چه تعداد مشاور املاک جان خود را از دست داده اند؟

میزان مرگ و میر در شغل املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.6/5 - (5 امتیاز)

میزان مرگ و میر در شغل املاک اغلب به علت خطرهای شغل مشاور املاک بالا می رود. مشاوران املاک افراد با استعدادی هستند که به مردم در خرید و فروش خانه کمک می کنند و تجربه و مشاوره آنها اغلب برای فرآیند خرید یا فروش ملک بسیار ارزشمند است.

متأسفانه، ماهیت کسب و کار املاک و مستغلات می تواند برخی از نمایندگان را در معرض خطر قرار دهد، زیرا اغلب آنها را ملزم می کند که با افراد کاملاً غریبه در مکان هایی مانند خانه های خالی تنها باشند. همیشه حداقل سالانه چند مورد مرگ و میر ناشی از قتل در بین مشاوران املاک رخ می دهد؛ اما در سال های گذشته، کارشناسان آمار دریافته اند که قتل در املاک به شدت در حال افزایش است.

اگر شما یک مشاور املاک هستید، مهم است که بدانید چرا خطرات احتمالی شغل مشاور املاک در حال افزایش است و در مورد روش های بالا بردن ایمنی مشاوران املاک آگاهی کسب کنید. در این مقاله به مهم ترین دلایل آسیب دیدن در شغل املاک و همچنین پیشگیری از خطرات شغل مشاور املاک پرداخته ایم که می تواند راهنمای خوبی برای علاقه مندان باشد.

شغل مشاور املاک

چرا میزان مرگ و میر در شغل املاک در حال افزایش است؟

کارشناسان در تحقیق هایی که در زمینه املاک و مستغلات انجام شده است، موافقند که دلیل اینکه بسیاری از مشاوران مورد حمله قرار می گیرند و میزان مرگ و میر در شغل املاک بالا می رود این است که شغل آنها مستلزم این است که با افراد غریبه و ناشناس تنها باشند.

برخلاف مشاغلی مانند خدمات مشتریان که معمولاً شامل کار با همکاران می شود، بسیاری از مشاوران املاک به تنهایی کار می کنند. آنها همچنین قرارهای برنامه ریزی شده ای را برای نشان دادن خانه ها و تبلیغ کردن خانه ها می گذارند؛ بنابراین برای یک مهاجم احتمالی بسیار آسان است که یک محل مناسب برای آسیب به یک مشاور املاک داشته باشد.

چند مورد از جدیدترین حملات به مشاورین املاک و مستغلات، از روندهای نگران کننده در این شغل خبر می دهد. اغلب‌ حملات با انگیزه پول انجام می‌شوند. هر ساله، بسیاری از مشاوران املاک هنگام تلاش برای نشان دادن خانه، جواهرات، پول و سایر اشیای قیمتی خود را از دست می دهند.

در واقع به ندرت پیش می آید که یک مشاور املاک توسط یک دزد به قتل برسد اما با این حال رعایت نکات ایمنی ضروری است. بیشترین میزان مرگ و میر در شغل املاک بر اثر یک حمله در زمانی که مشاور املاک در محل کار بوده رخ داده است یا تلاشی بوده برای سرقت یا گروگان‌ گیری که به مرگ ختم شده است.

خطرهای شغل مشاور املاک

چه چیزی یک مشاور املاک را بیشتر در معرض حمله قرار می دهد؟

چیزی که تقریباً در همه حملات به یک مشاور املاک مشترک است این است که مشاور املاک با مشتری خود به تنهایی در یک منطقه خالی، دور و عاری از سکنه ملاقات کرده است. متاسفانه، در تجارت املاک، این همیشه قابل اجتناب نیست، اما ممکن است بتوانید همکاری را به همراه داشته باشید تا از تنها ماندن با مشتری جلوگیری کنید؛ و بدین ترتیب میزان مرگ و میر در شغل املاک نیز کاهش می یابد.

بسیاری از حملات به مشاور املاک جرایمی از روی حرص و طمع هستند. جایی که مهاجم متوجه می شود که مشاور املاک جواهرات گران قیمت و یا پول زیادی دارد؛ بنابراین نشانه های ثروت باعث می شود که فرد بیشتر مورد حمله قرار گیرد.

متأسفانه، در مورد قتل‌ های شغل املاک و مستغلات، زنان بیشتر از مردان مورد حمله قرار می‌ گیرند، زیرا آنها به عنوان هدف ضعیف‌ تری در نظر گرفته می ‌شوند که احتمال کمتری برای مقابله با آن وجود دارد.

مشاوران املاک

برای حفظ امنیت در مقابل حملات چه کاری می توانید انجام دهید؟

کارشناسان تاکید می کنند که مهم است که به غرایز خود گوش دهید. مشاوران املاک و مستغلات به گونه ای آموزش دیده اند که مودب و سازگار باشند، بنابراین آنها اغلب هر گونه نشانه ای را که نشان می دهد مشکلی در رفتار مشتری وجود دارد نادیده می گیرند. با این حال، بسیاری از بنگاه‌ های املاکی که مورد حمله قرار گرفتند، اشاره می‌ کنند که رفتار غیرعادی مشتری را قبل از حمله متوجه شده اما نادیده گرفته‌ اند.

اگر احساس ناراحتی می ‌کنید یا فکر می‌ کنید که مشکلی در رفتار مشتری وجود دارد، خوب است که سریع محل را ترک کنید. ایمنی همیشه مهمتر از فروش بالا یا رفتار مناسب با مشتری است.

اکثر افرادی که مورد حمله قرار می گیرند به تنهایی کار می کنند و به نظر ثروتمند هستند؛ بنابراین، هرگز نباید در محل کار از جواهرات گران قیمت استفاده کنید زیرا ممکن است یک گروگان ارزشمند باشید.

در صورت امکان، عاقلانه است که به جای ملاقات با مشتری به تنهایی، یک دفتر کار و همکار داشته باشید. بیشتر حملات در خانه‌ های خالی رخ می‌ دهند، بنابراین اگر خانه‌ ای را نشان می‌ دهید که دور و خالی از سکنه است، کار با شریک بسیار مهم عاقلانه می باشد.

حملات به مشاورین املاک

چند مورد دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای اطمینان بیشتر از ایمنی خود انجام دهید:

  • قبل از قرار ملاقات با مشتری به دوستان خود اطلاع دهید که در کجا و با چه کسی قرار دارید
  • تلفن خود را همراه داشته باشید
  • از دوربین مدار بسته در محل کار استفاده کنید
  • لباس اداری بپوشید
  • یک همکار استخدام کنید

میزان مرگ و میر در شغل مشاور املاک در آمریکا

سالانه چندین مشاور املاک در آمریکا در محل کار و یا در هنگام نشان دادن ملک جان خود را از دست می دهند. اغلب این اتفاقات و حملات به مشاورین املاک در جهت اهدافی مانند دزدی پول و یا جواهرات انجام می شود. طبق جدیدترین آمار در سال گذشته 38 مشاور جان خود را در این کشور از دست داده اند.

با وجود سود خوبی که افراد می توانند در این شغل به دست آورند، روی آوردن به حرفه مشاور املاک بدون تجربه کافی و دانش لازم، می تواند خطرات جدی ای داشته باشد.‌

میزان مرگ و میر در شغل املاک

چگونه میزان مرگ و میر در شغل املاک را به حداقل برسانیم؟

اگر به شغل مشاور املاک علاقه مند هستید اما میزان مرگ و میر در شغل املاک سبب نگرانی شما شده است، پیشنهاد ما به شما گذراندن یک دوره آموزشی است. کلاس آموزش تمامی اطلاعات لازم برای شناخت مشتری و زبان بدن او به شما می آموزد. همچنین می توانید بفهمید که در حین مواجه با خطر چه واکنشی از خود نشان دهید.

آموزشگاه املا‌ک امید ابراهیمی یکی از مراکز معتبر و شناخته شده است که دارای سابقه ای درخشان می باشد. اساتید حرفه ای این آموزشگاه سال ها در حوزه املاک و مستغلات فعالیت کرده اند و با دانش خود می توانند شما را برای حضور در جامعه کاری آماده کنند.

دوره های مبتدی و پیشرفته این امکان را برای شما فراهم می کند که با هر سطحی بتوانید در کلاس ها شرکت کنید و در نتیجه برای مقابله با خطرات احتمالی شغل مشاور املاک آماده باشید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.6/5 - (5 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14090

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *