آیا راه اندازی بنگاه املاک ارزش دارد؟

راه اندازی بنگاه املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4/5 - (8 امتیاز)

صنعت املاک و مستغلاتی صنعتی وسیع و گسترده بوده و برای تمامی افراد در سراسر دنیا ارزشمند است چرا که خرید یا فروش یک ملک می توانید تا حد زیادی زندگی افراد را تحت الشعاع قرار دهد از این رو هر معامله می تواند برای افراد بسیار اهمیت داشته باشد.

به همین دلیل همواره توصیه می شود افرادی به فکر راه اندازی بنگاه املاک و مستغلات باشند که به زمینه علاقه داشته و تمام تلاش خود را می کنند تا در کنار درآمدزایی، به درستی نیاز مشتریان را برطرف نمایند. در این بین افرادی هستند که به این شغل و حرفه علاقه دارند اما برایشان سوال است که آیا راه اندازی بنگاه املاک ارزش دارد؟

به همین دلیل در این مقاله به مزایای اصلی این حرفه پرداخته شده است.

نگاهی به شغل مشاور املاک

همانطور که میدانید، شرط اول ورود به هر شغل و حرفه، علاقه است. چنانچه به یک شغل علاقه نداشته باشید، تلاشی برای پیشرفت در آن نکرده و پس از مدتی با شکست مواجه خواهید شد.

تجزیه و تحلیل بازار املاک

در زمینه املاک نیز افرادی باید ورود کرده که علاقه به تجزیه و تحلیل بازار املاک داشته باشند. یکی از مزایای بسیار خوب راه اندازی بنگاه املاک این است که می توانید به عنوان یک مشاور املاک فعالیت کرده و درآمد زیادی کسب نمایید. همین دلیل باعث شده تا عده زیادی به این حرفه روی آورند؛ اما علاوه بر این مورد، این حرفه دارای مزایای دیگری نیز می باشند. موارد زیر از جمله این مزایا می باشند.

اعتبار سنجی بسیار ساده و سریع

یکی از مشکلاتی در ورود به اکثر مشاغل وجود دارد این است که باید حتما سابقه کار داشته باشید تا بتوانید مهارت های خود را به افراد ثابت کنید این در حالی است که تاسیس آژانس املاک نیاز به سابقه کاری ندارد. به همین دلیل هرکس در هر سن و سالی قادر به راه اندازی بنگاه املاک خود خواهد بود.

با این وجود برای اینکه بتوانید صلاحیت خود را ثابت کنید، نیاز است تا مجوز و پروانه کسب دریافت کنید. دریافت این مجوز متناسب با قوانین شهر و یا کشور می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید در کالیفرنیا یک آژانس املاک تاسیس کنید، نیاز است تا در ابتدا 135 ساعت دوره بگذرانید.

اخذ مجوز مشاور املاک

در این دوره اصول اولیه و مهارت های لازم برای شروع کسب و کارتان آموزش داده خواهد شد. سپس بر اساس مطالب آموزش داده شده، آزمون برگزار شده و باید در این آزمون نمره قبولی را کسب کرده تا قادر به دریافت مجوز باشید. در ایران شرایط کمی متفاوت است. شما باید متناسب با محل زندگی خود مراحل لازم برای اخذ مجوز مشاور املاک را گذرانده و شرایط لازمه را مهیا کنید.

تقاضای بهره گیری از دانش مشاوران املاک

به دلیل تغییرات و نوسانات موجود در بازار املاک، دلالان زیادی در این حوزه شروع به دلالی کرده و کسب درآمد می کنند اما از آنجایی که فعالیت به عنوان دلال املاک شغل و حرفه این افراد نیست، دانش و تخصص کافی برای مشاوره دادن در حوزه املاک را ندارند.

از این رو بیشتر مشتریان به دنبال افرادی بوده که در این حرفه به طور جدی فعالیت دارند. چرا که مشاوران املاک به خوبی قادر به تجزیه و تحلیل بازار املاک بوده و تمام تلاش خود را می کنند که مشتری ضرر نکند.

شما پس از راه اندازی بنگاه املاک به عنوان یک مشاور املاک نه تنها باید سرپرست فرآیند پیچیده یک معامله باشید، بلکه باید در شرایطی به مشتری خود درباره ارزش یک منطقه مسکونی، بازار املاک و غیره نیز مشاوره دهید. بنابراین دانش و تخصص شما می تواند برای افراد بسیار با اهمیت باشد.

بازار املاک و مستغلات

انعطاف پذیر بودن این شغل

همانطور که میدانید کارهای دولتی سختی کار خود را دارند به عنوان مثال شما هر روز صبح موظف هستید که به سر کار رفته برای رئیس خود کار کنید اما با راه اندازی بنگاه املاک چنین شرایطی وجود نخواهد داشت. زمانی که شما به تنهایی دفتری را برای انجام معاملات املاک راه اندازی می کنید، رئیسی وجود نداشته و می توانید هر زمان که دوست داشتید، شروع به کار نمایید از این رو انعطاف پذیری این کار در مقایسه با سایر مشاغل بالاتر است.

از طرفی در این حرفه می توانید به خوبی با افراد ارتباط برقرار کرده و از شغل خود لذت ببرید. به یاد داشته باشید که راه اندازی بنگاه املاک به منزله کسب درآمد از طریق کمیسیون است. هرچه معاملات بیشتری صورت گیرد، حقوق و دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهید کرد.

به همین دلیل در برخی از مواقع به دلیل بازار املاک و مستغلات ممکن است معاملات با سرعت پایین تری انجام شود. از این رو باید این شرایط را نیز پذیرفته و تلاش بیشتری نمایید.

اجتماعی بودن مشاوران املاک

اجتماعی بودن مشاوران املاک

همانطور که در موارد فوق نیز به آن اشاره شد، مشاوران املاک برای انجام معاملات ملکی باید زمان زیادی را با مشتریان خود بگذرانند. از این رو مردمی بودن یک مشاور می تواند در موفقیت آن بسیار تاثیرگذار باشد. اگر فردی اجتماعی هستید و دوست دارید که زمان زیادی را با مشتریان خود درباره این حرفه حرف شده و آنها را راهنمایی کنید، راه اندازی بنگاه املاک برای شما ارزش دارد.

مطمئنا برای بازدید از هر خانه، بررسی و مشاهده آن باید با مشتریان خود گفتگو کنید. از این رو مهارت های اجتماعی خود را تقویت کرده و از انجام معاملات نترسید.

وجود زیرشاخه های متفاوت

برخی از افراد تمایلی به کادر در حوزه مشاوری نداشته و استعدادی نیز در این حوزه ندارند. به یاد داشته باشید که تاسیس آژانس املاک تنها به مشاور املاک نیاز ندارند.

شما می توانید در شاخه های دیگر موجود در این حرفه فعالیت کنید. لازم به ذکر است که بنگاه های املاک به یک مدیر برای بازاریابی دیجیتال نیاز دارند. از طرفی طراحی گرافیکی نیز برای تولید محتوای املاک و فایل های موجود از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو به سادگی می توانید در بنگاه هایی که تاسیس شده و نیاز به همکار دارند شروع به کار کرده و درآمد کسب نمایید.

ورود به این حرفه برای چه کسانی مناسب است؟

موارد فوق تنها مزایای کار به عنوان یک مشاور املاک است. دقت داشته باشید که هر حرفه و صنعتی سختی های خاص خود را دارد. به عنوان مثال یکی از سختی های موجود پس از راه اندازی بنگاه املاک این است که بتوانید به درستی اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.

از طرفی حقوق ثابتی نداشته و متغیر است. از این رو هرچه معاملات بیشتری انجام گیرد، حقوق و درآمد بیشتری خواهید داشت. مزایا و معایب دیگری نیز وجود دارد که با مطالعه و تحقیق بیشتر در این باره می توانید درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

به یاد داشته باشید که هر شغل و حرفه ای نیاز به تلاش، مطالعه و یادگیری دارد. یکی از دوره هایی که می تواند پس از راه اندازی بنگاه املاک اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار دهد، دوره بیزینس کوچینگ آکادمی ابراهیمی می باشد. در این دوره بر روی پرسنال برندینگ، شناخت و تقویت نقاط ضعف شغلی، هدایت و مسیریابی، دیجیتال مارکتینگ و غیره کار می شود.

مدرس این دوره نیز مهندس امید ابراهیمی بوده که یکی از 10 مدرس برتر در حوزه املاک می باشد. دوره بیزینس کوچینگ آکادمی ابراهیمی طی یک سال و هر ماه دو جلسه برگزار می شود. از این رو با انجام و پیاده سازی نکات ذکر شده در این دوره پس از یکسال شاهد تغییرات بزرگی در کسب و کار خود خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مشاوران آکادمی ابراهیمی ارتباط برقرار نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4/5 - (8 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12951

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *