دلایلی برای عدم اخذ مجوز املاک

دوره آموزش مشاور املاک مبتدی
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.6/5 - (5 امتیاز)

یکی از سوالات پرتکرار در زمینه اخذ مجوز املاک و مستغلات این است که آیا همه افراد باید این مجوز را دریافت کنند؟ چه دلایلی وجود دارد که مانع از دریافت مجوز املاک و مستغلات می شود؟ همانطور که میدانید تمامی سرمایه داران موفق که در حوزه املاک و مستغلات فعالیت دارند، کار خود را به صورت قانونی و حقوقی انجام داده و دارای مجوز می باشند.

مطمئنا دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد برای اخذ مجوز املاک و مستغلات خود، هزینه کرده و زمان زیادی را صرف نمایند اما با این وجود برخی از سرمایه داران از دریافت این مجوز امتناع کرده و دلایل خاص خود را دارند. حال در این مقاله به بررسی این دلایل می پردازیم.

چرا نباید همه افراد مجوز املاک و مستغلات داشته باشند؟

مزایای اخذ مجوز املاک بر هیچکس پوشیده نیست. یکی از بهترین مزایای داشتن این مجوز این است که می توانید در سریعترین زمان ممکن از ملک های قابل خرید و فروش اطلاع یافته و متناسب با هر ملک اقدامات را لازم را انجام داده تا معاملات صورت گیرد.

اخذ مجوز املاک و مستغلات

از این رو می توانید درآمد بیشتری اخذ کرده و سود بالاتری نیز دریافت کنید. از طرفی هنگامی که برای اخذ مجوز املاک اقدام کرده و آن را دریافت می کنید، در واقع دولت شما را به عنوان یک مشاور املاک مورد اعتماد خود تایید می کند. همین امر موجب می شود عده زیادی از افراد برای انجام معاملات خود به سراغ مشاوران و افرادی روند که مورد تایید دولت بوده و دارای مجوز باشند.

بنابراین با این همه مزیتی که دریافت مجوز املاک می تواند با خود به همراه داشته باشد، چرا لزومی ندارد تا همه افراد برای این مجوز تلاش کرده و هزینه پرداخت کنند؟ بسیاری از افراد خود شاغل بوده و به عنوان یک مشاور در زمینه املاک فعالیت ندارند بلکه این حرفه، شغل دوم آنها می باشد. دقت کنید که دریافت مجوز املاک علاوه بر اینکه مستلزم تلاش و پرداخت هزینه هایی است، می تواند تعهداتی نیز برای شما ایجاد نماید.

به عنوان مثال شما بر اساس مجوز دریافت شده باید ساعت مشخصی از هفته و ماه خود را برای این شغل اختصاص دهید. از این رو اگر زمان کافی برای رسیدگی به معاملات املاک و مستغلات نداشته و تنها از این راه برای درآمد بیشتر استفاده می کنید، نیازی به اخذ مجوز نخواهید داشت.

چرا که خرید و فروش املاک بدون در دست داشتن مجوز نیز امکان پذیر است؛ بنابراین اگر شما یک سرمایه دار موفق و پاره وقت بوده که به درآمد شما از منبع دیگری تامین شده و نیازی به درآمد حاصل از این شغل ندارید، لزومی به اخذ این مجوز برای شما وجود نخواهد داشت.

مزایای اخذ مجوز املاک

تحصیلات و گذراندن دوره ها

همانطور که میدانید برای دریافت مجوز املاک و مستغلات نیاز است تا دوره هایی گذرانده شود. بسیاری از افرادی که در این حوزه فعالیت نداشته و حال خواستار ورود به این حرفه هستند، گمان می کنند که با شرکت در این دوره ها صفر تا صد موفقیت در املاک را فرا گرفته و آینده شغلی آنها تامین می شود.

لازم به ذکر است که بیشتر دوره های اخذ مجوز املاک، تنها اصول اولیه و آشنایی با مفاهیم بوده که بیشتر افراد از آنها اطلاع دارند. در حقیقت این دوره بیشتر برای تایید مجوز و پاس کردن یک امتحانی بوده و از اصطلاحات در این حوزه پرسش انجام می شود.

بنابراین این دوره تنها به اخذ مجوز املاک شما کمک کرده و در دنیای واقعی خرید و فروش املاک برای شما سودی نخواهد داشت. چنانچه به دنبال یادگیری نکات مربوط به جذب مشتری، افزایش درآمد و غیره هستید، می توانید در دوره هایی که در آکادمی های مختلف برگذار می شوند شرکت کرده تا صفر تا صد اصول املاک به شما یاد داده شود.

برای دسترسی به امکانات MLS

همانطور که میدانید MLS یک ابزار قدرتمند در زمینه خرید و فروش املاک و مستغلات می باشد. البته شما در صورتی می توانید از امکانات این ابزار استفاده کرده که یک مشاور املاک قانونی باشید. در غیر این صورت امکان عضویت در این سیستم وجود نخواهد داشت.

خرید و فروش املاک و مستغلات

به همین دلیل برخی از افراد تنها برای دسترسی به امکانات MLS در این برنامه عضو شده تا بتوانند از آخرین املاک موجود برای خرید و فروش اطلاع یابند. نکته ای که وجود دارد این است که چنانچه شما برای اخذ مجوز املاک تلاش کرده و آن را دریافت نمایید، در این برنامه نیز عضو شوید اما زمان کافی برای این شغل صرف نکنید نتیجه ای دریافت نخواهید کرد.

از این رو برخی از افرادی که مایل به استفاده از این ابزار هستند، از دوستان و آشنایانی که در این برنامه عضو بوده و حساب کاربری دارند، درخواست کرده تا رمز عبور خود را در اختیار آنها قرار دهند به این ترتیب وی نیز میتواند در این حوزه به خرید و فروش املاک مشغول شود.

بطور خلاصه اخذ مجوز املاک برای افرادی که به طور جدی در این حرفه فعالیت دارند، امری ضروری است. مزایا و امکاناتی که با دریافت این مجوز نصیبتان می شود، غیر قابل چشم پوشی بوده و با در اختیار داشتن آن، فرصت های جدید زیادی کسب می نمایید اما چنانچه زمان کافی برای بررسی املاک ندارید و یا از این حرفه به عنوان یک شغل دوم درآمدزایی می کنید، نیازی به اخذ مجوز املاک نخواهید داشت.

از طرفی گذراندن دوره های تعیین شده از طرف دولت برای اخذ مجوز املاک به شما کمکی در کسب اطلاعات مفیدی و کاربردی نخواهد کرد. برای اینکه بتوانید با تکنیک های مختلف کسب درآمد، جذب مشتری و غیره در زمینه املاک و مستغلات آشنا شوید، می توانید در دوره آموزش مشاور املاک مبتدی آکادمی ابراهیمی استفاده نمایید.

دوره آموزش مشاور املاک مبتدی

دوره های بسیاری در حال اجرا بوده که برای یادگیری اصول و تکنیک های موفقیت در مشاور املاک ارائه می شوند اما آیا تمامی این دوره ها ارزش شرکت کردن و پرداخت هزینه را دارند؟ در هر دوره چه مباحثی به شما آموزش داده خواهد شد که موفقیت شما را تضمین می کند؟

دوره آموزش مشاور املاک مبتدی برای افرادی مناسب است که در گذشته در این حرفه فعالیتی نداشته و حال خواستار یادگیری تمامی اصول و قواعد آن می باشند. این دوره شامل 5 ورکشاپ دیجیتال مارکتینگ املاک، رفتارشناسی املاک، روانشناسی فروش، ویدئو مارکتینگ و ورکشاپ حقوقی است.

هر یک از این ورکشاپ ها بر روی یکی از اصول جذب مشتری و موفقیت در زمینه املاک و مستغلات تمرکز دارند. به عنوان مثال ورکشاپ دیجیتال مارکتینگ بر روی روش های بازاریابی موفق و دیجیتال مارکتینگ در حوزه اینستاگرام، ورکشاپ رفتارشناسی بر روی 4 دسته رفتار با مشتریان بر اساس الگوریتم DISC، روانشناسی فروش بر روی ارائه 40 تکنیک کاربردی در معاملات و فروش، ویدئو مارکتینگ بر روی نحوه تولید و ساخت ویدئوهایی باکیفیت و جذاب و در نهایت ورکشاپ حقوقی نیز بر روی مسائل حقوقی و قانونی مطرح در این حوزه فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است که تمامی مدرسان این ورکشاپ ها افرادی مجرب بوده که در حوزه املاک و مستغلات فعالیت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با مشاوران آکادمی ابراهیمی ارتباط برقرار نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.6/5 - (5 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *