از معایب شغل مشاور املاک چه می دانید؟

شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.5/5 - (11 امتیاز)
شغل مشاور املاک و مستغلات، یک شغل با درآمد قابل توجه بوده و دارای چالش های بسیار زیاد است. اگرچه می تواند سودآور باشد، اما به سخت کوشی و فداکاری نیاز مبرم دارد و خالی از استرس و ریسک و دشواری نیست.

قبل از شروع کار به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات، لازم است تا بدانید که این حرفه شامل چه مواردی است و چه مزایا و معایبی را به همراه دارد. سنجیدن مزایا و معایب شغل مشاور املاک به شما کمک می کند تا در مورد آینده شغلی خود تصمیم استراتژیک تری بگیرید.

در این مقاله، قصد داریم تا نقش یک آژانس املاک و مستغلات را برای شما شرح دهیم. سپس جوانب مثبت و منفی این حرفه را ذکر خواهیم کرد تا بیشتر با دشواری های این شغل جذاب آشنا شوید.

در نهایت نکاتی را برای کمک به شما در غلبه بر چالش هایی که ممکن است در این حرفه با آن روبرو شوید، در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

معایب شغل مشاور املاک

وظایف بنگاه مشاور املاک

بهتر است قبل از شرح مزایا و معایب شغل مشاور املاک، یک توضیح مختصری درباره این حرفه و وظایف بنگاه مشاور املاک داشته باشیم. به طور کلی، بنگاه مشاور معاملات ملکی به اشخاصی اطلاق می شود که نماینده فروشندگان یا خریداران املاک و مستغلات بوده و افراد را در زمینه معاملات ملکی راهنمایی و مشاوره می دهند.

در حالی که برخی از بنگاه های املاک و مستغلات به طور مستقل کار می کنند، برخی دیگر از مشاوران، در یک کارگزاری مجاز املاک مشغول به فعالیت هستند. آنها با کار در پروژه های مختلف و عقد قرارداد، کمیسیون بخشی از معاملات فروش یا اجاره یک ملک را دریافت می کنند. بنگاه های مشاور املاک و مستغلات ترکیبی از وظایف اداری، تحقیقاتی و بازاریابی دارند.

برخی از وظایف مشاور املاک شامل راهنمایی به خریداران و فروشندگان در تصمیم گیری، تجزیه و تحلیل روند بازار املاک و مستغلات، جستجوی لیست های املاک باز، اجرای کمپین های تبلیغاتی، بازاریابی دیجیتالی املاک و پاسخگویی به تماس های تلفنی با مشتریان می باشد.

معایب شغل مشاور املاک و مستغلات

تبدیل شدن به یک مشاور املاک و مستغلات حرفه ای و متخصص، یک فرصت هیجان انگیز است. درست مثل هر حرفه دیگر، حوزه کاری مشاوران املاک نیز دارای مزایا و معایبی است. در این مقاله به شما یک دید متعادل درباره آنچه می توانید از تبدیل شدن به یک مشاور املاک کارآزموده انتظار داشته باشید، ارائه خواهیم داد.

مزایا و معایب شغل مشاور املاک

در حالی که شغل مشاور املاک دارای مزایای قابل توجهی چون پتانسیل درآمد فوق العاده عالی و نامحدود، زمانبندی انعطاف پذیر، تحرک شغلی، رشد کسب و کار و افزایش مشتری است، قطعا هیچ شغلی بدون اشکال نخواهد بود.

دانستن معایب شغل مشاور املاک در تصمیم گیری آگاهانه در مورد این حرفه به شما کمک فراوانی می کند تا با یک دید درست و منطقی وارد این حرفه شده تا از بروز مشکلات و ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود.

صبر و بردباری برای رسیدن به موفقیت

یکی از بزرگترین معایب شغل مشاور املاک میزان صبر و شکیبایی مورد نیاز مشاوران است. یافتن اولین مشتری یا بستن معامله با یک آژانس املاک جدید ممکن است ماه ها به طول انجامد.

فعالیت های زیادی وجود دارد که یک مشاور املاک کارآزموده قبل از اینکه سود خود را دریافت کند، باید انجام دهد؛ مانند جستجوی تبلیغات و قرار دادن آگهی تبلیغاتی املاک، بازاریابی دیجیتال، برنامه ریزی و زمان بندی.

در واقع، بیشتر آژانس های مشاور املاک و مستغلات در سال اول کار خود را رها می کنند؛ اما دلیل رها کردن آنها این است که برنامه مشخصی برای شغل خود ندارند و یا از آموزش مناسب برخوردار نیستند.

درآمد نامنظم در اثر کاهش یا افزایش معاملات

حوزه کاری مشاوران املاک به گونه ای است که شما به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات، بر اساس تعداد معاملات یا میزان ارزش معامله انجام شده درآمد کسب می کنید که به اصطلاح به آن حق کمیسیون گفته می شود.

بنابراین، بدون دریافت حقوق مشخص از طرف کارفرما، ماه هایی که در آن معاملاتی صورت نمی گیرد، می توانند بر درآمد شما تأثیر منفی بگذارند و این یکی از مهم ترین معایب شغل مشاور املاک محسوب می شود.

آژانس های مشاور املاک و مستغلات

اگرچه داشتن یک درآمد نامحدود می تواند بسیار جذاب باشد، اما این می تواند نتیجه معکوس دهد زیرا شما باید منابع مالی کافی داشته باشید تا بتوانید اوقات سخت بازار را به پیش ببرید. وقتی دچار رکود شدیم، باید در کنار روابط قوی با مشتری، پس انداز داشته باشید تا بتوانید از پس این مرحله برآیید.

استرس زا بودن شغل مشاور املاک

یکی دیگر از معایب شغل مشاور املاک استرس موجود در کار است. چرا که مردم همیشه توانایی خرید ملک را نخواهند داشت یا ملک مورد انتظار خود را پیدا نمی کنند و چون درآمد مشاوران تنها با عقد قرارداد معاملات املاک است، در نتیجه همیشه استرس جذب مشتری و به مرحله امضای قرارداد رساندن معاملات، وجود خواهد داشت.

یک مشاور املاک کارآزموده باید توانایی برنامه ریزی داشته و شیوه های جذب مخاطب را به خوبی فرا گرفته باشد تا بتواند استرس ناشی از این حرفه را به حداقل رساند و لحظات چالش برانگیز را پشت سر بگذارد. موفقیت در این امر و کاهش استرس می تواند با شرکت در دوره آموزشی مشاور املاک مبتدی و دوره آموزش مشاور املاک حرفه ای و افزایش دانش لازم صورت پذیرد.

افزایش تعداد مشاوران املاک و رقابتی شدن

در تمام شهر های ایران و یا سایر کشور ها تعداد زیادی بنگاه معاملات ملکی وجود دارد. یک مشاور املاک کارآزموده باید توانایی رقابت با سایر همکاران خود را داشته باشد تا بتواند مشتریان بیشتری را به خود جذب کند. چرا که هر چه تعداد مشاوران افزایش یابد، تعداد مراجعه کنندگان کمتر خواهد بود که می توان آن را جزو معایب شغل مشاور املاک تلقی کرد.

به عنوان مثال در آمریکا تمام مشاوران املاک به راحتی به سیستم کامپیوتری جامع و یکپارچه اطلاعات مسکن دسترسی دارند و می توانند تمامی اطلاعات ملک هایی که برای فروش یا اجاره در بازار عرضه شده است را مشاهده نمایند و با توجه به تخصص و مهارت خود، از این سایت جامع املاک استفاده نموده تا مشتری را به خود جذب نمایند.

شغل مشاور املاک

در حالی که هنوز در ایران یک سیستم جامع املاک که تمامی مشاوران به آن دسترسی داشته باشند، طراحی نشده است و در نتیجه مشاوران املاک به صورت سنتی اقدام به انتشار آگهی و جذب مشتری می نمایند؛ بنابراین مهارت و تجربه یک مشاور املاک سبب می شود تا او از رقبای خود پیشی گرفته و سود خوبی کسب نماید.

برخورد با شخصیت های مختلف

به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات حرفه ای و متخصص، شما باید با مشتریان و سایر نمایندگان با شخصیت های مختلف تعامل داشته باشید. اگرچه ممکن است برخی از افراد دوستانه رفتار کنند، اما کار با سایر افراد دشوار تر خواهد بود.

علاوه بر این، ممکن است بعضی از افراد، تفکیک احساسات را از تجارت سخت کنند. اگر نمی توانید از پس مقابله با این مشکلات برآیید و سرسخت باقی بمانید، این امر می تواند باعث ایجاد برخی شرایط ناخوشایند و چالش های پرتنش شود.

شما می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی مقدماتی و پیشرفته مشاور املاک ابراهیمی از دانش پایه و اساسی شغل مشاوره املاک اطلاعات مفید و به روز کسب نموده تا به یک مشاور املاک و مستغلات حرفه ای و متخصص تبدیل شوید و از معایب شغل مشاور املاک، اطلاع حاصل نموده و در سدد جبران آن برآیید.

با یادگیری و فراگیری آموزش های تخصصی، به راحتی می توانید برای اهداف والای خود برنامه ریزی نموده و درآمد خود را افزایش دهید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.5/5 - (11 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11218

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *