آیا احتمال بروز خطر در شغل مشاور املاک زیاد است؟

مشاور املاک در ایالات متحده
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.5/5 - (4 امتیاز)
میزان خطر در شغل مشاور املاک شاید از نظر شما صفر و یا خیلی کم باشد؛ اما به عنوان یک متخصص املاک و مستغلات، شما هر روز خود را در معرض خطر قرار می دهید و ممکن است متوجه آن نباشید. ملاقات با مشتریان جدید، نشان دادن املاک و حتی بازاریابی شما ممکن است امنیت شخصی شما را به خطر بیندازد.

چنین کارهای روزمره ای بی ضرر به نظر می رسند، اما همانطور که تجربه به برخی از متخصصان املاک و مستغلات آموخته است، این موقعیت ها می توانند شما را در معرض خطر قرار دهند. ما در این مقاله به بررسی ریسک های شغل مشاور املاک پرداخته ایم.

آیا احتمال بروز خطر در شغل مشاور املاک زیاد است؟

با وجود خطرات احتمالی برای مشاورین املاک می توانیم بگوییم که احتمال خطر برای آن ها زیاد است. ریشه خطرات شغل مشاور املاک در این است که شما آژانس‌های املاکی دارید که:

 • هیچ روش های امنیتی مانند دوربین را در آن به کار نبرده اید.
 • در زمان‌ های مختلف روز و در خانه‌ های خالی با افراد کاملاً غریبه ملاقات می‌ کنید.
 • شیوه های درست بازاریابی را نمی شناسید و اطلاعات محرمانه را فاش می کنید.
 • از روانشناسی و زبان بدن آگاه نیستید.
 • شیوه های معامله را نمی شناسید و اطلاعات لازم را از افراد نمی گیرید.

میزان خطر شغل املاک برای خانم ها حتی بیشتر از آقایان است؛ بنابراین میزان خطر در شغل مشاور املاک با میزان توانایی های یک مشاور ارتباط دارد. هرچه آگاهی شما بیشتر باشد، کمتر در معرض خطر خواهید بود.

میزان خطر در شغل مشاور املاک و روش های کاهش آن

مهارت ها و تجربه های یک مشاور املاک نه تنها در میزان درآمد او تاثیر مثبتی دارد، بلکه سبب می شود آسیب ها را نیز بشناسد و احتمال بروز آنها را کاهش دهد‌. در زیر وظایف و کارهایی که انجام آن تقریباً برای هر متخصص املاک و مستغلات ضروری است آورده شده است. این ها خطرات و اقدامات احتیاطی هستند که می توانید برای ایمن ماندن انجام دهید.

شغل مشاور املاک

1.  ملاقات با یک مشتری جدید برای اولین بار

خطر: ملاقات با افرادی که نمی‌ شناسید می‌ تواند امنیت شما را به خطر انداخته و میزان خطر در شغل مشاور املاک را بالا ببرد. شما نمی دانید که آیا این شخص می تواند یک جنایتکار، سارق، دزد یا بدتر از آن باشد یا خیر.

نکات ایمنی:

 • ابتدا در دفتر رسمی ملاقات کنید. آنها را قبل از بازدید از هر ملکی ببینید تا بتوانید در مورد آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید و اطلاعات شخصی آنها را برای پرونده های خود جمع آوری نمایید.
 • عموم مردم به معرفی کردن خود عادت کرده‌اند، بنابراین از پرسیدن اکراه نداشته باشید. اطلاعات آنها را بپرسید و مدارک شناسایی شان را ببینید. به مشتریان بگویید که این خط مشی شرکت است که از کارت شناسایی همه مشتریان کپی گرفته شود‌.
 • از همه مشتریان بخواهید فرم شناسایی مشتری را پر کنند. می توانید نمونه ای از این فرم را در اینترنت پیدا کنید.
 • آنها را به یک همکار معرفی کنید. هنگامی که در دفتر ملاقات می کنید، آنها را حداقل به یک نفر دیگر در دفتر خود معرفی کنید. مجرمان دوست ندارند که دیگران آنها را شناسایی کنند‌.

2.  نشان دادن یک ملک به تنهایی

خطر: یکی دیگر از مواردی که میزان خطر در شغل مشاور املاک و مستغلات را بالا می برد، نشان دادن املاک به تنهایی است. شما در املاک خالی با افراد غریبه تنها هستید.

مشاور املاک

نکات ایمنی:

 • از دوستان خود استفاده کنید. چه همکار، همسر یا حتی حیوان خانگی خود را همراه برده و از تنها رفتن خودداری کنید.
 • به مکان های بسته نروید. از زیرزمین ها و اتاق زیر شیروانی خودداری کنید. در این مکان ها به دام افتادن خیلی آسان است. در عوض در سرسرای طبقه اول با درب ورودی باز بایستید و خانه را معرفی کنید. اگر باید در هر اتاق به آنها بپیوندید، همیشه در کنار در بمانید و درها را باز بگذارید تا در صورت لزوم بتوانید راحت تر فرار کنید.
 • پشت سر مشتری راه بروید. اجازه دهید خریداران هنگام کاوش در خانه پیش قدم شوند و میزان خطر در شغل مشاور املاک به حداقل برسد.
 • اجازه دهید دیگران بدانند کجا هستید. به آنها بگویید کجا می روید، چه زمانی برمی گردید و با چه کسی هستید. بهتر است این اطلاعات را در زمانی که مشتری با شما است به اشتراک بگذارید تا بداند شخص دیگری می داند شما کجا هستید.

3.  بازاریابی شخصی پر زرق و برق

خطر: آگهی ها و بازاریابی ای که حاوی عکس های شما هستند ممکن است توجه مجرمان را به خود جلب کرده و میزان خطر در شغل مشاور املاک را چند برابر کند. پلیس ها اغلب مجرمانی را دستگیر می کنند که عکس های مشاورین املاک را در روزنامه ها و آگهی های بازاریابی برداشته اند و به همراه دارند.

مشاورین املاک

نکات ایمنی:

 • در بازاریابی ها از استفاده از عکس های تحریک آمیز خودداری کنید. بلوزهای کوتاه، عکس های تمام اندام و ژست های خاص می تواند پیام اشتباهی را به مجرمان برساند.
 • هرگز از عکس به دلایل تجاری استفاده نکنید. می توانید از یک نام و امضای خاص استفاده کنید که نشان دهنده املاک شما است. عکس ها می توانند خطرناک باشند.
 • مراقب آنچه می پوشید باشید. فقط کفش هایی بپوشید که بتوانید با آن بدوید. از لباس هایی که ممکن است افراد را به خود جذب کند و استفاده از جواهرات گران قیمت خودداری کنید.
 • از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید. هرگز از آدرس منزل یا شماره تلفن منزل خود در بازاریابی استفاده نکنید. همچنین، اطلاعات شخصی در مورد فرزندان خود، محل زندگی‌ تان و اینکه با چه کسی زندگی می‌کنید را برای مشتری خود فاش نکنید.

میزان خطر در شغل مشاور املاک در ایالات متحده

هر ساله آماری از مشاورین املاک که جان خود را از دست داده و مورد آزار واقع شده اند در ایالات متحده منتشر می شود. خطرات شغل مشاور املاک و مستغلات در این ایالات نیز به میزان قابل توجهی بالا است.

مشاور املاک در ایالات متحده

هرچند که خطرات احتمالی شغل املاک را در هیچ کجا نباید دست کم گرفت، اما در مقایسه با ایران، خطرات شغل مشاور املاک در کشورهای غربی بیشتر است. لذا برا اشتغال به این حرفه باید آموزش های لازم را دیده و اقدامات امنیتی لازم را انجام داد.

آموزش دیدن در زمینه میزان خطر در شغل مشاور املاک

آگاهی، تجربه و آموزش دیدن می تواند میزان خطر در شغل مشاور املاک را به صفر برساند. اگر بدانید که در مواقع خطر چگونه رفتار کنید، اگر با زبان بدن آشنا باشید و بتوانید رفتار مشتری ها را تشخیص دهید و اگر چم و خم کار را بلد باشید، در حرفه خود موفق خواهید شد.

برای برخورداری از آموزش های لازم در زمینه املاک و مستغلات می توانید به آموزشگاه املاک مهندس امید ابراهیمی مراجعه کنید. اساتید برتر این آموزشگاه با سال ها تجربه در زمینه املاک می توانند تمامی موارد لازم را به شما بیاموزند.

آموزشگاه املاک امید ابراهیمی، بدون هیچگونه محدودیت جنسی، از حضور بانوان علاقه مند به این حرفه نیز استقبال می کند. شما می توانید در سطوح مبتدی و حرفه ای یادگیری خود را آغاز کنید و به یک مشاور درجه یک تبدیل شوید.‌

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.5/5 - (4 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14184

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *