شغل مشاور املاک

راه های موفق شدن در شغل مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (9 امتیاز)
شغل مشاور املاک یکی از جذاب ترین شغل ها نه تنها در ایران که در سراسر جهان محسوب می شود. این شغل همواره بازار مطلوبی دارد و یکی از پردرآمدترین مشاغل در چهار گوشه جهان به شمار می رود.

در این مطلب، با مزایای شغل مشاور املاک و حرفه مشاور املاک به طور کلی آشنا می شویم و خواهیم دید که چه مواردی به شما کمک می کنند تا در این شغل پیشرفت کنید و به سطح بالاتری برسید.

مزایای شغل مشاور املاک

مزایای شغل مشاور املاک

همانطور که احتمالا خودتان می دانید، شغل و حرفه مشاور املاک یک شغل نسبتا پر درآمد است و افراد زیادی از این راه ثروتمند شده اند و به زندگی ایده آل خود دست یافته اند؛ اما درآمد بالا، تنها مزیت این حرفه جذاب نیست. در ادامه چند مورد از دیگر مزایای شغل مشاور املاک را بررسی می کنیم.

آزادی و انعطاف پذیری بالا

یکی از جذاب ترین ویژگی های شغل و حرفه ی مشاور املاک، انعطاف پذیری و آزادی عملی است که این شغل به شما می دهد. وقتی به عنوان یک مشاور حرفه ای املاک فعالیت می کنید، می توانید با توجه به اهداف و شرایط خود میزان فعالیت خود را تنظیم کنید.

ممکن است در بازه های زمانی خاصی انرژی بالایی داشته باشید و بتوانید ساعت های طولانی در روز را به کار اختصاص دهید یا از طرف دیگر در روزهایی که انرژی کمتری دارید، کمتر به خودتان فشار بیاورید و برنامه کاری خلوت تری را پیش ببرید.

همچنین فرصت های شغلی که به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای خواهید داشت بسیار متنوع و جذاب هستند. شما می توانید برای شرکت های بزرگ کار کنید یا به عنوان یک کارشناس فروش در صنایع مرتبط استخدام شوید. یا آن که حتی می توانید کسب و کار خود را راه بیندازید.

وقتی در این حرفه پیشرفت کنید و به جایی برسید که کسب و کار خودتان را در حرفه ی مشاور املاک راه بیندازید، حتی قادر خواهید بود که محل کار خود را انتخاب کنید و در محله هایی که کار برای شما راحت تر است به ارائه خدمات مشاور املاک بپردازید.

شغل مشاور املاک

امکان رشد تا بی نهایت

از دیگر مزایای شغل مشاور املاک می شود به این امر اشاره کرد که هیچ محدودیتی برای رشد شما در این حرفه وجود ندارد. درآمد شغل مشاور املاک به طور مستقیم با تلاش و فعالیت شما در ارتباط است و هر چقدر مشاور فعال و پرکارتری باشید، به راحتی می توانید درآمد بیشتری نیز داشته باشید.

افراد موفق در این شغل افرادی هستند که اهداف واضح و مشخصی برای خود تعریف کرده اند، انگیزه بالایی درون خود حس می کنند، در کار خود استقامت و پشتکار دارند، جاه طلب هستند و روابط اجتماعی قوی دارند.

اگر شما هم این ویژگی ها را در خود میبینید، پس میتوانید آینده درخشانی در این شغل داشته باشید و به درآمد چشمگیری از طریق آن دست یابید.

کمک کردن به مردم

یکی از جنبه های شغل مشاورین املاک که کمتر به آن توجه می شود، کمک رسانی فعالین این حرفه به مردمی است که به آن مراجعه می کنند.

امروزه معامله و خریداری یا فروش املاک با پیچیدگی های بسیاری همراه است. طبیعی است که اکثر مردم عادی آگاهی کاملی نسبت به تمام این پیچیدگی ها ندارند و وقتی نوبت به معامله املاک می رسد، این احتمال وجود دارد که این ناآگاهی باعث ضرر مالی آن ها بشود.

یک مشاور املاک حرفه ای و معتبر، وظیفه خود می داند تا از متضرر شدن موکلینش جلوگیری کند و تمام اطلاعات و جزئیاتی که یک فرد عادی در هنگام معامله ملک از آن ها غافل است را به اطلاع او برساند.

در واقع یکی از لذت بخش ترین جنبه های این شغل همین کمک کردن به مردم است تا در نهایت معامله موفقی داشته باشند.

حرفه مشاور املاک

راه های موفق شدن در شغل مشاور املاک

همانطور که اشاره شد، حرفه ی مشاور املاک یک حرفه جذاب با بازار کاری سرشار از رقابت است؛ بنابراین برای موفق شدن در این حرفه باید تلاش زیادی بکنید و از هر فرصتی برای رشد و پیشرفت خود استفاده نمایید. یکی از این فرصت ها، شرکت در دوره های‌ آموزشی مشاورین املاک است.

در این دوره ها شما می توانید در ورکشاپ یا همان کارگاه های متنوعی شرکت کنید و مهارت های مرتبط در زمینه شغل مشاور املاک را یاد بگیرید.

به عنوان مثال، برای کسانی که قصد دارند به تازگی کار در این حرفه را شروع کنند و به عنوان یک مشاور املاک مسلط شناخته شود، استفاده از دوره آموزشی مشاور املاک مبتدی می تواند کمک بزرگی باشد.

در این دوره پنج ورکشاپ مختلف برگزار می شود که شامل ورکشاپ دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی، رفتارشناسی املاک طبق الگوی جهانی DISC، روانشناسی فروش، ویدئو مارکتینگ و تولید محتوای اینستاگرام و ورکشاپ حقوقی می شود.

با گذراندن این پنج کارگاه، شما تمام مهارت های لازم برای شروع حرفه خود در شغل مشاور املاک را خواهید داشت و می توانید در مسیر موفقیت گام بردارید. برای آشنایی بیشتر با این ورکشاپ ها، هر کدام از آن ها را به طور مختصر توضیح می دهیم:

ورکشاپ دیجیتال مارکتینگ املاک

در این ورکشاپ تمرکز بر روی روش های بازاریابی در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام است. اینستاگرام با توجه به تعداد بالای کاربرانی ایرانی و ظرفیت های موجود در آن، یکی از بهترین بستر ها برای بازاریابی حوزه املاک می باشد.

در نتیجه امروزه هر مشاور املاکی باید آشنایی بالایی با قابلیت ها و امکانات اینستاگرام داشته باشد و بتواند از تمام ظرفیت های موجود در آن برای جذب مخاطب استفاده کند. این ورکشاپ به شما نحوه کار در اینستاگرام، جذب دنبال کننده، تولید محتوا و به طور کلی ایجاد و اداره یک صفحه فعال در اینستاگرام را یاد می دهد.

ورکشاپ رفتارش شناسی املاک طبق الگوی جهانی DISC

الگوی جهانی دیسک یا همان DISC شامل چهار دسته رفتاری می شود که شناخت و نحوه استفاده از آن ها برای هر مشاور املاکی ضروری است. در این ورکشاپ علاوه بر معرفی این دسته های رفتاری چهارگانه، نحوه استفاده و همچنین نحوه برخورد با آن ها نیز آموزش داده می شود.

راه های موفق شدن در شغل مشاور املاک

ورکشاپ روانشناسی فروش

یکی دیگر از کاربردی ترین ورکشاپ ها در زمینه شغل مشاور املاک، ورکشاپ روانشناسی فروش می باشد. در این ورکشاپ بیش از چهل تکنیک متنوع و کاربردی که در حرفه ی مشاور املاک کارایی دارند به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

از جمله این تکنیک ها می شود به نحوه ایده آل برخورد با مشتری، ارائه و معرفی هوشمندانه ملک، تکنیک های ایجاد رابطه صحیح و حرفه ای با هر مشتری و تکنیک های مشابه اشاره کرد.

ورکشاپ ویدیو کارتینگ و تولید محتوای اینستاگرام

این ورکشاپ را می تواند ادامه ورکشاپ اول در خصوص بازاریابی دیجیتال در نظر گرفت. در این ورکشاپ تکنیک های حیاتی و مفید برای تولید محتوای جذاب و ساخت تیزر های تبلیغاتی مرتبط با ملک آموزش داده می شود.

با استفاده از تکنیک هایی که در این ورکشاپ فرا خواهید گرفت، می توانید صفحه اینستاگرام خود را یک سر و گردن بالاتر از صفحات مشابه ارائه دهید و شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید.

ورکشاپ حقوقی

همان طور که از نام آن مشخص است، در این ورکشاپ مسائل و مباحث مهمی که به عنوان یک مشاور ملک باید بدانید آموزش داده می شوند. به خصوص برای افرادی که به تازگی می خواهند در حرفه مشاور املاک قدم بگذارند، این ورکشاپ به شدت توصیه می شود.

از جمله مهارت هایی که در این ورکشاپ آموزش داده می شوند می تواند به سند خوانی اصولی، آشنایی با مسائل حقوقی پایه مانند اسناد اوقاف، بنیاد و غیره، آشنایی با تفاوت چک و سفته و غیره اشاره کرد.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11187

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *