مهارت های مشاورین املاک

مهارت های مشاورین املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.5/5 - (8 امتیاز)

مشاور املاک و مستغلات صنعتی رقابتی محسوب می گردد. شما در برابر تعداد بیشماری از متخصصان املاک قرار دارید که همه آنها تلاش می کنند تا بهترین معامله را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورند؛ بنابراین شما باید مهارت های مشاورین املاک را به دست بیاورید.

مهارتی هایی که متخصصان املاک حرفه ای باید داشته باشد

جای تعجب نیست که یکی از مهارت های مشاورین املاک برقراری ارتباط خواهد بود چرا که شغل مشاور املاک در ارتباط با مردم است. حتی می توان گفت ارتباطات برای صاحبان آژانس های املاک و مستغلات چالش برانگیز تر از حرفه های دیگر است، تنها به این دلیل که هر خواسته ی هر مشتری متفاوت از مشتری دیگر است.

شغل مشاور املاک

مهارت های ارتباطی

برخی از مشتریان ترجیح می دهند از طریق تلفن صحبت کنند، مشتری دیگری می خواهد برای شما ایمیل یا پیام ارسال کند. شما باید در تمام این شیوه های ارتباطی متخصص باشید و باید سریع پاسخ دهید.

علاوه بر این، متوجه خواهید شد که هر مشتری می خواهد تا حد متفاوتی ارتباط برقرار کند. برخی از مشتریان ممکن است ترجیح دهند با شما تماس بگیرند، در حالی که اگر برخی دیگر اگر به طور منظم با آنها تماس بگیرید استقبال بیشتری می کنند. مهم است که بدانید هر فرد از ابتدا چه چیزی را ترجیح می دهد تا اطمینان حاصل شود که مشتریان از کار با شما احساس اطمینان و خوشحالی می کنند.

علاوه بر این، برقراری ارتباط با مشتری تنها بخشی از مهارت های مشاورین املاک محسوب می گردد. شما بیشتر وقت خود را صرف گفتگو با همکاران، راهنما ها و سایر مخاطبین برای اهداف آژانس های املاک می کنید. آنها از شما میخواهند به روشهای دیگری نیز ارتباط برقرار کنید. هنگام تمرکز بر بهبود مهارت های ارتباطی، مهم است که این افراد را نیز در ذهن داشته باشید.

درک نشانه های اجتماعی

دایره ی ارتباطات، وسیع تر از بیان کلمات است، شما همچنین باید یاد بگیرید که زبان بدن مشتریان را بخوانید. این مهارت اغلب می تواند اطلاعات بیشتری را به شما بدهد. به عنوان مثال، زبان بدن و حالت های چهره می توانند به شما بگویند که مشتری از موضوعی عصبی است یا خیر.

علاوه بر این، به زبان بدن خود توجه کنید تا مطمئن شوید پیام درستی ارسال می کنید. به عنوان مثال، حفظ ارتباط چشمی راهی عالی برای حرف زدن با مشتری است که به شما گوش سپرده است.

مهارت های مشاور املاک

یکپارچگی

استفاده از مهارت های مشاورین املاک شما را در مسیر درست قرار می دهد. به دست آوردن مشتری جدید می تواند هنگام شروع کار دشوار باشد، اما هرگز ارزش ندارد گوشه گیر شوید. تنها یک رفتار غیراخلاقی می تواند شغل شما را خراب کند.

در ابتدای کار ممکن است در پیدا کردن مشتری جدید کند باشید، اما کار خود را با گامهای کوچک اما یکپارچه ادامه دهید. «رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.»

توانایی مذاکره

بنگاه های برتر املاک و مستغلات قادر به مذاکره ی سالم با طرفین قرارداد هستند. آنها تلاش می کنند تا به بهترین معامله برای هر دو طرف برسند. غالباً، این به معنای آموزش مشتریان در مورد چگونگی مذاکره است که شامل حصول اطمینان مشتری است از آنکه مشتریان مطمئن باشند معامله پیش رو برای آنها سودآور است.

جنبه نهایی مذاکره این است که بدانید چه موقع بهتر است یک معامله را کنار بگذارید و یا ادامه دهید. مهم است که این کار را با درایت انجام دهید تا ضرر و زیان شما و مشتری خود را به حداقل برسانید.

متخصصان املاک

مهارت گوش دادن فعال

اگرچه گوش دادن فعال بخشی از مهارت ارتباطات محسوب می گردد، اما لیاقت آن را دارد که از آن به عنوان یکی از مهارت های مشاورین املاک یاد شود چرا که مسئله ای حائز اهمیت است. اگرچه به نظر ساده می آید، شما باید یاد بگیرید که چگونه به حرف مشتری گوش دهید.

وقتی مشتری هایتان صحبت می کنند، مهم است که با تمام وجود به آن ها گوش بسپارید، حتی اگر احساس بی حوصلگی می کنید و می خواهید برای پاسخ به سوالات آن ها طفره بروید. درعوض، به مشتریان وقت دهید تا تردیدها یا نگرانی های خود را بیان کنند، آنچه را که برای تایید گفته اند تکرار کرده و سوالات بعدی را بپرسید. این یک روش عالی برای اعتماد سازی است.

گوش دادن فعال می تواند مانع فرضیه سازی های خلاف واقع شود. علاوه بر این، ممکن است دریابید که این تاکتیک به شما کمک می کند ایده های بهتری بیابید و راه حل های جدیدی کشف کنید.

مهارت حل مسئله

حل مسئله در واقع مهارت مفید دیگری است که آژانس های املاک در آن تسلط دارند. موفق ترین متخصصان املاک وقت خود را برای مقابله با چالش ها و کشف چگونگی غلبه بر مشکلات اختصاص می دهند. چنین مشکلاتی می تواند از فروش خانه ای که مدت هاست در بازار است گرفته تا کنار آمدن با مشتری که انتظارات غیر واقعی دارد باشد.

آژانس های املاک

صبر

در حقیقت، صبر یکی از مهم ترین مهارت های مشاورین املاک است. به عنوان مثال، ممکن است گاهی اوقات این شانس را داشته باشید که خانه ای را بلافاصله پس از مزایده به فروش برسانید. ولی از طرف دیگر ملکی داشته باشید که سالها طول بکشد تا به معامله بیانجامد.

استفاده از فناوری روز دنیا

روزهایی که آژانس های املاک ارتباطات خود را در یک دفترچه یادداشت مدیریت می کردند و لیست کارهای انجام شده خود را می نوشتند، مدتها گذشته است. فناوری برای آژانس های املاک می تواند بسیاری از فرآیندها را ساده تر کند.

دانش بازار املاک

هرچه دانش شما از بازار املاک بیشتر باشد، از تجهیزات بهتری برای پشتیبانی از مشتریان خود برخوردار خواهید بود. بعلاوه، می توانید از این مهارت برای بازاریابی و یافتن مشتری های جدید استفاده کنید. بهترین راه برای بازاریابی استفاده از وب سایت شخصی است. یک وبلاگ پر از پست در مورد موضوعاتی مانند نرخ وام مسکن، قوانین املاک و نکاتی برای مدیریت فروش پیچیده ایجاد کنید.

مهارت های مشاورین املاک

آشنایی با منطقه محلی

علاوه بر درک خوب از بازار املاک، شناختن هرچه بیشتر مناطق محلی مفید است. قبل از اینکه نماینده خریدار یا فروشنده در منطقه خود باشید، درباره آن مکان تحقیق کنید. شما باید در مواردی مانند مقررات محلی، امکانات، وسایل حمل و نقل عمومی و خصوصیات محله های مختلف تبحر کافی داشته باشید. همه این ها به همان اندازه اطلاعات مربوط به خود ملک مهم است.

اخلاق عالی کار

یک هدف مشترک برای متخصصان املاک این است که تجارت موفق را در جایی انجام دهند که نیازی به پاسخگویی به کسی نداشته باشند. مهارت های مشاورین املاک مورد نیاز برای این کار شامل رانندگی، خود انگیزشی و تعهد است. این به شما بستگی دارد که برای موفقیت در کسب و کار خود سخت کار کنید، به شبکه ی ارتباطات خود بپردازید و با راهنمایی ها مشتریان را پیگیری کنید.

درک معماری

یک راه آسان برای اینکه از رقیبان خود جلو بیفتد، افزایش دانش خود در زمینه معماری است. علاقه واقعی به ساختارها و طراحی در گفتگو با مشتریان آشکار خواهد شد و نشان می دهد که شما علاقه مند به حرفه خود هستید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.5/5 - (8 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11492

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *