آیا مشاور املاک با محاسبات سر و کار دارد؟

محاسبات در مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.3/5 - (7 امتیاز)
محاسبات در مشاور املاک یک ابزار و همچنین یک زبان است و در همه زمینه های املاک استفاده می شود. از دانش ریاضی در مشاور املاک مانند محاسبات ساده (جمع، تفریق، ضرب و تقسیم) در تعیین قیمت مسکن استفاده می شود. برای محاسبه برنامه های استهلاک از محاسبات پیچیده تر و فرمول های ریاضی در املاک (با استفاده از توان) استفاده می شود.

همچنین انواع محاسبات در مشاور املاک شامل مثلثات و هندسه است که در بررسی قطعات زمین استفاده می شود. از دیگر کاربرد ریاضیات در مشاور املاک نمودارها هستند و برای نشان دادن بصری راه حل های ریاضی و نحوه ارتباط آن ها به کار می روند.

به عبارت دیگر محاسبات در مشاور املاک همیشه استفاده می شود و کاربرد دارند، هم برای درک و هم برای به اشتراک گذاری اطلاعاتی که در یک معامله املاک و مستغلات وجود دارد زیرا ریاضی یک زبان جهانی است.

کاربرد ریاضیات در مشاور املاک

محاسبات در مشاور املاک

هر چند محاسبات در مشاور املاک بخش تعیین کننده ای در امتحان املاک و مستغلات برای گرفتن مجوز نیست، با این حال بسیار مهم است. محاسبات و دانش ریاضی یک علم پایه و مهم است که در تمامی مشاغل لازم و ضروری است و نقش زیربنا را ایفا می کند. به همین سبب یادگیری دانش ریاضی از ضروریات محسوب می شود.

بنابراین در اینجا چند نکته آورده ایم که به شما برای موفقیت در امتحان املا‌ک و همچنین آشنایی بیشتر با سوالات محاسباتی کمک می کند.

انواع محاسبات در مشاور املاک

محاسبات در مشاور املاک شامل مواردی چون محاسبه هزینه ها، مالیات، محاسبه اندازه ها و غیره است. اداره آژانس املاک شخصی به مهارت های تجاری خوب نیاز دارد.‌ چندان به هوشمندی کتابی نیاز ندارید اما باید بدانید چگونه با مردم ارتباط برقرار کنید. کار سختی نیست فقط باید فروشنده خوبی باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید. بسیاری از رشته های روانشناسی برای املاک مناسب هستند.

میزان سختی محاسبات در مشاور املاک و آزمون املاک

محاسبات در مشاور املاک به هیچ وجه دشوار نیست. دانش ریاضی مشاور املاک اغلب شامل مسائل پایه ای است که در دوران دبیرستان آموخته اید و حال باید با استفاده از آن اطلاعات به حل سوالات بپردازید. مسائل سخت تر و پیچیده تر را نیز می توانید به چند بخش تقسیم کنید و با شکستن آن به حل آن ها بپردازید‌.

شغل مشاور املاک

تعداد سوالات آزمون املاک

نحوه آزمون املاک بستگی به قوانین خاص مناطق دارد اما به طور کلی شامل 150 سوال چند گزینه ای است. 105 مورد از این سوالات ملی و 45 سوال دولتی است. شما 3 ساعت وقت دارید تا آزمون را تکمیل کنید و حداقل نمره قبولی پاسخ صحیح به 75٪ از سوالات است (نتایج بلافاصله پس از اتمام ارائه می شود).

نقش محاسبات در مشاور املاک بر میزان درآمد

عوامل زیادی در میزان درآمد یک مشاور املاک نقش دارد که یکی از آن ها محاسبات است‌. طبق آمار اداره کار، متوسط ​​بنگاه معاملات ملکی سالانه 45،990 دلار درآمد دارد، اما دامنه درآمد بسیار زیاد و متغیر است. درآمد یک دهم عوامل املاک کمتر از 23000 دلار و 10٪ بیش از 110000 دلار است. این میزان تفاوت به علت مهارت های افراد است.

هر چه مهارت یک فرد بیشتر باشد و مواردی چون ارتباط موثر با مشتری، دانستن محاسبات در مشاور املاک، جذب مشتری، تبلیغات موثر و غیره را به درستی انجام دهد، در نتیجه سود و درآمد بیشتری کسب می کند.

دانش ریاضی در مشاور املاک

بنابراین می توان گفت با وجود سادگی محاسبات در مشاور املاک، این دانش نقش مهمی در میزان درآمد آینده شغلی شما دارد. دانش ریاضی کافی سبب می شود بتوانید:

  • یک معامله را با محاسبه درست به نفع خود تمام کنید
  • اندازه های املاک را به درستی محاسبه کرده و از ضرر و زیان احتمالی به خود و مشتری جلوگیری کنید
  • سبب می شود بتوانید آمار و تاریخچه را بررسی کرده و از روش های درست در جذب مخاطب اقدام کنید
  • کمیسیون و حقوق خود را به درستی محاسبه کرده و نتیجه زحمت خود را ببینید
  • ده ها مورد دیگر که ریاضیات و محاسبه در آن ها نقش دارند‌.

شرایط ورود در آزمون املاک در آمریکا

دلال مسکن، دلال املاک یا مشاور املاک کسی است که کارهایی چون خرید و فروش و اجاره خانه ها را انجام می دهد. برخلاف ایران در کشورهای خارجی برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک نیاز به گذراندن آزمون املاک و اخذ مجوز است.

از جمله ویژگی های لازم جهت اخذ مجوز و شرکت در آزمون املاک در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن حداقل 18 یا 19 سال سن (بستگی به ایالت دارد)
  • داشتن اقامت قانونی آمریکا
  • تکمیل آموزش پیش مجوز مورد نیاز (الزامات ایالت خود را بررسی کنید)
  • گذراندن امتحان مجوز دولتی املاک

پیش از شرکت در آزمون بهتر است ضمن آمادگی لازم از منابع و سوالات آن مطلع باشید‌. همچنین هزینه های ضروری برای شرکت در آزمون و تبدیل شدن به فروشنده املاک شامل 60 دلار هزینه امتحان و 245 دلار هزینه مجوز است. هزینه های دیگر شامل شهریه دوره قبل از صدور مجوز است که می تواند بین 125 تا 700 دلار متغیر باشد.

یکی از راه های تضمینی برای قبولی و تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای شرکت در کلاس های یک آموزشگاه املا‌ک است.

محاسبات در مشاور املاک

در این آزمون ها سوالات اغلب متنوع است و در جهت بررسی میزان مهارت ها و مطالعات مشاورین املاک می باشد. بخش محاسبات و دانش ریاضی ممکن است شامل مباحث پیچیده ای باشد اما تمامی آن ها با استفاده از عمل های ضرب، تقسیم، جمع و تفریق قابل حل است‌. این سوالات می تواند شامل محاسبه اندازه های یک ملک، سود و زیان و درصدها و یا دیگر مباحث اصلی مورد نیاز یک مشاور املاک باشد.

چگونه یک مشاور املاک شویم؟

همانطور که گفته شد، یک راه تضمینی برای قبولی در آزمون املاک و تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای، شرکت در کلاس های یک آموزشگاه املاک است. آموزشگاه املاک مهندس امید ابراهیمی یک بستر مناسب برای علاقه مندان به حوزه املاک و مستغلات است که بتوانند تحت نظر اساتیدی برتر و مجرب آموزش ببینند.

دوره های آموزشگاه املا‌ک امید ابراهیمی توسط اساتیدی تدریس می شود که خودشان سال ها در زمینه املاک کار کرده و تجربه کسب نموده اند و به خوبی با چم و خم کار آشنا هستند.

دانش آموزان با مهارت های اساسی از جمله ارتباط موثر با مشتری، راه های جذب مشتری و تبلیغات، مدیریت زمان و ده ها مهارت مهم و پایه ای دیگر در حین دوره های آموزشگاه املاک امید ابراهیمی آشنا می شوند. در این دوره ها شما با بهترین روش ها برای فروش املاک و بستن قرارداد به صورت کارآمد آشنا می شوید.

علاوه بر این، از آنجایی که متقاضیان شغل املاک و مستغلات باید سطح خوبی در دانش محاسبات در مشاور املاک داشته باشند، شرکت در این دوره ها یک انتخاب عالی خواهد بود.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.3/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12137

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *