چند نوع ملک داریم؟

چند نوع ملک داریم؟
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

5/5 - (6 امتیاز)
سرمایه گذاری در صنعت املاک و مستغلات، سرمایه گذاری پرطرفداری است که معمولا با بازده مالی خوبی نیز همراه است. افراد معمولا مستقیم به سراغ خرید یک ملک مسکونی یا نهایتا یک باب مغازه می روند؛ اما چند نوع ملک داریم؟ انواع املاک زیادی وجود دارد که سرمایه گذاری در آن ها می تواند با سودهای کلان برای شما همراه باشد.

آیا می خواهید با انواع املاک و ریزه کاری های سرمایه گذاری در آن ها آشنا شوید و درباره سرمایه گذاری های بالقوه ای که ممکن است به عنوان یک سرمایه گذار نادیده بگیرید بیاموزید؟ در این مقاله، با چهار نوع ملک، تفاوت بین زمین، املاک و مستغلات و همچنین بینش های احتمالی در مورد جایی که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید، آشنا خواهید شد.

اهمیت آشنایی با انواع املاک در چیست؟

سرمایه گذاران املاک و مستغلات باید اصطلاحات حقوقی مرتبط با ملک، املاک و مستغلات و زمین را درک کنند. واژه املاک و مستغلات از واژه realty نشات می گیرد که قرن ها به معنای زمین و هر آنچه که دائماً به آن متصل است، می باشد. برای یک سرمایه گذاری موفق، تسلط بر تعاریف حقوقی این حوزه و کاربردهای آن، امری ضروری می باشد.

صنعت املاک و مستغلات

آکادمی آموزشی ابراهیمی از بهترین وکلای حقوقی فعال در حوزه املاک و مستغلات استفاده می کند تا اطلاعات ضروری برای شروع به کار در این حوزه را برای افراد علاقه مند فراهم سازد. اگر قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را دارید یا می خواهید حرفه شغلی مشاور املاک را برگزینید، استفاده از کلاس های تخصصی آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی می تواند برای شما فرصت فوق العاده ای فراهم سازد.

زمین چیست؟

زمین ممکن است به عنوان سطح زمین به سمت پایین تا مرکز زمین و تا بی نهایت به سمت بالا تعریف شود. زمین شامل هر چیزی است که به آن متصل است، یعنی درختان و آب سایر عوامل طبیعی یا مصنوعی. زمین همچنین شامل حقوق هوا، حقوق سطح و حقوق زیرسطحی (مواد معدنی و منابع طبیعی، مانند فلزات، آهن، سنگ معدن، نفت و غیره) می شود.

املاک و مستغلات چیست؟

املاک ممکن است به عنوان زمینی با تمام سازه های عمرانی که فعالیت های انسانی در آن زمین ایجاد کرده است تعریف شود، به عنوان مثال. خانه ها، ساختمان ها، مزارع، مزارع و غیره. همچنین شامل منابع طبیعی مانند مواد معدنی، محصولات زراعی و اموال غیر منقول می شود. این سازه های عمرانی که شامل فعالیت ‌های انسانی است ممکن است در زیر زمین باشد، به عنوان مثال لوله های آب یا لوله های فاضلاب، حصار زمین، محوطه سازی، ساختمان ها و غیره.

املاک و مستغلات چیست؟

اموال غیر منقول چیست؟

اموال غیر منقول نیز می تواند مترادف با انواع املاک باشد، اما می توان آن را به عنوان حقوقی که به ملک تعلق می گیرد نیز تعریف کرد، به این ترتیب که اموال غیرمنقول دارای منافع و منافعی در مالکیت املاک است.

به عبارت دیگر، املاک و مستغلات با فعالیت های انسانی و اموال غیرمنقول با منافع و منفعت آن فعالیت انسانی سروکار دارد. علاوه بر این، اموال غیرمنقول نیز نه تنها به دارایی فیزیکی بلکه به حقوق مربوط به آن دارایی نیز اشاره دارد. بسیاری از این حقوق عبارتند از:

  • حق تملک
  • حق تمتع و استفاده از مال غیر منقول در حدود قانون.
  • حق استبعاد، یعنی منع دیگران از دخل و تصرف در ملک یا استفاده از آن.
  • حق کنترل اموال در حدود قانون.
  • حق تصرف، یعنی انتقال، فروش، وصیت یا تصرف مال.

 اموال غیر منقول و انواع آن

املاک در انواع مختلفی وجود دارد و می تواند سرمایه گذاران املاک و مستغلات را در بسیاری از دیدگاه های منحصر به فرد و متفاوت در سرمایه گذاری های خود سود بخشد. سرمایه گذار املاک و مستغلات ممکن است روی خانه های چند خانواده در رده مسکونی تمرکز کند. یا جایگاه خود را در فضاهای اداری در رده تجاری داشته باشند.

آن ‌ها حتی می‌ توانند در مزارع، کارخانه ‌ها، فروشگاه ‌ها، فضای اداری و غیره سرمایه ‌گذاری کنند. انواع املاک مختلفی وجود دارد که می‌ توانید کسب ‌و کار سرمایه ‌گذاری املاک و مستغلات خود را بر اساس آن ها بسازید.

کاربردی ترین انواع املاک

انواع املاک می تواند شامل موارد زیر باشد:

1.  کشاورزی

یکی از کاربردی ترین انواع املاک، ملک های کشاورزی است. هدف ملک کشاورزی استفاده از زمین برای تأمین محصولات زراعی، پرورش حیوانات و گیاهان (درختان، باغات و غیره) است. این نوع سرمایه گذاری ها ممکن است سبد متنوعی را ارائه دهند که شامل بسیاری از مزایای مشابه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد.

سرمایه گذار ممکن است ملک کشاورزی را بخرد، بفروشد و اجاره دهد. سرمایه‌گذار همچنین ممکن است در کسب ‌و کار کشاورزی واقعی سرمایه ‌گذاری کند، به‌عنوان مثال، خرید مزرعه یا مزرعه‌ ای که گاو گوشتی تولید می ‌کند، در حالی که کشاورز یا دام ‌دار مدیریت عملیات بهره برداری از ملک را بر عهده دارد.

2.  مسکونی

بدیهی است که نوع دیگری از اموال غیرمنقول شامل خانه ها می شود. این املاک در رده مسکونی، به طور خاص برای سکونت افراد استفاده می شوند. مسکن مهر و مسکن تک خانواری در مناطق شهری، برون شهری و همچنین روستایی نمونه هایی از انواع املاک مسکونی می باشد.

سرمایه گذاری در املاک

مردم به سمت خرید ملک مقوله مسکونی سوق داده می شوند و این دست از خریدها بسیار متداول می باشد، زیرا بسیاری با خرید این دست از انواع املاک، علاوه بر افزایش سرمایه خود، محل سکونتی نیز برای خود و خانواده شان تامین می کنند. مالکیت خانه برای بسیاری ثبات مالی را به ارمغان می آورد و بسیاری معتقدند نوعی از دارایی است که شامل سرمایه گذاری بلند مدت می شود.

با این حال، خانه تنها زمانی یک دارایی است که پول در جیب شما بگذارد و زمانی که تنها کاری که انجام می دهد ایجاد خرج و هزینه های جانبی می باشد، به عنوان یک سرمایه گذاری موفق شناخته نخواهد شد؛ به عبارت دیگر، خانه شما یک دارایی نیست، بلکه یک بدهی است، مگر اینکه جریان نقدی کافی از دارایی واقعی داشته باشید.

با این وجود، این مسئله مانع از این واقعیت نمی شود که بسیاری از مردم آرزوی مالکیت خانه دارند و تمایل دارند محل سکونت دائمی در اختیار داشته باشند. مالکیت خانه مزایا و معایبی دارد، اما هر انتخابی که انجام می‌ دهید، مطمئن باشید که در صورت پرداخت بدهی، می توانید سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید.

چند نوع ملک داریم؟

بهتر است یاد بگیرید که صنعت وام مسکن چگونه کار می‌کند و مطالعه کنید از چه روش هایی می‌توانید از برای پرداخت سریع‌ تر بدهی خانه خود استفاده کنید، مشاوران آکادمی آموزشی می توانند به شما در این زمینه کمک کنند تا خریدی بدون نگرانی تجربه کنید.

3.  تجاری

اموال تجاری نیز نوع دیگری از انواع املاک است. اموال تجاری شامل اموال منقولی است که هدف استفاده از آن ها، پرداختن به معاملات تجاری یا کسب درآمد می باشد. به عنوان مثال فضاهای اداری، مراکز خرید، فروشگاه ها و امکانات سرگرمی. همچنین هتل ها، مسافرخانه ها و حتی امکانات پارکینگ نیز از دیگر انواع املاک تجاری به شمار می آیند.

4.  صنعتی

املاک صنعتی نوع دیگری از اموال غیرمنقول است که شامل ساختمان هایی مانند انبارها، نیروگاه ها و کارخانه ها می باشد. برای بسیاری از سرمایه گذاران، بخش صنعتی کمترین محبوبیت را برای سرمایه گذاری دارد؛ اما بر خلاف باور عموم، املاک صنعتی، پتانسیل سودآوری بسیاری دارند و سرمایه گذاری در املاک صنعتی نباید نادیده گرفته شود. با کسب شناخت کافی، قادر خواهید بود تا انتخاب های تجاری درستی داشته باشید و به سودهای بالایی دست یابید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
5/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14176

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *