بهترین دفاتر املاک برای شروع کار دارای چه ویژگی هایی هستند؟

بهترین دفتر املاک برای شروع کار
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.3/5 - (7 امتیاز)
یکی از سوالاتی که افراد علاقه مند به حرفه املاک و مستغلات می پرسند این است که برای شروع کار املاک به چه دفتری باید مراجعه نمود؟ در واقع ویژگی های بهترین دفتر املاک برای شروع کار و شراکت چیست؟ توصیه می شود قبل از تصمیم گیری نهایی برای ورود به یک شرکت املاک، ابتدا به خوبی تحقیق و بررسی کرده و ویژگی های لازم را مدنظر قرار دهید.

از طرفی شما باید درباره انواع شرکت های املاک نیز پرسش و جو نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره توصیه می شود تا انتهای این مقاله با ما همراه بوده تا به همدیگر ویژگی های بهترین دفتر املاک برای شروع کار را بررسی نماییم.

بهترین دفتر املاک و مستغلات برای شروع کار دارای چه ویژگی هایی است؟

اگر شما نیز به شغل مشاور املاک و مستغلات علاقه مند بوده و برای شروع کار املاک خود، قصد شراکت و ورود به یک دفتر املاک را دارید، باید ابتدا همه دفاتر موجود را با یکدیگر مقایسه کرده تا بتوانید در بهترین دفتر املاک برای شروع کار ورود پیدا نمایید.

شغل مشاور املاک و مستغلات

به یاد داشته باشید که تمامی دفاتر موجود برای شراکت مناسب نیستند چرا که شما با ورود به یک دفتر نحوه انجام کار تیمی، راه و رسم و تکنیک های فروش آنها را فرا خواهید گرفت. از این رو همواره توصیه می شود که در انتخاب شرکای خود دقت بیشتری نمایید. موارد زیر از جمله ویژگی هایی است باید مورد توجه قرار گیرند.

آموزش

یکی از اصلی ترین نکات در انتخاب بهترین دفتر املاک برای شروع کار، توجه به آموزش و برنامه های آموزشی املاک است. همانطور که میدانید برای موفقیت در این شغل نیاز است در ابتدای راه به خوبی آموزش دیده و با اصول و قواعد آشنا شوید.

بهترین دفتر املاک برای شروع کار و ورود به حرفه املاک، باید برنامه خوبی برای کارآموزان و تیم خود در نظر گرفته باشد. این برنامه باید شامل آموزش روش های موفقیت و کسب سود بیشتر در فروش املاک، جذب مشتری، اصول حسابداری و غیره باشد. در این صورت می توانید در دوره کوتاهی که قرار است در آن بر مهارت های خود بیفزایید، اطلاعات جدیدی فرا گرفته و از آموزه های خود در دنیای کسب و کار استفاده نمایید.

پشتیبانی

بهترین دفتر املاک برای شروع کار، شرکتی است که در آن پشتیبانی خود ارائه شود. مدیر این شرکت باید پاسخگوی سوالات شما بوده و ابهامات و اشکالات موجود را برطرف نماید. علاوه بر این مورد باید راهنمای شما بوده و در هر لحظه که اشتباهی از شما سر میزد باید به درستی شما را راهنمایی کرده و شما را از راه حل درست و منطقی آگاه سازد.

کمیسیون و سهم درآمد

بسیاری از دفاتر املاک برای ایجاد رغبت و تلاش بیشتر در کارآموزان خود، کمیسیون و سهمی از درآمد برای آنها در نظر می گیرند. به این ترتیب هرچه بیشتر تلاش کرده و املاک بیشتری را به فروش برسانید، حقوق بیشتری نیز دریافت خواهید کرد.

شروع کار املاک

در نظر گرفتن کمیسیون نه تنها برای افرادی که به این املاک مراجعه می کنند، سودآور است بلکه برای مدیران نیز مزایایی به همراه خواهد داشت. به این صورت که افراد بیشتری در این دفاتر مشغول به کار شده و تلاش بیشتری برای فروش املاک موجود می نمایند.

به این ترتیب فایل های موجود با سرعت بیشتری به فروش رسیده و با فروش هر ملک مبلغ زیادی نصیب مدیر دفتر املاک خواهد شد. حال که با ویژگی های بهترین دفتر املاک برای شروع کار آشنا شدید، وقت آن رسیده که اهداف خود را مشخص کرده و تصمیم بگیرید که می خواهید در کدام نوع و دسته از شرکت های املاک و مستغلات حرفه خود را آغاز نمایید.

انواع دفاتر املاک

شما بعد از اینکه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را معین کردید، باید با توجه به آنها تصمیم بگیرید که قصد دارید در کدام در دسته از املاک و مستغلات فعالیت داشته باشید. در زیر به انواعی از دفاتر املاک به همراه نکات مثبت و منفی آنها اشاره شده است.

شرکت املاک مدل وابسته

این گونه دفاتر وابسته به ارگان های دولتی بوده و کسب و کار و فعالیت خود را در رسانه های اجتماعی نظیر رادیو و تلویزیون تبلیغ می نمایند. هدف آنها بیشتر استخدام نمایندگان و خرید و فروش املاک است.

راه اندازی دفتر املاک و مستغلات

  • نکات مثبت

با ورود به شرکت های املاک وابسته، شما هزینه کمتری برای شروع کسب و کار خود خرج خواهید. کرد چرا که مجبور به پرداخت هزینه هایی برای کارت های تجاری و یا صدور مجوز املاک نخواهید بود.

  • نکات منفی

آنها به جای آموزش نحوه ایجاد مشاغل مربوط به املاک و مستغلات، به ارائه راهکارهایی برای بازاریابی فروش املاک می پردازند؛ بنابراین این نوع از شرکت ها نمی توانند گزینه مناسبی برای انتخاب بهترین دفتر املاک برای شروع کار باشند.

مدل تجاری مستقل

مدل مستقل دفاتر املاک، کمیسیون بیشتر از هر مشتری دریافت می نمایند. این شرکت ها از حمایت های بسیار محدودی برخوردار بوده و از لحاظ موارد فناوری و آموزشی در سطح پایین تری نسبت به دفاتر وابسته قرار دارند.

  • نکات مثبت

این نوع از شرکت ها برای افرادی مناسب است که خواستار دریافت کمیسیون بیشتر هستند. از طرفی این دفاتر بیشتر منابع و هزینه های خود را صرف بازاریابی نام تجاری شرکت خود برای مصرف کنندگان می کنند.

  • نکات منفی

در این دفاتر پشتیبانی بسیار محدود و آموزش مفاهیم راه اندازی دفتر املاک و مستغلات و موفقیت در این زمینه بسیار ناچیز است. از این رو اگر به دنبال یادگیری و آموزش هستید، توصیه می شود که در این نوع دفاتر فعالیتی نداشته باشید.

 بهترین دفتر املاک برای شروع کار

مدل کسب و کار املاک و مستغلات وابسته به هم

این نوع از شرکت ها جز بهترین دفتر املاک برای شروع کار هستند. چرا که به طور کامل منابع آموزشی و پشتیبانی مختلف در اختیار نمایندگان قرار گرفته و کمیسیون بالایی نیز دریافت خواهند کرد.

  • نکات مثبت

اگر قصد راه اندازی صفر تا صد یک دفتر املاک را داشته و به آموزش و پشتیبانی مدرس و مدیر یک دفتر املاک نیاز دارید، این نوع از دفاتر بهترین گزینه برای شما خواهند بود. در این دفاتر با نمایندگان همانند یک شریک کاری برخورد شده و منابع آموزشی خود را در اختیار نمایندگان قرار می دهند. از طرفی کمیسیون خوبی نیز به نمایندگان تعلق خواهد گرفت.

  • نکات منفی

بیشتر افرادی که در این شرکت ها فعالیت داشته از عملکرد مدیران آنها و شرایط کاری راضی بوده و از این شرکت ها به عنوان بهترین دفتر املاک برای شروع کار یاد کرده اند.

پس از اینکه بهترین دفتر املاک برای شروع کار و کسب درآمد خود را با توجه به موارد فوق برگزیدید، برای ارتقا سطح علمی خود در این باره بهتر است از دوره های آموزشی نیز بهره ببرید. این دوره ها موجب شده تا افراد بتوانند در سریعترین زمان ممکن اطلاعات مفیدی درباره راه اندازی دفتر املاک و مستغلات کسب نمایند.

یکی از بهترین دوره هایی که به آموزش مفاهیم ابتدایی این حرفه پرداخته و برای افراد مبتدی مناسب است، دوره آموزش مشاور املاک مبتدی از آکادمی ابراهیمی می باشد. در این دوره 5 ورکشاپ دیجیتال مارکتینگ املاک، رفتارشناسی، روانشناسی فروش، ویدئو مارکتینگ و ورکشاپ حقوقی توسط برترین و مجرب ترین اساتید آموزش داده خواهند شد.

هدف اصلی این دوره این است که با آموزش صفر تا صد جذب مشتری و فروش املاک بتوانید در این حرفه درآمد بیشتری کسب نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.3/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12102

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *