چگونه می توان یک تجارت املاک را راه اندازی کرد؟

راه اندازی تجارت املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.5/5 - (8 امتیاز)
راه اندازی تجارت املاک کار دشواری است. چه صنعت دیگری از شما می خواهد که روزانه ده ها نفر تماس بگیرید تا شاید! در اولین سال کاری خود فقط پنج قرارداد ببندید؟ آن هم اگر خوش شانس باشید! راه اندازی تجارت املاک به حدی مشکل است که حتی بین افراد مشغول در این صنف، این ضرب المثل رایج است که 3 نفر از 4 عامل املاک در پنج سال اول شکست می خورند؛ اما برای افراد بلندپروازی که عزم راسخی دارند، راه اندازی تجارت املاک و مستغلات می تواند درآمدهایی رویایی به همراه داشته باشد.

اگر از این دسته افرادید و برایتان این سوال پیش آمده که چگونه می توان یک تجارت املاک را راه اندازی کرد؟ تا پایان این مقاله را مطالعه کنید.

چگونه می توان یک تجارت املاک را راه اندازی کرد؟

در اینجا نگاهی صریح به نحوه راه اندازی تجارت املاک و مستغلات و همچنین بهترین توصیه ها برای اجتناب از اشتباهات رایج، برای شما گردآوری شده است.

اولین چیزی که باید در مورد شروع به کار در املاک و مستغلات باید بدانید این است که بله، این یک تجارت است. این که آیا شما یک نماینده انفرادی هستید یا تازه واردی در یک تیم، یا اگر رویای این را دارید که از متوسط ​​حقوق و دستمزد مشاور املاک (41،289 دلار در سال) بهتر عمل کنی، باید مانند یک صاحب مشاغل و تاجر فکر کنید.

شروع به کار در املاک و مستغلات

1.  ارتباط حرفه ای با مشتری را بیاموزید

راضی نگه داشتن مشتری در مشاور املاک مهم ترین اصل است. مدیریت نیازهای مشتریان مختلف و در نظر گرفتن سلیقه، بودجه، خصوصیات اخلاقی مختلف و… در هر کدام بسیار مهم است. یک مشاور املاک موفق، می تواند این عوامل را به نفع بستن معامله استفاده کند و از تکنیک های مختلف در رفتار حرفه ای خود استفاده کند.

آکادمی آموزشی ابراهیمی با فراهم کردن بروز ترین آموزش های روانشناسی مذاکره، زبان بدن و تکنیک های برخورد با مشتری، می تواند به شما کمک کند تا به عنوان مشاور املاکی موفق، تجارت خود را راه اندازی کنید.

2.  برنامه شخصی ایده آل خود را بسازید

قبل از تعیین اهداف مالی مناسب برای کسب و کار خود، به اهداف مالی واضحی برای زندگی خود نیاز دارید. درآمد کمیسیون ها عالی هستند اما – بیایید قبول کنیم – همه ما به دنبال هدفی بزرگ تر و بهتر از آنچه در حال حاضر هستیم به این تجارت آمده ایم. پس ساعاتی برای خودتان وقت بگذارید و خیلی دقیق و پرجزئیات، برنامه و اهداف آینده خود را مشخص کنید.

کمیسیون

سوالاتی که باید در نظر گرفته شود:

 • چه ساعتی می خواهید کار در دفتر را شروع کنید؟
 • چه ساعتی می خواهید کار دفتری را به پایان برسانید؟
 • دوست دارید هر روز چه احساسی داشته باشید؟
 • چقدر پول می خواهید بدست آورید؟
 • آیا می خواهید در 65 سالگی بازنشسته شوید؟ شهریه دانشگاه فرزندان خود را به طور کامل پرداخت کنید؟ مشخص کنید که چقدر باید هر ماه برای کنار گذاشتن این امر کنار بگذارید. وقتی می دانید سود و کارمزد شما دقیقاً چقدر است، برنامه ریزی کردن بسیار آسان تر است.

3.  برنامه کسب و کار خود را تراز کنید

اکنون که قلم را روی کاغذ گذاشته اید تا دقیقاً بدانید بزرگ ترین و بیشترین حقوق شما در مقایسه با حقوق و دستمزد پس از راه اندازی تجارت املاک چگونه است، زمان اقدامات جدی تر رسیده است.

طرح کسب و کار خود را هوشمندانه پایه ریزی کنید. بهتر است بر مواردی متمرکز شوید که شما را از سایر مشاوران املاک منطقه متمایز می کند. داشتن یک هویت شخصی و شغلی مستقل می تواند تجارت شما را دگرگون سازد و سود فراوانی برای شما به ارمغان آورد.

مشاوران املاک و مستغلات

سوالاتی که باید در نظر گرفته شود:

 • چگونه فروش املاک برای شما، مشتریان و حتی جهان تفاوت معناداری ایجاد می کند؟
 • ارزش ها و اصولی که تجارت املاک شما را پیش می برد چیست؟
 • تفاوت شما با مشاغل املاک همسایه چیست؟
 • سه تا پنج موردی که قرار است به طور کامل در آن مهارت کسب کنید چیست؟

ساختن این چشم انداز، به شما و تیمتان الهام بخشی خواهد کرد و از ایجاد اشتباهات تکراری جلوگیری می کند.

4.  یک برنامه بازاریابی ثابت ایجاد کنید

برای راه اندازی تجارت املاک و موفق شدن در این راه، باید به ابزارهای تجارت مدرن مجهز باشید. یکی از حیاتی ترین این ابزارها، بازاریابی است. بسته به موقعیتی که برای اینده خود متصور هستید، استراتژی بازاریابی تجارت خود را پایه ریزی کنید. تفکر استراتژیک و پیش بینی بازار را یاد بگیرید و از آن در راستای خدمات دهی به مشتریان استفاده کنید. این امر تمام بازاریابی آینده شما را هدایت می کند.

سوالاتی که باید در نظر گرفته شود:

 • رویکرد و شخصیت منحصر به فرد شما چه چیزی را برای مشتریان شما به ارمغان می آورد؟
 • چه چیزی می توانید به دیگران پیشنهاد دهید؟
 • آخرین روند خرید، فروش و قیمت گذاری در بازار شما چیست؟
 • برخی از روش های خلاقانه برای بحث در مورد این روندها و چشم انداز تجاری شما چیست؟

مشاوران املاک و مستغلات

اگر هیچ چیز از بازاریابی نمی دانید اصلا نگران نباشید! آکادمی آموزشی ابراهیمی، با فراهم کردن بهترین آموزش های بازاریابی و تکنیک های تجارت مدرن، در کنار شما است تا هر آنچه برای راه اندازی تجارت املاک موفق بدان نیاز دارید را برای شما فراهم سازد.

5.  وب سایت خود را راه اندازی کنید

برای 44 درصد از همه خریداران، اولین قدمی که در جستجوی خانه خود برمی دارند، جستجوی آنلاین است. هر چقدر هم در بازاریابی محلی قوی باشید، همچنان به جذب مشتریان در بستر آنلاین نیاز خواهید داشت. طراحی و ساخت وبسایت ممکن است در نگاه اول هزینه زیادی نیاز داشته باشد، اما کار کردن بر ساختار وبسایت و استفاده از تکنیک های بازاریابی آنلاین، از اساسی ترین پایه های موفقیت در تجارت مدرن می باشد.

هنگامی که وب سایت شخصی خود را در اختیار دارید، می توانید به سمت یک استراتژی وبلاگ نویسی ثابت و رسانه های اجتماعی حرکت کنید تا مشتریان بیشتری جذب کنید. شبکه های اجتماعی را نیز دست کم نگیرید. با یک برنامه منسجم می توانید مشتریان زیادی را از طریق اینستاگرام، فیسبوک و… جذب کنید.

راه اندازی تجارت املاک

6.  مدیریت زمان خوبی داشته باشید

هرچه رویایی که در سر دارید بزرگ تر باشد، به انرژی، فداکاری و زمان بیشتری برای محقق ساختن آن نیاز دارید؛ اما اکثر افرادی که قصد راه اندازی تجارت املاک را دارند، این مسئله را در نظر نگرفته اند. مدیریت یک تجارت و هدایت تیم خود به سوی موفقیت، امری پیچیده و دشوار است که در هر لحظه و ساعت، باید حساب شده پیش رود. مشکلات محتمل باید پیش بینی شوند و برای تمام پستی و بلندی های مسیر، تدبیری اندیشیده شود.

برای به درستی انجام دادن تمام این کارها و همزمان مدیریت مالی و جوابدهی به مشتریان، باید مدیریت زمان بسیار خوبی داشته باشید. با حذف کار دستی از طریق اتوماسیون، می توانید زمان خود را برای تمرکز بر فعالیت هایی که در واقع درآمدزایی می کنند، آزاد کنید. یادگیری این دست از مهارت های نرم قطعا به شما در مسیر موفقیت تان کمک می کرد.

آموزش های تخصصی آکادمی آموزشی ابراهیمی می تواند به شما در یادگیری این دست از مهارت ها کمک کند. اساتید فعال در آموزشگاه، بهترین های ایران هستند که به دو صورت آنلاین یا حضوری، کلاس های تخصصی در حوزه املاک و مستغلات را برگزار می کنند. این آموزش ها قطعا به موفقیت تجارت املاک شما کمک خواهد کرد.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.5/5 - (8 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *