چهار نمونه از انواع املاک و مستغلات

انواع املاک و مستغلات
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.8/5 - (6 امتیاز)

املاک یکی از بهترین گزینه های موجود برای سرمایه گذاری محسوب می شود؛ اما تشخیص اینکه سرمایه گذاری مربوطه بر کدام نوع از املاک انجام شود، کمی پیچیده است. در ادامه ما به چهار نوع و دسته بندی اصلی املاک اشاره ای مختصر خواهیم داشت. امید است که با آگاهی از انواع املاک و مستغلات تصمیم بهتری در جهت سرمایه گذاری بلند مدت در حوزه املاک اخذ کنید.

زمین

زمین جز اولین دسته از املاک و مستغلات محسوب می شود و سرمایه گذاری در آن نوعی استراتژی بلند مدت محسوب می شود. خرید یک زمین خام سود آور است زیرا در آینده می توانید بر اساس موقعیت و ماهیت آن کاربری های متنوعی را برایش در نظر بگیرید. به طور کلی منظور از زمین، هر نوع زمین خام، بایر، کشاورزی و مزرعه است که به تناسب موقعیتی که دارد می توان کارایی مختلفی را از آن انتظار داشت.

سرمایه گذاری در بخش املاک تجاری

مسکونی

از ملک مسکونی فقط به منظور سکونت استفاده می شود و قابل استفاده برای کاربری تجاری و صنعتی نیست. برای سرمایه گذاری در بخش املاک مسکونی می توانید اقدام به خرید یک واحد مسکونی نمایید و در آینده به منظور اسکان خودتان و یا اجاره و فروش ملک از آن کسب درآمد کنید.

بسیاری از سرمایه گذاران موفق اقدام به خرید چند واحد مسکونی در یک مجتمع می کنند و در یکی از واحد ها خودشان ساکن می شوند. با انجام این کار آنها می توانند املاک خود را با تمرکز بیشتری مدیریت کنند.

سرمایه گذاری در بخش املاک مسکونی انواع متفاوتی دارد. شما می توانید با مراجعه به متخصصین املاک و مستغلات ضمن راهنمایی صحیح در خصوص سرمایه گذاری در این بخش، از سایر خدماتی که آنها به مشتریان ارائه می دهند، بهره مند شوید.

تجاری

منظور از املاک تجاری دسته ای از املاک هستند که به منظور امور تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و عمدتاً شامل هتل ها، ادارات، رستوران ها، مراکز خرید و… می شوند. به عبارت دقیق تر هر ملکی که برای کسب درآمد به کار گرفته شود، در دسته املاک تجاری قرار می گیرد.

استراتژی فروش املاک و مستغلات

برای سرمایه گذاری در بخش املاک تجاری، همراهی و مشاوره یک فرد متخصص برای مشتری نیازی ضروری است. به کمک یک متخصص املاک شما می توانید با توجه به بودجه ای که مدنظر دارید، ملکی تجاری و سودآور متناسب با شرایط خود خریداری نمایید.

صنعتی

از دیگر انواع املاک و مستغلات، می توان به املاک صنعتی اشاره کرد. منظور از املاک صنعتی آن دسته از املاکی است که برای تولید، پژوهش، انبار و توزیع نوعی از کالا مورد استفاده قرار بگیرد. سود و بازدهی این دسته از املاک به شرایط اقتصادی جامعه و میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

در توسعه این گونه املاک کالا حرف اول را می زند؛ بنابراین هر میزان تقاضا برای کالا های مختلف در جامعه بیشتر باشد، بخش صنعتی رونق می گیرد و برعکس به هر میزان جامعه دچار رکود اقتصادی باشد و تقاضا برای یک محصول کمتر باشد، بخش صنعتی و به تبع آن املاک صنعتی با چالش های جدی روبرو خواهند شد.

مشاورین املاک و مستغلات با توجه به شرایط اقتصادی و چرخه تولید کالا های متنوع، به مشتریان کمک میکنند تا بهترین تصمیم را درخصوص ملک مورد نظر بگیرند که سودآوری خوبی را در بلند مدت به دنبال داشته باشند.

مشاور املاک حرفه ای

مهارت های لازم برای یک مشاور املاک

بهترین مشاور املاک، مشاوری است که دانش خود را در زمینه املاک به صورت دائم به روز کند و با کسب مهارت های مختلف در زمینه املاک و مستغلات، به اعتبار و تخصص خود کمک کند. کسب مهارت در حیطه های مختلف مربوط به املاک باعث منحصر به فرد شدن مشاور و وجه تمایز او با سایر همکارانش می شود. در ادامه به ویژگی هایی اشاره می کنیم که تسلط بر آن شما را به بهترین مشاور املاک منطقه تبدیل خواهد کرد.

شناخت بازار

از جمله مهارت های لازم و حیاتی برای یک متخصص املاک، شناخت بازار است. شناخت بازار به مشاور کمک می کند تا راهنمایی درستی را به مشتری در جهت خرید، فروش یا اجاره مسکن ارائه دهد. او با تحلیل قیمت ها و بازار در یک محله خاص می تواند قیمت منصفانه و صحیح را برای یک ملک درنظر بگیرد و در جهت منافع مشتری گام بردارد.

متخصص املاک با اطلاع از استراتژی فروش املاک و مستغلات کمک می کند تا ملک شما به سرعت و با قیمت مناسب به فروش برسد.

ارتباطات و مخاطبان زیاد

فن بیان و داشتن دایره مخاطبان زیاد از مهارت های مهم متخصصین املاک به حساب می آید. دایره مخاطبان عاملی سودمند در جهت منافع مشاور و مشتری است. اگر مشاور با دایره مخاطبین خود به درستی ارتباط برقرار کند، این مخاطبین تبدیل به دایره مشتریان او می شوند که در نهایت سود مشاور را به دنبال خواهد داشت.

دوره آموزش حقوقی

در صورتی که مشاور دارای ارتباطات گسترده باشد، می تواند کمک بهتری را به مشتری مورد نظر خود کند. برای مثال با ارتباط گرفتن با سایر همکاران ملک مورد نیاز مشتری به سرعت بیشتری یافت می شود؛ بنابراین مشاوران باید کسب مهارت فن بیان و نحوه مذاکره مؤثر را در حرفه خود جدی بگیرند تا بتوانند در مدت نه چندان طولانی در حرفه خود به یک برند تبدیل شوند.

دانش منطقه

هر مشاور املاک باید تسلط کافی به فرهنگ و نوع هر منطقه داشته باشد. یک مشاور املاک حرفه ای متناسب با نوع فرهنگ و شخصیت مشتری، محله مناسب را معرفی می کند. برای مثال ممکن است میزان دزدی و جنایت در یک محله بالا باشد. در صورتی که مشتری از قشر تحصیل‌کرده و متشخص جامعه است، مشاور باید طبق شخصیت مشتری، محله دیگری را در جهت خرید و یا اجاره به او معرفی کند.

دسترس پذیر بودن

در دسترس بودن ویژگی مهمی برای یک مشاور املاک حرفه ای به حساب می آید. زمانی که مشتری قصد معامله یک ملک را با هدف خرید، فروش و یا اجاره دارد، دسترسی به مشاور برای او امری مهم و حیاتی است. پاسخگو بودن مشاور به ایمیل و تماس و همچنین حضور مشاور در دفتر محل کار طبق ساعات مشخص شده، از ویژگی های حرفه ای او می باشد.

انواع املاک و مستغلات

بررسی اسناد و مدارک املاک و مستغلات مورد نظر، تحلیل موارد حقوقی، بررسی قیمت ملک و… از وظایف مهم یک مشاور املاک است. دسترس پذیری مشاور و امکان ملاقات حضوری با مشتری تأثیر بسزایی در اعتماد او به شما دارد؛ بنابراین سعی کنید همیشه در دسترس باشید.

برای کسب مهارت های مربوط به املاک به کجا مراجعه کنیم؟

یک مشاور املاک توانمند و حرفه ای در ابعاد مختلف مربوط به املاک تخصص و آگاهی دارد. مشاور املاک حرفه ای با استفاده از فن بیان و نورومارکتینگ به بهترین صورت به مشتری خدمات ارائه می دهد و همچنین با مسائل حقوقی مربوط به املاک و مستغلات به خوبی آشنا است. تخصص در این مهارت ها وجه تمایز یک مشاور املاک حرفه ای از یک مشاور معمولی است.

برای کسب مهارت در موارد گفته شده از جمله نورومارکتینگ، فن بیان، موارد حقوقی و… شما می توانید به مؤسسه های مختلف که در این زمینه ها تخصص کافی دارند، مراجعه نمایید.

دوره آموزش حقوقی که توسط دکتر محمد الماسی در آموزشگاه املاک امید ابراهیمی تدریس می شود، می تواند در راستای آگاهی و مهارت حقوقی شما به طور شگفت انگیزی مؤثر باشد. آگاهی از مسائل حقوقی برای دو هدف کمک به حفظ منافع مشتری و کاهش آمار شکایات و پرونده های مربوط به املاک در دادگستری بسیار لازم و ضروری است. مسائل حقوقی بخش جدا نشدنی حرفه املاک است که کسب مهارت در آن برای همه مشاوران الزامی است.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.8/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14083

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *