خطرات شغل مشاور املاک

خطرات شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.7/5 - (6 امتیاز)
خطرات شغل مشاور املاک یکی از جنبه های مهم این حرفه است که آگاهی درباره آن برای مشاورین ضروری است. اغلب از ظواهر امر و چیزهای که از این حرفه دیده می شود، به نظر می رسد مشاوران املاک شغل امنی دارند. آنها مجبور نیستند با ماشین آلات خطرناک کار کنند یا از درختان یا تیرهای تلفن بالا بروند. آنها با مواد شیمیایی خطرناک سر و کار ندارند یا در اعماق اقیانوس فرو نمی روند؛ و آنها مطمئناً مجبور نیستند با مجرمان یا افراد بی بند و بار سر و کار داشته باشند.

متأسفانه، علیرغم ظاهر خیلی خوبی که این شغل دارد، میزان خطر در شغل مشاور املاک نیز بالا است. ما در این مقاله به ریسک های شغل مشاور املاک و همچنین روش های کاهش آن ها برای افراد پرداخته ایم.

آیا مشاور املاک شغل خطرناکی است؟

با وجود دیده نشدن خطرات شغل مشاور املاک اما آمار نشان می دهد که چقدر ریسک در آن دخیل است. طبق نظرسنجی های انجام شده در سال 2018، 9 درصد از مشاورین گفته اند که در محل کار مورد حمله یا تهدید قرار گرفته اند.

خطرات شغل مشاور املاک و مستغلات برای زنان

بیش از 5 درصد گفتند که باید برای دفاع از خود از نگهبان یا دیگر روش های ممکن استفاده کنند، در همین حال، بر اساس گزارشات، 33 درصد از مشاورین گفتند که در مقطعی از سال از امنیت شخصی خود یا امنیت اطلاعات شخصی خود می ترسند. این رقم برای زنان در نظرسنجی به 41 درصد افزایش یافت؛ و به این معنی است که خطرات شغل مشاور املاک و مستغلات برای زنان بسیار بیشتر است.

خطرات شغل مشاور املاک و احساس خطر در محل کار برای مشاوران املاک و مستغلات یک اتفاق غیرعادی نیست. تنها 5 درصد از آنها گفتند که هرگز در هنگام انجام وظایف شغلی خود احساس ناامنی نکرده اند؛ بنابراین این حرفه نیز خطرهای خاص خود را دارد؛ مانند هر شغل دیگری، مزایا و معایب شغل مشاور املاک نیز در کفه های ترازو با هم برابری می کنند.

چرا خطرات شغل مشاور املاک زیاد است؟

چرا بسیاری از مشاوران املاک و مستغلات مشکلات ایمنی در محل کار را دارند؟ طبق گفته یک سرویس نظارت حرفه ای، کسب و کار املاک و مستغلات چهار خطر غیرعادی را شامل می شود زیرا:

معایب شغل مشاور املاک

1.  به تنهایی کار می کنند

نمایندگان معمولاً به تنهایی کار می کنند. آنها پیمانکاران مستقلی هستند که بیشتر وقت خود را در این زمینه می گذرانند. آنها ملک را نشان می دهند و شناختی از مشتری ندارند. مجرمان این را می‌ دانند و مشاورین، به‌ ویژه مشاورین زن آسیب‌ پذیرتر هستند.

2.  با افراد غریبه سر و کار دارند

مشاورین املاک با افرادی کار می کنند که آنها را نمی شناسند. وقتی با شخصی در یک ملک (یا جای دیگر) ملاقات می کنند، راهی ندارند که بدانند با چه کسی و چه نوع فردی سروکار دارند. آن‌ ها می‌ توانند ندانسته، خانه‌ ای را به یک مجرم، یک معتاد به مواد مخدر، یا فردی با مشکلات سلامت روان نشان دهند؛ و آن فرد مجرم ممکن است در حال برنامه ریزی برای انجام یک سرقت، تجاوز جنسی یا بدتر از آن باشد؛ بنابراین خطرات شغل مشاور املاک بسیار بالا است.

3.  پولدار به نظر می رسند

شغل مشاور املاک در منظر عموم، حرفه ای با درآمد بسیار بالا است. اغلب مردم مشاورین را را افرادی پولدار می دانند؛ بنابراین مشاورین املاک یک سوژه کاملا مشخص برای دزدها هستند.

فروش املاک و مستغلات

4.  رقبای زیادی دارند

باتوجه به نحوه کار یک مشاور املاک، این حرفه بسیار رقابتی است. برخی از مشاورین برای کسب و کار خود نهایت تلاش را می کنند و در این مسیر رقبای خاص خود را نیز دارند. در این میان ممکن است گاهی داشتن رقیب، خطراتی نیز داشته باشد.

روش های مقابله با خطرات شغل مشاور املاک

غیرممکن است که پیش بینی کنید کدام مشتری یک دزد است و کدام یک فردی عادی کند. پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ کارشناسان ایمنی توصیه می کنند که به شدت از خود محافظت کنید. ما در اینجا به چند روش مقابله در برابر خطرات شغل مشاور املاک پرداخته ایم:

  • استفاده از اپلیکیشن های مکان یاب

47 درصد از اعضا از چنین برنامه ای برای ردیابی محل حضورشان و درخواست کمک در مواقع اضطراری استفاده می کردند. از جمله این برنامه ها می توان GPS را نام برد.

  • اجرای اقدامات ایمنی پیشگیرانه

به دنبال اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از داده های مشتری و اطلاعات شخصی خود باشید تا کسی نتواند با در دست گرفتن آن ها اخاذی کند.

متخصص املاک و مستغلات

  • اطلاع رسانی به دیگران

یکی دیگر از اقدامات احتیاطی رایج، اطلاع دادن به یکی از اعضای خانواده، دوست یا همسر قبل از انجام کارهای حساس است.

  • بالا بردن اطلاعات

طبق آمار، 56 درصد زنان و 35 درصد از مردان از روش های محافظتی استفاده می کنند. نکته مهم این است که اطلاعات خود را بالا برده و ریسک های این شغل را دست کم نگیرید. با این حال، در کمال تعجب، تنها 46 درصد از نمایندگان گفتند که دفترشان رویه ‌های استانداردی برای ایمنی، مانند دوربین ها را دارد.

خطرات شغل مشاور املاک در ایالات متحده

شغل مشاور املاک نه تنها در کشورمان، بلکه در همه جای دنیا خطرات خاص خود را دارد. چه بسا که ریسک های این شغل در کشورهای غربی بیشتر نیز است. مشاوران املاک و مستغلات با خطرات قابل توجهی در محل کار مواجه هستند. طبق آمار کار وزارت کار ایالات متحده، 48 متخصص املاک و مستغلات در حین کار در سال 2017 جان خود را از دست دادند.

اگرچه مشخص نیست که چه تعداد از این حوادث ناشی از خشونت در محل کار در مقابل انواع دیگر صدمات بوده، اما مشخص است که افرادی که فروش املاک و مستغلات را انجام می دهند، بیشتر از مثلاً یک معلم مدرسه یا کارمند خرده فروشی در معرض خطر هستند.

خطرات شغل مشاور املاک

چگونه برای خطرات شغل مشاور املا‌ک آماده باشیم؟

همانطور که گفته شد یکی از روش های مقابله با خطر، بالا بردن میزان آگاهی است. تا زمانی که ندانید چه باید بکنید و چگونه در مقابل ریسک واکنش نشان دهید، بیش از همیشه در خطر خواهید بود.

آموزشگاه املاک امید ابراهیمی با برگزار کردن دوره های تخصص و دوره های مبتدی، شرایطی را فراهم کرده تا تمامی کسانی که قصد ورود به این حرفه را دارند، آموزش های ضروری را دریافت کنند. چه یک مشاور املاک تازه کار هستید و می خواهید اصول و فنون را بیاموزید و چه یک مشاور حرفه ای هستید و می خواهید نکات و شیوه های روز دنیا را یاد بگیرید، دوره های آموزشی املاک مهندس امید ابراهیمی یک گزینه عالی برای شما است.

آشنایی با زبان بدن، فن بیان، رفتار شناسی و مباحثی چون بازاریابی چریکی و ورکشاپ نورومارکتینگ تنها بخش از عنوان های جذاب و مورد نیاز شما است که در این دوره ها ارائه می شود. بنابراین اگر قصد انجام شغل مشاور املاک به صورت حرفه ای و دائمی را دارید، می توانید همین حالا با کارشناسان این آموزشگاه تماس حاصل کنید. همچنین قادر خواهید بود از خدمات مشاوره نیز به صورت رایگان استفاده کنید‌.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.7/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14130

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *