آیا اخذ مجوز بنگاه املاک سخت است؟

اخذ مجوز بنگاه املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (9 امتیاز)
یکی از سوالات پرتکرار در زمینه تاسیس بنگاه مشاور املاک، نحوه اخذ مجوز و میزان سختی آن می باشد. اولین قدم برای تاسیس و راه اندازی یک بنگاه املاک و مستغلات، دریافت و اخذ پروانه کسب بنگاه بوده که مراحل قانونی خود را دارد. بسیاری از افراد بر این باورند که اخذ مجوز بنگاه املاک باید مدت زمان زیادی صرف کرده و سخت گیری های زیادی در این زمینه می شود.

برای اینکه بتوانید یک بنگاه املاک و مستغلات راه اندازی کرده و از این راه کسب درآمد نمایید، نیاز است تا با مراحل آن آشنا بوده و شرایط لازم را فراهم نمایید. همچنین به یاد داشته باشید که اخذ مجوز بنگاه املاک با توجه به مراحلی که دارد، کمی زمان بر بوده و نیازی به صبوری دارد. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راه اندازی یک بنگاه املاک و مستغلات

مراحل دریافت مجوز بنگاه املاک

بسیاری از افراد برای اخذ پروانه کسب بنگاه دچار مشکل شده و از مراحل قانونی آن بی اطلاع اند. بطور کلی با گذر از 5 مرحله می توانید به سادگی بنگاه املاک خود را راه اندازی کرده و به عنوان یک مشاور املاک خوب فعالیت خود را آغاز نمایید.

اطلاع از شرایط گذراندن آموزش های لازم

قبل از اینکه مجوز رسمی برای شما صادر شود، نیاز است تا در کلاس های آموزشی شرکت کرده و آزمون دهید. اخذ مجوز بنگاه املاک در گرو گذراندن و پاس کردن امتحان مربوط به این دوره ها می باشد. توجه داشته باشید که هر شهر و ایلت قوانین خاص خود را داشته و افراد ملزم به رعایت تمامی قوانین می باشند.

به عنوان مثال در برخی از شهرها کلاس های آموزشی برگزار نشده و بر اساس مدارک و اطلاعات دیگری پروانه کسب شما صادر می گردد. این در حالی است که برخی دیگر از شهرها کلاس های آموزشی مشاور املاک به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار می شوند.

لازم به ذکر است که تعداد ساعات این کلاس ها در شهرها و ایالات مختلف متفاوت است. به عنوان مثال افراد در کالیفرنیا ملزم به گذراندن 135 ساعت کلاس آموزشی برای اخذ مجوز بنگاه املاک هستند این در حالی است که برای اخذ مجوز بنگاه در میشیگان گذراندن 40 ساعت دوره آموزشی کفایت می کند.

کلاس های آموزشی مشاور املاک

گذراندن کلاس های آموزشی

در این دوره های آموزشی درباره اصول تجاری اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پیشنهاد می شود از کلاس های آنلاین برای گذراندن این کلاس استفاده کرده تا هرچه راحت تر و سریعتر بتوانید از این مراحل گذر نمایید.

تمرین و تکرار مطالب آموزشی

قبل از اینکه در آزمون واقعی شرکت کنید، به خوبی تمرین و تکرار داشته تا با اطمینان خاطر در امتحان اخذ مجوز بنگاه املاک حضور یابید. در این باره می توانید از افرادی که این مراحل را گذرانده و پروانه بنگاه خود را دریافت کرده اند کمک بگیرید.

گذراندن موفقیت آمیز آزمون

دقت داشته باشید که برای دریافت و اخذ مجوز بنگاه املاک خود نیاز است تا آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید. در صورتی که امتیاز لازم برای گذر از این دوره را کسب نکردید، نگران نباشید چرا که فرصت های دیگری برای شرکت مجدد در امتحان همچنان وجود دارد.

ثبت مجوز

در بسیاری از شهرها برای تاسیس یک بنگاه پس از گذراندن آزمون از شما خواسته می شود تا مجوز خود را ثبت کرده که در آینده دچار مشکل نشوید. برای ثبت مجوز تنها کافی است فرم مربوطه را پر کرده و هزینه را پرداخت نمایید. البته ممکن است در شهر محل سکونت شما چنین قوانینی موجود نبوده و تنها لازم است تا یک کارگزار از محل کار شما بازدید کرده و مهر تایید بر مجوز شما بزند.

شرایط قانونی و لازم برای صدور مجوز بنگاه املاک

شرایط قانونی و لازم برای صدور مجوز بنگاه املاک

علاوه بر مراحلی که باید برای دریافت پروانه کسب املاک و مستغلات بگذرانید، اخذ مجوز بنگاه املاک دارای شرایطی بوده که تمامی علاقه مندان به این حرفه باید آنها را دارا باشند. شرایط از قرار زیر است:

  • شخص متقاضی دارای حداقل 18 سال سن باشد
  • از نظر قانونی، فرد مجاز به کار و کسب درآمد در شهر و ایالت مورد نظر باشد.
  • از جرایم خشونت آمیز مبرا باشد
  • درخواست کیفری نداشته باشد.

توجه داشته باشید که ممکن است با توجه به ایالت شما دو مورد آخر از شرایط اخذ پروانه کسب نباشد، اما با این حال اگر درخواست کیفری دارید، در هنگام ارائه مدارک از مدیران پنهان کاری نکرده تا راحت تر بتوانید مجوز خود را دریافت نمایید. چرا که اگر مسئولان در حین بررسی سوابق شما مورد توجه چنین موردی شوند، قطعا در صدور مجوز دچار مشکل خواهید شد.

آیا اخذ مجوز بنگاه املاک سخت است؟

تنها کاری که باید برای دریافت پروانه کسب بنگاه خود انجام دهید، این است که کمی زمان برای گذراندن دوره های آموزشی صرف کرده تا بتوانید امتحان مربوطه را با موفقیت پشت سر بگذارید؛ بنابراین می توان گفت که اخذ مجوز بنگاه املاک و مستغلات سخت نبوده و تمامی افراد علاقه مند در صورت دارا بودن شرایط قانونی قادر به دریافت آن می باشند.

اخذ پروانه کسب

لازم به ذکر است که هر شهر قوانین خاص خود را داشته و نمی توان به طور دقیق درباره میزان سختی و یا آسانی اخذ پروانه کسب نظر داد. دقت داشته باشید که برای اخذ مجوز بنگاه املاک از شما تجربه و سابقه کاری در این زمینه درخواست نمی شود. همین امر یکی از نکات مثبت در جهت سهل و آسان بودن دسترسی به این مجوز خواهد بود.

مطمئنا پس از اخذ مجوز بنگاه املاک، در ابتدای راه بوده و نیاز به دوره های آموزشی برای کسب درآمد در این حوزه دارید. پیشنهاد می شود که از دوره آموزشی مشاور املاک آکادمی ابراهیمی بهره ببرید. این دوره برای افراد مبتدی در این حوزه در نظر گرفته شده است. در صورتی که نیازمند دوره های پیشرفته تر هستید، می توانید از دوره آموزش پیشرفته املاک (دوره پریمیر) استفاده نمایید.

دوره آموزشی مشاور املاک شامل 5 ورکشاپ بوده که هر یک دارای مدرسانی جدا و کارآزموده می باشند. هر یک از این دوره ها بر تقویت یک مهارت در حوزه املاک و مستغلات تاکید داشته و سعی می شود روش های افزایش فروش و درآمد در این شاخه آموزش داده شود. از جمله این ورکشاپ ها می توان به دیجیتال مارکتینگ املاک، رفتار شناسی، روانشناسی فروش، ویدئو مارکتینگ و ورکشاپ حقوقی اشاره نمود.

اخذ مجوز بنگاه املاک

بطور کلی درباره هدف برگزاری این دوره پس از اخذ مجوز بنگاه املاک میتوان اینگونه گفت که با استفاده از شیوه های نوین بتوان فروش املاک شما را افزایش داد. به عنوان مثال با استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ویدئو مارکتینگ می توان با تولید محتوایی خاص و قوی مشتری های زیادی برای فروش املاک جذب کرد.

از طرفی با کمک روانشناسی فروش و رفتار شناسی می توانید نحوه صحیح معرفی املاک به مشتری ها، ایجاد رابطه صحیح با مشتری و غیره را آموزش دیده و با اصول روانشناسی وی را مجاب به خرید املاک نمایید.

علاوه بر تمام موارد فوق شما پس از دریافت مجوز بنگاه املاک نیاز دارید تا درباره مسائل حقوقی و پایه در زمینه املاک اطلاعات کسب نمایید که ورکشاپ حقوقی تمامی این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد؛ بنابراین مسیری همواره برای موفقیت شما در این حوزه آماده شده است. تنها کافی است وقت را غنیمت شمرده و در فرصت باقی مانده برای افزایش درآمد و فروش خود از همین الان سرمایه گذاری نماید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11935

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *