مشاورین املاک و کسب و کار های املاک چطور کار می‌کنند؟

کارکرد تجارت املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.8/5 - (6 امتیاز)

از پشت میز نشینی و کارهای روزمره خسته شده اید؟ دوست دارید درآمد بالایی داشته باشید تا بتوانید رفاه مالی قابل قبولی برای خود و خانواده تان فراهم کنید؟ یا شاید هم کار کردن مستقل را به هر چیز دیگری ترجیح می دهید؟ اگر جوابتان به هر کدام از سوالات بالا مثبت است، شاید بهتر است شروع حرفه ای در صنعت املاک را در نظر بگیرید.

کارکرد تجارت املاک به نحوی است که می تواند بستر مناسبی برای پیشرفت شما فراهم آورد. پس اگر قصد دارید بدانید تجارت املاک چگونه کار می کند؛ این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

هیچ راه میانبری برای پولدار شدن یا سریع ثروتمند شدن در صنعت املاک وجود ندارد، اما می توانید با سرمایه گذاری عاقلانه به آهستگی و پیوسته ثروت ایجاد کنید. می دانید که راه های مختلفی برای ثروتمند شدن وجود دارد، اما صنعت املاک و مستغلات یکی از بهترین راه های ایجاد ثروت است.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به عنوان یک روش آزمایش شده برای کسب درآمد برجسته شناخته می شود، اما مانند تجارت دیگری، ریسک هایی نیز با آن همراه است.

با این اوصاف، کسب درآمد در املاک مستلزم مشاوره و عزم مناسب است. آشنایی با کارکرد تجارت املاک برای موفقیت در این راه الزامی است. اگر برای تان این سوال پیش آمده تجارت املاک چطور کار می کند؟ مشاوره گرفتن از آکادمی آموزشی ابراهیمی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

آیا تجارت املاک سودآور است؟

اگر وقت خود را صرف آموزش خود در مورد کارکرد تجارت املاک و بهترین راه ها برای به دست آوردن بازدهی کنید، املاک و مستغلات می توانند منبع درستی برای ثروتمند سازی باشند. اگر پول نقد دارید، شروع به سرمایه گذاری در املاک بسیار ساده تر است؛ اما حقیقت این است که بسیاری از کارآفرینان کسب و کار خود را با پول بسیار کمی شروع می کنند. بسیاری از آن ها فقط با رویاهای بزرگ و تلاش زیاد تلاش می کنند تا آینده موفق خود را بسازند.

تجارت املاک چیست؟

تجارت املاک یک نهاد تجاری است که با خرید، فروش، مدیریت یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سروکار دارد. املاک و مستغلات به عنوان “دارایی، زمین، ساختمان، حقوق هوایی بالای زمین و حقوق زیرزمینی در زیر زمین” تعریف شده است.

طبق دفتر سرشماری ایالات متحده، کمتر از پنج درصد افرادی که به 65 سال می رسند پول کافی برای بازنشستگی دارند یا “از نظر مالی از امنیت کافی برخوردارند”. اگر می خواهید خود را برای بازنشستگی بدون استرس آماده کنید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای دستیابی به اهداف مالی شخصی خود، یک تجارت سرمایه گذاری در املاک را در نظر بگیرید.

راه اندازی یک تجارت سرمایه گذاری در املاک آسان نخواهد بود زیرا کارکرد تجارت املاک با چالش های فراوانی همراه است؛ اما اگر با آمادگی مناسب وارد این حیطه شوید، نتیجه تلاش هایتان را خواهید دید. منابع متعددی در سیستم های مشاغل کوچک وجود دارد که می توانند فرآیند یادگیری را آسان تر و کارآمدتر کنند.

مشاورین املاک و کسب و کار های املاک

آکادمی آموزشی ابراهیمی با فراهن ساختن منابع آموزشی متعدد و معتبر، در کنار شما است تا راه تان را به سوی پیشرفت باز کنید. تمام این منابع با بالاترین کیفیت برای کمک به شما در موفقیت طراحی شده است.

آیا تجارت املاک سودآور است؟

پاسخ ساده به این سوال؛ بله است. کارکرد تجارت املاک می تواند دشوار و با ریسک های زیادی همراه باشد؛ اما اگر دارایی های خود را هوشمندانه اداره کنید و با نحوه مدیریت این چالش ها آشنایی داشته باشید، می توانید به پیشرفت قابل توجهی در صنعت املاک و مستغلات دست یابید.

متداول ترین شیوه ای که یک تجارت املاک می تواند سودآور باشد، ترقی است. ترقی عبارت است از افزایش ارزش دارایی در طول زمان. این دارایی می تواند املاک مسکونی، املاک تجاری و حتی زمین های توسعه نیافته باشد. این افزایش می تواند به دلایل مختلفی مانند افزایش تقاضا با کاهش عرضه رخ دهد.

کارکرد تجارت املاک با این روش بدین صورت است که دستیابی به سود شما از طریق فروش دارایی پس از افزایش ارزش حاصل می شود. روش دوم کارکرد تجارت املاک در سوددهی، ناشی از درآمدزایی از طریق پرداخت های منظم یا اجاره بها می باشد.

سود املاک از طریق ترقی

بزرگ ترین عاملی که به ترقی برای املاک مسکونی نسبت داده می شود، مکان است. محله ای در حال تحول که مدارس بهتر، مراکز خرید جدید، زمین های بازی یا هر چیزی را که منطقه را به مکان مطلوب تری برای زندگی تبدیل می کند، به ارزش خانه می افزاید. نوسازی خانه اعم از داخلی یا خارجی نیز می تواند مقدار قابل توجهی از ارزش را افزایش دهد. کارکرد تجارت املاک و مستغلات با این روش، می تواند سود زیادی را برای شما به ارمغان آورد.

املاک و مستغلات

برای زمین های توسعه نیافته نیز، سود نیز از طریق توسعه حاصل می شود. با گسترش شهر، زمین خارج از محدوده آن برای کسانی که مایل به توسعه آن هستند مطلوب تر می شود. هنگامی که یک توسعه دهنده شروع به ساختن خانه یا ساختمان تجاری می کند، ارزش زمین حتی بیشتر می شود.

سود املاک از طریق درآمد

به عبارت ساده، املاک مسکونی و تجاری از طریق اجاره درآمد ایجاد می کنند. مستاجران مبلغ مورد توافق در ماه را می پردازند که می تواند از طریق تورم و تقاضا افزایش یابد. بعد از اینکه هزینه های شما برداشته شد، قسمت باقی مانده را به عنوان درآمد مطالبه می کنید. این کارکرد تجارت املاک یک حرکت هوشمند برای سوددهی به شمار می آید. شما می توانید در یک ملک در مکانی مطلوب سرمایه گذاری کنید و با داشتن مستاجران متعدد، به درآمد قابل قبولی دست یابید.

بسته به حقوق شما در زمین، زمین خام نیز می تواند درآمد ایجاد کند؛ زیرا شرکت ها ممکن است برای هرگونه ساختمان جدید ساخته شده در زمین و یا حق امتیاز برای هر کشفی که انجام می دهند، به طور منظم مبلغی را پرداخت کنند. این موارد شامل ساخت راه های دسترسی جدید، خطوط لوله، برج های سلول، خطوط لوله یا جک های پمپ است اما صرفا محدود به این موارد نیست.

در این کارکرد تجارت املاک، اجاره زمین های خام برای مقاصد کشاورزی معمول است و برخی از زمین ها ممکن است دارایی های قابل برداشت قابل ارزشی داشته باشند که بتوان به صورت دوره ای آن ها را جمع آوری کرد.

کسب درآمد در تجارت املاک

کارکرد تجارت املاک به صورتی است که اکثریت قریب به اتفاق درآمد املاک مسکونی به صورت اجاره اولیه می باشد. وجود مکان مطلوب بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که به راحتی می توانید مستاجران خود را تامین کنید.

املاک تجاری نیز می توانند از منابع فوق الذکر درآمد ایجاد کنند. در حالی که اجاره بها رایج ترین راه کسب درآمد است، اما می تواند درآمد دیگری را نیز به عنوان درآمد اختیاری اضافه کند. بسیاری از مستاجران تجاری هزینه هایی را برای گزینه های قراردادی مانند حق امتناع اولیه در دفتر مجاور پرداخت می کنند. مستأجرها حق بیمه نیز پرداخت می کنند.

با توجه به موارد فوق، می بینید که کارکرد تجارت املاک به نحوی پایه ریزی شده است که راه های مختلفی برای کسب درآمد در اختیار شما می گذارد که می توانید بسته به علاقه یا شرایط خود، یکی از این گزینه ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

کسب درآمد در تجارت املاک

امروزه گزینه های متعددی برای سرمایه گذاری در املاک وجود دارد. یکی از بهترین راه ها برای تنوع بخشیدن به سبد سهام و یادگیری نحوه تولید پول در املاک است. اگر پول زیادی دارید، می توانید مثلاً یک ملک کم ارزش خریداری کنید، آن را نوسازی کنید و به یک سرمایه گذار بفروشید. شما از فروش ملک از مبلغی بسیار بیشتر از هزینه ای که برای اتمام کار پرداخت کرده اید سود می برید.

کسب درآمد در تجارت املاک

می توانید یک ملک اجاره ای طولانی مدت یا یک خانه دوم که قبلا خریداری کرده اید را به دیگران اجاره دهید. با گام های مناسب و حساب شده، می توانید ثروت خود را افزایش دهید، از تورم جلوگیری کرده و از رشد نرخ های بازار سود ببرید. مالکیت املاک دارای مزایای زیادی مانند اهرم و مزایای مالیاتی است.

آکادمی آموزشی ابراهیمی یکی از معتبرترین گزینه هایی است که می تواند به شما در پیمودن این مسیر کمک کند. ما به شما نحوه درآمدزایی در املاک را نشان می دهیم. با شرکت در دوره های آموزشی آکادمی ابراهیمی از رایج ترین اشتباهات و خطاهای ناشی از عدم شناخت چگونگی کارکرد املاک جلوگیری می کنید.

متداول ترین روش خرید ملک سرمایه گذاری و ایجاد آهسته سبد سهام است. به طور کلی، دو راه اصلی برای کسب درآمد از دارایی های املاک وجود دارد:

  • افزایش بها: هدف اصلی در این روش افزایش ارزش ملک در یک دوره زمانی معین است و درآمد اجاره از طریق اجاره دادن ملک به مستاجران جمع آوری می شود. بیشتر پول و ثروتی که از طریق املاک و مستغلات به دست می آورید از افزایش ارزش ناشی می شود، اما جریان نقدینگی مهم است زیرا به کاهش ریسک شما کمک می کند.
  • خرید ملک اجاره ای: با توجه به کارکرد تجارت املاک، این روش، سرمایه گذاری بدی است. جریان نقدی مثبت نه تنها به شما امکان می دهد که بهای ملک را بپردازید، بلکه با پس انداز کردن، به شما کمک می کند تا زودتر ملک سرمایه گذاری بعدی خود را خریداری کنید. هرچه ملک بیشتری خریداری کنید، می توانید بیشتر پس انداز کنید و سریع تر می توانید از طریق سرمایه گذاری در املاک به هدف پولسازی خود برسید.

متداول ترین روش خرید ملک

برخی از روش های معروف برای کسب درآمد در املاک

به یاد داشته باشید که دانش کلید استفاده از کارکرد تجارت املاک به عنوان وسیله ای برای افزایش ثروت است. سرمایه گذاران باهوش همیشه می دانند که چه چیزی بازارها را هدایت می کند، چگونه چرخه های بازار تعیین می شود و آیا بهتر است در بازار محلی سرمایه گذاری کنند یا خارج از آن؟ با شرکت در کلاس های آموزشی آکادمی ابراهیمی می توانید به این مجموعه از دانش ها تسلط کامل بیابید.

با درآمدزایی در املاک و مستغلات می توانید ریسک ها را به حداقل برسانید و بازدهی بالایی برای سرمایه گذاری خود داشته باشید، اما این امر نیازمند آموزش و تجربه مناسب است. مهم نیست که از کدام استراتژی کسب درآمد در صنعت املاک و مستغلات استفاده می کنید؛ شما باید چیزهای زیادی یاد بگیرید و همچنین برای خطرات احتمالی آماده باشید.

املاک و مستغلات یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری های موجود برای به دست آوردن پول زیاد است. در حالی که بانک ها تقریباً نیمی از وام های تجاری را رد می کنند، این راه، یکی از معدود مشاغلی است که بانک ها مشتاق هستند به شما برای سرمایه گذاری در آن وام بدهند.

ارزش صنعت املاک و مستغلات تقریباً همیشه با نرخ بالاتر از نرخ تورم افزایش می یابد. نرخ های افزایش ارزش املاک در سی سال گذشته به طور متوسط ​​سالانه 3 تا 5 درصد بوده است. یکی از نکات به نفع املاک این است که شما دارایی واقعی دارید.

کسب درآمد سریع در صنعت املاک و مستغلات

ممکن است یک شرکت ورشکسته شود و ارزش سهام خود را از بین ببرد. یا می توانند با یک دعوی عظیم برخورد کنند و سودهای پرداختیشان از بین برود؛ اما هنگامی که شما دارای املاک با کیفیت هستید، ارزش آن کاهش نمی یابد. همه این موارد توضیح می دهد که چرا سرمایه گذاری در املاک نسبت به سرمایه گذاری در بازار سهام ایمن تر است.

1.  کسب درآمد در املاک از طریق املاک اجاره ای

این روش کلاسیک کسب درآمد در املاک و ثروتمند شدن است. در این نوع سرمایه گذاری، با استفاده از اجاره های بلند مدت خرید و نگهداری مسکن، درآمد کسب می کنید. مردم همیشه به مکانی برای زندگی نیاز دارند. در طول زمان نیز راه های زیادی برای کسب درآمد از این طریق ایجاد شده است.

ممکن است زمین بخرید، خانه بسازید و سپس آن را اجاره دهید. شما می توانید املاک فرسوده را بیابید، آن ها را بازسازی کنید و سپس اجاره دهید. یا اینکه شما می توانید دارای املاک مسکونی، تجاری و صنعتی باشید. یکی از بزرگترین مزایای داشتن املاک اجاره ای، ایجاد جریان ثابت نقدینگی است.

این روش، بهترین شکل مالکیت املاک و سرمایه گذاری برای کسب درآمد غیرفعال است. نکته منفی این روش این است که احتمال ریسک و از دست رفتن ناگهانی سرمایه شما بالا است؛ مثلا اگر در مورد مجتمع آپارتمانی که متعلق به شماست مشکلاتی وجود داشته باشد، هزینه های تعمیرات یا کم شدن مستاجران، ناشی از بروز این مشکلات، می تواند به درآمدزایی و سود شما آسیب برساند.

نحوه راه اندازی یک تجارت املاک

2.  درآمد مبتنی بر بهره از طریق سرمایه گذاری در اسناد وام مسکن

اسناد وام مسکن می تواند یک سرمایه گذاری خوب در املاک و مستغلات و برای افرادی باشد که به دنبال درآمد غیرفعال هستند. هنگام خرید اسناد وام مسکن، ماهانه مبلغی دریافت می کنید که شامل سود و اصل است. در این روش، مانند اجاره دادن ملک، درآمد سرشاری دریافت می کنید، اما نیازی به حفظ و نگهداری اموال به عنوان صاحبخانه نیست.

3.  ثروتمند شدن از طریق بساز و بفروش

این یکی دیگر از راه های اثبات شده برای کسب درآمد سریع در صنعت املاک و مستغلات است. در این روش، سرمایه گذار خانه ای می خرد، هزینه تعمیرات و بازسازی را می پردازد و سپس ملک را برای سود و با مبلغی بالاتر می فروشد. واقعیت این است که این نوع سرمایه گذاری در املاک دارای ریسک بالایی است. اگر در برآورد هزینه های تعمیرات اشتباه کنید، مممکن است ضرر هنگفتی را متحمل شوید.

علاوه بر هزینه تعمیرات، برای پیش بینی درست بازار و کارکرد تجارت املاک، باید به موارد دیگری نیز توجه کنید. درک انتظارات خریداران، شناخت محله و امکانات آن، هزینه های جانبی، تورم یا نوسانات بازار، پیدا کردن پیمانکار مناسب و همچنین تامین مصالح و مواد تعدادی از این موارد می باشند.

ورود به حرفه بساز و بفروشی، کار ساده ای نیست و به بینش استراتژیک خاصی نیاز دارد. پس به هیچ وجه بدون شناخت کافی از کارکرد تجارت املاک، وارد این حوزه نشوید.

کارکرد تجارت املاک

منابع درآمد جایگزین از املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REIT)، اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن (MBS)، شرکت های سرمایه گذاری در وام مسکن (MIC) و گروه های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REIG) جایگزین های سرمایه گذاری در بخش املاک هستند. آنها به طور کلی وسیله ای برای کسب درآمد از املاک در نظر گرفته می شوند، اما کارکرد تجارت املاک و فرایندهای آن در این بخش ها، متفاوت از روش های مرسوم مثل دریافت اجاره می باشد.

REIT، صاحب چندین ملک تجاری، معمولاً برای تأمین بودجه خرید ملک بیشتر، سهام خود را به سرمایه گذاران می فروشند و سپس درآمد اجاره را در قالب توزیع منتقل می کند. کارکرد تجارت املاک در این بخش ها، کمی پیچیده تر از روش های سنتی است و بهتر است پیش از سرمایه گذاری، با الفبای تجارت آن آشنایی پیدا کنید.

نحوه راه اندازی یک تجارت املاک

با توجه به وجود مشکلات متعدد در کارکرد تجارت املاک، باید بدانید که راه اندازی تجارت املاک کار ساده ای نیست. درست مانند راه اندازی یک کسب و کار در هر صنعت دیگری، کارآفرینان باید قبل از شروع به تجارت، ساعت های بی شماری را برای انجام تحقیقات و برنامه ریزی دقیق تجاری صرف کنند.

آکادمی آموزشی ابراهیمی می تواند به شما در یادگیری تفکر تجاری حرفه ای و آموختن جزئیات کارکرد تجارت املاک کمک کند. پس اگر قصد ورود به صنعت املاک و مستغلات را دارید؛ از آموزش های حرفه ای و تراز اول آکادمی آموزشی ابراهیمی غافل نشوید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.8/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12576

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *