آموزش مشاور املاک مبتدی

آموزش مشاور املاک مبتدی
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

با وجود گستردگی بالای شغل مشاوره ی املاک، نباید آن را آسان پنداشته و بدون تخصص به سراغش برویم. آموزش مشاور املاک مبتدی یکی از نکات ضروری است. مشاور مبتدی برای یادگیری مهارت ها بدون گذراندن دوره و به تنهایی، به سال ها زمان نیاز دارد. در حالی که با شرکت در دوره آموزش مشاور املاک در مدت زمانی کوتاه، دانش های اساسی این شغل را خواهد آموخت.

مشاور املاک مبتدی کیست؟

مشاوره ی املاک مانند هر شغل دیگری در کنار مهارت ها به علاقه و استعداد نیاز دارد. اعتماد به نفس بالا، تعامل اجتماعی خوب، علاقه به ارتباط با افراد، رهبری درجه یک و مشتاق دیدن خانه ها و معماری ها. تمامی این ها از نشانه های این است که شما می توانید از یک مشاور املاک مبتدی به یک فرد ماهر مبدل شوید.

حتی اگر هیچ کدام از این استعدادها در شما نباشد و تنها علاقه ای شدید داشته باشید و بتوانید از سد مشکلات عبور کنید نیز نشان از آمادگی شما برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای است.

بنابراین به فردی که به تازگی به این شغل و رشته روی آورده است و یا بدون هیچ آموزش و تخصصی به تاسیس یک دفتر املاک اقدام کرده باشد می توان یک مشاور مبتدی گفت.

مشاور املاک مبتدی کیست؟

اگر به شغل مشاوره علاقه مند هستید و تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای یکی از خواسته های شما است اما هیچ تجربه ای ندارید، نیازی به نگرانی. امروزه با وجود آموزشگاه املاک که با آموزش مشاور املاک مبتدی می پردازند، می توانید تمامی دانش و مهارت های لازم برای این شغل را بیاموزید.

7 مهارت که یک مشاور املاک مبتدی باید بیاموزد

با وجود سطح گسترده ای از تجربیات و دانش هایی که یک مشاور مبتدی باید بیاموزد، در اینجا به طور خلاصه به 7 مهارت اصلی ای که نیاز مبرم هر مشاور است پرداخته ایم.

آینده نگری

شغل املاک همانند بازی اعداد است. مشاوران املاک اغلب با آینده نگری کارهای خود را انجام می دهند و یا ریسک های بزرگ می کنند. روند خرید و فروش ها ممکن است مدت ها طول بکشد و قیمت ها مدام تغییر کند؛ بنابراین آموزش مشاور املاک مبتدی برای داشتن ذهنی آینده نگر و پرورش آن برای کسب درآمد بیشتر ضروری دست.

استقامت

برخلاف دیگر مشاغل، مشاوران املاک حتی وقتی در یک دفتر املاک و یا یک تیم هستند، به نوعی مستقل کار می کنند؛ بنابراین داشتن پشتکاری فردی ضروری است و راه رسیدن به این پشتکار، آموزش درست و اصولی می باشد. در آموزش مشاور املاک مبتدی، به آن ها آموخته می شود که چگونه استقامت داشته باشند و کارها را ادامه دهند تا در نهایت از مزایای آن نیز بهره مند شوند.

مهارت های اصلی ارتباطی

برقراری درست یک ارتباط از مهارت های اساسی است که یک مشاور مبتدی باید بیاموزد. آموزش برقراری یک ارتباط وقتی مهم تر می شود که نیاز به بیان یک پیام خاص نیز در حین صحبت وجود داشته باشد. در آموزش یک مشاور املاک مبتدی، حتی ابتدایی ترین مهارت های لازم برای تعامل با مشتریان نیز آموزش داده می شود.

مهم ترین کلیدهای موفقیت در شغل املاک

تکنولوژی

امروزه یکی از راه های شهرت مشاوران و دفاتر املاک از راه تکنولوژی و اینترنت است. با این وجود هنوز افراد بسیاری وجود دارند که کار با تکنولوژی را نمی دانند و به نظرشان کاری سخت و ترسناک محسوب می شود. استفاده از اینترنت و تکنولوژی در دنیای نوین امروز به اندازه ی صحبت کردن با یک تلفن، مهم و ضروری است.

در آموزش مشاور املاک، استفاده از فناوری برای پیشرفت و کسب درآمد بیشتر نیز آموخته خواهد شد.

بازاریابی

یکی از مهم ترین کلیدهای موفقیت در شغل املاک، بازاریابی می باشد. حتی اگر اینترنت باعث دگرگون شدن راه بازاریابی شده باشد، اما اصول بازاریابی تغییری نکرده است. آموزش مشاور املاک مبتدی برای بازاریابی کار و مهارت های خود باعث می شود در معرض دید اشخاص و مشتریان بیشتری قرار گرفته و سود بالاتری نصیبشان شود.

برنامه ریزی و مدیریت زمان

ممکن است آژانس های املاک کوچک که اهداف بزرگی ندارند، نیاز به یک برنامه و مدیریت زمانی را احساس نکنند؛ اما هرچه تجارت و خواسته های مشاور املاک حرفه ای بزرگ تر باشد و کارهای بیشتر و بزرگتری انجام دهد، در برنامه ریزی و رسیدن به آن ها دچار سردرگمی خواهد شد؛ بنابراین نیاز به یک برنامه ی دقیق برای مدیریت هر چه بهتر کار خود خواهد داشت.

بنابراین در آموزش مشاور املاک مبتدی، اساتید مجرب در زمینه مدیریت زمان و برنامه ریزی، به مشاور مبتدی مهارت ها و چارچوبی را می آموزد تا بتواند با کمک آن رشد کند و سود بالایی را کسب نماید.

آژانس های املاک کوچک

آموزش جامع و کامل

گذراندن یک دوره و دریافت مدرک به تنهایی برای یک مشاور مبتدی کافی نیست. یک آموزش کامل و جامع علاوه بر مسائل تئوری، به مهارت های عملی نیز نیاز دارد. در آموزش مشاور املاک مبتدی، آموزشگاه املاک پس از گذراندن دوره ها، آن ها را به دفاتر املاک معرفی می کند تا به یک مشاور املاک حرفه ای مبدل شوند.

درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است؟

یکی از مسائلی که برای افراد در ورود به حوزه ی املاک مهم است درآمد مشاور املاک مبتدی می باشد. در پاسخ به این سوال که درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است، باید گفت که این مسئله به چند نکته بستگی دارد:

موقعیت جغرافیایی دفتر املاک

قیمت های مسکن در تمام نقاط شهر یکسان نیست. همچنین میزان خرید و فروش نیز در برخی نقاط بیشتر و در بعضی نقاط کمتر است؛ بنابراین میزان کسب درآمد یک مشاور نیز همواره نسبت به موقعیت مکانی متغیر خواهد بود.

میزان مهارت مشاور املاک مبتدی

یکی از مهم ترین موارد در کسب درآمد یک مشاور مبتدی، مهارت های او است. هر چه یک مشاور در آموزشگاه املاک بهتر آموزش دیده باشد، مهارت های ارتباطی او به خوبی پرورش یافته شود و همچنین ویژگی هایی چون اعتماد به نفس بالا و تعامل اجتماعی خوب را در خود داشته باشد، در مقابل درآمدی بالا نیز حتی در ابتدای راه خواهد داشت.

درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است؟

تبدیل شدن به یک مشاور املاک در اروپا

مشاوره ی املاک از جمله شغل های پرسود نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان است. در هر کشور قوانین و شرایط برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای متفاوت است. اگر یک فرد بخواهد در اروپا به شغل مشاوره املاک بپردازد، مانند کشور خودمان باید مراحلی را طی کند.

در ابتدا باید قوانین منطقه ای خود را بشناسد چرا که در هر بخش و حتی هر شهر اروپا این قوانین و شرایط متفاوت است؛ بنابراین بسته به محل زندگی خود، فرد می تواند در طی حدوداً چهار تا شش ماه به یک مشاور املاک تبدیل شود.

افراد می توانند در کلاس های آنلاین و یا حضوری شرکت کرده و در نهایت مدرک بگیرند. سپس با گذراندن یک آزمون نهایی مجوز کار املاک را کسب خواهند کرد. شرایط مورد نیاز در ایالت ها متفاوت است، اما مراحل کلی به همین شکل می باشد‌.

بهترین آموزشگاه برای آموزش مشاور املاک مبتدی

اگر به دنبال یک آموزشگاه با سابقه و شناخته شده برای آموزش مشاور املاک مبتدی می باشید، پیشنهاد ما آموزشگاه املاک امید ابراهیمی است. آموزش مشاور املاک مبتدی در این آموزشگاه املا‌ک با استفاده از اساتیدی ماهر و باتجربه انجام می شود.

شما می توانید در مدت زمانی کوتاه دانش لازم برای شروع این کار را بیاموزید، مهارت های به روز و مطابق با نیاز جامعه را فرا بگیرید و مشغول به کار شوید.

بهترین آموزشگاه برای آموزش مشاور املاک مبتدی

آموزشگاه املاک امید ابراهیمی علاوه بر تبدیل کردن شما به یک مشاور املاک حرفه ای، در پایان دوره ها با معرفی شما به دفاتر املاک سبب یادگیری عملی شما نیز می شود. شما در دفاتر املاک با قراردادی یک ساله شروع به کار کرده و مهارت های تئوری خود را به صورت عملی به کار خواهید گرفت. همچنین امکان کسب درآمد و کار کردن بلافاصله پس از آموزش نصیب شما خواهد شد.

ورکشاپ های دوره ی آموزش مشاور املاک مبتدی

آموزشگاه املاک امید ابراهیمی با تمرکز بر نقاط ضعف اصلی مشاوران املاک، در صدد رفع آن ها برآمده اند؛ بنابراین این آموزشگاه در طی دوره ی آموزش مشاور املاک مبتدی سعی در آموزش نکات و مهارت هایی دارد که نقاط قوت مشاوران را تقویت و نقاط ضعف آن ها را رفع کند.

در زیر به ورکشاپ های دوره ی آموزش مشاور املاک این آموزشگاه اشاره کرده ایم:

دیجیتال مارکتینگ املاک

حوزه ی دیجیتال برای مشاورین املاک بسیار نوین و ناشناخته است بنابراین آموزشگاه املاک امید ابراهیمی به آموزش مفصل آن پرداخته است. همچنین برای آموزش مشاور املاک مبتدی نیز از موارد پایه ای و اساسی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

در این بخش به مبحث بازاریابی املاک پرداخته شده و توسط آقای رضا رفیعی که یکی از اساتید برجسته و با سابقه ی این آموزشگاه است تدریس می شود. همچنین یکی از مهم ترین موضوعات در دیجیتال مارکتینگ املاک، موضوع اینستاگرام است که این آموزشگاه در یک ورکشاپ کامل به آن می پردازد.

از مهم ترین سرفصل های این ورکشاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت صفر تا صد یک پیج اینستاگرام
 • تولید پست و استوری
 • تولید محتوای با کیفیت و افزایش لایک و کامنت
 • تقویت و آپدیت پیج
 • بردن پست ها و استوری ها به اکسپلور

میزان مهارت مشاور املاک مبتدی

رفتار شناسی املاک طبق الگوی جهانی دیسک

از روش های جدید و کارآمد حوزه ی املاک بخش رفتارشناسی است. برخلاف گذشته که مشاوران املاک با تمامی مشتریان با یک سبک و سیاق رفتار می کردند، امروزه با تمرکز بر روی زمینه ی رفتارشناسی، سودآوری چند برابر شده است. این بخش توسط خانم الهام شیخان در در 4 دسته ی رفتاری دیسک، نحوه ی برخورد و شناخت این چهار دسته آموزش داده می شود. در کنار این موارد نحوه ی استفاده ی صحیح از هر دسته نیز توضیح داده می شود.

روانشناسی فروش

این دوره ی مهم و کاربردی نیز توسط خانم الهام شیخان تدریس می شود و برای آموزش مشاور املاک مبتدی لازم و ضروری محسوب می شود. علم روانشناسی امروزه در تمامی اجزای جامعه و تمامی مشاغل نفوذ کرده و سبب پیشرفت افراد شده است. در این ورکشاپ 40 تکنیک و استراتژی درجه یک و کاربردی برای معامله های فروش به دانش پذیران آموزش داده می شود. همچنین مواردی چون:

 • نحوه ی صحیح برخورد با مشتری
 • پرزنت کردن و معرفی املاک
 • ایجاد رابطه ی صحیح با مشتری

و مطالب مهم دیگری آموخته می شود.

ویدیو مارکتینگ و تولید محتوای اینستاگرام

این ورکشاپ توسط مهندس امید ابراهیمی مدیر و موسس آموزشگاه املاک تدریس می شود. یک دوره ی عالی و کاربردی برای آموزش مشاور املاک مبتدی. در این بخش به مباحثی که در تولید یک ویدیو و تولید محتوای اینستاگرام لازم و ضروری است آموزش داده می شود. از جمله مواردی که دانش پذیران در این ورکشاپ خواهند آموخت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نحوه ی قرارگیری اصولی در مقابل دوربین
 • چگونگی عکاسی تاثیر گذار
 • نحوه ی ساخت تیزرهای درجه یک با موبایل

و ده ها مطالب مفید دیگر نیز در این ورکشاپ بیان خواهد شد.

ورکشاپ حقوقی

این ورکشاپ توسط دکتر محمد الماسی به دانش پذیران آموخته خواهد شد. در این بخش به مسائل اصلی و پایه ای حقوقی پرداخته می شود که از جمله مواردی است که برای مبتدیان و آموزش مشاور املاک مبتدی ضروری است. از سرفصل های این بخش به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • سندخوانی
 • آشنایی با مسائل حقوقی پایه از جمله اسناد، اوقاف، بنیاد و غیره‌.
 • تفاوت چک، سفته و غیره.

و بسیاری مطالب جذاب دیگر که به آن ها پرداخته خواهد شد.

آموزشگاه املاک امید ابراهیمی با اساتید مجرب، معرفی به کار پس از پایان دوره ها، ورکشاپ های تخصصی، ورکشاپ هایی برای مبتدیان و ده ها دوره ی آموزشی کاربردی و اساسی برای صنعت املاک و مستغلات در خدمت دانش پذیران و علاقه مندان قرار دارد‌.

سوالات متداول درباره آموزش مشاور املاک مبتدی:

 1. مشاور املاک مبتدی کیست؟
  مشاوره ی املاک مانند هر شغل دیگری در کنار مهارت ها به علاقه و استعداد نیاز دارد. به فردی که به تازگی به این شغل و رشته روی آورده است و یا بدون هیچ آموزش و تخصصی به تاسیس یک دفتر املاک اقدام کرده باشد می توان یک مشاور مبتدی گفت.
 2. درآمد مشاور املاک مبتدی چقدر است؟
  قیمت های مسکن در تمام نقاط شهر یکسان نیست. همچنین میزان خرید و فروش نیز در برخی نقاط بیشتر و در بعضی نقاط کمتر است؛ بنابراین میزان کسب درآمد یک مشاور همواره نسبت به موقعیت مکانی متغیر خواهد بود.
 3. چطور یک مشاور املاک در اروپا شویم؟
  در ابتدا باید قوانین منطقه ای خود را بشناسد، فرد می تواند در طی حدوداً چهار تا شش ماه به یک مشاور املاک تبدیل شود. افراد می توانند در کلاس های آنلاین و یا حضوری شرکت کرده و در نهایت مدرک بگیرند. سپس با گذراندن یک آزمون نهایی مجوز کار املاک را کسب خواهند کرد. شرایط مورد نیاز در ایالت ها متفاوت است، اما مراحل کلی به همین شکل می باشد‌.

اگر سوالی دارید برای ما در قسمت نظرات وارد کنید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11108

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *