چگونه می توانم در مشاور املاک کار کنم؟

چطور مشاور املاک شویم؟
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (7 امتیاز)
سالانه 17000 نفر در کشور ایالات متحده، درباره مشاور املاک شدن در گوگل جست و جو می کنند. اگر شما هم مشاور املاک شدن را مد نظرتان دارید و مدتی است فکرتان را درگیر کرده است، شاید بتوانید پاسخ های احتمالی خود درباره اینکه چطور مشاور املاک شویم را در این مقاله پیدا کنید.

مشاور املاک شغل هیجان انگیز و پر درآمدی است که افراد زیادی را به خود جذب می کند. مزیت های فراوان این شغل مثل آزادی عمل، تنوع شغلی، نبود سقف درآمدی و استقلال عمل، از جمله عوامل تشویق کننده مردم برای پیوستن به این حرفه به شمار می آید؛ اما شاید چگونگی شروع کار و مسیر مشاور املاک شدن برای بسیاری مبهم باشد. در ادامه، قدم های اصلی تا مشاور املاک شدن را بررسی خواهیم کرد.

چطور مشاور املاک شویم؟

فرایند مشاور املاک شدن و دریافت پروانه املاک و مستغلات به طور معمول 6 ماه به طول می انجامد هرچند شرکت در کلاس و دوره های غیرحضوری آنلاین، می تواند سرعت فرایند را بالاتر ببرد. اگر به دنبال مشاور املاک شدن هستید، حتما سرمایه گذاری اولیه از نظر پول و زمان را مد نظر داشته باشید؛ اما مراحل مشاور املاک شدن چیست؟

شروع کار و مسیر مشاور املاک شدن

مرحله 1: درباره نیازهای بازار تحقیق کنید

داشتن دانش و شناخت از بازار محلی ملک و مسکنی که قصد حضور در آن را دارید، برای تضمین موفقیت تان امری حتمی است. استفاده از ابزارهای مدرن بازاریابی به شما این امکان را می دهد تا نیازهای بازار را بسنجید و با پاسخ دادن به تقاضاهای وجود، درآمد بالایی کسب کنید. علاوه بر این، بازاریابی به شما این امکان را می دهد تا شخصیت عمده مشتریان خود را حدس بزنید و با ارائه دادن خدمات حرفه ای به قشر هدفتان، مشتری های زیادی را به سمت آژانس معاملات املاک و مستغلات خود جذب کنید.

اگر چیزی از بازاریابی و ابزارهای مدرن آن نمی دانید اصلا نگران نباشید! آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی در کنار شماست. ما به روزترین آموزش های مورد نیاز یک مشاور املاک خوب، با بهره گیری از بهترین متدهای آموزشی را در اختیارتان قرار می دهیم تا موفقیت خود را تضمین کنید.

مرحله 2: پروانه کسب لازم برای مشاور املاک شدن را به دست آورید

داشتن پروانه مجاز مشاور املاک و مستغلات که از سوی اتحادیه مشاورین املاک اعطا می شود برای مشاور املاک شدن و شروع مسیر حرفه ای شما ضروری است. هزینه تخمینی کسب این پروانه در کشوری مثل ایالات متحده در مقایسه با ایران 350 دلار و حتی بالاتر است. علاوه بر این افراد متقاضی باید در آزمون نهایی نیز شرکت کنند که علاوه بر دشواری مطالعه، با هزینه ای مابین 100 تا 300 دلار برای شرکت کنندگان همراه خواهد بود.

شغل مشاور املاک و مستغلات

اما این فرایند در کشور ما بسیار ساده و به نسبت کم هزینه تر است. به طور خلاصه، شما باید در کلاس های آموزشی مورد تایید اتحادیه شرکت کنید، دوره کوتاهی کارآموزی بگذرانید و تمام! حالا یک مشاور املاک شده اید.

ریز جزئیات این مراحل و کلاس ها اما اندکی پیچیده تر است. آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی با فراهم کردن دوره های مشاوره ای، به شما کمک می کند تا با تمام پیچ و خم های مسیر آشنا شوید. علاوه بر این، با ارائه کردن کلاس های آموزشی آنلاین و حضوری، به شما در گرفتن پروانه کسب تان یاری خواهد رساند.

البته لازم به ذکر است که برای کسب مجوز بنگاه املاک و مشاور املاک شدن لازم است تا برخی شرایط مد نظر اتحادیه را داشته باشید مثل حداقل مدرک دیپلم، تاهل و… مشاوران آموزشگاه املاک ابراهیمی می توانند به شما در کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص کمک کنند.

مرحله 3: انتخاب آموزشگاه معتبر

آموزش هایی که در در دوره اجباری کسب پروانه املاک و مستغلات می گذرانید برای شغل مشاور املاک ضروری است. این دانش ابزار اصلی شما برای موفقیت است. باید مسیر و نحوه روبرو شدن با چالش های آن را بشناسید. به دلیل درجه بالای اهمیت این مرحله، توصیه می شود تا زمان زیادی برای پیدا کردن و انتخاب یک آموزشگاه معتبر صرف کنید.

انتخاب آموزشگاه اشتباه موجب می شود تا نه تنها زمان و هزینه صرف شده تان به هدر رود، بلکه فرایند مشاور املاک شدن تان نیز برخلاف روند معمول، بسیار به طول بکشید. آموزش دیدن ناقص نیز در نهایت سبب ضربه زدن به وجه حرفه ای و شهرت شما در میان مشتریان می گردد که می تواند بر موفقیت و میزان درآمدتان آسیبی جبران ناپذیر وارد سازد.

تمام مراحل مشاور املاک شدن

آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی، از بهترین های حوزه مشاورین املاک استفاده می کند. از مشاورین حقوقی تا مدرسین مشغول به کار در آکادمی ابراهیمی، همگی باتجربه و در حوزه خودشان حرف اول را می زنند.

ما از بهترین روش و ابزار آموزشی استفاده می کنیم و با فراهم ساختن زیرساخت های لازم برای برگزاری کلاس های آنلاین، برای شما این امکان را فراهم کرده ایم تا بتوانید در هر نقطه که از کشور پهناورمان ساکن هستید، به بهترین ها دسترسی داشته باشید. آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی به عنوان یکی از پیشروترین آکادمی های مشغول به فعالیت، می تواند انتخابی عالی برای یادگیری دانش و مهارت های مورد نیاز شما باشد.

مرحله 4: کارآموزی خود را بگذرانید

پس از کسب پروانه، یک قدم به مشاور املاک شدن نزدیک تر شده اید. در مرحله بعد، لازم است تا بنا بر درخواست اتحادیه، در یکی از آژانس های معاملات ملکی به کارآموزی مشغول شوید. این دوره کوتاه مدت است اما بسیار مهم. گذراندن کارآموزی به شما کمک خواهد کرد تا برای چالش های اصلی کار آماده شوید و بتوانید مهارت هایی که آموخته اید را در دنیای واقعی به بوته آزمایش گذارید.

مرحله 5: آماده کردن وسایل و مکان مورد نیاز

همه مراحل به طور قانونی طی شده اند و پروانه کسب شما آماده شده است. تبریک می گوییم! شما الان رسما یک مشاور املاک هستید.

چطور مشاور املاک شویم؟

قدم آخر برای مشاور املاک شدن، آماده کردن دفتر کار است. شما می توانید به کار کردن در آژانس های معاملات املاک و مستغلات سایرین ادامه دهید و یا اگر علاقه دارید تا دفتر مستقل خودتان را داشته باشید، باید مقدمات آن را فراهم سازید. مقدماتی مثل پیدا کردن محل مناسب، تامین هزینه های رهن و اجاره و یا خرید ملک دفتر، خرید وسایل و اثاثیه دفتری مورد نیازتان و سایر مسائلی از این دست.

بعد از آماده شدن دفتر و سایر شرایط، شما می توانید رسما کار خود را به عنوان یک مشاور املاک شروع کنید.

سخن آخر و تضمین موفقیت

پس از آن که توانستید تمام مراحل مشاور املاک شدن را با موفقیت بگذرانید و رسما کارتان را شروع کردید، قاعدتا نگرانی از مراحل بعدی کار به سراغ شما خواهد آمد. اشتیاق برای رسیدن به درآمدهای رویایی و فکر کردن به لذت شیرین موفق شدن، ممکن است تمام افکار شما را تسخیر کند. یادتان باشد موفق شدن امری تدریجی است و به پشتکار بیش از هر چیز دیگر نیاز است.

دانش و مهارت ها را جدی بگیرید و از مسیر سریع دنیای مدرن عقب نمانید. شما به عنوان یک مشاور املاک موفق، نه تنها باید مهارت های تجارت خوبی داشته باشید، بلکه باید مهارت های فردی خود را نیز تقویت کنید؛ زیرا داشتن یک شخصیت محکم، حرفه ای و قابل اعتماد بر فروش شما تاثیری بسیار مهم خواهد داشت.

تمام این ویژگی های مثبت در زبان بدن و لحن بیان شما جاری می شوند و مستقیما بر مشتری و انتخاب هایش اثر می گذارند. می توانید با استفاده از آموزش های آکادمی املاک ابراهیمی، تمام این مهارت ها را در خود پرورش دهید و به یک مشاور املاک موفق تبدیل شوید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12118

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *