چقدر طول می کشد تا یک مشاور املاک موفق شویم؟

زمان لازم برای مشاور املاک شدن
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.7/5 - (8 امتیاز)
کار به عنوان نماینده املاک تنوع زیادی را به شما ارائه می دهد. با وجود مشتریان مختلف و خانه های مختلف، هر روز برای شما با داستان تازه ای همراه خواهد بود؛ اما زمان لازم برای مشاور املاک شدن بخش نسبتا پردردسر ماجرا است که می تواند کمی اذیت کننده باشد. هرچند نقاط مثبت و مزایا، بر این سختی های کوتاه برتری دارند.

درآمد نیز بخش مهمی از یک شغل خوب به شمار می آید. طبق داده های سال 2019 اداره آمار ایالات متحده، میانگین درآمد یک مشاور املاک در طول یک سال رقمی معادل با 48،930 دلار می باشد.

این مقدار برای مشاورین املاکی که از تحصیلات تکمیلی و شرایط مورد نیاز برخوردارند به 59،720 دلار در سال افزایش می یابد؛ اما مهم ترین نکته در مورد حرفه مشاورین املاک، نبود محدودیت و سقف درآمدی است؛ برحسب تلاش و مهارت های شما، درآمدتان می تواند چندین برابر این مبالغ باشد. به طوری که بر طبق این آمار بسیاری از مشاورین املاک تا 111،800 دلار در سال و حتی بیشتر درآمد کسب کرده اند.

مزیت دیگر مشاور املاک، ورود آسان به این زمینه است. در مقایسه با مشاغل دیگر با درآمد مشابه، گرفتن مجوز املاک یک فرایند نسبتاً سریع و مقرون به صرفه است و شما نیازی به مدرک دانشگاهی نخواهید داشت.

دوره های آموزشی مشاور املاک

چقدر طول می کشد تا یک مشاور املاک خوب شویم و درآمد بالایی کسب کنیم؟

این سوالی است که همه قبل از شروع فرایند از خودشان می پرسند. زمان لازم برای مشاور املاک شدن وابسته به فاکتورهای متعددی است. گرفتن مجوز املاک یک شبه اتفاق نمی افتد، اما به اندازه برخی مجوزهای حرفه ای دیگر طول نخواهد کشید. همچنین برای مشاور املاک شدن نیازی به داشتن مدرک های دانشگاهی نیست و یک دیپلم دبیرستان کفایت می کند.

شاید به نظر برسد این مدارک اضافه کاری هستند و برای کار کردن به آن ها نیازی نیست! اما در دنیای مدرن امروز، موفقیت حرفه ای در گرو آموزش های حرفه ای است. داشتن دانش تخصصی راجع به حرفه تان در جلب اعتماد مشتریان نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود. آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی با فراهم کردن مشاوره حقوقی توسط بهترین های این حوزه، علاوه بر جدیدترین آموزش ها و متدهای مورد نیاز برای مشاورین املاک، در تمام راه با شما همراه خواهد بود تا به موفقیت برسید.

اتحادیه مشاوران املاک، پروانه تخصصی آژانس املاک را برای متقاضیان صادر خواهد کرد. کسب این پروانه از مهم ترین موارد افزاینده زمان لازم برای مشاور املاک شدن است. از شرایط دریافت پروانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • داشتن حداقل مدرک دیپلم
  • شرکت در دوره های آموزشی مشاور املاک که توسط آموزشگاه های مورد تایید اتحادیه مشاوران املاک برگزار می شوند؛ به مدت 6 ماه
  • گذراندن کارآموزی در بنگاه های املاک به مدت 45 ساعت

کسب مجوز املاک و مستغلات

دوره های آموزشی مشاور املاک

زمان لازم برای مشاور املاک شدن به طور متوسط ​​حداقل 4-6 ماه طول می کشد و لازم است تا فرد بتواند مجوز مشاور املاک و مستغلات را با شرکت در کلاس های آموزشی به دست آورد. اگر از کلاس های آنلاین استفاده کنید، بسته به شرایط خودتان، می توانید در 8 هفته آموزش را تمام کنید. مشاورین آکادمی آموزش مشاور املاک ابراهیمی در کنار شما هستند و با ارائه مشاوره حضوری یا آنلاین، به شما کمک خواهند کرد مناسب ترین راه را انتخاب کنید.

روند دریافت مجوز املاک

سه عامل وجود دارد که می تواند روند دریافت مجوز املاک را تسریع یا کند کند و زمان لازم برای مشاور املاک شدن را تعیین می کند:

1.  سیستم اداری

در سیستم بروکراسی و روندهای زمان بر ادارات، ممکن است تاخیر قابل توجهی در زمان لازم برای مشاور املاک شدن اتفاق بیفتد. لازم است این احتمالات را مدنظر داشته باشید و با صبر پیشه کردن، کارها را پیش ببرید.

استفاده از راهنمایی حقوقی یا استخدام یک وکیل می تواند به مراتب کارها را سریع تر جلو ببرد و کمک بزرگی برای راه اندازی دفتر مشاور املاک و مستغلات شما باشد. آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی با در اختیار داشتن وکلای زبده در این حوزه، می تواند یاری گر شما باشد.

2.  دوره های مورد نیاز برای کسب مجوز املاک و مستغلات

املاک و مستغلات کالیفرنیا و فلوریدا مثال خوبی از نحوه تأثیر الزامات آموزشی بر زمان لازم برای دریافت مجوز است. فلوریدا قبل از شرکت در آزمون مجوز نمایندگی به 63 ساعت آموزش نیاز دارد.

مشاور املاک خوب

در کالیفرنیا، شما به بیش از دو برابر (135 ساعت دوره) در سطح دانشگاه نیاز دارید. کشور ما نیز مدت زمان مشخصی از گذراندن دوره های آموزشی را برای کسب مجوز مشاور املاک و مستغلات ضروری می داند. گذراندن این دوره ها و پیدا کردن آموزشگاه خوب را حتما در برنامه ریزی خود برای زمان لازم برای مشاور املاک شدن در نظر بگیرید.

3.  آموزشگاه املاک و مستغلات

آموزشگاهی که برای گذراندن دوره تان انتخاب می کنید باید حتما تائیدیه اتحادیه مشاوران املاک را داشته باشد، در غیر این صورت آموزش و زمان لازم برای مشاور املاک شدن شما قابل قبول نخواهد بود. انتخاب منابع درست و آموزشگاه معتبر نه تنها برای کسب این مجوزها ضروری است، بلکه در آینده شغلی و میزان موفقیت شما نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

یک مدرسه آنلاین املاک و مستغلات می تواند دوره آموزشی را از چند ماه به چند هفته کاهش دهد. یک مدرسه معتبر املاک و مستغلات به شما این امکان را می دهد تا با سرعت دلخواه خود، در هر زمان و هر کجا که انتخاب کردید، به تحصیل بپردازید.

تحقیقات خود را برای تعیین بهترین مدرسه آنلاین املاک و مستغلات انجام دهید. در صورت انتخاب آموزشگاه نامناسب، زمان و پولی که هزینه کرده اید به هدر خواهد رفت و از زمانبندی خود عقب می افتید. آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی با ارائه بروزترین آموزش ها و با بهترین متد آموزشی، انتخابی بسیار عالی برای شما محسوب می گردد.

مشاور املاک معمولی یا حرفه ای؟

تمام مواردی که بحث شد، پیش نیازهای مشاور املاک شدن است؛ اما چه چیزی یک مشاور املاک معمولی را از بهترین جدا می کند؟ وجه تمایز یک مشاور املاک خوب چیست و زمان لازم برای مشاور املاک خوب شدن چقدر است؟ دو چیز متمایز کننده یک مشاور املاک معمولی با یک مشاور املاک عالی و موفق است.

زمان لازم برای مشاور املاک شدن

1.  هوشمندی

شناخت جزئیات بازار، نوسانات احتمالی و کوچک ترین تغییرات، از اصول پایه ای کار در حرفه مشاورین املاک است؛ اما این پایان ماجرا نیست. شما باید با هوشندی تمام، مشتریان را بشناسید و به قواعد ارتباط با افراد تسلط کامل داشته باشید. آنالیز حرف زدن، جزئیات رفتار و حتی گام برداشتن مشتری، می تواند به شما در تعیین بهترین استراتژی کمک کند.

بعلاوه شما باید بر اصول سخنوری، زبان بدن و مدیریت مدرن و راه کارهایش آشنایی داشته باشید و آن ها را مطابق نیاز خود و آژانس مشاور املاکتان، به کار گیرید. این اصول معجزه گر، پیش نیازهای اصلی برای موفق شدن در بازار و اقتصاد مدرن امروزی اند. شما می توانید تمام این موارد را با بهترین اساتید و متد آموزشی در آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی بیاموزید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا موفقیت تان را تضمین کنید.

2.  تجربه

برای رسیدن به موفقیت باید صبور بود. هیچکس نمی تواند در عرض یک شب ره صد ساله را طی کند. میوه موفقیت ثمری است که به پایداری زیادی نیاز دارد. دائما یاد بگیرید، از تجربه های دیگران استفاده کنید و هر روز خود را به چالش بکشانید.

مطمئن باشید بعد از مدتی، آنقدر به بازار و جزئیات کار تسلط پیدا خواهید کرد که بتوانید مسیر طلایی موفقیتتان را رسم کنید؛ اما نکته مهم این است که نمی توان برای همه یک نسخه یکسان پیچید و بازه ای مشابه از زمان لازم برای مشاور املاک شدن تعیین کرد. این زمان تماما به خود شما و همت و پشتکارتان بستگی دارد. هرچه پرتلاش تر باشید و وقت بیشتری صرف کنید، زمان لازم برای مشاور املاک شدن شما نیز کوتاه تر خواهد بود.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.7/5 - (8 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *