درآمد مشاور املاک مبتدی

درآمد شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.6/5 - (9 امتیاز)
شروع کار در یک صنعت جدید می تواند سخت و دشوار باشد. برای بیشتر متخصصان املاک و مستغلات، سال اول سخت ترین سال کاری محسوب می شود. شاید در ابتدای شروع کار، درآمد مشاور املاک مبتدی بسیار پایین باشد، اما آمار ها و گزارشات حاکی از آن است که به طور متوسط، درآمد ناشی از شغل مشاور املاک پس از یک سال، دو برابر می شود.

شاید شما نیز شنیده باشید که درآمد شغل مشاور املاک بسیار عالی است؛ اما باید در نظر داشت که برای رسیدن به درآمد دلخواه خود در شغل نمایندگی املاک و مستغلات، نیاز است تا آموزش های لازم را کسب نموده و تجربه کافی به دست آورید. به طور حتم یک مشاور املاک با تجربه، پس از گذشت چندین سال سابقه کار، درآمد خود را افزایش خواهد داد. برای آشنایی بیشتر با نحوه کسب درآمد و عوامل موثر بر آن تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است؟

اگر با تصور اینکه مشاور املاک پول پارو می کند به این حرفه روی آورده اید، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. درآمد شغل مشاور املاک ثابت نیست و هرگز به استخدام و حقوق ثابت فکر نکنید.

درآمد مشاور املاک مبتدی

درآمد مشاور املاک مبتدی رابطه مستقیمی با میزان فعالیت او دارد. در حقیقت می توان گفت که یک مشاور املاک با توجه به تلاش خود درآمد کسب می کند و اگر کم کاری کند یا معاملات به سرانجام نرسد، حق کمیسیونی دریافت نمی کند. حال این سوال پیش می آید که درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است و چگونه می توان آن را محاسبه نمود. برای پاسخ به این سوال باید گفت که روش های مختلفی برای پرداخت حق مشاوره وجود دارد.

پرداخت حقوق ثابت و درصد کمی از معامله

در این نوع نحوه پرداخت حق کمیسیون، آژانس های مشاوره املاک حقوق ثابت اندکی را در نظر گرفته و سپس درصد کمی از معامله انجام شده را اختصاص می دهند. این نوع روش پرداخت بیشتر برای کاهش ریسک و جذب مشاور است.

پرداخت درصد ثابت از هر معامله

این نوع پرداخت در بین مشاور املاک و مستغلات حرفه ای و متخصص بسیار متداول بوده و این صورت است که درصد مشخصی از انجام هر معامله به مشاور املاک پرداخت می شود و بر اساس میزان مهارت و تخصص مشاور، ممکن است به 60 درصد هم برسد.

پرداخت درصد های پله ای

در این نوع پرداخت حق کمیسیون، درصد پرداختی متناسب با درآمد حاصله برای آژانس محاسبه می شود و هر چقدر که میزان درآمد حاصله آژانس املاک بیشتر باشد، میزان درصد پرداختی نیز افزایش می یابد.

در نتیجه درآمد مشاور املاک مبتدی بسیار پایین تر از یک مشاور املاک و مستغلات حرفه ای و متخصص است و باید تلاش کند تا سطح مهارت و تجربه خود را افزایش دهد. برای این کار می تواند در کلاس های آموزشی مقدماتی و پیشرفته مشاور املاک شرکت کند. در این دوره از صفر تا صد مشاوره املاک آموزش داده می شود تا شما به یک مشاور املاک کارآزموده تبدیل شوید.

عوامل موثر بر درآمد مشاور املاک مبتدی

یکی از مزایای شغلی در حوزه کاری مشاوران املاک و مستغلات، درآمد بالقوه و نامحدود آن است. برخلاف مشاغل دیگر که دستمزد یا حقوق دریافت می کنند، این کار مبتنی بر کارمزد بوده و به شما این امکان را می دهد نسبت به آنچه که در تلاش بوده اید و انرژی صرف کرده اید، درآمد کسب نمایید.

طبق گزارش ثبت شده توسط اعضای انجمن ملی املاک و مستغلات، متوسط ​​درآمد ناخالص بازار مسکن و مشاوران املاک، نسبت به سایر کارگران روزمزد بیشتر بوده و سالیانه به مقدار قابل توجهی می رسد. به طور مثال در ایالت متحده متوسط درآمد مشاور املاک مبتدی بین 41 هزار دلار تا 54 هزار دلار در سال 2020 می رسد که به همین علت، شغل مشاور املاک یکی از مشاغل محبوب در بین افراد می باشد.

با توجه به آمار به دست آمده در استانبول ترکیه نیز درآمد مشاور املاک مبتدی به طور متوسط 101 هزار لیر در سال است که نشان می دهد در تمامی کشور ها میزان درآمد یک مشاور املاک، باعث جذب افراد به این حوزه کاری می باشد. در ایران نیز همین گونه است و میزان درآمد یک مشاور املاک با تجربه زیاد است. طبیعتا هر چه سطح دانش و تجربه افراد در این زمینه بیشتر باشد، دستمزدشان نیز بیشتر خواهد شد.

حال سوال پیش می آید که علاوه بر تجربه، چه عوامل دیگری باعث پیشرفت در کسب درآمد در حرفه املاک و مستغلات می شوند؟ در این مقاله به شما 5 عامل اساسی و مهم که دامنه درآمد مشاور املاک مبتدی را که بسته به شرایط خاص بازار و تصمیمات شخصی متفاوت خواهد بود، اشاره خواهیم کرد.

لوکیشن ملک

خرید خانه در یک مکان خوب می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد. آیا به امکانات پزشکی نزدیک است؟ آیا یک مدرسه با کیفیت خوب در نزدیکی این ملک وجود دارد؟ آیا دسترسی آسان به مراکز خرید خواهید داشت؟

انتخاب ملکی که نزدیک به مجموعه وسیعی از امکانات رفاهی و دسترسی به حمل و نقل عمومی، ارزش ملک افزایش می یابد. در نتیجه مقدار حق کمیسیون مشاور املاک، بسته به موقعیت مکانی و میانگین قیمت معاملات در هر منطقه بسیار متفاوت است.

موقعیت جغرافیایی پایدار

موقعیت جغرافیایی پایدار در انتخاب ملک بسیار حائز اهمیت است. منطقه ای که تحت تأثیر بلایای طبیعی مانند گردباد، سیل یا طوفان قرار گیرد، در هنگام خرید یک ملک انتخاب ضعیفی است.

هر کسی که به دنبال خانه می گردد امنیت و آسایش را در آن جستجو می کند؛ بنابراین پایدار بودن منطقه از نظر جغرافیایی عاملی اساسی است که در تعیین ارزش ملک اثرگذار است. هر چه ملک با ارزش تر باشد، تعداد مشتری های آن بیشتر بوده و درآمد خوبی برای مشاور املاک حاصل می شود.

برقراری ارتباط مناسب

حوزه کاری مشاوران املاک و مستغلات بر اساس یک تجارت مبتنی بر رابطه است. فروش ملک با میزان برقراری ارتباط و توانایی یک مشاور املاک در تبدیل این اتصالات به معاملات، ارتباط مستقیم دارد. این امر ممکن است برای یک مشاور املاک مبتدی در ابتدای شروع فعالیت خود دشوار باشد.

درآمد شغل مشاور املاک

برای افزایش درآمد مشاور املاک مبتدی، می تواند هر روز حداقل با پنج نفر جدید ارتباط برقرار کند و حوزه نفوذ خود را افزایش دهد تا درآمد بالقوه خود را به حداکثر برساند. با این روش تجربه جدید کسب می شود و از طریق ارجاع مشتریان قبلی و افزایش ارتباطات، یک شبکه مشتری ایجاد خواهد شد. در نتیجه درآمد مشاور املاک مبتدی افزایش می یابد.

رشد اقتصاد

زمانی که رشد اقتصادی در یک منطقه افزایش می یابد، افراد بیشتری به آن منطقه مهاجرت می کنند و در نتیجه با افزایش تقاضای ملک جهت خرید یا اجاره مواجه خواهد شد و درآمد مشاوران املاک افزایش می یابد. همچنین عکس این قضیه نیز صادق است و اگر اقتصاد محلی با رکود مواجه شود، یک مشاور املاک برای کسب درآمد و انجام معاملات، باید بیشتر تلاش کند.

مدیریت هزینه های مربوط به مشاور املاک

به عنوان یک مشاور املاک، هزینه های زیادی جهت تبلیغ و بازاریابی، خدمات اینترنتی، هزینه های حمل و نقل، هزینه های شرکت در دوره های آموزشی و موارد دیگری وجود دارد که نیاز است به خوبی مدیریت شوند. معمولا این هزینه ها از درآمد کسب شده از معاملات پرداخت می شوند، اگر یک مشاور املاک بتواند این هزینه های مصرفی را به خوبی مدیریت کند، سود فراوانی کسب خواهد کرد.

اگر می خواهید در حوزه املاک و مستغلات از درآمد خوبی برخوردار شوید، نیاز است تا دوره های مربوط به این حوزه را بگذرانید. درآمد مشاور املاک مبتدی با گذراندن دوره آموزشی مشاور املاک مبتدی و پیشرفته مشاور املاک، افزایش یافته و علاوه بر آن، با افزایش سطح دانش و اطلاعات مربوطه، از تجربیات اساتید مجرب بهره مند می شوید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.6/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11306

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *