آیا مشاور املاک شغل خوبی است؟

بررسی شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (11 امتیاز)
بازار املاک و مستغلات همیشه در حال تغییر است؛ به همین سبب بررسی شغل مشاور املاک نه تنها به شرایط حال حاضر بستگی دارد، بلکه توانایی های افراد و دانستن فنون مشاور املاک برای کنترل و حفظ موقعیت خود حتی در شرایط سخت اقتصادی نیز تاثیر اساسی ای دارد.

با وجود اینکه همیشه نمی توانید پویایی و درآمد مشاور املاک و شغل املاک و مستغلات را پیش بینی کنید، اما می توانید از یک چیز مطمئن باشید: یک بازار بد با گذشت زمان همیشه به یک بازار خوب تبدیل می شود. بررسی شغل مشاور املاک ثابت می کند که این حرفه همواره توانسته افراد زیادی را جذب کند.

نوسانات بازار املاک و مستغلات در سال 2020 به دلیل همه گیری ویروس COVID-19 بود که باعث شد نرخ بهره به کمترین میزان برسد؛ اما هنوز هم ما معتقدیم که با دانستن نکات، الفبای مشاور املاک و وظایف مشاور املاک، این دوران زمان خوبی برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای است. به راحتی می توان ادعا کرد که درآمد مشاور املاک مبتدی و حرفه ای به وضعیت اقتصاد بستگی ندارد. با وجود سختی های شغل مشاور املاک، مردم همیشه به جایی برای زندگی نیاز دارند و بنابراین این افراد می توانند نگران درآمد خود نباشند.

وظایف مشاور املاک

یکی از دلایل افراد برای مشاور املاک شدن، کسب درآمد از راهی است که سختی زیادی نداشته و نیاز به دانش تخصصی خاصی نیز ندارند؛ اما آیا واقعا این چنین است؟ کسب درآمد به عنوان یک مشاور املاک نیز نیازمند تلاش بوده و به راحتی در این زمینه نمی توان مشتری جذب کرد. برای بررسی بیشتر حرفه مشاوران املاک در این مقاله به مزایای مشاور املاک بودن و معایب آن پرداخته شده است.

چه یک همه گیری جهانی، چه کشمکش های سیاسی و یا حتی یک بحران جهانی وجود داشته باشد، حتی در میان بیماری همه گیر، مردم هنوز هم نیاز به اجاره فضای اداری، انبار، خرید خانه و حتی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دارند؛ بنابراین این کار، در بررسی شغل مشاور املاک نمره بالایی کسب می کند.

بررسی شغل مشاور املاک

در اینجا ما به چند دلیل اصلی و بررسی شغل مشاور املاک پرداخته ایم تا بتوانید با دیدی باز این حرفه را انتخاب کنید.

بررسی شغل مشاور املاک با توجه به میزان انعطاف پذیری

جوانب مثبت: برای افرادی که تمایل به کار ثابت در بین ساعات 9 تا 5 ندارند، این مورد یکی از مزایای مشاور املاک شدن است. چرا که در این شغل توانایی تنظیم ساعات کار خود را داشته و می توانید به صورت خودمختار هرگاه که از کار خسته شدید، به خانه برگردید. از طرفی می توانید تنها در ساعات بعدازظهر و عصر کار کرده و از صبح برای رسیدگی به سایر امور بهره ببرید.

آیا از ساعات اداری متنفرید؟ خب پس مشاوره املاک انتخاب درستی است. شما ساعات کاری منعطفی دارید. البته کمتر کار نخواهید کرد، بلکه با برنامه ریزی پیش می روید. باید برنامه خود را طوری تنظیم کنید تا برای شما و مشتریانتان مفید باشد.

درآمد مشاور املاک مبتدی

جوانب منفی: اینکه با مشاور املاک شدن ملزم به کار کردن از صبح تا عصر نیستید، به منزله اوقات فراغت بیشتر نیست. برای اینکه بتوانید درآمد بیشتری کسب کرده و معاملات را به موقع انجام دهید، نیاز است گاهی حتی تا دیر وقت نیز حضور داشته و کار کنید. از طرفی از ساعات ابتدایی صبح باید برای رسیدگی به کارهای اداری و بانک ها استفاده نمایید.

مدیریت برنامه شخصی شما ممکن است در ابتدا سرگرم کننده به نظر برسد اما به همین سادگی نیست. باید خوب آموزش دیده باشید و وظایف مشاور املاک را بدانید چرا که برقراری تماس تلفنی، بازاریابی و آنالیز قیمت گذاری بسیار دشوار است.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت به درآمد آن

جوانب مثبت: بهترین قسمت در مورد کسب درآمد به عنوان یک آژانس املاک و مستغلات این است که آنچه را که در آن سرمایه کرده اید بدست می آورید؛ بنابراین این گزینه در بررسی شغل مشاور املاک بسیار عالی است. این بدان معنی است که سقف درآمد شما در واقع بی حد و حصر است.

یکی دیگر از مزایای مشاور املاک شدن، سودآوری و درآمدزایی بالای این شغل است. اگر به شغلی علاقه مند بوده که در آن با مذاکره، برنامه ریزی، طراحی و ساخت و ساز بتوانید کسب درآمد نمایید، فعالیت به عنوان یک مشاور املاک ایده آل شما خواهد بود. در حقیقت با هر معامله می توانید کسب درآمد کرده و هزینه زندگی خود را تامین نمایید.

جوانب منفی: بررسی شغل مشاور املاک در زمینه درآمد نمره خوبی دارد اما از بدی هایی نیز بهره مند است. درآمد ثابت؟ بله درسته! اگر نماینده جدیدی هستید، ممکن است مدتی طول بکشد تا یک چک حقوقی عالی به جیب بزنید. نه تنها این مورد، بلکه گفتنی است که به عنوان یک پیمانکار مستقل، شما باید تمام هزینه های خود را پیگیری کنید و احتمالاً هیچ خدمات بیمه ای نیز نخواهید داشت.

به یاد داشته باشید که موفقیت یک شبه حاصل نمی شود. برای اینکه بتوانید از هر معامله سود بالایی به دست آورید، نیاز است تا سالها تلاش کرده و اطلاعات زیادی در این حوزه کسب نمایید. برای اینکه مشتری جذب کرده و یک معامله انجام شود، نیاز است تا به خوبی به تکنیک ها آگاه بوده تا علاوه بر فروشنده، خریدار نیز به شما اعتماد نماید.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت به تعاملات اجتماعی

جوانب مثبت: شغل مشاور املاک بسیار به روابط اجتماعی متکی است. البته این یک تجارت احساسی است، اما این برای شما خوب است. اگر سطح تعامل خود را حفظ کنید و روی مشتری خود متمرکز باشید، در این صنعت از اکثریت بالاتر خواهید رفت و به عنوان یک متخصص واقعی ظاهر خواهید شد.

جوانب منفی: شخصیت های مختلف زیادی وجود دارد که باید به عنوان یک عامل با آن ها تعامل کنید. علاوه بر مشتریان، شما با نمایندگان دیگری نیز سروکار دارید. برخی از افراد نمی دانند چگونه احساسات را از تجارت جدا كنند. بررسی شغل مشاور املاک نسبت به تعاملات اجتماعی گویای این است که اگر تعامل را دوست ندارید و نمی توانید احساسات خود را کنترل کنید، ممکن است بخواهید مسیر شغلی دیگری را انتخاب کنید.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت به درجه سختی

جوانب مثبت: شغل مشاور املاک حرفه ی سختی است! این بدان معناست که هر کسی نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد. اکثر نمایندگان جدید شوکه خواهند شد زیرا فکر می کردند دلال شدن به معنای کسب کردن پول آسان است. از این مزیت استفاده کنید و با دانستن سختی این شغل، تمام تلاش خود را بکنید و جلو از همه حرکت کنید.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت به درجه سختی

جوانب منفی: چه کسی می دانست این کار بسیار سخت خواهد بود؟ در تلویزیون خیلی ساده به نظر می رسد. مدیریت لیست ها، مشتری ها، معاملات و بازاریابی شخصی شما واقعاً دشوار است! برای موفقیت در آن نظم و تلاش زیادی لازم است. با توجه به این لیست از بررسی شغل مشاور املاک، تصمیم بگیرید که آیا این حرفه مناسب شما است یا خیر.

بررسی شغل مشاور املاک نگاه به این شغل به عنوان یک متخصص

جوانب مثبت: در صورتی که به عنوان یک متخصص در این حرفه مشغول به کار شوید، می توانید به افراد مختلفی کمک کرده و خانه ها و املاک رویایی مشتریان را برای آنها پیدا نمایید. متخصصان املاک مورد اعتماد مشتریان بوده و در سریعترین زمان ممکن می توانند باعث خرید و یا فروش املاک شوند.

جوانب منفی: یکی از معایب مشاور املاک شدن این است که شما مسئول خسارات یک خانواده خواهید بود. بسیاری از خانواده ها مقدار پس انداز خود را با شما در میان گذاشته و از شما می خواهند تا با توجه به این پس انداز یک ملک ایده آل پیدا نمایید. با هر اشتباه شما ممکن است خانواده های مختلف دارایی های خود را از دست داده و نتوانند به خانه مطلوب خود دسترسی پیدا نمایند.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت شرایط اقتصادی و بازار کار

جوانب مثبت: همانطور که میدانید، درآمد مشاوران املاک از طریق دریافت کمیسیون تامین می شود. به این ترتیب اگر در زمینه مشاور املاک شدن به خوبی مطالعه کرده و انرژی خود را صرف این حرفه نمایید، مطمئنا می توانید در سریعترین زمان ممکن به تمام خواسته ها و اهداف خود رسیده و بدون اینکه نگران آینده باشید در این فضا فعالیت نمایید. از طرفی هرچه بازار کار و اقتصاد جامعه بهتر باشد، فروش شما نیز افزایش یافته و کمیسیون بیشتری دریافت می نمایید.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت شرایط اقتصادی و بازار کار

جوانب منفی: یکی از مسائلی که در ابتدای مشاور املاک شدن باید به آن توجه نمایید، این است که شرایط اقتصادی جامعه تا حد زیادی بر بازار خرید و فروش املاک تاثیرگذار است. از این رو ممکن است در برخی از فصول و ماه های سال بازار رو به زوال بوده و معامله های کمی انجام دهید.

نکته لازم به ذکر این است که هنگامی که شرایط نرمال بوده و همه چیز به خوبی پیش می رود باید برای روزهای آینده خود سرمایه گذاری کرده تا در این مواقع بتوانید از پس انداز خود برای گذراندن زندگی استفاده نمایید. اگرچه این حرفه مزایا و معایب خود را دارد اما همه افراد برای مشاور املاک شدن مناسب نیستند. از این رو تمامی موارد فوق را در نظر گرفته و سپس درباره تطابق انتظارات خود از یک شغل و قیاس آن مشاور املاکی تصمیم بگیرید.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت به تحرک شغلی آن

جوانب مثبت: یکی دیگر از مزایای مشاور املاک شدن برای افرادی که نمی خواهند از کسی دستور بگیرند، این است که در این شغل هیچ رئیسی وجود نداشته و به تنهایی مسئول برنامه ها و تجارت خود هستید.

پیشرفت های اداری و شرکتی سخت است و اصلا جالب نیست، بنابراین رئیس خود باشید! شاید به این سادگی ها نباشد، اما شما از پیشرفتی که می توانید با رشد شغلی به عنوان یک آژانس املاک و مستغلات و ایجاد نام تجاری خود بدست آورید، متعجب خواهید شد. فرصت های زیادی در صنعت املاک و مستغلات وجود دارد که با تلاش روز افزون می توانید کسب کنید.

بررسی شغل مشاور املاک نسبت به تحرک شغلی آن

 

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد به مشاور املاک شدن علاقه داشته و سعی می کنند در این زمینه فعالیت نمایند، این است که در این حرفه آزادی عمل زیادی وجود دارد. در هر معامله شما می توانید با عنوان های مختلف با افراد و مشتری ها مشورت کرده و آنها را راهنمایی نمایید. نماینده فروش، نماینده خریدار، مدیر املاک، کارگزار و نماینده املاک تجاری از جمله سمت هایی است که یک مشاور می تواند در آنها فعالیت داشته و با انجام معاملات مختلف کمیسیون دریافت نماید.

جوانب منفی: اگر از میانگین بنگاه املاک و مستغلات فراتر نروید، ممکن است حد خود را محدود کرده باشید. تنها فرصت های پیشرفت شغلی، موقعیت هایی است که خودتان ایجاد می کنید. اگر پیشنهاد قراردادی پول ساز را دریافت نمی کنید فقط به این دلیل که خودتان نمی خواهید.

از آنجایی که به تنهایی باید در این حرفه فعالیت نمایید، برطرف سازی تمامی نیازهای مشتری بر عهده شما بوده و نمی توانید از شخص دیگری کمک بخواهید. بسیاری از افراد در این حرفه هیچ سودی کسب نکرده و نمی توانند فعالیت خود را ادامه دهند.

در این حرفه مسائل و مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد که شما به عنوان یک مشاور املاک باید قادر به کنترل و مدیریت آنها باشید. به عنوان مثال قبل از مراجعه مشتریان برای دیدار از خانه، مشکلاتی جدیدی نظیر نیاز به تعمیر خانه مطرح می شود. در این مواقع آرامش خود را حفظ کرده تا بتوانید از مشتریان برای تعمیر خانه زمان بخرید.

شغل مشاور املاک در اروپا

شغل مشاوره املاک در اروپا نیز بسیار گسترده است. امروزه به علت شیوع ویروس کرونا این شغل به شکل آنلاین نیز پیش می رود و مشاوران حرفه ای خود را با این روش تطبیق می دهند.

بررسی شغل مشاور املاک

در اروپا با توجه به تغییرات مداوم هر روزه و سریع بازار و اقتصاد، یک مشاور املاک موفق کسی است که بتواند دانش خود را همواره به روز کند و با توجه به نیاز مردم پیش برود.‌ کسانی که نیاز بازار را بشناسند، سختی های شغل مشاور املاک را بسنجند و فوت و فن های آن را بدانند می توانند موفق شده و درآمد بالایی کسب کنند.

 آموزش حرفه ای مشاور املاک

علاوه بر تمام موارد فوق، یکی از موضوعاتی که به هنگام مشاور املاک شدن باید به آن دقت کرده و در این باره به خوبی تحقیق نمایید، مسائل حقوقی این حوزه می باشد چرا که اگر اطلاعات شما درباره مسائل حقوقی ناقص باشد، قادر به مدیریت، خرید و فروش املاک نخواهید بود.

در یکی از دوره های آکادمی ابراهیمی که تحت عنوان دوره حقوقی پیشرفته املاک معرفی شده است، به طور کامل درباره انواع مسائل حقوقی اعم از تفاوت دسته چک و سفته، مبایعه نامه های فروش، اجاره نامه، عقد صلح، هبه و غیره آموزش داده است. این دوره طی 3 جلسه 4 ساعته برگزار شده و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین اگر به فکر مشاور املاک شدن بوده و قصد راه اندازی کسب و کار خود را در این حرفه دارید، توصیه می شود که از آموزه های این دوره بهره ببرید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای، آموزش و تجربه حرف اول را می زنند. شما با داشتن این دو گزینه می توانید از جوانب مثبت بررسی شغل مشاور املاک بهره مند شوید. آموزشگاه املاک مهندس امید ابراهیمی با سال ها سابقه و تجربه مفید و آموزش ده ها مشاور املاک حرفه ای، یک گزینه عالی برای شروع است.

افراد مشتاق می توانند از این فرصت برای ثبت نام استفاده کرده و سفر خود را برای تبدیل شدن به یک مشاور معاملات مسکن آغاز کنند. با توجه به اینکه آموزشگاه املاک مهندس امید ابراهیمی در حال حاضر پکیج های آموزش آنلاین را نیز ارائه می دهد، هیچ وقت بهتر از اکنون برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک نیست.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (11 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11878

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *