6 مورد از سختی کار مشاوران املاک

سختی کار مشاوران املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.3/5 - (7 امتیاز)
یکی از موضوعاتی که درباره مشاوران املاک وجود دارد این است که این مشاوران فارغ از هرگونه سختی کاری، زندگی مرفهی داشته و از این راه درآمدزایی می نمایند. اما آیا واقعا نمایندگان املاک در کار خود هیچ سختی تحمل نمی کنند؟ برای پاسخ به این سوال در این مقاله به 6 مورد از سختی کار مشاوران املاک پرداخته شده است.

6 مورد از سختی کار مشاوران املاک

هر شغلی با توجه به فعالیتی که انجام می دهد سختی خاص خود را دارد. برخی از مشاغل کمی سخت تر و برخی کمی آسان تر هستند. برخی از افراد گمان می کنند که مشاوران املاک تنها با انجام یک معامله کمیسیون زیادی دریافت کرده و تا چند ماه می توانند از طریق همین یک کمیسیون زندگی کنند این در حالی است که اگرچه سختی کار مشاوران املاک بر هیچکس پوشیده نیست اما کمتر دیده می شود.

اگر به فکر تاسیس بنگاه املاک خود هستید، باید موارد زیر را به عنوان سختی کار مشاوران املاک در نظر گرفته و با علم بر این موارد وارد این حوزه شوید.

دوره آموزش مشاور املاک حرفه ای

فراز و نشیب بازار املاک

اولین و مهمترین سختی کار مشاوران املاک، مربوط به نابسامانی بازار املاک است. بازار املاک ارتباط مستقیمی با شرایط اقتصادی جامعه دارد. هر قدر که شرایط اقتصادی و مالی افراد بهتر باشد، بازار املاک و مشاوران آن نیز بهتر خواهد بود.

در بسیاری از مواقع پس از عقد قرارداد یک ملک و دریافت کمیسیون، تا چند ماه بعد ممکن است قراردادی بسته نشود. از این رو همواره مشاوران املاک باید مقداری از کمیسیون دریافتی را پس انداز کرده و در نظر داشته باشند که ممکن است تا مدت ها بعد از دریافت پورسانت و حقوق خبری نباشد.

از این رو بسیاری از نمایندگان املاک، علاوه بر این شغل یک شغل دیگر نیز برای خود انتخاب کرده تا در آینده دچار مشکل نشوند.

بازاریابی برای املاک فرسوده

در بسیاری از مواقع، بعضی از خانه ها بسیار شیک و تمیز بوده و در اولین فرصت با ارائه و نمایش آنها به مشتریان به فروش میرسند. این در حالی است که عده ای از خانه ها فرسوده بوده و نیاز به تعمیرات اساسی دارند. با این وجود مالکان این خانه ها سعی در فروش آنها به همین شکل دارند.

یکی از بزرگترین سختی کار مشاوران املاک این است که برای این املاک مجبور به بازاریابی است. در بازاریابی نیاز است تا شما برای آن خانه تبلیغات کرده و نقاط قوت آن را پررنگ تر نمایید و این کار برای املاکی که ایراداتی داشته و نیاز به تعمیر دارند بسیار دشوار است.

سختی شغل مشاوران املاک

از این رو فروش این دست خانه ها نیاز به صبر، حوصله و خلاقیت زیادی خواهد داشت. از طرفی از آنجایی که بطور معمول با قیمت پایینی به فروش میرسند، سود زیادی نیز نصیب نمایندگان املاک و مستغلات نخواهد شد که همین امر به عنوان سختی های شغل مشاور املاک تلقی می شود.

ارتباط با مشتری

یکی دیگر از سختی کار مشاوران املاک، مربوط به ارتباط گیری با مشتریان است. وظیفه یک مشاور املاک این است که به درستی با مشتریان ارتباط برقرار کرده تا مشتری بتواند به وی اعتماد نماید. مشاوران املاک در کنار اینکه باید بتوانند با بازاریابی ملک مورد نظر را به مشتری نشان داده و در به فروش رساندن املاک به فروشنده کمک نمایند، باید کاملا صادقانه نیز با مشتری صحبت کرده و وی را از ایرادات خانه مطلع سازد.

در بسیاری از مواقع مشاوران املاک در این موضوع با مشتریان به مشکل برمیخورند چرا که برخی از مشتریان تنها علاقه مند به شنیدن مواردی هستند که انتظار دارند بشنوند.

جذب مشتری

بسیاری از نمایندگان املاک بر این باورند که جذب مشتری یکی از سخت ترین مراحل در فروش یک ملک است. برای اینکه یک خانه به فروش برسد باید تعداد زیادی خریدار به دیدار خانه آمده تا نماینده بتواند آن را به سمت خرید ملک جذب نماید.

یکی از چالش ها و سختی کار مشاوران املاک این است که بتوانند برای هر خانه تعداد زیادی مشتری جذب کرده تا در نهایت یکی از آنها مایل به خرید خانه شود.

تاسیس و راه اندازی یک بنگاه املاک و مستغلات

مدیریت زمان

شاید باورش کمی برایتان دشوار باشد که یکی از سختی های شغل مشاور املاک، شناور بودن زمان کاری و انعطاف پذیری بالای این شغل است. بسیاری از افراد گمان می کنند که خیلی خوب است که بتوانید در هر ساعت از روز به محل کار خود بدون اینکه مجبور باشید صبح ها زود از خواب بیدار شده و بابت دیر رسیدن به محل کار به کسی پاسخگو نباشید.

اگرچه این چنین به نظر میرسد اما این امر مشکلات دیگری بوجود آورده است. از آنجایی که شغل مشاور املاک، تایمی خاصی به خود اختصاص نمی دهد شما باید در هر لحظه انتظار زنگ خوردن تلفن و یا دریافت پیامک را داشته باشید. این مورد یکی از نقاط ضعف و سختی کار مشاوران املاک بوده که کمتر کسی درباره آن صحبت می کند.

رقابت

از آنجایی که سختی کار مشاوران املاک مربوط به مراحل تاسیس و راه اندازی یک بنگاه املاک و مستغلات نمی شود، بسیاری از افراد قادر به شروع کسب و کار خود می باشند اما نکته منفی در این باره این است که هر سال افراد پرانرژی و جوان بیشتری وارد این حرفه شده و قصد درآمدزایی دارند.

از این رو رقابت بیشتر برای جذب مشتری و فروش بیشتر نسبت به سایر مشاوران املاک به یکی از سختی کار مشاوران املاک تبدیل شده است. موفقیت در این بازار نیازمند دانش، انگیزه و مهارت بالاست. برای اینکه بتوانید از رقبا پیشی گرفته و با ورود نمایندگان جدید، مشتری های خود را از دست نداده و همچنان درصد فروش بالایی داشته باشید، می توانید از دوره های مختلف آکادمی استفاده نمایید.

سختی کار مشاوران املاک

یکی از دوره های بسیار پرکاربرد در زمینه یادگیری تکنیک های تخصصی مشاور املاک، دوره آموزش مشاور املاک حرفه ای می باشد. این دوره برای افراد حرفه ای و کسانی مناسب است که چندین سال است به طور جدی و حرفه ای در این حوزه فعالیت داشته و حال به دنبال افزایش اطلاعات و بهره گیری از روش های نوین برای جذب مشتری و افزایش فروش هستند.

این دوره شامل 5 ورکشاپ زبان بدن، فن بیان، رازهای اتاق قرارداد، نورومارکتینگ و پرسنال برندینگ بوده که هر کدام به نحوی بر ارتباط شما با مشتری تاثیرگذار است. در ورکشاپ زبان بدن، به شما کمک کرده تا با بکارگیری زبان بدن خود بتوانید مشتری را به سمت اهداف خود جذب نمایید. از طرفی پس از شرکت در این ورکشاپ قادر به خواندن زبان بدن مشتری ها نیز خواهید بود.

یکی دیگر از سختی کار مشاوران املاک که در موارد فوق نیز به آن اشاره شد، مجاب کردن مشتری برای خرید املاک است که اگر کمی فن بیان بهتری در برخورد با مشتری ها داشته باشید، می توانید به سادگی بر ذهن مخاطب خود چیره شده و وی را برای عقد قرارداد آماده سازید. همانطور که از نام ورکشاپ رازهای اتاق قرارداد نیز مشخص است، در این ورکشاپ به بررسی رمز و رازها و تکنیک های اتاق قرارداد پرداخته می شود.

در دو ورکشاپ بعدی نیز به ترتیب نحوه کار بر روی ضمیر ناخودآگاه و ساخت یک برند مطرح شرح داده می شود. امید است شرکت در این ورکشاپ ها بتواند تا حدی سختی شغل مشاوران املاک را کاهش داده و در راه رسیدن به درآمد بیشتر در ایم حوزه مفید باشد.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.3/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11989

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *