده در منطقه ی تحت فعالیتشان را مورد بررسی قرار می دهند،به دنبال علتهای عدم شکل گیری معاملات می گردند، با مشاورین دیگر بنگاه های معاملاتی در ارتباط هستند و اطلاعاتشان را با یکدیگر به اشتراک می کنند،در سطح شهر و کشور به بررسی معاملات می پردازند،عموما اطلاعات را به صورت آمار و ارقام دقیق بدست می آورند،به رتبه بندی سطح معاملات در منطقه ی خود می پردازند و با داشتن اطلاعات سعی در صرفه جویی هزینه ای مشتریان خود می کنند.

سومین عامل موفقیت نمایندگان املاک استفاده از ابزار دیجیتال می باشد. آنها می دانند که در حال حاضر یکی از ارکان اصلی ارتباط با مشتریان،تبلیغات،ارتباطات،و همچنین کسب هرگونه اطلاعات در مورد بازار کاری خود شبکه های اجتماعی دیجیتال می باشد. کنترل مشتریان توسط فضای مجازی یکی از عوامل مهم توسعه کسب و کارشان است. آنها می دانند که فعالیت منظم در فضای مجازی در سرعت بخشیدن به روند کارشان بسیار مهم است.

نتیجه گیری:

دلایل زیادی برای گسترش فعالیت املاک در کشور چین وجود دارد اما این موضوع را هم باید در نظر گرفت که موفقیت چین در عرصه ی مسکن و ملک به انعطاف پذیری زیاد آنها در تغییر روند کاریشان هم وابسته بوده است و با توجه به ریز بینی دقیق در مورد تجارتشان آنها در حال حاضر توانسته اند یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی در این زمینه باشند.

کمیسون:

هیچ مقررات و معیار مشخصی برای معاملات املاک و مستغلات در چین تنظیم نشده است. هزینه های کمیسیون از 5٪ تا 10٪ متغیر است. به طور میانگین درصد کمیسیون 7.5 درصد می باشد.

گرانترین شهر چین

طبق تحقیقات جدیدی که ۳۵ شهر در سراسر دنیا را پوشش می‌دهد، هنگ‌کنگ همچنان گران ترین شهر برای خرید ملک است، در حالی که دو شهر دیگر چین هم جزو پنج شهر گران دنیا قرار دارند .میانگین قیمت ملک در  این شهر که به دلیل گران بودن معروف است ، بیش از 1.2 میلیون دلار است که 5.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است‌.

دوره های آموزشی املاک و مستغلات درکشور  چین

آموزش مدیریت املاک و مستغلات در کشور چین چندین سال است که دانشجویان زیادی را می پذیرد. دانشجویان  این رشته عمدتا تئوری ها و روشهای اساسی توسعه و مدیریت املاک و مستغلات را مطالعه می کنند با مهندسی عمران و دانشهای فنی مربوط به آن آشنا می شوند، سیاستها و مقررات توسعه املاک را می آموزند و روند توسعه املاک و مستغلات را درک می کنند.

چشم انداز اشتغال

فارغ التحصیلان مدیریت املاک و مستغلات می توانند در شرکتهای مدیریت و توسعه املاک و مستغلات ، شرکتهای ارزیابی املاک و مستغلات مشاوره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، کارگزاری املاک و مستغلات ، مدیریت املاک و سایر امور در سرمایه گذاری املاک و مستغلات و تحلیل اقتصادی ، مدیریت املاک و مستغلات ، ارزیابی املاک و مستغلات ، بازاریابی املاک و مستغلات

این مقاله برایتان مفید بود؟
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=9006

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *