آیا اکثر مشاورین املاک شکست می خورند؟

شکست مشاورین املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.6/5 - (10 امتیاز)
یکی از حرفه ای ترین مشاغل در زمینه املاک، مشاور املاک و مستغلات است و به همین میزان نیز شکست مشاورین املاک بسیار رایج است. شغل مشاوره املاک علاوه بر داشتن درآمد نامحدود، به معنی برنامه های منعطف و فرصت ارتباط با بسیاری از افراد است. با این حال، این بدان معنا نیست که هر نماینده املاک در نهایت موفق خواهد شد.

تحقیقات نشان داده است که حدود 80 درصد از بنگاه های معاملات املاک تازه کار به علت اشتباهات مشاورین املاک در اولین سال شروع کار خود شکست می خورند یا استعفا می دهند. چنین نرخ بالای شکست در املاک و مستغلات باید باعث نگرانی هر فرد مشتاقی شود.

بنگاه های معاملات املاک تازه کار

دلایل شکست مشاورین املاک

هیچ کس برای شکست خوردن وارد حرفه املاک و مستغلات نمی شود. شکست مشاورین املاک یکی از نتایج شروع کار املاک بدون آموزش صحیح است. در حقیقت، اکثر مشاورین با هدف تبدیل شغل املاک به یک حرفه مادام العمر شروع به کار می کنند. نرخ خرید و فروش املاک و مستغلات بسیار بالا است اما اکثر مشاوران برای سال اول خود در املاک و مستغلات برنامه ریزی کافی ندارند و همین موضوع از دلایل شکست مشاورین املاک است.

نداشتن طرح کاری

بسیاری از مشاورین جدید بدون ایجاد نقشه راه و برنامه برای کسب و کار، وارد شغل املاک و مستغلات می شوند. این که بخواهید ثروتمند شوید کافی نیست. شما باید لیستی از نقشه و پلن ها را تهیه کنید تا به هدف خود برسید. اینجاست که اهمیت طرح کسب و کار مطرح می شود.

طرح کسب و کار شما مراحل خاص، استراتژی های بازاریابی و بودجه مورد نیاز برای رسیدن به اهداف را به شما نشان می دهد. به علاوه، اگر امیدوار هستید که برای تأمین مالی کسب و کار خود وام بانکی دریافت کنید، از شما خواسته می شود که یک طرح کسب و کار تهیه کنید.

تمام شدن پول

ممکن است مدتی طول بکشد تا اولین قرارداد خود را ببندید. تا زمانی که اولین کمیسیون مشاور املاک خود را دریافت کنید، چگونه زندگی خواهید کرد؟ کارشناسان صنعت پیشنهاد می کنند که حداقل 6 ماه پس انداز برای خودتان تا اولین فروش خود نیاز دارید؛ بنابراین بسیار مهم است که پس انداز کافی برای سرپا نگه داشتن خود داشته باشید. گرفتن وام بانکی ممکن است یک گزینه باشد، اما قطعاً بهترین انتخاب نیست. برنامه ریزی کنید تا به جای آن، کسب و کار املاک خود را با پول نقد خود راه اندازی کنید.

 

مشاور املاک و مستغلات

برای تعیین میزان 6 ماه پس انداز، تمام صورتحساب های ماهانه فعلی خود را از جمله غذا، خدمات شهری، وام خودرو و هزینه های پیش بینی شده تجاری (نظافتی و غیره) جمع و حساب کنید. سپس، در 6 ضرب کنید تا برآورد تقریبی میزان پس انداز قبل از راه اندازی کسب و کار املاک خود را بدست آورید. از آنجا که ماشین حساب دستتان است، حساب کنید که برای رسیدن به هدف مالی خود باید چند خانه بفروشید.

مناسب نبودن برای شغل در املاک

برای موفقیت در شغل املاک و مستغلات نیاز به افراد هدفمند است. بسیاری از مردم به دلیل دارا بودن مزایای زیادی به املاک و مستغلات کشیده می شوند. اگر برنامه منعطفی دارید، در جامعه محترم هستید و پتانسیل درآمد نامحدودی دارید پس می توان گفت شما مناسب این کار هستید.

اما فروش املاک نیز یک چالش است. شما به تلفن خود وابسته هستید و باید روی برنامه های مشتریان خود کار کنید. اگر می خواهید یک لیست بلند و بالا از مشتری ایجاد کنید، باید پرشور، مشتاق و با قاطعیت تصمیم بگیرید.

داشتن انتظارات غیر واقعی

فهرست ها و حقوق های میلیون دلاری و دیگر برنامه های مشابه آن برای سرگرمی تلویزیونی ساخته شده است و یک تصویر واقعی از زندگی برای یک مشاور معمولی نیست. اکثر آن ها در اولین سال شروع کار خود معاملات میلیونی انجام نمی دهند.

 

دلایل شکست مشاورین املاک

حداکثر 25 درصد از نمایندگان 10،000 دلار یا کمتر درآمد دارند؛ و حداکثر 25 درصد از نمایندگان بیش از 100000 دلار درآمد دارند. بیشتر نمایندگی های املاک سالانه بین 25000 تا 104000 دلار درآمد دارند. مهم است که انتظارات درآمد خود را به عنوان یک نماینده جدید درست مشخص کنید، به طوری که در 6 ماه آینده ناامید نشوید. نگران نباشید: اگر پشتکار داشته باشید، به هدفتان خواهید رسید؛ اما احتمالاً در ماه اول نه. ایجاد مشتری و تبدیل شدن به یک فروشنده قدرتمند به زمان نیاز دارد.

ترس از اشتباه کردن

اشتباه خواهید کرد. اشتباه کردن به این معنا نیست که شما شکست خورده اید. این بدان معناست که شما یاد می گیرید چه کارهایی را نباید انجام دهید. هر خطایی را به عنوان یک لحظه قابل آموزش پذیرا باشید نه یک اتفاق خجالت آور. در همین راستا، به یاد داشته باشید که چیزهای جدید را امتحان کنید. همه چیز را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما جوابگو است و چه چیزی نه.

بازاریابی ناموثر

داشتن یک برنامه بازاریابی کارآمد ضروری است. شما به یک وب سایت و حضور در رسانه های اجتماعی نیاز دارید. از این بسترها برای تبلیغ خدمات و لیست های خود استفاده کنید.

داشتن وب سایت شخصی نیز مهم است زیرا این تنها مکانی است که شما “مالک” آن هستید. شما در همه جا فضا را “اجاره” می کنید (از جمله فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و غیره). اگر این سایت ها خراب شوند یا تصمیم بگیرند حساب شما را ببندند، جایی برای بازگشت ندارید.

شغل مشاور املاک

با این حال، اگر صاحب یک وب سایت هستید، همیشه خانه ای در اینترنت خواهید داشت. با این وجود، هنوز ایده خوبی است که در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید زیرا مشتریان احتمالی شما در آنجا حضور دارند.

درست است که که بسیاری از بنگاه های معاملات املاک در پنج سال اول شکست می خورند، اما لزوما شما هم اینطور نخواهید بود. از نکات فوق به عنوان یک برنامه عملی برای جلوگیری از شکست استفاده کنید.

آمار شکست مشاورین املاک در کانادا

در کشوری مانند کانادا، از هر قشری در حرفه مشاوره املاک حضور دارند. بسیاری از افراد که تحصیلات بالایی ندارند، در شغل خود شکست خورده اند و یا به دنبال کاری پردرآمد هستند، جذب املاک می شوند.

این دلایل سبب می شود که آمار شکست مشاورین املاک در کانادا نیز بالا باشد و اغلب آن ها در ۵ سال اول شروع، دچار ورشکستگی می شوند.‌ نداشتن مهارت کافی در زمینه هایی چون ارتباط با مشتری و تبلیغات، آشنا نبودن با روش های عقد قرارداد و فنون مشاور املاک از جمله دلیل های ناموفق بودن این افراد و همچنین از دلایل شکست در معاملات ملکی است.

شکست مشاورین املاک

آموزش رازهای موفقیت و شکست مشاورین املاک

اگر از علاقه مندان به شغل املاک و مستغلات هستید و می خواهید دچار تله شکست مشاورین املاک نشده و همچنین با رازهای موفقیت و شکست مشاورین املاک آشنا شوید، یکی از مطمئن ترین راه ها، برخورداری از آموزشی صحیح و کاربردی است.

کسب تجربه از راه عملی، علاوه بر اینکه نیازمند سال های متمادی و زیادی است، اغلب ممکن است حتی با موفقیت همراه نبوده و ورشکستگی شما را به دنبال داشته باشد. به همین منظور، برای اینکه مشاورین املاکی حرفه ای و کاربلد وارد جامعه شوند، آموزشگاه املاک امید ابراهیمی دوره های مبتدی و تخصصی ای را برای علاقه مندان برگزار می کند.

شما در این دوره های کاربردی، علاوه بر یادگیری تمامی اصول اولیه و حقوقی و روش های بستن قرارداد، آموزش کارهایی تخصصی ای چون دیجیتال مارکتینگ، رفتارشناسی، روانشناسی فروش و ده ها مطالب مفید و لازم شغل املاک و مستغلات را خواهید آموخت.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.6/5 - (10 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11892

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *