چگونه یک دفتر املاک و مستغلات مناسب برای کار پیدا کنم؟

انتخاب دفتر املاک برای کار
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (7 امتیاز)
انتخاب دفتر املاک برای کار یکی از دغدغه های اصلی و اساسی افرادی بوده که قرار است به تازگی وارد حرفه مشاور املاک شوند. اینکه دفتری را برای شروع کسب و کار خود برگزینید که علاوه بر کسب درآمد بتوانید تجربه های جدیدی در آن کسب نمایید، اهمیت بسیاری دارد.

از این رو در این مقاله به بررسی ویژگی هایی پرداخته می شود که در هنگام انتخاب دفتر املاک برای کار باید به آنها توجه نمود؛ بنابراین توصیه می شود که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های یک دفتر املاک مناسب برای شروع کار

انتخاب دفتر املاک برای کار با توجه به موارد زیر برای شما ساده تر خواهد شد.

1.  تعداد تیم کاری و شرکت

آنچه که برای بسیاری از افراد اهمیت دارد، اندازه شرکت و تعداد کارکنان آن است. با توجه به شهر محل زندگی، ممکن است تعداد نمایندگان و مشاوران در یک شرکت املاک از کمتر از 10 نفر تا 100 نفر متغیر باشد. از این رو ممکن است در برخی از شرکت ها برای مدیریت بهتر کارکنان چندین دفتر مجزا راه اندازی و تشکیل شود.

بازار املاک

بنابراین مهم است که از تعداد نمایندگان و محیط کاری مطلع باشید. برخی از افراد تمایل دارند که در شرکت های بزرگ فعالیت کرده و کسب درآمد نمایند این در حالی است که برخی سکوت و آرامش یک دفتر کوچک را بیشتر ترجیح می دهند.

2.  نام برند تجاری

برای انتخاب دفتر املاک برای کار باید به نام برند تجاری شرکت مورد نظر نیز توجه نمایید. چرا که در برخی از موارد نام برند نشان از تجربه آن در مدیریت املاک دارد. از طرفی برخی از مشتریان نیز تنها به سرشناس بودن نام شرکت املاک توجه کرده و به این مکان ها مراجعه می نمایند.

3.  امکانات

در هنگام انتخاب دفتر املاک برای کار بهتر است به امکانات موجود نیز توجه نمایید. آیا این دفتر به امکاناتی نظیر رایانه، دستگاه فکس و دستگاه کپی مجهز بوده و دارای تمام لوازم مورد نیاز برای مشتریان و نمایندگان است؟

توجه داشته باشید که مشتریان قبل از مشاهده خانه ها و املاک موجود، از محل کار شما دیدن می نمایند. از این رو لازم است تا محیط کاری شما برای مشتریان نیز آرامش بخش بوده و لوازم مورد نیاز موجود باشند.

4.  محل جغرافیایی کار

محل جغرافیایی محل کار شما و میزان فاصله آن از محل زندگی یکی دیگر از فاکتورهای لازم برای انتخاب بهترین دفتر املاک است. لازم به ذکر است که لزومی ندارد که محل کار شما دقیقا در شهر محل زندگی شما قرار داشته باشد اما نباید آنقدر طولانی بوده که دیر به کار خود برسید.

کارگزاران املاک

از طرف دیگر مشتریان باید بتوانند قادر به پیدا کردن دفتر املاک شما باشند. برخی از دفاتر املاک در مرکز شهر و یا در یک برج اداری قرار دارند؛ بنابراین به محل کار خود نیز توجه داشته تا مشتریان در جستجوی محل کار شما دچار سردرگمی نشوند.

5.  آموزش

امکان آموزش و یادگیری مفاهیم جدید، یکی از مواردی است که باید در هنگام انتخاب دفتر املاک برای کار مورد توجه اشخاص قرار گیرد. همانطور که میدانید برای موفقیت در شاخه املاک و مستغلات، تنها کافی است تجربه بالایی داشته باشید.

این تجربه با کسب مهارت ها و آموختن تکنیک ها و نکات جدید نظیر نحوه فهرست بندی املاک برای فروش، چگونگی نوشتن قراردادهای خرید، تکنیک های فروش و مذاکره و غیره به دست می آید؛ بنابراین همواره توصیه می شود برای انتخاب بهترین دفتر املاک به دنبال دفاتری باشید که مدیران آنجا تجربه های خود را در اختیار شما قرار دهند.

برخی از مدیران نیز برای آموزش هر چه بهتر نمایندگان خود برنامه آموزشی تدوین کرده و بر اساس آن نکات و تکنیک های کلیدی را آموزش می دهند.

6.  تجربه

تجربه مدیران و کارگزاران املاک در انتخاب دفتر املاک برای کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر چه تجربه یک دفتر املاک در مدیریت، جذب مشتری و خرید و فروش بیشتر باشد، مهارت های بیشتری در آن دفتر خواهید آموخت.

معامله ملک

به این نکته توجه کنید که چند سال که این دفتر در حال کار و کسب درآمد از این شغل است؟ آیا با توجه به وضعیت کنونی بازار املاک، این شرکت در حال رونق بوده و یا در حال افول است؟ اگرچه ممکن است در اولین برخورد با مدیران یک شرکت به پاسخ این سوالات دست نیابید اما مطمئنا پس از گذشت مدتی متوجه تمامی این امور خواهید شد.

7.  مدیریت

درباره مدیریت یک دفتر املاک نیز به خوبی پرسش و جو کرده و اطلاعات کسب نمایید. در برخی از شرکت ها به دلیل تعداد بالای نیروی کار و نمایندگان، چند مدیر وجود دارد. مدیران نحوه عملکرد نمایندگان را بررسی کرده و موارد لازم را به آنها می آموزند.

8.  پشتیبانی اداری

بخش حسابداری یکی از بخش های مربوط به پشتیبانی اداری بوده که برای انتخاب دفتر املاک برای کار دارای اهمیت است. می توانید برای اطلاع از نحوه و زمان تسویه حساب پس از انجام هر معامله ملک از بخش امور مالی اطلاع لازم را دریافت نمایید.

دفاتر املاک و مستغلات

9.  کمیسیون

همه دفاتر املاک و مستغلات برای نمایندگان خود کمیسیونی در نظر می گیرند. حال با توجه به مقدار تلاش شما ممکن است کمیسیون دریافتی دارای درصدهای متفاوت باشد. به یاد داشته باشید که ممکن است به دلیل تازه کار بودن مقدار کمیسیون کمتری نسبت به سایر نمایندگان دریافت نمایید اما با افزایش مهارت ها و کسب تجارت بیشتر مطمئنا سود و کمیسیون بیشتری دریافت می نمایید.

در برخی از شرکت ها با انجام هر معامله نیمی از سود حاصله به نماینده مربوطه واگذار شده و نیمی دیگر برای پرداخت هزینه های عملیاتی و معاملاتی شرکت در نظر گرفته می شود.

10.  فرهنگ

شما باید بتوانید با مدیر خود ارتباط برقرار کرده و احساس خوبی به وی داشته باشید. این احساس و ارتباط نه تنها درباره مدیر بلکه درباره سایر نمایندگان نیز صادق است. شما ممکن است ساعت های زیادی را در یک شرکت برای کار بگذرانید از این رو تطبیق فرهنگ شما با مدیران و نمایندگان نیز باید مدنظر قرار گیرد.

برای اینکه بتوانید درباره فرهنگ، اخلاق و رفتار مدیران خود اطلاعاتی به دست آورید می توانید با سایر نمایندگان ارتباط برقرار کرده و از آنها در این باره بپرسید.

انتخاب دفتر املاک برای کار

11.  تشخیص دستاورد

هدف گذاری کنید. برای بسیاری از افراد تنها کسب درآمد اولویت داشته و به چیز دیگری فکر نمی کنند این در حالی است که ورود به دفاتر املاک موفق می تواند در انتخاب دفتر املاک برای کار بسیار تاثیرگذار باشد. دفاتر املاک موفق در این حوزه معمولا دارای اهدافی بوده که تنها نمایندگان برتر قادر به دسترسی به این اهداف هستند. تبدیل شدن به این چنین می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

12.  تخصص ها

برخی از دفاتر املاک تنها بر خرید و فروش املاک تمرکز دارند این در حالی است که برخی دیگر در مدیریت و اجاره املاک تخصص دارند. از این رو برای یادگیری مهارت های مربوط به هر مورد تخصص مدیران شرکت های مختلف را در انتخاب دفتر املاک برای کار در نظر گرفته تا بتوانید مهارت های مربوط به علاقه خود را فرا گیرید.

در صورتی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را با انتخاب دفتر مشاور املاک برای کار داشته و می خواهید در عرض یکسال به موقعیت برسید، توصیه می شود که از دوره بیزینس کوچینگ آکادمی ابراهیمی استفاده نمایید.

در طی این دوره مسائلی نظیر تقویت نقاط ضعف شغلی، دیجیتال مارکتینگ، پرسنال برندینگ و غیره آموزش داده خواهد شد. ارائه تمام این مفاهیم بالغ بر یک سال زمان نیاز دارد اما آکادمی ابراهیمی با فشرده سازی این موارد و با برگزاری دو جلسه در ماه این موضوعات را گردآوری کرده و در دسترس شما قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه مشاوران آکادمی ارتباط برقرار نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12195

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *