آیا استخدام شدن به عنوان مشاور املاک کار سختی است؟

چالش های مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.2/5 - (6 امتیاز)
مشاور املاک شدن این روزها انتخابی پرطرفدار برای حرفه شغلی به شمار می آید. پتانسیل درآمد بسیار بالا، ساعات کاری منعطف و استقلال شغلی تعدادی از مزیت های اصلی ورود به این حرفه هستند و از دلایل اصلی جذب افراد به این شغل محسوب می شوند؛ اما مثل هر شغل دیگری، مشاور املاک شدن نیز با چالش های خاص خود همراه است.

شاید شما هم نگران این دست از چالش ها هستید و پیش خودتان فکر می کنید آیا استخدام شدن به عنوان مشاور املاک کار سختی است؟ چالش های مشاور املاک چیست و چطور می توانیم با آمادگی کامل با این چالش ها مواجه شویم؟

ورود به حرفه مشاور املاک کار چندان پیچیده و دشواری نیست. برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر به مدرک رسمی آموزشی و دانشگاهی نیاز ندارد و شروط کسب پروانه کسب نیز موارد سختی نیست اند. اگر درباره جزئیات این روندها، پیچیدگی های قانونی و مدت زمان کسب پروانه سوال دارید؛ مشاورین مجرب آکادمی آموزشی ابراهیمی می توانند بهترین پاسخ ها را برای شما فراهم کنند و به شما در حل چالش های مشاور املاک کمک کنند.

معاملات ملک

سختی های شروع کار به عنوان مشاور املاک

شروع کردن حرفه مشاور املاک کار چندان سختی نیست. نیاز است تا دوره های آموزش تخصصی بگذرانید، پروانه کسب املاک و مستغلات را از انجمن مشاوران املاک به دست آورید و در نهایت کارآموزی خود را در یکی از بنگاه های معاملات ملکی بگذرانید.

بعد از آن می توانید در هزاران بنگاه معاملات ملکی شهر محل سکونت تان به صورت اشتراکی شروع به کار کنید یا آژانس خودتان را راه اندازی کنید. پس چالش های مشاور املاک در ابتدای مسیر چندان زیاد یا دشوار نیستند و می توانید به سادگی از پس آن ها برآیید. مشکل اصلی اما در ادامه مسیر خودش را نشان خواهد داد.

شما باید در طول مسیر با مشکلات گوناگونی دست و پنجه نرم کنید و اگر به ابزارهای مناسب مجهز نباشید ممکن است در مسیر موفقیت تان با شکست مواجه شوید.

دلایل شکست اکثر مشاوران املاک

چالش های مشاور املاک با اکثر مشاغل دیگر متفاوت است. در صنعت املاک و مستغلات، شما باید در مورد بسیاری از زمینه های مختلف مانند قانون، مذاکرات، رسانه های اجتماع، فروش و توسعه تجارت اطلاعات داشته باشید؛ و در عین حال به جستجوی مشتریان جدید و تلاش برای رشد کسب و کار خود ادامه دهید؛ مانند اکثر مسائل دیگر در زندگی، واقعیت شغلی می تواند با تصورات پیشین ما بسیار متفاوت باشد.

سختی های شروع کار به عنوان مشاور املاک

1.  اکثر مردم فکر می کنند می توانند زمان زیادی را صرف بنگاه های املاک کنند

یکی از اولین چالش ها و سختی های مشاور املاک این توهم است که مشاوران املاک زمان زیادی دارند. برخلاف این باور عموم، شما به عنوان مشاور املاک ممکن است تا پاسی از شب مشغول به کار باشید یا نتوانید در تعطیلات مرسوم یا آخرهفته ها استراحت کنید. البته هیچ اجباری در کار کردن به این سختی نیست اما در غیر این صورت نمی توانید انتظار درآمد بالا داشته باشید.

باید برای چالش های مشاور املاک و روزهای طولانی کار سخت آماده باشید. حتی ساعت های طولانی کار هم نمی تواند تضمین کند که شما موفق خواهید شد. بلکه باید در زمان موجود، درست ترین قدم ها را بردارید.

2.  اکثر مردم انتظار دارند وقتی وارد املاک می شوند پول زیادی بدست آورند

با تشکر از برنامه های تلویزیونی و فیلم هایی که نمایندگان املاک و مستغلات را به عنوان افرادی بسیار متمول معرفی می کنند؛ بسیاری افراد مشاورین املاک را افرادی کت و شلوار پوش و سوار بر بهترین ماشین ها تصور می کنند در حالی که هیچ خبری از چالش های مشاور املاک نیست.

البته که ظاهر مناسب برای تضمین موفقیت شما حیاتی است اما همه چیز نیست! برخی گزارش ها نشان می دهد در ایالات متحده اکثر آژانس های معاملات املاک سالانه به طور متوسط کمتر از 6 خانه می فروشند و خب تا خانه ای نفروشید، پولی به دست نخواهید آورد. پس پیش از ورود به این حرفه باید با این چالش ها و مشکلات احتمالی مالی آماده باشید.

دلایل شکست اکثر مشاوران املاک

شما باید انتظارات مناسبی از نحوه توسعه تجارت املاک خود داشته باشید. اگر تصور کنید که یک شبه میلیونر خواهید شد، کاملا در اشتباه اید. درآمد خود را بودجه بندی کنید و حتی وقتی فروش ندارید به سختی به کار خود ادامه دهید. املاک و مستغلات یک بازی طولانی مدت است و این پول به دنبال سال ها تلاش و فداکاری به دست خواهد آمد.

3.  تمام حق کمیسیون خود را دریافت نمی کنید

املاک و مستغلات، مثل سایر کسب و کارهای تجاری دیگر، با مشکلات و پیچیدگی های مالی مواجه خواهد بود. تنظیم درآمد خالص و درآمد کسب شده، از مهم ترین چالش های مشاور املاک به شمار می آید. بیایید برخی از هزینه های متداول را که یک مسکن دارد و برخی آمار تقریبی ایالات متحده را بررسی کنیم:

*این اعداد می توانند متفاوت باشند

  • کارگزاری: 10،000 دلار – 40،000 دلار در سال
  • هزینه MLS: 1500 دلار – 4000 دلار در سال
  • هزینه های عملیاتی: 20000 دلار در سال
  • هزینه های بازاریابی: 20000 دلار در سال
  • مالیات: 15000 دلار/سال

اینها تنها چند دسته اصلی هستند. لیست می توانست بیشتر از این موارد باشد. نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که اگر نماینده ای 100000 دلار در سال درآمد داشته باشد، احتمالاً حدود 30 درصد این مبلغ به عنوان درآمد اصلی او به حساب می آید.

رودرویی با چالش های مشاور املاک

یک طرح تجاری تهیه کنید و به خاطر داشته باشید که شما نیز مانند هر شرکت دیگری در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید. این طرز فکر را کنار بگذارید که تمام پورسانت های خود را حفظ خواهید کرد. هزینه ها را کنار بگذارید. بیهوده خرج نکنید و به بازده سرمایه گذاری خریدهای خود توجه کنید.

4.  نه شنیدن

در املاک و مستغلات، باید به نه شنیدن عادت کنید! رد شدن از طرف مشتری روزانه چندین بار اتفاق می افتد و یکی از چالش های مشاور املاک است. پیگیری بسیار مهم است. اکثر نمایندگان املاک در معرض خطر عدم پیگیری کافی هستند. یا پوستی کلفت خواهید داشت یا در این تجارت شکست می خورید.

طرز فکری را ایجاد کنید که تلاش شما را تحسین کند، نه نتیجه ای که به دست می آورید. اگر فقط بر روی نتیجه (فروش) تمرکز کنید، رد شدن های متعدد می تواند شما را آزرده کند؛ اما اگر اهداف شما پیرامون تلاش باشد، هیچ مقدار رد شدنی نمی تواند بر شما تأثیر بگذارد و در نهایت، موفقیت به شما لبخند خواهد زد.

چالش های مشاور املاک

5.  باید افراد، فروش و روانشناسی را بشناسید

شما به عنوان یک مشاور املاک و مستغلات مشاغلی را اداره می کنید که متمرکز بر مردم است و نه فقط افراد عادی. شما با افرادی در شرایط استرس شدید و افرادی که در فشار های احساسی قرار دارند برخورد می کنید حتی اگر فکر می کنید مهارت های ارتباطی فوق العاده ای دارید، باید بیشتر بیاموزید. شما باید محکم اما نرم باشید. رک اما ملاحظه کنند و در عین حال دلسوز، دقیق و در عین حال خلاق. شما با افراد از هر قشری آشنا خواهید شد و باید برای این رودرویی آماده باشید

مهارت های فروش و روانشناسی افراد را مطالعه کنید. اکثر تصمیمات در زمینه املاک و مستغلات دارای عنصری از احساسات است، بنابراین شما باید بتوانید این احساس را مدیریت کنید و صرف نظر از نوع شخصیتی فرد، او را برای خرید قانع کنید. تمام این مهارت ها برای رودرویی با چالش های مشاور املاک در آکادمی آموزشی ابراهیمی در دسترس شما هستند و می توانید از آموزش بهترین اساتید کشور بهره بجویید تا مسیر موفقیت تان هموار شود.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.2/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12223

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *