درآمد مشاور املاک

درآمد شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.7/5 - (3 امتیاز)
شغل مشاور املاک یکی از مشاغل مهم و پر طرفدار در سرتاسر جهان است. مشاورین املاک به افراد کمک می کنند تا هنگام خرید، فروش و اجاره املاک خود بهترین تصمیم ممکن را بگیرند و از هر گونه ضرر یا سواستفاده پیشگیری نمایند.

درآمد مشاور املاک درآمد نسبتا بالایی است و در واقع این شغل به عنوان یکی از مشاغل پر درآمد در جهان و به خصوص در کشور ما ایران به حساب می رود. در این مطلب راجع به درآمد مشاور املاک و راه های افزایش درآمد شغل مشاور املاک صحبت می کنیم.

حقوق مشاور املاک

حقوق مشاور املاک به شکل های مختلفی می تواند پرداخت شود. به طور کلی درآمد مشاور املاک به سه شکل است:

  1. حقوق ثابت + درصدی از هر معامله
  2. درصدی ثابت از هر معامله
  3. درصد تصاعدی

در شکل اول، برای فرد شاغل در شغل مشاور املاک یک حقوق ثابت و مشخص در نظر گرفته می شود و همچنین به ازای هر معامله ای که آن شخص انجام دهد، درصدی از آن معامله نیز به او خواهد رسید. این شکل از درآمد مشاور املاک برای افرادی که در این زمینه تازه کار هستند و یا برای شرکت های بزرگ کار می کنند کارایی دارد.

در شکل دوم، درصدی ثابت از هر معامله به عنوان حقوق مشاور املاک در نظر گرفته می شود؛ مثلا ممکن است ۴۰ درصد از هر معامله به مشاور اختصاص یابد. این مدل از درآمد برای افراد حرفه ای و با تجربه در زمینه مشاوره املاک کاربرد دارد.

در شکل سوم، حقوق مشاور املاک بسته به حجم هر معامله تعیین می شود. هر چقدر یک معامله بزرگ تر باشد، درصد بیشتری به مشاور املاک تعلق می گیرد. به عنوان مثال ممکن است برای معاملات تا سقف ۷۰ میلیون، ۳۵ درصد به مشاور املاک اختصاص یابد و برای معاملات تا سقف ۱۴۰ میلیون، این درصد به عدد ۴۵ برسد.

راه های افزایش درآمد در شغل مشاور املاک

راه های افزایش درآمد در شغل مشاور املاک

همانطور که میدانید، درآمد شغل مشاور املاک می تواند بسیار بالا باشد به طوری که نمی توان سقف مشخصی برای آن در نظر گرفت.

بسته به شرایط و توانایی های فرد، یک مشاور املاک می تواند هر سال درآمد بیشتری نسبت به سال قبل خود داشته باشد. البته لازم به ذکر است که دنیای املاک و شغل مشاورین املاک سرشار از رقابت است و برای رسیدن به موفقیت و افزایش درآمد، باید تلاش زیادی کرد.

مانند بسیاری از مشاغل و حرفه ها، در شغل و حرفه مشاور املاک نیز می توانید با افزایش پشتکار و فعالیت خود به پله های بالاتر برسید؛ اما برای این که تلاش شما در جهت درست باشد و انرژی و زمان شما هدر نرود، بهتر است از دوره های آموزشی که در آن مهارت های مختلف برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای آموزش داده می شوند استفاده کنید.

در این دوره های آموزشی ورکشاپ ها یا همان کارگاه های مختلف در سطوح مبتدی و پیشرفته برگزار می شوند. همچنین دوره تخصصی حقوقی پیشرفته مشاور املاک به شما کمک خواهد کرد تا به تسلط فوق العاده ای در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با معاملات ملک دست یابید.

ورکشاپ های آموزشی برای افزایش درآمد مشاور املاک

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که در حرفه مشاور املاک فعالیت می کنید و تجربه و سابقه قابل قبولی در این شغل دارید، استفاده از دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی باعث افزایش مهارت های شما در این شغل و در نتیجه افزایش درآمد شما خواهد شد.

دوره پیشرفته املاک (دوره پریمیر) یک دوره آموزشی شامل ۵ ورکشاپ تخصصی و حرفه ای است که برای مشاورین املاک حرفه ای و با تجربه و یا مدیران فعال در این حوزه کاملا ایده آل است.

این ۵ ورکشاپ شامل ورکشاپ زبان بدن در املاک، فن بیان در املاک، رازهای اتاق قرارداد، نورومارکتینگ و پرسنال برندینگ می شوند. در ادامه محتوای هر کدام از این ورکشاپ های تخصصی را بررسی خواهیم کرد.

درآمد شغل مشاور املاک

ورکشاپ تخصصی زبان بدن در املاک

زبان بدن یا body language نقش مهمی چه در زندگی شخصی و چه در زندگی کاری ما ایفا می کند. زبان و تکلم تنها راه ارتباطی ما نیستند بلکه بخش بزرگی از روابط ما بر اساس زبان بدن، ژست ها و حرکاتی است که در ارتباطمان با دیگران نشان می دهیم.

در بسیاری از موارد زبان بدن از صحبت هایی که شما میکنید تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارند؛ بنابراین داشتن مهارت کنترل زبان بدن و همچنین خواندن زبان بدن طرف مقابل برای هر مشاور املاکی ضروری است.

در این ورکشاپ به شما آموزش داده می شود که چگونه بسته به موقعیتی که در آن هستید بهترین و مناسب ترین زبان بدن را داشته باشید و مخاطب خود را همان گونه که می خواهید تحت تاثیر قرار دهید. علاوه بر آن، در پایان این ورکشاپ شما قادر خواهید بود که زبان بدن طرف مقابل خود را نیز بخوانید و بدانید که در ذهن و افکار او چه می گذرد.

ورکشاپ تخصصی فن بیان در املاک

در شغل مشاور املاک، شما بیشتر وقت خود را صرف حرف زدن با مشتریان و صاحبین املاک خواهید کرد. در واقع یکی از ابزار های اساسی برای هر مشاور املاکی، فن بیان و قدرت سخنوری او است. به همین دلیل اگر به دنبال افزایش درآمد  مشاور املاک هستید، بهبود مهارت های فن بیان باید در برنامه های شما قرار بگیرد.

در این ورکشاپ شما با تکنیک های متنوع فن بیان آشنا خواهید شد و در پایان حتی خواهید توانست که در یک جمع چند نفره نیز به عنوان سخنران شرکت کنید و با تسلط کامل به سخنرانی بپردازید.

ورکشاپ تخصصی رازهای اتاق قرارداد

جلسه امضای قرارداد یکی از مراحل حیاتی در شغل و حرفه مشاور املاک محسوب می شود. کوچک ترین اشتباهی در این جلسه می تواند منجر به خراب شدن معامله و از دست رفتن مشتری شود.

به همین دلیل مشاوران املاک حرفه ای و ممتاز در کار خود، رازها و ترفند هایی دارند که باعث می شود در این جلسه به موفقیت دست یابند و همه چیز مطابق میل آن ها پیش برود. در این ورکشاپ نیز شما با این رمز و راز ها و ترفند های هوشمندانه را فرا خواهید گرفت.

این فنون به شما کمک می کنند تا هیچ قرارداد خوبی را از دست ندهید و بیشترین سود ممکن را از هر معامله کسب کنید.

ورکشاپ تخصصی نورومارکتینگ (بازاریابی عصبی) و بازاریابی چریکی در املاک

منظور از نورومارکتینگ یا بازاریابی عصبی، اقداماتی است که شما با هدف تاثیر گذاشتن روی ضمیر ناخودآگاه مشتری انجام می دهید؛ یعنی صحبت ها و کارهایی که می کنید به شکل غیر مستقیم باعث می شوند که مشتری و مراجع شما در نهایت همان تصمیمی را بگیرد که مدنظر شما است.

همچنین در این ورکشاپ مهارت های بازاریابی چریکی در دوران رکود نیز آموزش داده می شوند. در این نوع بازاریابی شما خواهید توانست که حتی در دوران رکود بازار معاملات خوبی به دست بیاورید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

ورکشاپ تخصصی پرسنال برندینگ

امروزه پرسنال برندینگ بخشی مهم از هر کسب و کاری به خصوص کسب و کار مشاورین املاک تبدیل شده است. در ورکشاپ پرسنال برندینگ شما مهارت ها و راهکار های متنوعی را برای مطرح کردن خود به عنوان یکی از بهترین افراد در حرفه مشاور املاک یاد خواهید گرفت و می توانید از این طریق درآمد شغل مشاور املاک خود را افزایش دهید.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد که بدانید برای افزایش درآمد مشاور املاک باید چه اقداماتی را انجام دهید. فراموش نکنید که برای آن که انرژی و زمان خود را در مسیر درست مصرف کنید، بهترین گزینه شرکت در دوره های آموزشی معتبر مانند دوره دوره ی پیشرفته‌ی املاک (دوره پریمیر) می باشد.

به کمک ورکشاپ های پنج گانه این دوره شما در مدت زمانی کوتاه مهارت های خود در این حرفه را به شکلی چشمگیر تقویت و توسعه می دهید و شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.7/5 - (3 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11165

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *