طراحی لوگو املاک

طراحی لوگو املاک

لوگو یا نماد کسب و کار، در بسیاری از مواقع اولین چیزی است که مشتریان آن کسب و کار با آن روبرو می شوند؛ بنابراین طراحی لوگو املاک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تاثیر مهمی در جذب مشتری و افزایش درآمد مشاورین املاک دارد. در این مطلب مزایای لوگو برای یک کسب و کار و اهمیت طراحی لوگو مخصوص مشاور املاک را بررسی کرده ایم.

کسب و کارها، سازمان ها و موسسه های مختلف همگی از لوگو برای شناساندن خود و مشهور شدن بین مخاطبانشان استفاده می کنند. لوگو یا نماد تجاری یک ابزار تبلیغاتی است که ظرفیت های بسیار متنوعی دارد. اگر یک لوگو به شکل اصولی و حرفه ای طراحی شده باشد، به شما به عنوان صاحب کسب و کار و برند امکان می دهد تا از این ابزار برای کسب مشتریان جدید و تبلیغ موثر استفاده کنید. لوگو بخش مهمی از هر کسب و کاری است و کسب و کار املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لوگو در واقع ویژگی ها و هویت برند شما را نشان می دهد و حتی نمادی از شخصیت خود شما به عنوان یک مشاور املاک نیز هست. در نتیجه در طراحی لوگو املاک باید حساسیت زیادی به خرج دهید و تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین لوگوی ممکن را برای املاک خود داشته باشید. چرا که سنگ بنای تمام فعالیت های تبلیغاتی شما به همین لوگو بستگی خواهد داشت.

طراحی لوگو املاک

مزایای طراحی لوگو املاک برای کسب و کار

در ادامه ده مورد از مزایای طراحی لوگو مخصوص مشاور املاک را معرفی می کنیم:

1. تاثیرگذاری در نگاه اول

در دنیای بازار و کسب و کار، این یک حقیقت ثابت شده است که مردم قبل از آن که با محصول یا خدمات شما آشنا شوند، با لوگوی شما مواجه می شوند. طراحی لوگو اختصاصی مشاور املاک به شما امکان می دهد تا بهترین تاثیر را در همان نگاه اول در ذهن مشتریان خود ثبت کنید.

2. جذب مشتریان جدید

استفاده از یک لوگو خاص که از نظر بصری جذاب باشد، در رقابت برای جذب مشتریان جدید به شما کمک می کند چرا که یک لوگو جذاب و مفهومی به خوبی در ذهن مردم ماندگار می شود و حس اعتماد آن ها را تحریک می کند. مشتریان بالقوه شما روزانه با ده ها شرکت و مشاور املاک مشابه شما رو به رو می شوند. شک نکنید که یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب بنگاه مشاور املاک مورد نظر، لوگو و نماد آن است. طراحی لوگو املاک حرفه ای و اصولی این پیام را به مشتریان جدید می دهد که شما در کار خود جدی هستید و با دیگر مشاورین املاک در بازار فرق دارید. به همین راحتی می توانید با یک لوگو، دست بالاتر را در مقابل رقبای خود داشته باشید.

3. ساخت هویت برای بیزینس

بسیاری از ما نام دقیق شرکت ها یا کسب و کار هایی که با آن ها کار می کنیم را نمی دانیم یا مدام فراموش می کنیم؛ اما کمتر کسی است که لوگو و تصویر یک برند را فراموش کند. به خاطر سپردن یک تصویر مانند لوگو، بسیار راحت تر از نام آن کسب و کار است. به همین دلیل کسب و کار ها و شرکت های معتبر تمرکز ویژه ای روی معرفی لوگو خود به مخاطبان دارند. با این کار مخاطبان هر کجا که لوگو مورد نظر را ببینند به راحتی کسب و کار شما را به خاطر می آورند و همین امر باعث ساخت هویت برای یک بیزینس می شود.

4. بهبود برندینگ

برندینگ به خصوص در بازار املاک بسیار حائز اهمیت است. با توجه به رقابت شدیدی که در این بازار وجود دارد، شما باید خود را به عنوان یک برند مطرح معرفی کنید تا شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید. خوب است بدانید که یکی از مهم ترین گام ها در برندین، طراحی لوگو است. همانطور که اشاره شد، مردم اکثر کسب و کار ها و شرکت ها را صرفا با لوگوی آن ها می شناسند.

هزینه طراحی لوگو اختصاصی مشاور املاک

برای بهبود برندینگ، شما باید کاری کنید که لوگوی کسب و کارتان به خوبی دیده شود و همه آن را بشناسند. طراحی لوگو اختصاصی املاک این مزیت را دارد که شما می توانید از این لوگو نه فقط برای دفتر خود، بلکه در همه کمپین های تبلیغاتی با اهداف مختلف استفاده کنید. هر چقدر که مردم بیشتر لوگوی شما را ببینند، بیشتر شما را می شناسند و در نتیجه آمار فروش شما نیز افزایش خواهد یافت.

5. ارتباط برقرار کردن با مخاطبان

قطعا بدون طراحی لوگو املاک نیز می توانید به فعالیت های تبلیغاتی بپردازید؛ اما در نظر داشته باشید که بدون لوگو، شانس کمتری برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان خواهید داشت. مطالعات مختلف در زمینه تبلیغات نشان داده که در یک تبلیغ یا آگهی بازرگانی، بخش بزرگی از توجه مخاطبان به لوگو و نماد آن شرکت جلب می شود و توجه چندانی به دیگر اطلاعات موجود در تبلیغ ندارند. به همین دلیل است که طراحی لوگو املاک برای کسانی که می خواهند کسب و کار خود در زمینه مشاور املاک را تبلیغ کنند، یک گام ضروری محسوب می شود.

6. کمک به برنامه ریزی استراتژی های تبلیغاتی

تجربه نشان داده که استراتژی های تبلیغاتی برای کسب و کارهایی که از لوگو استفاده می کنند بسیار موفق تر از کسب و کارهای بدون لوگ است. وقتی شما به تولید محتوای تبلیغاتی می پردازید، باید به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از مخاطبان آن تبلیغ اصلا وقت نمی کنند که محتوای مورد نظر را کامل بخوانند. در اینجا است که طراحی لوگو املاک به کمک شما می آید.

استفاده از لوگو اختصاصی مشاور املاک روی تبلیغ شما باعث می شود که هزینه ای که برای کمپین های تبلیغاتی می کنید به نتیجه برسند. به خصوص اگر از لوگویی جذاب و گیرا استفاده کنید. در این صورت حتی مخاطبانی که یک کلمه از متن تبلیغ را نمی خوانند، قطعا نگاهی به لوگوی شما خواهند انداخت و به طور ناخودآگاه لوگو در ذهن آن ها ثبت می شود. سپس بعدا هر کجا که لوگوی شما را ببینند آن را به خاطر می آورند و به همین راحتی کسب و کار شما معروف و شناخته شده می شود.

7. کمک به تولید محتوای تبلیغاتی

اگر چه بسیاری از افراد متن های تبلیغاتی را به طور کامل نمی خوانند، اما این به آن معنا نیست که متن های تبلیغاتی اهمیت چندانی ندارند. بلکه باید به خاطر داشته باشید که همان افرادی که متن های تبلیغاتی را کامل می خوانند، پتانسیل بیشتری برای تبدیل شدن به یک مشتری بالفعل را دارند و احتمالا نیاز جدی به خدمات یا محصولات شما دارند؛ بنابراین باید متن های تبلیغاتی مرتبط با لوگوی خود را جدی بگیرید.

داشتن لوگو مفهومی و اختصاصی برای مشاور املاک، کمک بزرگی به تولید محتوای تبلیغاتی نیز می کند. تولیدکنندگان محتوا می توانند از لوگوی شما ایده بگیرند و به راحتی یک متن مرتبط و گیرا در خصوص کسب و کار شما بنویسند. ارتباط بین لوگو و متن خودش یک امتیاز مثبت دیگر در تبلیغات محسوب می شود و شانس شما برای جلب اعتماد مشتری جدید را افزایش می دهد.

لوگو مفهومی مشاور املاک

8. نشان دادن حرفه ای گری

در صورتی که می خواهید که مشتریان شما به برند و کسب و کار مشاور املاک شما به چشم یک کسب و کار حرفه ای و سطح بالا نگاه کنند، استفاده از لوگو مفهومی مشاور املاک یک اقدام ضروری است. یک لوگو مفهومی مشاور املاک که به شکل اختصاصی طراحی شده، حس صمیمیت و حرفه ای گری را به مخاطب القا می کند و باعث می شود مشتری راحت تر به برند شما اعتماد کند.

اگر طراحی لوگو املاک خود را جدی نگیرید و به یک لوگو معمولی و بی کیفیت اکتفا کنید، مخاطبان شما این لوگوی معمولی را با سطح خدمات شما ارتباط می دهند؛ یعنی تصور می کنند که خدمات مشاور املاک شما نیز مانند لوگوی شما سطحی و بی کیفیت است و قطعا به دنبال گزینه های بهتر از شما در بازار می گردند؛ اما وقتی مخاطب یک لوگوی حرفه ای را می بیند که استاندارد های طراحی و گرافیکی در آن رعایت شده، قطعا حس مثبتی راجع به آن برند پیدا می کند و با اطمینان خاطر بیشتری به آن ها رجوع می کند.

9. نشان دادن ثبات

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که همه کسب و کارها برای رسیدن به موفقیت باید خود را در پلتفرم های متنوعی ارائه دهند. وب سایت، بلاگ، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، تلگرام و غیره. برای این که نشان دهید که یک مشاور املاک حرفه ای و جدی هستید، باید در تمام این پلتفرم ها تصویر یکسانی از خود نشان دهید. بهترین گزینه برای این کار،‌ استفاده از یک لوگو اختصاصی و جذاب است. طراحی لوگو مخصوص مشاور املاک یعنی شما بتوانید از آن لوگو در همه این پلتفرم ها استفاده کنید و به این ترتیب به مشتریان خود سطح ثبات و حرفه ای گری برند خود را نشان دهید.

10. انتقال پیام

پیشتر گفتیم که طراحی لوگو املاک به شما کمک می کند تا با مخاطبان جدید خود ارتباط برقرار کنید. حالا خوب است بدانید که علاوه بر برقرای ارتباط، یک لوگو مفهومی مشاور املاک می تواند پیام های مورد نظر شما را نیز به مشتری و مخاطبان جدید انتقال دهد. این پیام می تواند شامل ارزش ها و رسالتی که در کار خود به دنبال آن هستید باشد. به عنوان مثال اگر می خواهید به مشتریان خود این پیام را بدهید که شما در ارائه خدمات سرعت بالایی دارید و در عین حال قابل اعتماد هم هستید، می توانید از طراح لوگو بخواهید تا لوگو مفهومی با توجه به همین پیام طراحی کند.

طراحی لوگو اختصاصی مشاور املاک

یا در بسیاری از موارد، نام یک کسب و کار به خوبی نشان نمی دهد که آن کسب و کار در چه زمینه ای فعالیت می کند؛ مثلا ممکن است که شما از نام خانوادگی خودتان برای کسب و کار مشاور املاک استفاده کنید. در این صورت استفاده از یک لوگو مفهومی که نشان دهنده زمینه فعالیت شما باشد (مثلا استفاده از تصویر خانه در لوگو) به شکل کامل و مطلوب این پیام را به مخاطبان می رساند که شما در حرفه مشاور املاک متخصص هستید.

هزینه طراحی لوگو اختصاصی مشاور املاک

 

هزینه طراحی لوگو املاک به موارد مختلفی بستگی دارد. طبیعتا سطح مهارت و تجربه طراح یا گرافیستی که این کار را انجام می دهد نیز یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه طراحی لوگو می باشد؛ اما علاوه بر آن، برای طراحی لوگو مخصوص مشاور املاک شما به یک تیم طراحی نیاز دارید که با ویژگی های کار در این زمینه آشنا باشند و به طور اختصاصی در زمینه مشاور املاک فعالیت کرده باشند.

هزینه طراحی لوگو اختصاصی مشاور املاک در آکادمی ابراهیمی نسبت به طراحان و گرافیست های معمولی در بازار کمی بیشتر است. البته این در حالی است که تعرفه اتحادیه طراحی لوگو در ایران نزدیک به ۱۴ میلیون تومان می باشد اما در آکادمی ابراهیمی شما چیزی حدود ۴ میلیون تومان برای طراحی لوگو پرداخت خواهید کرد.

طراحی لوگو مخصوص مشاور املاک

لازم به ذکر است که در آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی به شکل انحصاری و تخصصی روی طراحی لوگو های مشاور املاک کار می شود و افراد تیم طراحی این آکادمی مهارت بی نظیری در این زمینه دارند. طراحی لوگو املاک در آکادمی ابراهیمی با مشورت خود شما به عنوان صاحب کسب و کار انجام می شود و شما می توانید تمام ویژگی های مورد نظر خود را با تیم طراحی در میان بگذارید تا محصول نهایی دقیقا چیزی باشد که مطلوب شما است.

منظور از لوگو اختصاصی لوگویی است که بتواند به خوبی هویت و شخصیت خود شما را به عنوان صاحب کسب و کار نشان دهد، ویژگی ها و نقاط قوت کسب و کار شما را به نمایش بگذارد و همچنین بتواند پیامی را که به عنوان شعار تبلیغاتی در نظر گرفته اید به مخاطب القا کند. علاوه بر همه این ها یک لوگو اختصاصی مشاور املاک که به شکل حرفه ای و اصولی طراحی شده این قابلیت را دارد که در تابلوی دفتر شما، کارت های ویزیت، کمپین های تبلیغاتی، تصویر پروفایل در شبکه های اجتماعی و غیره مورد استفاده قرار بگیرد؛ بنابراین با طراحی لوگو املاک به شکل اختصاصی و حرفه ای، شما چیزی بیشتر از یک لوگو به دست می آورید که همان چهره و هویت کسب و کار شما است که برای طولانی مدت در ذهن مشتریان شما ثبت می شود.