فنون مذاکره مشاور املاک

9 تاکتیک موثر مذاکره در مورد املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.5/5 - (8 امتیاز)

بخشی از وظایف یک مشاور املاک مستلزم این است که از طرف مشتری خود با سایر آژانس های املاک و صاحبان خانه مذاکره کند تا بهترین معامله ممکن را به او تحویل دهد. توانایی شما در فنون مذاکره مشاور املاک تا حد زیادی به بازار املاک محلتان بستگی دارد. در بیشتر مواقع، خرید و فروش یک خانه به سرعت اتفاق می افتد به عنوان یک نماینده، شما باید تصمیمات مالی قاطعی را در طی مراحل خرید، فروش و مذاکره بگیرید.

9 تاکتیک موثر مذاکره در مورد املاک و مستغلات

راهنمای زیر بیان می کند که در هنگام خرید یا فروش خانه می توانید برای چه چیزی مذاکره کنید و روشهای مفیدی را هنگام مذاکره ذکر می کند. این تاکتیک ها مهارت مذاکره شما را تقویت می کند و به شما کمک می کند مشتری شما از معامله راضی باشد.

 

مشاور املاک

کارت های خود را در مرحله دوم نشان دهید

هنگام مذاکره در مورد یک معامله، همیشه سعی کنید شخصی باشید که پیشنهاد اولیه یا قیمت خود را در مرحله ی دوم عنوان کنید. چندین مطالعه نشان داده است که پیشنهاد قیمت در مرحله دوم برای شما به معامله بهتری می انجامد و می تواند پس از مذاکره اضطراب بسیار کمتری ایجاد کند.

از جزئیات در مذاکره استفاده کنید

در پایان روند مذاکره یادآور جزئیات شوید. بگذارید در یک مثال بگوییم؛ مثلا مشتری شما خانه خود را می فروشد و تصمیم گرفته است که ماشین لباسشویی و خشک کن خود را در معامله گنجانده باشد.

اکنون، اگر طرف خرید درخواست می کند مشتری شما هزینه تعمیراتی مشابه قیمت ماشین لباسشویی و خشک کن را بپردازد، یا می خواهد مشتری شما بخشی از تعمیر را پرداخت کند، پس در مذاکره عنوان کنید که چون معامله ماشین لباسشویی و خشک کن را نیز در بر می گیرید، مقداری تقریباً برابر با هزینه تعمیرات، منصفانه است توسط خود خریدار پرداخت گردد تا مشتری شما مجبور نشود هزینه این تعمیر جزئی را نیز پرداخت کنید.

از فنون مذاکره مشاور املاک می توان به ذکر جزئیات اشاره کرد که یک روش عالی برای کمک به مشتری شما برای نزدیک شدن به ارزش واقعی خانه مورد نظر است.

 

شغل مشاور املاک

از زبان تأیید استفاده کنید

تأیید باعث می شود مشتری از پیشنهاد شما استقبال کند. در بسیاری از موارد، استفاده از زبان تاییدی می تواند به نظر برسد که عقاید شما از آنها نشأت گرفته است. در اینجا چند نمونه از زبان تأیید وجود دارد:

“خوب، شما در حال حاضر کارهای زیادی برای ما انجام داده اید و من احساس ناخوشایندی می کنم که این یک مورد را درخواست می کنم، اما آیا شما مایل هستید [درخواست کنید].”

“من فکر می کنم که ما در مسیر درستی هستیم، ایده شما برای تقسیم هزینه ها عالی بود، اگر لوازم خانگی را نیز تقسیم کنیم چه می شود.”

حالات صورت و زبان بدن را هماهنگ کنید

فارغ از اینکه با چه شخصی مذاکره میکنید، مراقب صدا، حالات چهره و زبان بدن خود باشید. بسیاری از حالات صورت ما ناخودآگاه رخ می دهد و ما اغلب آنها را حتی در نظر نمی گیریم. با این حال، حالات چهره ما تقریباً همیشه در ذهن شخص دیگری پاسخی ایجاد می کنند.

یکی از فنون مذاکره مشاور املاک به کارگیری درست زبان بدن است چرا که زبان بدن ما احساسات دیگران را برمی انگیزد. به عنوان مثال، بازوهای متقاطع به طور معمول موقعیت دفاعی را منتقل می کنند و تکان دادن سر از یک طرف به آن طرف می تواند اختلاف نظر یا تحریک پذیری را نشان دهد. در حالی که قدم زدن را می توان به عنوان یک تاکتیک ارعاب یا عصبی بودن درک کرد.

از طرف دیگر، لبخند زدن باعث تغییر بیشتر تارهای صوتی ما می شود تا دوستانه تر و دوست داشتنی تر به نظر برسند. همچنین شما همیشه باید از حالات چهره و زبان بدن خود، مشتری و طرف های مقابل آگاه باشید.

تاکتیک مذاکره مشاور املاک

پیشنهاد قیمتی نزدیک به بازار املاک داشته باشید

هنگام ارائه اولین پیشنهاد خود به خریدار، پیشنهاد کم، توپ را به بیرون می اندازد، این ممکن است نه تنها طرف مقابل را آزرده کند، بلکه آنها پیشنهاد شما را به خصوص در بازار فروش به راحتی هضم نکنند.

از فنون مذاکره مشاور املاک این است که برای مشتری در جایگاه خریدار، پیشنهاد اولیه شما باید کمی بالاتر از ارزش بازار املاک باشد، اما زیر قیمت درخواستی نیز باشد. به این ترتیب، فضای بیشتری برای مذاکره خواهید داشت. یکی از معروف ترین مشاور املا (عمر راینر) می گوید:

“من یک ملک را ارزیابی می کنم و تمام تلاش خود را برای تعیین ارزش عادلانه بازار آن انجام می دهم و پس از این برای مذاکره (به جای قیمت درخواستی) استفاده می کنم. به این ترتیب، شما قیمت را از خواسته خریدار به یک قیمت عادلانه تبدیل می کنید و بازار را نیز تنظیم می کنید. ”

در مورد همه چیز تحقیق کنید

اگر با آژانس املاک دیگری کار می کنید، در مورد آنها تحقیق کنید تا از تاکتیک مذاکره مشاور املاک و آنچه معمولاً در آن مصالحه می کنند، مطلع شوید. یکی از راه های کسب اطلاعات از طریق شبکه ی هماکاران شما است. سعی کنید ببینید آیا شبکه املاک و مستغلات شما بینشی در مورد رفتار یا فنون مذاکره مشاور املاک و مستغلات دیگری دارد.

راین لمبرت، یکی از بنیانگذاران در زمینه مشاور املاک جهان، پیشنهاد می کند که در طول روند مذاکره، بنگاه های املاک باید سعی کنند “مشخصات شخصیتی طرف مقابل را درک کنند تا نمایندگان بتوانند ارتباط موثر برقرار کنند.”

فنون مذاکره مشاور املاک

به عنوان مثال، اگر طرف مقابل شخصیت غالب داشته باشد، احتمالاً با شما رک خواهد بود. در عوض، شما نیز باید رک و دقیق باشید. اگر کسی وظیفه شناس باشد، احتمالاً اعداد و ارقامی را می خواهد، بنابراین با تمام ارقامی که به وضوح بیان شده آماده مذاکره شوید.

استفاده از هوش هیجانی نیز می تواند جز فنون مذاکره مشاور املاک محسوب گردد. از هوش هیجانی بالای خود برای خواندن رفتار دیگران و ارسال پیام و اطلاعات صحیح برای دلجویی از آنها استفاده کنید.

شما همچنین باید در هنگام فروش یا خرید، هرچه بیشتر اطلاعات در مورد ملک جمع کنید. یک بازرس خانه معتمد استخدام کنید تا هرگونه هزینه اضافی ناشناخته را بررسی کند. همچنین، در مورد محله و بازار املاک تحقیق کنید تا بهترین پیشنهاد را از طرف مشتری خود ارائه دهید. یک روش تحقیق دیگر، پیگیری معاملات قبلی یک مشاور املاک دیگر برای مشاهده تفاوت قیمت فروش در مقابل قیمت اولیه لیست شما است.

احساسات را کنترل کنید و مثبت بمانید

همیشه نمی دانید شخص دیگری هنگام مذاکره چگونه رفتار خواهد کرد. ممکن است انفجارهای هیجاناتی داشته باشد و یا حمایتگر باشند. مهم است که احساسات خود را کنترل کنید. اجازه ندهید رفتار شخص دیگری شما را از بازی خود دور کند. اگر به غریزه خود اعتماد کنید و بیشتر اوقات مثبت و دوستانه بمانید، مشتری شما از نحوه اداره اوضاع و امور مالی شما خوشحال خواهد شد.

9 تاکتیک موثر مذاکره در مورد املاک

ملاقات حضوری یا صحبت تلفنی

هنگام بحث درباره جزئیات، بهتر است شخصاً طرفین قرارداد را ملاقات کنید یا حداقل تلفنی صحبت کنید. ملاقات حضوری یا صحبت تلفنی به شما امکان می دهد احساسات شخص دیگری را بهتر بخوانید.

اگر به صورت حضوری، بصورت مجازی یا تلفنی ملاقات می کنید، مطمئن شوید که تحقیقات خود را کاملاً انجام داده اید. شما می خواهید کاملاً مطمئن باشید که از جزئیات خانه، بازار املاک و آنچه مشتری شما بیشتر از همه می داند، آگاهی دارید. اگر تکالیف خود را انجام داده اید، باید آماده هر گونه سوال یا تاکتیکی باشید که طرف مقابل می تواند مطرح کند.

بدانید چه زمانی باید “نه” بگویید

یکی از سخت ترین فنون مذاکره مشاور املاک که باید یاد بگیرید یادگیری نه گفتن و دانستن زمان آن است. شما می توانید در هر زمان به یک معامله یا یک پیشنهاد نه بگویید و می توانید با ایجاد یک پیشنهاد متقابل منصفانه روند مذاکره را ادامه دهید.

یادگیری نه گفتن یک مهارت دشوار است، اما دانستن اینکه چه زمانی باید این کار را انجام دهید به شناخت مشتری و اینکه او چه چیزی می خواهد یا مایل به چه چیزی نیست می انجامد. حداکثر قیمت خرید مشتری یا کمترین قیمت فروش را بدانید. اگر از همان اول آب شما و طرف مقابل در یک جوب نیست، بهتر است متواری شده و با شخص دیگری کار کنید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.5/5 - (8 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11536

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *