روند و چشم انداز آینده شغل مشاور املاک

آینده شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.6/5 - (9 امتیاز)

ترسیم چشم انداز به منظور پیش بینی آینده شغل مشاور املاک در اوضاع کنونی بسیار قابل تأمل است. چرا که برخی از نوسانات پیش بینی نشده در بازار املاک، توسط جو سیاسی – اجتماعی فعلی ما و بحران سلامت ایجاد شده است.

املاک تجاری و اداری بخشی است که در این شرایط بیشترین آسیب را دیده است. با این حال، تجارت ملک همیشه راهی پیدا کرده است که بتواند خود را با نیازهای زمان سازگار کند و به جلو حرکت کند.

علاوه بر این برخی از اعداد و ارقام، نشانه های خوش بینانه ای را به ما ارائه می دهد. با این وجود، آیا این بدان معناست که بازار املاک تجاری و اداری به همان روش سابق باز خواهد گشت؟!

تأثیر کرونا بر روی آینده شغل مشاور املاک

با توجه به خسارات وارد شده به آینده شغل مشاور املاک در فضایی که پس از COVID-19 به وجود آمد باید از همین حالا شروع به جبران کرد. در سراسر جهان، بیماری همه گیر کرونا (COVID-19) مرزهای بین زندگی و کار را محو کرده و در حال تغییر شکل تعامل انسان با فضاهای شهری است.

 

روند و چشم انداز آینده شغل مشاور املاک

تقریباً هر صنعت مجبور شده است که از فناوری به منظور مجازی سازی فعالیت ها استفاده کند. این به معنای تسریع در دیجیتالی شدن عملیات است. دنیای دیجیتال در رابطه با آینده شغل مشاور املاک از ابزارها و فناوری های مختلفی برای تعامل با مشتریان استفاده می نماید.

آینده فروش و اجاره دفاتر اداری و دفاتر مشاورین املاک

در سال گذشته و همچنین سال پیش رو روند معکوسی در این شغل رخ داده است که عمده آن به دلیل COVID-19 بوده است. در حالی که در سال های گذشته بنگاه های املاک فضاهای کمی را نیاز داشتند و دفاتر به سمت فضاهای کوچکتر پیش می رفته است، ولی در حال حاضر رعایت فاصله فیزیکی ممکن است نیاز به فضای بیشتر را در آژانس های املاک القا کند.

همچنین در دفاتر اداری دیگر در حالی که برخی از شرکت ها با کارمندان خود به صورت مجازی و آنلاین در ارتباط هستند برخی دیگر کارمندان خود را به محل کار فیزیکی بازگردانده اند، بازگشت به دفتر کار ناگزیر است. ما از کارفرمایان و کارمندان در مورد نظراتشان در این باره در رابطه با آینده شغل مشاور املاک سوال کردیم.

از کارفرمایانی که هنوز به محل کار خود بازنگشته بودند، 78٪ انتظار داشتند که این کار را حداقل تا حدودی در سه ماه آینده انجام دهند. وقتی از کارمندان در مورد محیط کار ایده آل خود سوال کردیم، 34٪ گفتند که ترجیح می دهند بیشتر یا کاملاً از راه دور کار کنند. 37٪ می خواهند بیشتر یا تمام وقت در دفتر کار باشند، 29٪ باقیمانده به دنبال تقسیم بین این دو گزینه هستند.

بازار املاک

این یافته ها عدم اطمینان در رابطه با میزان بازگرداندن کارمندان به ادارات را منعکس می کند؛ اما برخی سرمایه گذاران اطمینان دارند که بازار دوباره به وضع سابق باز خواهد گشت چرا که انسان موجودی اجتماعی است و همچنین مشاوران و مشتریان از خستگی کنفرانس ویدیویی رنج می برند.

بهبودی آینده شغل مشاور املاک

آنچه می توانیم راحت بگوییم این است که بهبودی حتی در آینده شغل مشاور املاک در حال رخ دادن است. رفع محدودیت ها و تعداد بیشتر افراد واکسینه شده مردم و مشاغل را به دفاتر خود برگردانده است، هرچند با سرعت کمتری از حد انتظار! همچنین، افزایش تقاضا برای پیوستن به جمعیت مشاورین املاک نشانه دیگری از امید به این بازار است.

برخی استدلال می کنند که آن روزهای حضور در فضاهای اداری گذشته و اکثر مشاغل نسبت به گذشته به سمت دورکاری می روند. از طرف دیگر، برخی معتقدند که کارمندان دوباره به دفاتر مراجعه خواهند کرد، نه فقط به این دلیل که محدودیت ها کاهش می یابد، بلکه به این دلیل که کار از راه دور موقت و ناکارآمد تلقی می شود.

تغییرات ناهموار مسکن، مراکز تجاری و ادارات بر آینده شغل مشاور املاک

علی رغم کاهش قیمت ها و نرخ های خالی بالا برای دفاتر و محل های اقامت در تعطیلات، برخی از جنبه های دیگر بازار املاک همچنان پابرجا و یا حتی بهبود یافته است. تغییراتی که امروزه در بازار ایجاد شده است ممکن است بر محیط های کاری سنتی تأثیر گذاشته باشد، اما فرصت ها و خواسته های جدیدی نیز ایجاد کرده است.

املاک و مستغلات

همانطور که اتاق های فکر متعدد آینده شغل مشاور املاک را تصور می کنند، برخی از نقشهای شغلی ممکن است متوقف شوند، برخی دیگر ممکن است به یک ترکیب انسان و ماشین تبدیل شوند و نقشهای جدیدی نیز ظهور کنند.

شرکت ها باید به طور همزمان با پیشرفت دنیای دیجیتال و تکنولوژی، امکانات بالقوه را دنبال کنند. فناوری می تواند عامل اصلی تغییر مشاغل باشد. دنیای دیجیتال به شرکتها اجازه می دهد سیستمها و فرآیندهای موجود در امکان سنجی آینده شغل مشاور املاک را ساده تر کنند و باعث شود متخصصین آگاهانه و موثرتر تصمیم بگیرند.

می توان از روش های مختلفی برای تقویت محیط کار برای یک نیروی کار چند نسلی و پیش بینی آینده شغل مشاور املاک استفاده کرد. می توان مدل های جایگزین شغل مشاوران را کشف کرد، فرهنگ یادگیری را ترویج داد و آینده مشاورین املاک را دوباره تصور کرد.

همراه بودن با آخرین اطلاعات مربوط به روند املاک تجاری به منظور بهبود آینده شغل مشاور املاک

در بازار املاک، داشتن بینش مناسب در زمان مناسب اهمیت دارد. به همین دلیل به منظور بهبود آینده شغل مشاور املاک می بایست متعهد به کشف عمیق روند بازار املاک و ارائه دیدگاه های منحصر به فرد بود که مشتریان بتوانند از آنها برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنند.

از گزارش های سه ماهه گرفته تا گزارش های ویژه در مورد رویدادهای مهم خبری که در املاک و مستغلات تأثیرگذار است. همچنین کارشناسان مشاورین املاک می بایست به روز باشند.

آینده شغل مشاور املاک

بینش داده محور برای تسریع موفقیت آینده شغل مشاوره املاک

ما چیزی بیش از اعلام ارقام و آمار به مشتریان خود ارائه می دهیم و به شما بینش عملی می دهیم که بتوانید برای تسریع در موفقیت خود تصمیمات آگاهانه بگیرید. گام به گام همراه با تحولات بازار املاک، تحقیقات ما نیز انجام می شود. مشاهده خواهید کرد که چگونه به شما کمک می کنیم تصویر بزرگتری از آینده شغل مشاوره املاک را تصور کنید.

کارشناسان مربوط به پیش بینی و تحقق چشم انداز آینده شغل مشاور املاک

تیم تحقیقاتی ما با متخصصان کارگزاری املاک برای تولید داده های بازار که شامل همه ی انواع املاک و بازارهای ایران و سراسر جهان است همکاری می کند. با تغییر دائمی شرایط بازار، بینش درست از بازار را برای شما فراهم می کنیم تا شما یک قدم جلوتر از دیگران باشید و از دارایی تجاری و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نهایت استفاده را ببرید.

با ما همراه باشید تا از رهبری فکری آینده نگر تا گزارش در مورد روندهای در حال ظهور املاک و مستغلات تجاری تا تجزیه و تحلیل آمار و مبانی اقتصادی، بینش متناسب با نیاز خود را برای حفظ رقابت در تجارت خود کسب کنید.

نکته اساسی این است که ما در مرحله ای قرار نداریم که از آینده شغل مشاور املاک و مستغلات و این بازار مطمئن شویم، خصوصاً وقتی صحبت از دفاتر و خرده فروشی ها می شود. مگر آنکه به طور فعال در زمینه آموزش متخصصان املاک و مستغلات و آوردن آخرین گرایش ها به آنها در زمینه بازاریابی املاک و مستغلات مشارکت داشته باشیم.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.6/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11446

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *