بررسی شغل املاک و مستغلات در سال 2021

بررسی شغل املاک و مستغلات در سال 2021
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

بازار املاک و مستغلات وابسته به شرایط اقتصادی جامعه همواره در حال تغییر است. همه گیری ویروس کرونا بر تمامی مشاغل و کسب و کارها تاثیرگذار بود تا جایی که توانست بازار املاک را نیز دچار رکود کند. پیش بینی ها برای بازار املاک و مستغلات در سال 2021 کمی متفاوت است.

اگرچه پیش بینی ها برای سال 2020 طبق آنچه که مدنظر بود، پیش نرفت اما با آرام شدن شرایط انتظار می رود که در سال 2021 شاهد تغییراتی باشیم. برای بررسی کلی تر املاک و مستغلات در سال 2021 تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا صنعت املاک و مستغلات در سال 2021 رونق خواهد گرفت؟

بسیاری از افراد هم اکنون در ابتدای راه بوده و سوالی که برایشان مطرح است این است که آیا صنعت و حرفه املاک و مستغلات در سال 2021 رشد خواهد کرد؟

همانطور که ذکر شد، شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی بر صنعت املاک موثر بود اما این سقوط در سه ماهه سوم و چهارم رشد کرد و رونق گرفت تا جایی که فروش خانه در ماه آگوست نسبت به سال 2019، 43 درصد افزایش یافت. یکی از مهمترین روش های مقابله با این بیماری نیز ماندن در خانه و قطع ارتباط با دوستان و آشنایان بود. از این رو نیاز افراد به فضایی امن تر و راحت تر دو چندان شد.

صنعت املاک

با بررسی آمار و گزارش های منتشر شده مشخص شد که بیشتر این خانه های خرید و فروش شده، در روستاها و حومه شهرها واقع شده اند و دلیل آن نیز تمایل افراد به دور ماندن از شلوغی شهرها و قرار گرفتن در فضایی بدون آلودگی بوده است.

اکنون با آرام تر شدن جو جامعه، این صنعت نیز کم کم روندی یکنواخت و رو به رشد را در پیش گرفته است. از طرفی هم اکنون تقاضا در حال افزایش و عرضه در حال کاهش است تا جایی که در مقایسه با سال 2019، تقاضا دو برابر افزایش و عرضه دو سوم سطح قبلی خود کاهش داشته است. وجود این عوامل موجب شده تا قیمت مسکن 15 درصد افزایش یابد. انتظار می رود این شرایط تا انتهای سال 2021 و ماه های پیش رو ادامه یابد.

آیا بازار املاک و مستغلات در سال 2021 و پس از آن به حالت عادی باز خواهد گشت؟

خوشبختانه همه روزه بر تعداد افراد واکسینه شده افزوده می شود. این بدان معناست که جو و شرایط حاکم بر جامعه پس از مدتی به حالت عادی باز خواهد گشت اما در این بین بازار املاک دچار تغییراتی در الگوریتم های خود شده است.

تاثیر کرونا بر بازار املاک و مستغلات

در گذشته بیشتر مردم سعی داشتند برای پیشرفت، در شهرها خانه ای خریداری کرده و در مکان های شلوغ اقامت گزینند این در حالی است که امروزه افراد ترجیح می دهند در حومه شهر مشغول به زندگی شوند.

خریداران علاوه بر اینکه به مکان خانه خود اهمیت می دهند، به دنبال سرپناهی امن، راحت و به همراه باغ هایی بزرگ در اطراف شهر و نزدیک روستاها هستند. هنگامی که همه گیری این ویروس تا حد زیادی کاهش یابد، صنعت املاک و مستغلات پویاتر می شود اما در همین حال باید نمایندگان املاک و مستغلات در سال 2021 آماده باشند تا فایل های بیشتری برای عرضه به مشتری ها با شرایط دلخواه آنها فراهم آورند.

آیا فعالیت در صنعت املاک و مستغلات در سال 2021 آسان خواهد بود؟

ممکن است با خود بپرسید که آیا با این وجود می توان در سال 2021 و پس از آن رشد کرد؟ سال 2021 و 2022 زمان خوبی برای ورود به این حرفه است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هرج و مرج و دگرگونی در سال 2020 کمی غیرقابل پیش بینی بود. همین امر باعث شد تا مشاوران املاک و مستغلات در سال 2021 کمی با چالش روبرو شوند. سقوط این بازار در ابتدای دوره و سپس رشد و پیشرفت آن، برای مشاوران تازه کار دشوار بود اما این بدان معنا نیست که نباید به آن وارد شوید.

آیا فعالیت در صنعت املاک و مستغلات در سال 2021 آسان خواهد بود؟

این شرایط می توان برای افرادی که به کار سخت و دشوار علاقه داشته و تمام تلاش خود را می کنند، بسیار شیرین و موفقیت آمیز باشد چرا که همانطور که ذکر شد نرخ املاک افزایش 15 درصدی داشت. از طرفی تقاضا بیشتر از عرضه شده است.

از این رو با پیدا کردن املاک مورد نیاز مشتری و فروش هر فایل، می توانید به راحتی کمیسیون زیادی دریافت نمایید؛ بنابراین می توانید از فرصت های زیادی که در این حرفه به وجود می آیند استفاده کرده و رشد کنید.

مشاوران املاک برای ادامه مسیر چگونه باید خود را آماده کنند؟

همواره باید انتظار فراز و نشیب در بازار املاک و مستغلات را داشته باشید چرا که برخی از کارشناسان برای ماه های آینده رکود پیش بینی کرده اند. بهرحال بهترین راه برای کنترل شرایط، ایجاد و پیروی از یک استراتژی قدرتمند می باشد.

این استراتژی باید بدون درنظر گرفتن بازار املاک، تنها بر روی جذب مشتریان تمرکز داشته باشد. در این زمینه استفاده از تکنولوژی و ابزارهای موجود می تواند تاثیر زیادی بر فروش املاک و مستغلات در سال 2021 داشته باشد.

دوره آموزشی مشاور املاک

یکی از ابزارهای آماده به کار موجود، استفاده از رسانه های اجتماعی است. استفاده خیل عظیمی از مردم از این رسانه ها موجب شده تا به یکی از پرکاربردترین روش های فروش تبدیل شود.

مشاور املاک شدن در سال 2021 فرصت های زیادی می تواند در اختیار شما قرار دهد. اگرچه این بازار با شیب زیادی سقوط کرد اما پس از آن رشد کرد و به روند عادی خود برگشت. به یاد داشته باشید که ساخت و ساز ساختمان ها و املاک و مستغلات در سال 2021 به دلیل تقاضای فزاینده افزایش خواهد یافت.

همچنین به این نکته نیز توجه کنید که امروزه بسیاری از افراد حتی برای بازدید از خانه مورد نظر خود به لوکیشن خانه نرفته و تمامی اطلاعات را از طریق فضای مجازی و به صورت دیجیتالی کسب می کنند. از این رو سعی کنید شما نیز بیشتر با این فضا کار کرده تا مهارت های لازمه را در این حوزه کسب نمایید.

چالش های پیش رو نه تنها برای مشاوران تازه کار بلکه برای افرادی که سالهای زیادی است در این حوزه فعالیت دارند نیز مطرح است. از این رو باید همواره اطلاعات و دانش خود را بروز کرده تا بتوانید از موانع روبرو به خوبی گذر نمایید.

بررسی شغل املاک و مستغلات در سال 2021

برای اینکه بتوانید در حرفه املاک و مستغلات در سال 2021 به خوبی رشد کرده و پیشرفت نمایید، می توانید از دوره های موجود در آکادمی ابراهیمی بهره ببرید. تمامی دوره های موجود زیر نظر برترین مدرسین و وکلای حقوقی املاک تدریس می شوند.

به عنوان مثال دوره آموزش مشاور املاک حرفه ای که تحت عنوان دوره پریمیر نیز شناخته می شود، یکی از دوره هایی است که برای مدیران و مشاوران حرفه ای به جهت آپدیت مطالب تهیه شده است. پیش نیاز این دوره، تسلط بر مفاهیم اولیه این حرفه می باشد از این رو توصیه می شود اگر تازه کار هستید، از دوره آموزشی مشاور املاک استفاده کنید.

این دوره طی 5 ورکشاپ تخصصی زبان بدن در املاک، فن بیان، رازهای اتاق قرارداد، نورومارکتینگ و پرسنال برندینگ صفر تا صد پیشرفت در حوزه املاک و مستغلات در سال 2021 را به شما عزیزان آموزش می دهد.

با کمک این دوره می توانید با اعتماد به نفس بیشتری برای مشاور املاک شدن در سال 2021 تلاش کرده و خود را برای رویدادهای بزرگ آماده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره می توانید با کارشناسان آکادمی ابراهیمی ارتباط برقرار نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=13023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *