درآمد مشاوران املاک در هر سال چقدر است؟

درآمد مشاوران املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.7/5 - (10 امتیاز)
مشاوران املاک افرادی با تجربه، متخصص و قابل اعتماد در زمینه فروش املاک می باشند. این افراد با دارا بودن مجوز و پروانه کسب اجازه فروش، اجاره و رهن دادن خانه و املاک شما را دارند. آنچه که موجب می شود بسیاری از افراد علاقه مند به این شغل شوند، درآمد مشاوران املاک می باشد.

شاید برای شما هم سوال پیش آمد باشد که میانگین درآمد مشاور املاک در هر سال چقدر است؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است چرا که فاکتورهای مختلفی بر این مبلغ تاثیرگذارند. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درآمد مشاوران املاک و بررسی عوامل موثر بر آن، به مطالب زیر توجه فرمایید.

میزان درآمد مشاوران املاک در هر سال چقدر است؟

بطور کلی نمی توان نرخ ثابتی برای درآمد مشاوران املاک در نظر گرفت چرا که این مبلغ بر اساس عوامل و فاکتورهای مختلف متغیر است.

میزان درآمد مشاوران املاک در هر سال چقدر است؟

بسیاری از مشاوران املاک به صورت کمیسیون فعالیت دارند. این بدان معناست که زمانی که شخصی خانه خود را میفروشد، فروشنده 5 الی 6 درصد از کارمزد قیمت فروش خانه را پرداخت می نماید. سپس مبلغی به عنوان کمیسیون بین خریدار و نماینده فروش تقسیم می شود. دقت داشته باشید که این مبلغ کمیسیون می تواند با توجه به شهر یا ایالت مورد نظر شما، ارزش بازار در هنگام فروش املاک، متراژ و قیمت واقعی ملک و غیره متفاوت باشد.

در کشورهای خارجی، هر یک از دو طرف معامله یعنی خریدار و نماینده حدود 3 درصد از کمیسیون را دریافت می کنند. به عنوان مثال اگر ملکی به مبلغ 250،000 به فروش رسید، می توان انتظار داشت که درآمد مشاوران املاک از فروش این ملک تقریبا 7500 دلار می باشد. دقت داشته باشید که در برخی از شهرها کارگزارانی نیز وجود داشته که بخشی از درآمد حاصل از فروش املاک به آنها تعلق می گیرد.

از طرفی افرادی که در زمینه فروش املاک مبتدی بوده و مهارت کافی را در این حوزه ندارند، ابتدا در آژانس های املاک و مستغلات فعالیت خود را به عنوان نمایندگان فروش آغاز می نمایند. به این ترتیب می توانند روش های فروش بیشتر املاک را از نمایندگانی که مدت زمان زیادی است در این حرفه فعالیت دارند، بیاموزند.

چگونه می توان یک مشاور املاک موفق شد؟

هنگامی که افراد مبتدی در این آژانس ها کار خود را شروع می کنند، کمیسیون حاصل از فروش املاک به این نمایندگان تعلق نمی گیرد. بلکه درآمد مشاوران املاک مبتدی، از راه دریافت حقوق از مدیران آژانس املاک مستغلات تامین می شود.

لازم به ذکر است که هرچه تجربه شما و آژانستان بیشتر باشد، احتمال اعتماد مردم به شما نیز بیشتر بوده و به طبع آن درآمد مشاوران املاک در هر سال نیز افزایش می یابد. بطور مثال ممکن است یک مشاور املاک قدیمی در هر سال حدودا 12 معامله انجام دهد. این در حالی است که یک مشاور املاک مبتدی نهایتا قادر به معامله و فروش 10 ملک است.

چگونه می توان یک مشاور املاک موفق شد؟

میزان درآمد مشاوران املاک با موفقیت آنها در این زمینه رابطه مستقیم دارد. هرچقدر که مهارت شما در انجام معاملات بیشتر باشد، مشاور املاک موفق تری بوده که خریداران و فروشندگان املاک به شما اعتماد می نمایند. میانگین درآمد مشاورین املاک با استفاده از تکنیک های زیر افزایش یافته و می توانند به یک مشاور موفق تبدیل شوند.

یک مربی برای آموزش های بیشتر و بهتر پیدا کنید

برای اینکه مهارت های بیشتری یاد بگیرید، می توانید از افراد موفق در این حوزه کمک بگیرید. با پرسش درباره اینکه آنها چه کرده اند و به چه طریقی میزان فروش خود را افزایش داده اند، اطلاعات زیادی در این باره کسب می نمایید.

مشاور املاک مورد اعتماد

با یک تیم کار کنید

یک تیم کامل تشکیل داده که هر یک بر موضوعی تسلط داشته باشند. به عنوان مثال افرادی را بیابید که در استفاده از تکنولوژی، بازاریابی و غیره تبحر داشته باشند. به این ترتیب می توانید از تخصص آنها در جهت افزایش درآمد مشاوران املاک استفاده نمایید.

شبکه بسازید

بخشی از میانگین درآمد مشاورین املاک از شبکه سازی به دست می آید. در طی دوران فعالیت خود با خریداران و فروشندگان زیادی روبرو خواهید شد. این افراد می توانند در افزایش درآمد شما تاثیر بسزایی داشته باشند. ارتباط با فروشندگان دیگر اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده و خریداران نیز شما را به عنوان یک مشاور املاک مورد اعتماد به سایر دیگران معرفی می نمایند.

به صورت آنلاین نیز فعالیت داشته باشید

امروزه که استفاده از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها در حال افزایش است، حضور فعال شما به صورت آنلاین در شبکه های مجازی می تواند در میزان موفقیت شما بسیار تاثیر گذار باشد. از این رو استفاده از این ابزار را فراموش نکنید.

همیشه برنامه داشته باشید

در شغل خود همواره برنامه داشته باشید چرا که بازار املاک و مستغلات در دوره هایی با چالش روبرو می شود. ممکن است در یک ماه معامله های زیادی انجام دهید در حالی که در یک ماه هیچ معامله ای انجام نشود.

بطور کلی درآمد مشاوران املاک وابسته به بازار می باشد از این رو با داشتن یک برنامه قوی می توان به درستی مدیریت انجام داد.

میانگین درآمد مشاورین املاک

چگونه می توان میانگین درآمد مشاورین املاک را در هر سال افزایش داد؟

برای اینکه بتوانید درآمد خود را افزایش داده و در هر ماه تعداد معامله های بیشتری انجام دهید، چند نکته وجود دارد که تبعیت از آنها می تواند موجب افزایش درآمد مشاوران املاک شود. در زمینه معاملات املاک، عنوان های مختلف وجود دارد. برای اینکه بتوانید معاملات بیشتری انجام داده و از هر معامله سود بیشتری دریافت نمایید، می توانید به جای اینکه تنها نماینده فروشنده باشید، در عنوان های شغلی مختلف فعالیت کرده و ساعات کاری خود را افزایش دهید. عنوان ها از قرار زیر است.

نماینده خریدار

نماینده خریداری فردی است که در زمینه خرید املاک به خریداران کمک می نماید. این فرد خانه هایی را مطابق آنچه که مدنظر خریدار است، پیدا کرده و سپس املاک را به خریدار نشان می دهد.

نماینده فروشنده

این افراد به فروشندگان املاک کمک کرده تا با استفاده از امکانات خانه، مبلغ مناسبی برای ملک فروشنده انتخاب نمایند. سپس با خریداران صحبت کرده تا به مبلغی منصفانه برسند. درآمد مشاوران املاک به صورت نماینده فروش، به صورت کمیسیون است.

درآمد مشاوران املاک

مدیر املاک

اگر به فکر درآمدی ثابت در این حوزه می باشید، توصیه می شود که مدیریت چندین ملک را بر عهده بگیرید. مدیران وظایفی همچون یافتن مستاجر، جمع آوری اجاره خانه و املاک، رسیدگی به شکایات و یا تعمیرات املاک را بر عهده دارند.

نماینده املاک تجاری

همانطور از نام این مشاوران پیداست، این افراد نمایندگان خرید، فروش، رهن و یا اجاره املاک تجاری بوده و ارزش این املاک اطلاع دارند. درآمد مشاوران املاکی که نماینده املاک تجاری هستند، به صورت دریافت حقوق از یک آژانس تجاری بزرگتر تامین می شود.

کارگزار

کارگزاران مسئول چندین نماینده در هر دفتر بوده و درآمد آنها از طریق دریافت کمیسیون از هر معامله حاصل می شود.

اگر به دنبال افزایش درآمد خود از طریق تقویت نقاط ضعف شغلی و مسیریابی صحیح در این زمینه هستید، توصیه می شود که از دوره بیزینس کوچینگ املاک آکادمی ابراهیمی غافل نشوید.

در این دوره یکساله، تحت نظر مدیر و موسس آکادمی، مهندس ابراهیمی هدایت و رهبری می شوید. در این دوره مهارت هایی نظیر اینفلوئنسری، سیستم سازی، مدیریت مجموعه و منابع انسانی، پرسنال برندینگ و بسیاری مسائل دیگر بازگو شده که شما از طریق یادگیری این مفاهیم قادر به پولسازی بیشتر و تکنیکی تر خواهید بود. پس از گذشت یکسال شما به درجه بالایی از درآمد شغلی رسیده و می توانید تاثیر مثبت شرکت در این دوره را به وضوح مشاهده نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.7/5 - (10 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11942

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *