چالش ها و سختی های شغل مشاور املاک در سال 1400

بنگاه مشاور املاک و مستغلات
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (7 امتیاز)
در این روزگار، یک مشاور املاک موفق بودن، آسان نیست. موارد بسیار زیادی در این حرفه تاثیرگذار است که موفقیت را بیش از گذشته دشوار می کند. سختی های شغل مشاور املاک، از تغییرات محیطی گرفته تا پیشرفت در فناوری، می تواند موجب بروز چالش های جدی در این حرفه شود.

بنابراین، تعداد زیادی چالش های شغل مشاور املاک و مستغلات وجود دارد که برای کسب موفقیت، مهم است که چگونه بر آنها غلبه کنید. در حقیقت، توانایی مواجهه با چالش ها و سختی های شغل مشاور املاک به روش صحیح، چیزی است که می تواند برای حرفه شما به عنوان یک مشاور آژانس املاک و مستغلات موفقیت ایجاد کند یا موجب شکست شود. با این اوصاف، می خواهیم بزرگترین چالش های شغل مشاور املاک و مستغلات را برای شما بازگو کرده و روش های مواجهه با آنها را شرح خواهیم داد.

چالش های شغل مشاور املاک و مستغلات

چالش ها و سختی های شغل مشاور املاک

متخصصین املاک و مستغلات در بیشتر مواقع با چالش های متفاوتی روبرو هستند. در صنعت املاک و مستغلات، شما باید در مورد بسیاری از زمینه های مختلف مانند قانون، نحوه مذاکرات، کار با شبکه های اجتماعی، فروش و توسعه تجارت خود، اطلاعات داشته باشید و در حالی که به یافتن مشتری های جدید برای کمک به رشد تجارت خود ادامه می دهید، با چالش های پیش رو نیز مقابله کنید.

هنگامی که به سختی های شغل مشاور املاک و مستغلات فکر می کنید، ذهن شما ممکن است به طور خودکار به سراغ مشکلاتی برود که با مشتری روبرو خواهد شد، جایی که مشاور املاک در تلاش برای یافتن نقاط مشترک قیمت گذاری با یک طرف دیگر است. در این لحظه احساسات زیاد است و استرس ناشی از مذاکره را نشان می دهد. این تنها بخشی از کار متخصصین املاک و مستغلات است، اما چالش های واقعی آنهایی نیستند که در ظاهر می بینید.

حقیقت داشتن یک بنگاه مشاور املاک و مستغلات این است که در زندگی حرفه ای شما چندین قسمت متحرک وجود دارد و غلبه بر چالش ها دشوار است. در این مقاله با 4 چالش مهم و سختی های شغل مشاور املاک آشنا خواهید شد. همچنین پاسخ اینکه چرا میزان شکست در صنعت املاک و مستغلات بسیار زیاد است را خواهید یافت. به علاوه نکاتی را در مورد چالش های شغل مشاور املاک و مستغلات به صورت عملی دریافت خواهید کرد که از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

قبل از اینکه سختی های شغل مشاور املاک را مرور کنید، باید بدانید که می توان بر همه این چالش ها غلبه کرد. صنعت املاک و مستغلات نرخ شکست بالایی دارند، اما اگر مایل باشید کار کنید، می توانید با شرکت در کلاس های مشاوره املاک و مستغلات، بسیار موفق باشید.

سختی های شغل مشاور املاک

چالش شماره 1: کمبود عرضه و تقاضا

این سخن بسیار ساده است؛ بدون وجود عرضه در بازار املاک، درآمدی وجود ندارد. بدون عرضه، تقاضایی وجود نخواهد داشت، در نتیجه عدم درآمد به معنای عدم تجارت است. با این وجود یافتن لیست عرضه در بازار با موجودی کم، حتی برای نمایندگانی که سال ها در این حوزه اشتغال دارند، به یک چالش تبدیل شده است.

به خصوص این چالش برای مشاوران املاک مبتدی بسیار سخت تر می شود. چرا که کمبود تجربه باعث می شود که این مشاوران جذابیت کمتری برای فروشندگان و خریداران دارند. مطمئنا اگر مشتری نداشته باشید، نمی توانید تجربه لازم را کسب کنید. به همین دلیل است که باید استراتژی خود را تغییر دهید؛ به عبارت دیگر، اگر در محل شما ماهی وجود ندارد، به جایی که ماهی است بروید!

  • راه حل: حوزه نفوذ خود را گسترش دهید.

در زمانی که عرضه و تقاضا به شدت کم می شود، خریداران و فروشندگان به سختی به یک مشاور املاک اعتماد می کنند. با توجه به اینکه بیشتر فروشندگان فقط با یک مشاور صحبت می کنند، گسترش حوزه نفوذ شما باید اولویت اصلی شما قرار گیرد.

یکی از راه های گسترش دامنه نفوذ شما، افزایش دامنه ارتباطات و مصاحبه با صاحبان مشاغل محلی است. هر مصاحبه را به عنوان یک مقاله در وبلاگ، فیلم یا رویداد پخش مستقیم در شبکه های اجتماعی منتشر و تبلیغ کنید. اگر این کار را انجام دهید، صاحبان مشاغل محلی به نوبه خود دهان به دهان شما را ارتقا می دهند. آنها مصاحبه را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک می گذارند و همچنین باعث افزایش میزان تماس شما می شوند.

متخصصین املاک و مستغلات

چالش شماره 2: افزایش رقابت آنلاین

بدون شک فناوری زندگی ما را بسیار آسان کرده است؛ اما برخی پیشرفت های تکنولوژیکی تأثیر منفی بر برخی از جنبه های زندگی ما دارند. یکی از سختی های شغل مشاور املاک، وجود برنامه هایی است که به فروشندگان و خریداران امکان می دهند املاک را مشاهده نمایند. محبوبیت روزافزون درگاه های پورتال و گسترش برنامه های خریداران مسکن، نقش مشاور املاک را محدود کرده است اما آن را حذف نکرده است.

  • راه حل: راه اندازی یک وب سایت یا وبلاگ

شما می توانید از فناوری استقبال کرده و از آن به نفع خود استفاده کنید. این بدان معنی است که شما باید وب سایت خود را طراحی کنید یا حتی برنامه ای بسازید که برای جلب مشتری از آن استفاده کنید. ایجاد یک وب سایت جامع برای رشد مشتریان شما، راهی عالی برای رقابت با بنگاه مشاور املاک و مستغلات و مشاوران باتجربه تر در حوزه شما است.

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی مشاور املاک حرفه ای، نحوه استفاده از فناوری در حوزه خود را فرا گرفته و در راستای افزایش و کسب درآمد به کار بگیرید.

چالش شماره 3: داشتن یک پایگاه داده منظم

صنعت املاک و مستغلات یکی از آن زمینه هایی است که داشتن پایگاه داده برای راهنمایی ها و ارجاع ها نقش بسزایی در چگونگی انجام کار مشاوران املاک دارد. با این حال، از سختی های شغل مشاور املاک این است که بیشتر نمایندگان این امر را نادیده می گیرند و فقط بر فروش فوری تمرکز می کنند. آنها پس از انجام معاملات، قادر به پیگیری مشتریان خود نبوده و به ندرت با مشتریان خود در تماس می شوند.

بنگاه مشاور املاک و مستغلات

در حقیقت، مطالعات نشان داده است که در کشور های در حال توسعه تنها 25 درصد از نمایندگان موفق به دریافت مراجعه مجدد مشتریان گذشته خود می شوند؛ اما این آمار ها در کشور های پیشرفته ای چون آمریکا که مشاوران املاک با دیتابیس های بسیار پر قدرت فعالیت می کنند، بسیار کمتر بوده و متخصصین املاک و مستغلات با مشتریان خود در تماس هستند.

  • راه حل: ایجاد پایگاه داده منظم و به روز

اگر شما عضو بنگاه مشاور املاک و مستغلات هستید، ایجاد پایگاه داده منظم ضروری است. حتی اگر این یک پروسه زمانبر باشد، شما باید برای حفظ ارتباط با مشتریان گذشته خود تمام تلاش خود را انجام دهید. آنها را در شبکه های اجتماعی اضافه کنید و از آنها بپرسید که در خانه جدیدشان چه حسی دارند. همچنین، برای تبلیغ، لیست های بعدی خود برای آنها ارسال کنید. آنها ممکن است شخصی را که می خواهد ملکی خریداری کند بشناسند و ایمیل را برای او ارسال کنند. در نتیجه دامنه ارتباطی شما گسترش یافته و مشتریان جدید پیدا می کنید.

چالش شماره 4: نداشتن حقوق ثابت

یکی از سختی های مشاور املاک این است که حقوق ثابت به آنها پرداخت نمی شود و فقط به ازای انجام معامله حق کمیسیون مشاوره املاک دریافت می کنند. مشاوران املاک تازه کار، ممکن است ماه ها طول بکشد تا اولین معامله خود را انجام دهند؛ بنابراین اگر به تازگی وارد این حرفه شده اید، دلسرد نشوید و تلاش خود را افزایش دهید.

شما می توانید به راحتی با شرکت در کلاس های آموزش مقدماتی مشاوره املاک و مستغلات، از مهرات و تجربه اساتید برجسته استفاده نموده و میزان درآمد خود را افزایش دهید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11336

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *