چه مدت طول می کشد تا یک مشاور املاک شوید؟

مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.8/5 - (9 امتیاز)
اگر به فکر شغل مشاور املاک بوده و قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید، باید از ابتدا به صورت حرفه ای وارد این حوزه شده و مجوزهای لازم را کسب نمایید. کسب مجوز و گذراندن مراحل قانونی نیز زمانی از شما صرف خواهد کرد. از این رو برای آگاهی از مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک تا انتهای این مقاله با ما همراه بوده تا اطلاعات کاملی در این باره کسب نمایید.

بسیاری از افراد بر این باورند که در عرض کمتر از چند ماه و با در نظر گرفتن مکانی برای شروع فعالیت می توان به سادگی یک بنگاه املاک راه اندازی نمود. این جواب تا حدودی درست است اما برای دستیابی به پاسخی دقیق تر در راستای پرسش مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک، باید به بررسی جزئیاتی بیشتری از این موضوع پرداخت.

مراحل تبدیل شدن به یک نماینده املاک و مستغلات

مراحل تبدیل شدن به یک نماینده املاک و مستغلات

برای اینکه بتوانید آژانس املاک خود را تاسیس کرده و از این راه درآمدزایی نمایید، نیاز است تا مراحلی را بگذرانید؛ بنابراین مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک در گرو گذر از این مراحل است.

1.  تحقیق درباره شرایط اخذ مجوز در محل زندگی خود

از آنجایی که هر شهر و ایالت شرایط خاصی برای اخذ مجوز در نظر می گیرد، نیاز است تا به خوبی در این باره تحقیق نمایید اما بطور کلی شرایط به قرار زیر است.

  • سن قابل قبول
  • شرایط تحصیلات
  • دوره های پیش مجوز و شرایط پس از صدور مجوز
  • امتحانات و شرایط آزمون
  • روند درخواست و هزینه ها
  • بررسی پس زمینه و انگشت نگاری
  • ادامه تحصیل

2.  گذراندن دوره پیش مجوز

برای اینکه مجوز تاسیس مشاور املاک به شما داده شود نیاز است تا یک دوره چند ساعته بگذرانید. این دوره بنا بر شهر و محل زندگی شما می تواند متفاوت باشد. سعی کنید در دوره ای شرکت کنید که مدرسان آن افرادی خبره در این حوزه باشند.

3.  آزمون دریافت مجوز

پس از شرکت در دوره ها، نوبت به برگزاری آزمون میرسد. با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی، پس از ارسال مدارک و گذراندن مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک مجوز تاسیس برای شما صادر می گردد. دقت داشته باشید که در صورت مردودی در این آزمون، فرصت دوباره برای امتحان وجود خواهد داشت.

راه اندازی یک بنگاه املاک

4.  فعالسازی مجوز

برای اینکه مجوز شما فعال شده و اجازه راه اندازی یک بنگاه املاک را داشته باشید، باید درخواست خود را ارسال و هزینه های لازم را پرداخت نمایید. پس از تایید درخواست شما، مجوز برایتان پست خواهد شد. دقت داشته باشید که بدون دریافت پروانه و مجوز فعالیت شما قانونی نخواهد بود.

5.  پیوستن به کارگزاری املاک

در آخرین مرحله از تاسیس بنگاه، باید به یک کارگزاری بپیوندید. بر این اساس یک کارگزار از محل کار و مدارک شما بازدید کرده تا مطمئن شود که شما تمام مراحل قانونی و مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک را گذرانده اید. پس از تایید وی می توانید به سادگی فعالیت خود را در این حرفه آغاز نمایید.

همانطور که مشخص است تمامی مراحل فوق می تواند بر مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک تاثیرگذار باشد. با این وجود عوامل موثرتر دیگری نیز موجود بوده که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

3 عامل موثر بر مدت زمان تاسیس بنگاه املاک

تاسیس بنگاه املاک نیز همانند هر شغل دیگر نیازمند جمع آوری مدارک و مجوزهای لازم است تا در آینده دچار مشکل نشوید. هر چقدر که برای کسب و جمع آوری این مدارک زودتر اقدام کرده و سریعتر کارهای مربوطه را انجام دهید، زودتر می توانید به عنوان یک مشاور املاک حقوقی فعالیت خود را در این حیطه آغاز نمایید.

عوامل موثر بر مدت زمان تاسیس بنگاه املاک

بطور کلی 3 عامل موثر وجود داشته که می توانند موجب افزایش یا کاهش مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک شوند.

  • محل زندگی شما
  • حضوری و یا غیرحضوری بودن دوره های مشاور املاک
  • روند درخواست شما برای تاسیس مشاور املاک در محل زندگی شما

همانطور که مشخص است محل زندگی شما می تواند تاثیر بسزایی در مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک داشته باشد. چرا که هر شهر و ایالت دارای قوانین و الزاماتی در جهت دریافت پروانه و مجوزها داشته که افراد ملزم به رعایت آنها می باشند.

از طرفی ساعاتی که برای گذراندن دوره های مشاور املاک می گذرانید در شهرها متفاوت است. از این رو روند تاسیس یک بنگاه املاک در شهرهای مختلف می تواند متفاوت باشد. از طرفی در برخی از ایالات این دوره ها به صورت آنلاین و در مواقعی دوره ها به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

در بیشتر مواقع زمانی که از کلاس های غیرحضوری برای برگزاری دوره ها استفاده می شود، زمان کمتری صرف خواهد شد. بطور مثال مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک در ایالت فلوریدا تقریبا 4 ماه به طول می انجامد. چرا که در این ایالت داوطلبان باید 63 ساعت دوره گذرانده که تقریبا در کمتر از 3 ماه پایان می پذیرد.

پس از گذر از برنامه ای دو هفته ای برای امتحانات مختص به این دوره، تقریبا پس از 4 ماه می توانند دفتر مشاور املاک خود را تاسیس نمایند این در حالی که داوطلبان حاضر در ایالت کالیفرنیا مجبور به گذراندن 135 ساعت دوره می باشند. بطور کلی مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک متغیر می باشد اما بنا بر موارد ذکر شده، تاسیس مشاور املاک 4 الی 6 ماه زمان نیاز خواهد داشت.

مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک

برای اینکه بتوانید در این حوزه موفق شده و به کسب و کار خود از همان ابتدا رونق دهید، نیاز است تا به صورت اصولی و حرفه ای وارد بازارکار شده تا بتوانید به سرعت از رقبای موجود پیشی بگیرید. بسیاری از افراد پس از گذراندن مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک، هنگامی که فعالیت خود را آغاز می نمایند قادر به جذب مشتری نبوده و نمی توانند املاک موجود را به فروش برسانند.

دلیل این امر آن است که تعداد رقبا در این حرفه زیاد می باشد از این رو برای اینکه بتوانید به خوبی مشتریان خود را راضی نگه داشته و خود نیز درآمدزایی نمایید نیاز است تا با دانش و اطلاعات کافی در این مسیر گام بگذارید. یکی از روش های افزایش فروش و جذب مشتری، شرکت در دوره آموزشی مشاور املاک می باشد. در این دوره که خود شامل 5 ورکشاپ بوده، به شما راه و رسم صفر تا صد تقویت سیستم جذب مشتری به طرق مختلف آموزش داده می شود.

5 ورکشاپ این دوره شامل دیجیتال مارکتینگ املاک، رفتارشناسی، روانشناسی فروش، ویدئو مارکتینگ و ورکشاپ حقوقی بوده که در هر یک به نوعی به موضوعات مختلفی اعم از جذب مشتری از طریق اینستاگرام، نحوه برخورد صحیح و مناسب با آنها به کمک شناسایی رفتار هر مشتری، ارائه تکنیک های مختلف معاملات املاک، نحوه ارتباط موثر از طریق ویدئو و ساخت تیزر و بررسی مسائل اصلی و پایه ای حقوقی پرداخته شده است.

دوره آموزشی مشاور املاک که تحت عنوان دوره آموزش مشاور املاک مبتدی (دوره VIP) نیز شناخته می شود، برای افراد مبتدی در این حوزه مناسب بوده و راهکارهای مناسبی در این باره در اختیار شرکت کنندگان و افراد علاقه مند به بنگاه املاک قرار می دهد. با شرکت در این دوره ها می توانید تا حدی مدت زمان لازم برای تاسیس بنگاه املاک و تبدیل شدن به فردی حرفه ای را کوتاه تر کرده و هرچه سریعتر به جذب مشتری و کسب درآمد بپردازید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.8/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11885