آیا مشاور املاک شغل امنی است؟

امنیت در شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.9/5 - (7 امتیاز)
امنیت در شغل مشاور املاک مسئله مهمی است که در اغلب موارد ساده تلقی می شود. ایمنی در حرفه های مختلف من جمله املاک باید همواره اولین گام باشد؛ اما آیا مشاور املاک شغل امنی است؟ ما در این مقاله به این سوال مهم پاسخ داده و پیشنهادهای ویژه ای نیز برای افرادی که در این حرفه هستند و یا کسانی که می خواهند وارد این شغل شوند، داده ایم.

آیا مشاور املاک شغل امنی است؟

برای کسانی که می خواهند وارد دنیای املاک و مستغلات شوند، حفظ امنیت در شغل مشاور املاک مهم ترین دغدغه است. این ایمنی تمامی جنبه های مختلف مانند مالی و اقتصادی، روانی، شخصی و داده ای را دربرمی گیرد.

مشاوران املاک همواره در حال حفاظت از طیف وسیعی از اطلاعات در مورد املاک هستند. آن ها ممکن است مورد تهدید واقع شوند و از نظر روانی تحت فشار قرار بگیرند. آن ها با برقراری ملاقات های مختلف با افراد ناشناس و مشتری های گوناگون، ممکن از از لحاظ جانی در خطر باشند.

آیا مشاور املاک شغل امنی است؟

خطرات شغل مشاور املاک برخلاف باور عموم ساده نیست و باید جدی گرفته شود. افرادی که به این حرفه مشغول می شوند باید آگاهی خود را از خطرهای احتمالی شغل املاک بالا ببرند. مشاورین باید نحوه واکنش در شرایط گوناگون را آموزش دیده و آماده کار در این فضا شوند. امنیت در شغل مشاور املاک برای کسانی برقرار است که اصول کار را بدانند و حرفه ای عمل کنند.

چگونه سبب ایجاد امنیت در شغل مشاور املاک‌ شویم؟

در پاسخ به سوال اینکه آیا مشاور املاک شغل امنی است، باید گفت بله اما درصورتی که اقدامات امنیتی را به خوبی رعایت کنید. در اینجا ما لیستی از کارهایی را آورده ایم که با وجود اینکه بسیار ساده هستند، اما در عین حال بسیار مهم و کارآمد می باشند‌.

از جمله روش های ایجاد امنیت در شغل مشاور املاک عبارتند از:

1.  حرفه ای لباس بپوشید

برای انجام تبلیغات و درج عکس هایتان در آگهی ها، از فرم اداری و حرفه ای استفاده کنید‌. همچنین بهتر است در ساعتی که در محل کار هستید و یا خانه ای را به مشتری نشان می دهید نیز لباس هایی عاری از زرق و برق بپوشید. عکس‌ هایی با لباس‌ هایی که می‌ توانند تحریک‌ آمیز تلقی شوند می‌ تواند دردسر بیشتری را برای شما ایجاد کند.

خطرات شغل مشاور املاک

2.  اطلاعات شخصی را در کارت ویزیت قرار ندهید

قرار دادن اطلاعات شخصی در یک آگهی و یا کارت های ویزیت خطرناک است. هرگز هنگام تبلیغات از شماره تلفن، ایمیل یا آدرس منزل خود استفاده نکنید. ما در عصری زندگی می کنیم که حتی از کوچکترین اطلاعات شخصی می توان برای مقاصد مجرمانه استفاده کرد؛ بنابراین برای داشتن امنیت در شغل مشاور املاک اطلاعات شخصی را محرمانه نگه دارید.

3.  خالی بودن ملک را در آگهی درج نکنید

اگر خانه ای را برای فروش تبلیغ می کنید که در حال حاضر خالی است، این اطلاعات را در هیچ یک از تبلیغات خود قرار ندهید. متصرفان، سارقان و غارتگران همیشه به دنبال فرصتی برای سوء استفاده هستند. درج ویژگی ای مانند خالی بودن یک ملک، چراغ سبزی برای آنها برای کسب سود آسان است.

4.  ایمنی را در محل کار جدی بگیرید

ممکن است فکر کنید که دفتر املاک و مستغلات محل امنی است و اتفاقی در آنجا نخواهد؛ اما دفتر شما همان جایی است که اولین خط دفاع و ایمنی آغاز می شود. اگر ایمنی را در دفتر خود رعایت نکنید، بقیه تلاش ‌های شما نیز از بین می ‌رود.

برای امنیت در شغل مشاور املاک، در دفتر خود از دوربین های مداربسته و آژیرهای خطر استفاده کنید‌. اقدامات کافی را برای حفاظت از اطلاعات خود و مشتریان انجام دهید تا با مشکلات و دردسرهای آتی رو به رو نشوید.

شغل مشاور املاک

5.  نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید

چه یک کارگزاری املاک و مستغلات با سابقه بلند مدت بوده و چه تازه شروع به کار کرده باشید، نرم افزار ضد ویروس یک الزام مطلق است. اگر مراقب نباشید و از اطلاعات خود محافظت نکنید، ویروس ها می توانند کسب و کار شما را فلج کنند. به یاد داشته باشید که اگر رایانه شما هک شود، اطلاعات شخصی شما و مشتریانتان در خطر است.

6.  مراقب ایمیل های مشکوک باشید

هکرها مداوم در حال به روز کردن دانش و شیوه های خود هستند و همیشه در تلاش هستند تا راه های جدیدی برای سرقت اطلاعات بیابند. هیچ ایمیل مشکوکی را باز نکنید، به خصوص ایمیل هایی که اطلاعات شخصی را درخواست می کنند. حتی اگر به نظر برسد که پیام از یک شرکت قانونی است، هرگز اطلاعات اصلی را از طریق ایمیل ارسال نکنید. بدین ترتیب می توانید امنیت در شغل مشاور املاک را برای خود به ارمغان بیاورید.

7.  اسنادی را که دیگر مورد نیاز نیستند حذف کنید

هنگامی که کار با یک مشتری را به پایان رساندید، اطمینان حاصل کنید که هر کپی از اطلاعات شخصی آنها را قبل از دور ریختن خرد کرده اید. اسناد الکترونیکی را نیز از بین ببرید و اطلاعات را محرمانه نگه دارید.

کارگزاری املاک و مستغلات

8.  از مشتریان اطلاعات شناسایی دریافت کنید

برای بالا بردن امنیت در شغل مشاور املاک، از مشتریان مدرک هویتی مانند شناسنامه، شماره ملی و غیره بخواهید و فرم شناسایی را پر کنید. از این طریق می توانید پیشینه آنها را بررسی کنید و راهی برای تماس با آنها و شناسایی آنها داشته باشید. سارقان و سایر مجرمانی که خود را به عنوان مشتری معرفی می کنند، در ارائه هرگونه اطلاعات شخصی مردد خواهند بود.

9.  همیشه به یک همکار بگویید کجا می روید

اگر می ‌خواهید یک ملک را به مشتری نشان دهید و یا قرار ملاقاتی با آن ها دارید، مطمئن شوید که یکی در دفتر کار می‌ داند کجا هستید. قبل از اینکه دفتر را ترک کنید به آنها بگویید، هنگام ورود به محل ملاقات آنها مطلع کنید و درست قبل از خروج با آنها تماس بگیرید. در صورت نیاز به کمک، کسی باید بداند که کجا هستید.

حفظ امنیت در شغل مشاور املاک در کشورهای اروپایی

امنیت یک مسئله و دغدغه جهانی است و محدود به کشور ما نمی شود‌. سارقان در تمامی دنیا برای جنایت و دزدی حضور دارند. به همین سبب حفظ امنیت در شغل املاک در کشورها اروپایی نیز به همین میزان اهمیت دارد.‌

امنیت در شغل مشاور املاک

طبق آمار حتی می توان نتیجه گرفت که میزان جنایت ها در زمینه املاک در این کشورها بالاتر بوده و سالانه تعدادی مشاور نیز جان خود را از دست می دهند. زنان از امنیت کافی برخوردار نیستند و برای کار دچار مشکل می شوند؛ بنابراین مشاورین املاک برای شروع به کار در اروپا باید اقدامات ایمنی در شغل مشاور املاک را جدی گرفته و تمامی دستورالعمل ها را به خوبی اجرا کنند.

چگونه آموزش های لازم در شغل املاک را بیاموزیم؟

آموزش، آگاهی و رعایت دستورالعمل ها مهم ترین اقدامات و راه حل ها در مقابله با خطرات هستند. اینکه بدانید چه واکنشی نشان دهید، چه کارهایی انجام دهید، چگونه مشتریان را بشناسید و از رفتار آن ها متوجه هدفشان شوید، همگی نیاز به آموزش دارند.

آموزشگاه املا‌ک مهندس امید ابراهیمی یک بستر عالی است که برای تمامی علاقه مندان به دنیای املاک و مستغلات ایجاد شده است. افراد چه مبتدی باشند و بخواهند از صفر شروع به یادگیری کنند و چه حرفه ای باشند و بخواهند مسائل تخصص را بیاموزند، آموزشگاه املاک ابراهیمی گزینه مناسبی برایشان خواهد بود.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.9/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14154

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *