چند سال طول میکشد تا یک مشاور املاک حرفه ای شوید؟

مشاور املاک شدن
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.7/5 - (9 امتیاز)
برای اینکه بتوانید به عنوان یک مشاور املاک فعالیت خود را آغاز کرده و از این راه کسب درآمد نمایید، نیاز است تا در قدم اول مجوز و پروانه های لازم را به دست آورید. در این صورت اولین گام برای مشاور املاک شدن، دریافت مجوزها میباشد. بعد از آن نیز زمانی طول کشیده تا بتوانید راه و رسم جذب مشتری و روش های افزایش فروش را یاد بگیرید. برای هر یک از این موارد زمانی صرف خواهد شد. از این رو اگر می خواهید به طور دقیق درباره مدت زمان لازم مشاور املاک شدن را بدانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مدت زمان لازم برای دریافت پروانه و گذراندن دوره ها

همانطور که میدانید برای دریافت پروانه های تجاری مدت زمانی طول کشیده و افراد باید در صف انتشار بایستند که همین امر موجب می شود تا کمی زمان صرف شود اما با این وجود هر چقدر که شما برای دریافت مجوز خود مصمم تر بوده و مدارک لازم را سریعتر به ادارات برسانید، مسلما کار شما زودتر پیگیری شده و کمترین زمان ممکن پروانه کسب شما آماده می شود.

3 عامل اصلی زیر در مدت زمان مشاور املاک شدن و تاییدیه مجوز آن دخیل هستند

شهری که در آن زندگی می کنید

در هر شهر و ایالت قوانینی وجود داشته که برخی از شهرها از این قوانین آزاد هستند. در بسیاری از شهرها برای مشاور املاک شدن، نیاز است تا دوره هایی را بگذرانید این در حالی است که در برخی از شهرها این قانون وجود نداشته و تنها کافی است تا شرایط عمومی را داشته و مدارک مورد نیاز را آماده نمایید.

دوره های آموزش مشاور املاک

نحوه گذراندن کلاس ها و دوره ها

مدت زمان دوره هایی که برای مشاور املاک شدن افراد در نظر گرفته می شود علاوه بر اینکه بر اساس شهر فرد ممکن است متفاوت باشد، بر طبق برگزاری نوع کلاس ها نیز ممکن است فرق کند. به عنوان مثال افراد باید در نیویورک 75 ساعت، در فلوریدا 63 ساعت و در تگزاس 180 ساعت دوره گذرانده تا بتوانند مجوز مشاور املاک شدن را دریافت نمایند.

از طرفی دوره های مختلف مشاور املاک شدن علاوه بر حضوری، به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز تشکیل می شوند که اشخاص می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این نوع را برگزیده و در کلاس ها حاضر شوند. در حالت کلی در بیشتر مواقع کلاس های آنلاین روند سریع تری را در پیش گرفته و زودتر به اتمام می رسند.

مجوز بنگاه املاک

روند پیگیری درخواست شما

این عامل به شما بستگی نداشته و شما نمی توانید در جهت تسریع آن کاری انجام دهید. در بسیاری از شهرها اگر تمامی مدارک و اسناد موجود باشد، روند پیگیری درخواست مشتریان با سرعت بالایی انجام شده و همین امر موجب می شود تا افراد در کمترین زمان ممکن مجوز و پروانه خود را دریافت نمایند.

بطور کلی اگر تمام مدارک را به درستی در اختیار مدیران قرار دهید، طی 4 الی 6 ماه پروانه کسب شما آماده شده و می توانید از آن پس دفتر کار خود را راه اندازی کرده و شروع به فعالیت نمایید.

چند سال طول میکشد تا یک مشاور املاک موفق شوید؟

به یاد داشته باشید که راه چندین ساله را نمی توان یک شبه پیمود. تمامی مشاوران املاک موفقی که امروزه در بازار کار مشغول کسب درآمد از این شغل هستند، روزی در این حرفه مبتدی بوده و برای رسیدن به این جایگاه تلاش کرده اند.

از این رو فقط دارا بودن یک مجوز بنگاه املاک و قصد کسب درآمد از آن نمی تواند از شما یک مشاور املاک حرفه ای بسازد؛ بنابراین برای مشاور املاک شدن تنها وجود یک مجوز کافی نیست. شما باید در این راه تجربه کافی داشته باشید که این تجربه نیز در طی چندین سال به دست می آید.

مدت زمان لازم مشاور املاک شدن

اینکه بتوانید در این حرفه یک مشاور املاک موفق و قابل اعتماد شوید وابسته به موارد متعددی است. بسیاری از افراد تنها پس از گذشت 1 سال به درآمد مناسبی از این شغل می رسند این در حالی است که عده ای پس از گذشت 5 سال نیز نمی توانند درآمد مورد نظر خود را از این راه دریافت کنند.

بنابراین می توان اینگونه گفت که بسته به خود شخص، بازار کار و میزان بهره وری افراد، میزان فروش هر شخص و مدت زمان رسیدن به درآمد متفاوت است. در این راه تکنیک ها و عوامل مختلفی وجود داشته که می تواند در روند سریعتر فروش املاک تاثیر بگذارد. سعی کنید همواره به دنبال تجارت بوده و پیگیر باشید.

از تکنولوژی برای کسب درآمد بیشتر استفاده کرده و از امکانات موجود در جهت افزایش بهره وری و فروش استفاده نمایید. مشاور املاک شدن تنها در گرو فروش املاک نیس بلکه باید بدانید که هر مشتری خود می تواند مشتری دیگری به شما معرفی نماید.

از این رو مشتری مداری و نحوه برخوردار با افراد دیگر بسیار در تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق تاثیر گذار است. بطور کلی برای اینکه در کمترین زمان ممکن به بیشترین درآمد برسید باید به 10 اصل زیر توجه نمایید.

مشاور املاک موفق و قابل اعتماد

 

  1. در دسترس مشتریان بوده تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن با شما تلاش حاصل کرده و ارتباط برقرار نمایند.
  2. هدفی برای خود تعیین کرده تا برای رسیدن به آن تلاش خود را افزایش دهید.
  3. برای مشاور املاک شدن، یک کمپین بازاریابی راه اندازی کرده و از روش های جدید استفاده نمایید.
  4. در بازار کار خود متخصص شده تا مدت زمان لازم مشاور املاک شدن را کوتاه تر نمایید.
  5. سعی کنید با مشتریان خود روابط دوستانه برقرار کرده تا بتوانید در طی چندین سال مشتریان خود را حفظ نمایید. به یاد داشته باشید که هر شخص می تواند در آینده برای شما مشتری دیگری باشد.
  6. در رسانه های اجتماعی فعال بوده و کسب و کار خود را از این راه در معرض دید کاربران مختلف قرار دهید.
  7. تلاش کرده تا مشاغل کوچک اما ساختار یافته ایجاد نمایید. این مشاغل با هدف مشخص و برنامه ای تعیین شده، مدت زمان لازم مشاور املاک شدن را کوتاه تر می نمایند
  8. تنها هدف خود را فروش املاک قرار نداده بلکه سعی کنید با مشتریان ارتباط گرفته تا با شما احساس راحتی نمایند.
  9. از دوره ها و مدرسان خبره در زمینه بنگاه املاک و مستغلات کمک بگیرید.
  10. ابزارهای و تکنولوژی های بروز برای افزایش مشتری ها استفاده کنید.

مشاور املاک شدن

همواره اطلاعات خود را بروز کرده و از دانش روز و تکنیک های موجود برای فروش بیشتر املاک کمک بگیرید. به این ترتیب با شرکت در دوره های مختلف می توانید به سادگی پس از یک سال به کسب درآمد برسید.

اگر شما به دنبال افزایش فروش املاک خود بوده و قصد دارید که برای مشاور املاک شدن زمان کمی صرف نمایید، می توانید از دوره های آموزش مشاور املاک آکادمی ابراهیمی بهره ببرید.

یکی از بهترین دوره های موجود که می تواند در کمترین زمان ممکن راه و رسم اصولی مشاور املاک شدن را به شما بیاموزد، دوره بیزینس کوچینگ جناب آقای مهندس ابراهیمی می باشد. در طی این دوره بیزینس شما به خوبی بررسی شده و با استفاده از مدل سازی و برنامه ریزی به سطح بالایی از درآمدزایی میرسید.

علاوه بر این مورد در طی این دوره به تقویت نقاط ضعف شغلی، دیجیتال مارکتینگ، مدیریت منابع انسانی و غیره نیز پرداخته می شود. مدت زمان طول دوره یک سال بوده و پس از گذر از این مدت شما مطمئن خواهید بود که به بالاترین سطح از نظر شغلی و درآمدی در حرفه بنگاه املاک و مستغلات خواهید رسید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.7/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11909

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *