آیا می توان به عنوان یک مشاور املاک درآمد خوبی داشت؟

درآمد مشاوران املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.3/5 - (7 امتیاز)
یکی از دلایلی که بسیاری از افراد فارغ از مشکلات موجود در شغل مشاور املاک به این حرفه روی می آورند، درآمد مشاوران املاک می باشد چرا که این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود در سراسر دنیا است.

هرچه املاک بیشتری فروخته و بتوانید مشتری بیشتری جذب کنید، مطمئنا کمیسیون و پورسانت بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. از طرفی شهر و ایالت زندگی شما نیز در میزان درآمد شما موثر است. به عنوان مثال میانگین درآمد مشاوران املاک در ایالت نیویورک 111 دلار و در ایالت کالیفرنیا 74 دلار است. با این وجود افراد بسیاری پس از تاسیس و راه اندازی بنگاه املاک خود پس از مدت کوتاهی کسب و کار خود را جمع کرده و به شغل دیگری روی می آورند چرا که نمی توانند همانند سایر نمایندگان املاک فروش داشته باشند.

یکی از دلایل عدم موفقیت افراد در این حوزه، عدم آگاهی آنها از تکنیک ها و روش های کارآمد برای فروش املاک است. از آنجایی که تعداد نمایندگان و مشاوران املاک به صورت روزانه در حال افزایش است، لازم است تا با استفاده از روش ها و تکنیک های جدیدتری اقدام به جذب مشتری نمایید. بنابراین اگر از راه و روش صحیح و کارآمد موجود در این شغل باخبر باشید، می توانید به سادگی درآمد بالایی به عنوان یک نماینده فروش داشته باشید.

روش های افزایش درآمد مشاوران املاک

روش های افزایش درآمد مشاوران املاک

روش های مختلفی برای افزایش درآمد مشاوران املاک وجود دارد. اگر شما نیز به دنبال یادگیری و افزایش درآمد نمایندگان املاک هستید، به موارد زیر توجه کنید.

1.  نماینده خریدار

فعالیت به عنوان نماینده خریدار، یکی از روش های افزایش درآمد مشاوران املاک در این حرفه می باشد. وظیفه یک نماینده خریدار این است که تمامی املاک موجود مطابق با نیازهای خریدار را به وی نشان داده تا فرد بتواند از بین گزینه های موجود یکی را برگزیند.

اگرچه پیدا کردن املاک و خانه های مختلف برای نمایش دادن آنها به خریداران کمی زبانبر است، اما بخش زیادی از درآمد مشاوران املاک از این طریق حاصل می شود. از طرفی با طراحی یک لوگوی حرفه ای که بیانگر فعالیت شما در این حوزه است، می توانید تعداد خریداران بیشتری جذب کرده و درآمد خود را افزایش دهید.

2.  نماینده فروش

بسیاری از نمایندگان املاک به عنوان نماینده فروش درآمدزایی می کنند. به یاد داشته باشید که وظایف نماینده فروش و نماینده خریدار با یکدیگر متفاوت است. نمایندگان خریداران با افراد خریدار کار کرده تا بتوانند بهترین خانه و ملک را انتخاب نمایند این در حالی است که نمایندگان فروش با فروشندگان در تماس اند. نماینده فروش با توجه به امکانات خانه، قیمت مناسب و معقولی برای ملک مورد نظر با مشورت فروشنده در نظر می گیرد.

افزایش درآمد نمایندگان املاک

3.  کارگزار قیمت

یکی از روش های افزایش درآمد مشاوران املاک، قیمت گذاری املاک است. به یاد داشته باشید تنها نمایندگانی قادر به قیمت گذاری املاک و مجاز به این کار هستند که خود دارای مجوز باشند. در این زمینه شما چندین خانه و ملک را با توجه به توضیحاتی که فروشندگان ارائه می دهند، قیمت گذاری می کنید.

درآمد مشاوران املاکی که به عنوان کارگزاران قیمت در این حوزه فعالیت می کنند، در هر قیمت گذاری بین 30 تا 100 دلار است. اگرچه این کار ساده به نظر میرسد اما به یاد داشته باشید که باید تخمین درستی از قیمت املاک انجام دهید. به همین دلیل بسیاری از افراد برای تخمین قیمت به بازرسی املاک می پرازند برخی نیز تنها با مشاهده عکس خانه ها قادر به قیمت گذاری خواهند بود.

4.  مدیر املاک

درآمد مشاوران املاک از طریق مدیریت نیز تامین می شود. اگر به دنبال دریافت و کسب درآمد و حقوقی ثابت از این حرفه می باشید، توصیه می شود که به عنوان مدیران امالک فعالیت خود را ادامه دهید. یک مدیر املاک وظایف متعددی از جمله نگهداری و تعمیر املاک، یافتن مستاجر، جمع آوری اجاره و نظارت بر موارد مالی دارد.

هنگامی که صاحبان، املاک مورد نظر خود را به مستاجران واگذار می کنند، مدیر املاک درصدی از اجاره پرداخت شده به مالک را دریافت می کند. در بیشتر مواقع این مقدار از 10 درصد تجاوز نمی کند اما این 10 درصد در هر ماه و با پرداخت اجاره به حساب مدیر املاک واریز می گردد.

دوره آموزش مشاور املاک مبتدی

یکی از گزینه های موجود برای افزایش درآمد نمایندگان املاک، ایجاد یک وب سایت برای به نمایش گذاری خانه هاست. با وجود یک وب سایت افراد می توانند به سادگی وارد صفحه مورد نظر شده و از موارد موجود دیدن نمایند. هرچه بتوانید برای املاک، مستاجرهای بیشتری پیدا نمایید، مقدار هزینه دریافتی که هر ماه برای شما واریز می شود نیز بیشتر خواهد بود.

5.  مشاور املاک تجاری

همانطور که میدانید املاک تجاری نسبت به مسکونی دارای ارزش بالایی هستند بنابراین با هر معامله فروش و یا حتی اجاره این املاک، درآمد زیادی دریافت خواهید کرد. بسیاری از افراد از همان ابتدا به عنوان یک نماینده املاک تجاری فعالیت کرده تا بتوانند درآمد بالاتری در هر ماه کسب نمایند. برای اینکه بتوانید بازار خود را به عنوان مشاوران املاک تجاری رونق دهید، تنها کافی است با استفاده از بروشور و کارت ویزیت های مختلف برای خود تبلیغ نمایید.

6.  کارگزار

درآمد مشاوران املاک تنها از راه نمایندگی حاصل نمی شود. می توانید به عنوان یک کارگزار نیز فعالیت داشته و به بررسی اختلافات قانونی سایر نمایندگان بپردازید. بسیاری از کارگزاران در دفتر کار خود تعدادی نماینده استخدام کرده تا بتوانند هرچه راحت تر به بررسی فعالیت تمامی مشاوران املاک بپردازند. درآمد نمایندگان املاکی که به عنوان کارگزار فعالیت دارند، از طریق دریافت کمیسیون از سایر نمایندگان تامین می شود.

در تمامی این موارد توصیه می شود برای گسترش کار خود تبلیغات انجام داده و یک بستر نظیر وب سایت برای خود ایجاد نمایید. هر نوع تبلیغ موجب می شود تا افراد بیشتری با شما آشنا شده و برای رفع مشکل خود به شما مراجعه نمایند. از طرفی وجود یک وب سایت که تمامی املاک با ویژگی ها در آن وجود داشته باشد، موجب می شود تا مشتریان هرچه راحت تر بتوانند گزینه مورد نظر خود را پیدا کرده و معاملات املاک سریعتر انجام گیرند.

درآمد مشاوران املاک

اگر به تازه وارد این حرفه شده و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، توصیه می شود که از دوره های مختلف در این حرفه بهره ببرید. یکی از دوره های مقدماتی املاک که می تواند در حوزه املاک اطلاعات مفید و کاربردی در اختیار شما قرار دهد، دوره آموزش مشاور املاک مبتدی آکادمی ابراهیمی می باشد.

این دوره که شامل 5 ورکشاپ دیجیتال مارکتینگ، رفتار شناسی، روانشناسی فروش، ویدئو مارکتینگ و ورکشاپ حقوقی است، صفر تا صد جذب مشتری و تکنیک های لازم برای انجام معاملات موفق بازگو شده است.

در دیجیتال مارکتینگ و ویدیو مارکتینگ مسائل مربوط به نحوه صحیح ایجاد ویدیو، چگونگی عکاسی بهتر و تکنیکی تر و نحوه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی توضیح داده می شود. در ورکشاپ حقوقی مربوط به درآمد مشاوران املاک، سند خوانی، تفاوت چک و سفته و غیره توضیح داده شده است. ورکشاپ روانشناسی فروش و رفتار شناسی نیز به شما کمک کرده تا با شناسایی رفتار مشتری بتوانید فروش خود را افزایش دهید.

از این رو تمامی ورکشاپ ها به قدری قدرتمند و کامل بوده که افزایش درآمد مشاوران املاک پس از استفاده از این پکیج ها تضمین می شود. از طرفی از آنجایی که هر ورکشاپ موضوع تخصصی خاص خود را دارد، در هر بخش یک استاد به طور مجزا در نظر گرفته شده تا تمامی مفاهیم با جزئیات و به صورت تخصصی به شما عزیزان منتقل شود.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.3/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12029

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *