مشاوران حرفه ای املاک

مشاوران حرفه ای املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.6/5 - (8 امتیاز)

مشاوران حرفه ای املاک توصیه های تخصصی را به مشتریانی که قصد خرید یا اجاره ملک را دارند ارائه می دهند. متخصص املاک به جای آنکه فقط با خریداران و فروشندگان مسکن همکاری نمایند با سرمایه گذاران املاک، صاحبان مشاغل و یاحتی وام دهندگان و واسطه های شخص ثالث همچون وکیل خریدار یا فروشندگان نیز همکاری دارد.

مشاور املاک حرفه ای نقش های بسیار متفاوتی را در بازار مسکن بازی ایفا می کنند، هرچند ممکن است وظایف و مسئولیت های آن ها در بعضی مواقع با یکدیگر همخوانی داشته باشد اما متخصصین حرفه ای در این زمینه معمولاً در مورد فعالیت های ساختمانی یا سرمایه گذاری در بازار به فروشندگان، خریداران و یا سرمایه گذاران مشاوره می دهند.

متخصص املاک به مشتریان کمک می کند تا ملک ها را خریداری یا به فروش برسانند. همچنین در رابطه با اجاره ی املاک نیز به مستاجران و صاحب خانه ها مشاوره ی لازم را باید ارائه بدهند. ممکن است افرادی نیز در رابطه با املاک موروثی از مشاورین املاک راهنمایی بخواهند در نتیجه شما به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای باید علاوه بر در دست داشتن نبض بازار آگاهی لازم و تخصصی را در این رابطه کسب نمایید.

آموزش مشاور املاک

مشاوران حرفه ای املاک تحت عنوان متخصصین “پشت صحنه” در زمینه املاک نیز یادآوری می شوند. آن ها تحقیقات گسترده ای را انجام می دهند تا بتوانند در تصمیم گیری مشتریان در هر مرحله از پروژه یاری برسانند. کار آنها به جای تمرکز روی انجام معامله، اطمینان از موفقیت کلی در سرمایه گذاری برای مشتری است.

متخصصین املاک معمولاً در یک شرکت مشاوره بزرگ یا در یک آژانس املاک مستقل کار می کنند. حقوق دریافتی آن ها به نوع کارشان بستگی دارد، اما بیشتر آن ها حقوقی ثابت یا ساعتی دریافت می کنند.

نقش مشاوران حرفه ای املاک

وظیفه ی اصلی مشاورین املاک کمک به مشتریانشان از طریق فرآیند خرید و فروش است تا به اهداف فردی خود برسند. در اولین ملاقات با مشتری، متخصص املاک احتمالاً با آنها در مورد اهدافشان صحبت خواهد کرد.

پس از تعیین اهداف، وی باید تحقیقات مناسب را برای دستیابی به اهداف به موقع و مقرون به صرفه انجام دهد. در نهایت، مسئولیت کارشناس املاک این است که یک نظر کارشناسانه بی طرف در مورد اینکه آیا یک سرمایه گذاری یا معامله در املاک و مستغلات تصمیم مالی مورد اطمینان است، ارائه دهد.

روش های کلیدی مهارت در مشاوره

صاحبان بنگاه املاک خدمات مختلفی را به منظور کمک با بازده بالقوه ی حداکثری در زمینه ی سرمایه گذاری در آژانس ارائه می دهند. توسعه دهندگان املاک، سازندگان، سرمایه گذاران املاک و مستغلات و بانک های سرمایه گذاری برای مشاوره حرفه ای به مشاوران حرفه ای اعتماد می کنند. تفاوت های اساسی بین مشاور ماهر و صاحبان بنگاه های معاملات ملکی وجود دارد.

صاحبان بنگاه املاک

مشاوران حرفه ای املاک چه کاری انجام می دهند؟

متخصص املاک تصمیمات مشتری را بر اساس تحقیقات گسترده و تخصص بازار هدایت می کنند. اولین قدم این است که یک جلسه اولیه با مشتری برای بحث در مورد اهداف اولیه و ثانویه داشته باشید. وقتی اهداف مشخص می شود، مشاوران حرفه ای املاک برنامه ای را برای دستیابی به آنها با استفاده از به صرفه ترین روش ممکن تنظیم می کنند.

فعالیت بنگاه های املاک به نوع مشتریانی بستگی دارد که در آنجا مراجعه می کنند. مشتری به منظور حصول اطمینان از سرمایه گذاری به آژانس ها مراجعه می کند. مشاور مسئولیت خود را با مراجعه به سایت مربوط به املاک و مستغلات، ملاقات با متخصصین محلی در زمینه املاک و تجزیه و تحلیل روند بازار انجام می دهد.

مشاوران حرفه ای املاک طیف گسترده ای از متخصصان از جمله کارگزاران، رهبران تیم، فروشندگان، مربیان، مدیران املاک، ارزیابان و غیره را در بر می گیرد. بیشتر مشاوران حرفه ای املاک در یکی از دو بخش مسکونی یا تجاری به صورت تخصصی شروع به فعالیت می کنند، اگرچه برخی از آنها در هر دو بخش به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت هستند.

مهم است که به یاد داشته باشید که همه مشاورین املاک و مستغلات حرفه ای نیستند، متخصص حرفه ای کسی است که متعهد می شود یک قانون اخلاقی و استانداردهای عملی دقیق را رعایت کند.

تنها روی فروش تمرکز نکنید

نیازی نیست که قطعاً در “فروش” خوب باشید، به شغل خود به عنوان یک مشاور فکر کنید نه یک فروشنده! طرح کسب و کار مخصوص به خودتان را تدوین کنید و به آن پایبند باشید!

تعداد زیادی از آژانس های املاک و مستغلات هرگز در طول دو سال اول این کار را انجام نمی دهند. برخی هزینه ها را دست کم می گیرند و درآمد را بیش از حد ارزیابی می کنند، یک معجون کشنده! دیگران اعتماد بیش از حد به روش سنتی در کار را دارند که در دنیای املاک و مستغلات که در سالهای اینترنت محور پس از رکود بزرگ ایجاد شده است، معتبر نیستند.

 

مشاور املاک حرفه ای

دانستن اینکه چه زمانی باید از سنت ها پیروی کنید و چه زمانی باید تاکتیک های جدید را دنبال کنید، به شما کمک می کند از ابتدای کار خود به یک مشاور املاک حرفه ای تبدیل شوید. اگرچه دانستن فنون فروش خوب برای مشاوران حرفه ای املاک مفید میباشد، اما همیشه نیازی به فروش نیست. در حقیقت، در بسیاری از مواقع جدا شدن از کلیشه ی نقش آفرینی به عنوان فروشنده فشار آور املاک می تواند به شغل شما کمک کند.

در اوایل کار شما، مهارت های عکاسی عالی و توانایی نوشتن توضیحات جذاب در مورد لیست ها بسیار فراتر از مهارت های فروش است. حتی اگر به معامله نیاز شدیدی دارید، برای نتیجه بهتر خود را به جای فروشنده، به عنوان یک مشاور در نظر بگیرید.

شما همچنین باید بر روی مهارت های ارتباطی خود تمرکز کنید، از جمله مهارت های ارتباط بین فردی، انگیزه شخصی و حل مسئله که از توانایی های برتر مشاوران حرفه ای املاک است.

به این شغل به عنوان یک تجارت کوچک اما مستقل فکر کنید

اکثر کارگزاران املاک و مستغلات پیمانکاران مستقلی هستند. موفقیت در مقام یک پیمانکار مستقل و کنترل رشد شما به معنای تفکر همچون راه اندازی یک کار کوچک اما مستقل است، نه صرفاً یک کارمندی.

در روابط خود به عنوان مشاوران حرفه ای املاک سرمایه گذاری کنید، برای رسیدن به اهداف بلند مدت تلاش کنید و آنچه را که می توانید در مورد بازاریابی یاد بگیرید. از ابتدای کار خود، مشاغلی را ایجاد کنید که قابل حمل، انعطاف پذیر و قادر به حرکت و رشد با شما باشد.

شغل مشاوره املاک و مستغلات

یک برنامه تجاری تهیه کنید

وقتی مثل صاحب مشاغل فکر می کنید، موفقیت طولانی مدت شما به چیزهای زیادی بستگی دارد. داشتن یک طرح تجاری شروع خوبی محسوب می شود و یکی از مهمترین آیتم های مشاوران حرفه ای املاک است.

اجازه ندهید اشتیاق شما برای جذب مشتری و فروش بیشتر شما را از انجام کارهای مهم سازماندهی و برنامه ریزی باز دارد. برای درک بازار و مشتریان خود وقت بگذارید. مشخص کنید که چه چیزی شما را از سایر بنگاه های املاک متمایز می کند. ابزارها و مهارت های مناسبی را برای اطمینان از رشد تجارت به کار بگیرید و در مورد مهارت های مهمی که در حال حاضر ندارید خود را آماده کنید.

در حالی که در حال افزایش پایه های چشم انداز خود هستید، فراتر از گرفتن اولین مشتری خود فکر کنید و یک برنامه مشخص برای چگونگی رشد تجارت خود داشته باشید.

مدیریت بودجه داشته باشید

بسیاری از بنگاه های املاک و مستغلات در اوایل کار خود، بر روی موفقیت های فوری مانند جذب اولین مشتری یا رسیدن به اولین فروش تمرکز می کنند. این امر وسوسه برانگیز است اما مشاوران حرفه ای املاک به چیزی فراتر از آن می اندیشند!

در حالی که برای خود کار می کنید، بسیار مهم است که نه تنها هزینه های شغلی بلکه هزینه های شخصی خود را نیز بتوانید بپردازید. در اوایل کار خود یا حتی قبل از شروع کار یک جدول از هزینه های زندگی شخصی خود ایجاد کنید، هم هزینه های اجباری مانند اجاره و هم هزینه های اختیاری مانند قهوه در راه کار. درآمد شما باید این هزینه ها را علاوه بر هزینه های کسب و کار، به همراه مبلغی برای پس انداز نیز برای شما به ارمغان بیاورد!

مشاوره املاک و مستغلات

انواع مشاورین املاک

مشاوران حرفه ای املاک اغلب در یک زمینه ی خاص تخصص دارند، اما برخی از آنها ممکن است با مشتریان مختلفی کار کنند. در اینجا چند نمونه از انواع رایج زمینه ی فعالیت آنان آورده شده است.

مشاوره املاک و مستغلات در زمینه ی توسعه ی املاک

متخصصین برای مشاوره در مورد پروژه های توسعه تجاری و املاک و مستغلات از صفر تا صد استخدام می شوند. مسئولیت آن ها شامل تحقیق در سایت های متنوع به منظور توسعه، انجام گزارش های امکان سنجی و اجرای تجزیه و تحلیل های رقابتی است.

مشاورانی که برای توسعه دهندگان کار می کنند معمولاً سابقه فروش یا بازاریابی دارند. توسعه دهندگان اغلب از مشاوران حرفه ای املاک به منظور آگاهی از مشتریان بالقوه برای تولید ملکی که هم در بازار رقابتی و هم غیر معمول است کمک می گیرند. گروهی از بنگاه داران نیز با طراحان داخلی کار می کنند.

مشاوران حرفه ای املاک در زمینه ی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذارانی که می خواهند املاک و مستغلات را به سبد خود اضافه کنند به استخدام متخصص در این زمینه مبادرت می ورزند تا به آن ها در مدیریت روند کار کمک کند. در این نقش، متخصص املاک تجزیه و تحلیل اقتصادی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاری یک تصمیم مالی مناسب برای سرمایه گذار است یا خیر!

این مسئولیت ممکن است با تجزیه و تحلیل قیمت، عرضه و تقاضای نوع ملک یا مکان شروع شود. سپس مشاورین برای تعیین سود در شرایط فعلی بازار قابلیت فروش ملک را ارزیابی می کنند. از نتایج این تحقیق برای تخمین ریسک خریدار و بازده بالقوه سرمایه گذاری استفاده می شود. مشاور همچنین می تواند املاک را ارزیابی و بیمه نامه ها را بررسی کند.

بنگاه های املاک

شرکت های مشاوره ای

شرکت های بزرگ آژانس املاک خدمات گسترده ای را برای تعیین ارزش یک پروژه توسعه یا سرمایه گذاری ارائه می دهند. آنها خدمات مشاوره املاک را به صندوق های سرمایه گذاری، سایر سرمایه گذاران، وام دهندگان، صاحبان مشاغل و گروه های املاک و شرکت ها ارائه می دهند.

کارشناسان املاک که در شرکت های مشاوره کار می کنند با دقت کافی مطالعات بازار را انجام می دهند و خدمات مشاوره ای و نمونه کارها را ارائه می دهند. آنها همچنین در موقعیت یابی، استراتژی و تجزیه و تحلیل و مدل سازی موقعیت املاک اطلاعات کافی را کسب می نمایند.

مشاوران حرفه ای املاک در زمینه ی املاک مسکونی

برخی از بنگاه های املاک علاوه بر مشاوره ی عادی، خدمات مشاوره ای حرفه ای نیز ارائه می دهند. در این حالت، مشاور به خریدار کمک می کند تشخیص دهد که آیا خرید ملک سرمایه گذاری خوبی است یا خیر. آنها اهداف خریدار را در نظر می گیرند و تمام جنبه های یک معامله بالقوه را بررسی می کنند. از آنجا که آنها برای کمیسیون کار نمی کنند، مشاوران حرفه ای املاک باید مشاوره ای را ارائه دهند که کاملاً عینی و بی طرفانه باشد.

مشاوران حرفه ای املاک

مهارت های مورد نیاز برای کارشناس املاک

مشاور املاک حرفه ای باید توانایی تحلیلی قوی داشته باشند، بنابراین می تواند به طور موثر جنبه های سرمایه گذاری در املاک را برای مشتریان خود ارزیابی کنند. توجه کامل به جزئیات نیز برای مدیریت کلیه جنبه های قرارداد مشاوره ضروری است.

علاوه بر این، یک متخصص املاک احتمالاً با چندین نماینده یا مشتری کار خواهد کرد. به دلیل تعدد افرادی که یک کارشناس املاک با آنها کار می کند، داشتن یک سرویس کنترل دسترسی می تواند به یک کارشناس املاک اجازه ورود بی نقص به فضاها را بدهد. یک سیستم کنترل دسترسی که می تواند اعضای مختلف تیم مشاور و کارشناس املاک را تنها با یک کد رهگیری، قادر به مدیریت حتی جزئیات کوچک نماید.

استفاده از سیستم کنترل دسترسی برای کارشناس املاک این اطمینان را می دهد که که فقط افرادی که اجازه دسترسی دارند می توانند وارد سیستم شوند. در آخر آنکه با ارزش ترین سرمایه مشاوران حرفه ای املاک، توانایی تجزیه و تحلیل آن ها و در نتیجه حصول اطمینانی است که در ذهن خریداران و فروشندگان ایجاد می کنند.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.6/5 - (8 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11586

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *