فرم لباس مناسب مشاور املاک

ظاهر مشاور املاک,فرم لباس مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

یکی از نکات مهمی که باهم می خواهیم بررسی کنیم فرم لباس مناسب مشاور املاک هستش که اولین تاثیر را روی مخاطب قرار میدهد.اصولا انسانها در ذهن خود این پیش فرض را دارند که اشخاص باید عاشق طرز فکر من باشند نه ظاهر من!! این ذهنیت اشتباه نیست اما دنیای امروز دنیای ظواهر است و مردم شما را بر اساس ظاهرتان قضاوت می کنند. طبق تحقیقات انجام شده  بسیاری از پیش بینی های اولیه ی افراد در مورد شما، از روی ظاهر و فرم لباس پوشیدنتان صورت می گیرد.

لباس و پوشش شما شاید در ظاهر اهمیت زیادی نداشته باشد اما نشان گر طرز فکر و آینده نگری شماست.

یک ضرب المثل معروف می گوید:همیشه مانند شخصی لباس بپوش که می خواهد وام بدهد نه وام بگیرد. این مثالِ در ظاهر ساده نشان دهنده ی اهمیت پوشش و ظاهر شما است.

ظاهر مشاور املاک,فرم لباس مشاور املاک,آموزش مشاور املاک,آموزشگاه املاک

تجربه ی برخی از افراد حاکی از  این موضوع است که آنها همیشه مشتریان خوبی دارند اما در مراحل ثانویه ،جمله ی معروف آنها این است که بگذارید  کمی فکر کنم. مطمئنا دلایل بسیاری برای شنیدن این کلام وجود دارد اما غالبا افراد به این نمی اندیشند که شاید یکی از دلایلِ شنیدن این پاسخ، ظاهر و فرم لباس پوشیدن فروشندگان باشد. همیشه لباس مناسب  پوشیدن به انسان اعتبارمی بخشد و  در تمام مشاغل علی الخصوص در شغل فروش، اعتبار حرف اول را می زند. شخصی که خوش لباس است همیشه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و قابل اعتماد تر به نظر می رسد. جزئیات ( مانند کمربند، کراوات، زیور آلات و…)هم به اندازه ی کلیات پوشش مهم می باشند.

در وهله ی اول تمیزی و فرم لباس مناسب مشاور املاک از اهمیت بیشتری برخوردار است. گران ترین لباس ها هم اگر مرتب نباشند زیبایی خود را نشان نمی دهند. اهمیت ظاهر افراد در امر فروش خصوصا در زمینه ی املاک تاجایی پیشرفته است که برخی از کشور های پیشرفته در حوزه ی املاک خود را نماینده ی مشتریان می دانند و گاهی اوقات مالک هرگز مشتری را نمی بیند.

یکی از قوانین مهم فروش این است که شما در 3 ثانیه ی ابتدایی ملاقات با اشخاص این موضوع را تعیین می کنید که طرف بپذیرد با شما ارتباط برقرار کند یا خیر. و در همین زمان کوتاه تنها چیزی که مخاطب شما را جذب می کند ظاهر شماست

لباس و ظاهر زیبا همیشه بر اعتماد به نفس افراد اثر می گذارد این موضوع هم بر احساس خود شخص تاثیر گذار است و هم بر عکس العملی که از مشتریان خود می گیرد. البته تمامی این موارد بدین معنا نیست که در هر جلسه ی کاری کت و شلوار یا لباس های رسمی یا لباسهای فوق العاده گران قیمت  بپوشید. بلکه این مفهوم را می رساندکه آراستگی ظاهرمی تواند دلیل محکمی بر جذب افراد باشد زیرا  طبق تحقیقات انسانها ذاتا در کنار شخصی که آراستگی ظاهری دارد و خوش لباس است احساس امنیت بیشتری می کنند.

نوع ظاهر مشاور املاک باید چگونه باشد؟

گاهی اوقات نحوه ی  پوشش  شما می تواند به مشتریان شما وابسته باشد تا جایی که برخی از فروشندگان و مشاوران املاک معتقدند لباسهایی که در برابر مشتریان بالقوه می پوشید با لباسهایی که در مقابل مشتریان ثابت بر تن می کنید متفاوت است. در برخی موارد  هم می تواند طیف وسیعی از افراد را در بر بگیرد. در مورد بعضی از مشتریان سخت گیر و با دقت شما حتی باید به نوع دوخت و نوع جنس لباس خود هم دقیق باشید تا با ترکیبی از تمام اینها  مشتری شما راضی از کلیه ی وجوه معامله باشد

همیشه با این تصور لباس بپوشید که امروز یکی از مهم ترین جلساتتان را پیش رو دارید.

برای اینکه بدانید مخاطبتان در برقراری ارتباط با شما چه احساسی دارد کافی است خودتان را در آن لباس تجسم کنید. تصور کنید که پیراهن تازه اتو شده و تمیز، شلوار متناسب با آن و کفش هایی که از تمیزی برق می زنند را پوشیده اید. از چنین تصویری چه احساسی به شما دست می دهد؟ همان حس در مشتریان شما هم وجود دارد.

سعی کنید بیش از حد از زیور آلات استفاده نکنید چون باعث حواس پرتی مخاطبتان می شود. یکی از موارد بسیار مهمی که باید از آن استفاده شود ساعت است. زیرا علاوه بر درخشش آن در دستان شما نشان دهنده ی خوش قولی و سروقت بودن شمانیز می باشد

در بخشهایی که پربازدید هستند سعی کنید از رنگهای  تیره تر برای  لباس خود استفاده کنید و گاهی بنا بر جلسه ی کاریتان و میزان توجهی که از مخاطب می خواهیداز رنگهای روشن تربهره ببرید.

غالبا یک عرف خاص در پوشش و لباس هر شغلی  وجود دارد. از لباسهایی که باعث بی اعتمادی  مشتریان به شما می شود بپرهیزید (شلوار جین پاره یا خیلی تنگ یا تیشرت هایی که از عکسهای نامتعارف استفاده می کنندو…).

سعی کنید دربخش کوچکی از پوششتان رنگی را که با سایر رنگها در تضاد است استفاده کنید. این رنگ متفاوت می تواند برای کراوات، کیف پول ، دستمال جیبی ،کیف لپ تاپ ،روسری  و…. کاربرد بیشتری داشته باشد.

برخی بخشها در لباس و پوشش اهمیت بیشتری برای خانم ها و آقایان دارد. همانگونه که شال یا روسری زیبا و مرتب برای خانمها جز موارد اولیه ای است که در ایشان جلب توجه می نماید،برای آقایان هم کفش های تمیز و صیقلی جز موارد بسیار مهم در زیبایی ظاهر آنها محسوب می شود

همیشه یک کت به رنگهای خنثی(مشکی،سفید،خاکی،خاکستری و…) همراه خود داشته باشید. این موضوع به ظاهر کوچک می تواند در موارد خاص و شرایطی که قرار های اضطراری برای شما پیش می آید در حکم یک معجزه به کمکتان بشتابد.

همیشه در کنار زیبایی لباسهایتان به راحتی آن هم توجه کنید برخی مواقع ممکن است جلسه های کاریتان تا شب به طول بیانجامد و لباسهای سخت باعث عدم تمرکز شما می شون

فرم لباس مناسب مشاور املاک برای آقایان

اصولا آقایان انتخاب های بیشتری برای فرم لباسهایشان دارند یکی از این موارد کت و شلوار است که به همراه  پیراهن دکمه دار ، کراوات ، جوراب تیره و کفش  رسمی  استفاده می  شود. در برخی از  جلسات میانی بعضی از مشاورین و فروشندگان ترجیح می دهند که لباسهای ساده تری بپوشند تا مشتری با آنها احساس صمیمیت بیشتری کند اما تلاش آنها بر این است که در جلسه ی نهایی حتما فرم پوشش خود را بر مبنای لباس های رسمی تر و سنگین تر قرار دهند.

فرم لباس مناسب مشاور املاک برای خانم ها

مانتو و شلوار متعارف و متناسب (کوتاه و تنگ نباشد)،کفش دارای پاشنه کوتاه و روسری یا چادر مناسب استفاده شود و  غالبا رنگهای تیره برای ملاقات های مهم تر موجه تر است.

این مقاله برایتان مفید بود؟
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=9011

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *