آنچه یک مشاور املاک باید بداند

آنچه یک مشاور املاک باید بداند
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.4/5 - (10 امتیاز)

در شغل مشاور املاک لزوماً نیازی به داشتن تیپ شخصیتی خاصی ندارید. این حرفه ای است که در آن انواع مختلف مردم موفق شده اند؛ اما علیرغم اختلافات، آژانس های املاک و مستغلات موفق اغلب به مهارت های مشابهی که به آنها برتری می دهد تسلط دارند؛ اما به یاد داشته باشید به علت زياد بودن رقابت در این حرفه، توجه به مشتری توسط اخلاق خوب و با محبت در اولویت است! در این جا ما از نکاتی می گوییم که به ارتقا استعداد مشاوره ی شما کمک می کند.

  • غرور، باعث میشود يادگيری شما کم شود
  • خودبزرگ بینی، باعث میشود محبوبیت کمتری داشته باشید
  • کم رويی، باعث میشود پيشرفت شما عقب بیفتد
  • خودشیفتگی، باعث می شود معاشرت شما مشکل پیدا کند
  • عادت کردن، باعث می شود که شما تغيير نکنید

از آموخته های خودتان استفاده کنید

یک مشاور املاک هرآنچه را مصرانه یاد میگیرد و جامه ی عمل به آن می پوشاند، نتیجه اش را مرتبا می بیند. استعداد مشاوره ی شما در گرو آموخته های شماست. آدمهای معمولی چنین فکر می‌کنند که تجارت بنا شده است از منطق و سیاست، آدم های ثروتمند می‌دانند که تجارت بنا شده است از احساسات و طمع.

 

 شغل املاک و مستغلات

ایجاد احساس رضایت در خریداران، بهترین راه ممكن برای بالابردن فروش در روزهای پیش رو می باشد. انرژی مثبت و حال خوب تنها چیزی است که وقتی با کسی دیگر اشتراک میگذارید تقسیم نمی شود بلکه 2 برابر میشود. این استعداد مشاوره شما را نشان می دهد و همكاری در بین مشاوران همچنین انرژی مثبتی را ایجاد می کند و درآمد شما را به بالاتر از ٢ برابر می رساند.

خیلی کم پیش می آید که بهترین مشاوران املاک، خجالتی باشند یا از بیان نظراتشان ترس داشته باشند آنها علاقه مندند از راه تمرکز بر بهترین امتیازات یک ملک، آن ملک را تبلیغ کنند. آنها بی ادب و پرخاشجو نیستند و به کاری که میکنند، احساس علاقه ى شدید دارند و راستای استعداد مشاوره خود سخت کار می کنند تا منفعت های مشتری را در صدر خواسته ی  خودشان قرار دهند.

داشتن دانش و آگاهی محلی

علاوه بر درک خوب از صنعت املاک و مستغلات به طور کلی، شناختن هرچه بیشتر مناطق محلی مفید است. قبل از اینکه مشاور خریدار یا فروشنده در منطقه جدید باشید، درباره مکان تحقیق کنید. شما باید در مواردی مانند مقررات محلی، امکانات، وسایل حمل و نقل عمومی و خصوصیات محله های مختلف تبحر کافی داشته باشید. همه اینها به همان اندازه اطلاعات مربوط به خود ملک مهم است.

دانش محلی خود را دقیقاً به همان روشی نشان دهید که درک خود را از صنعت املاک و مستغلات به طور کلی نشان داده اید: با محتوای وب سایت و وبلاگ خود. همچنین استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای ارتباط با جامعه محلی ایده خوبی است.

 

بنگاه املاک و مستغلات

داشتن آگاهی محلی، در فهم و درک قوانین و مقررات مناطق و جامعه های گوناگون و همچنین شناخت قیمت و ارزش واقعی یک ملک به شما کمک خواهد کرد. همچنین باید در رابطه با دیگر مناطق که فرصت های خوبی به مشتریان بنگاه املاک شما در زمینه املاک میدهد، اطلاعات کافی داشته باشید.

مهم است که دانش درستی از محله ها و ارزش های خانه در همه ی منطقه ها مربوطه داشته باشیم. تقویت دانش با استعداد مشاوره شما کمک خواهد کرد. آشنايی با مكان های مختلف و گوناگون محله و يا شهری كه تازه وارد آن شده ايد و قصد تاسيس بنگاه املاک را در آن داريد باعث می شود دانش آگاهی محلی بيشتری كسب كنيد كه اين امر مستلزم زمان خواهد بود اما ارزش آن را دارد چرا كه باعث می شود شما به يک مشاور املاک حرفه ای تبديل شويد.

مهارتهای کلامی و ارتباطی

اغلب آژانس های املاک موفق سعی می كنند با مشتريان خود خوب رفتار كنند و همين طور تمام سعی خود را در راستای برآورده كردن منافع مشتريانشان به خرج می برند.

يكی از مهارت های ارتباطی موفق آن است كه نماينده ی املاک متخصص سعی كند قبل از انعقاد قرارداد تمام وجوه معامله را بررسی نمايد و راجع به آن ها بحث كند. گفت و گو در رابطه با تک تک موارد ريز و درشت قرارداد با خريداران و فروشندگان موجب می شود كه هر دو طرف قرارداد ذی نفع باشند. مهارت بعدی می تواند مهارت متقاعد كردن طرفين قرارداد باشد كه يک معامله ی خوب را در پی خواهد داشت.

 

 

مشاور املاک ماهر

این مهارت در صورت استفاده شدن به یک مشاور کمک می کند تا در مورد اکثر مسئله های قبل از پیش نویس یک قرارداد مذاکره داشته باشند. وقتی که تمام جزييات مورد بحث روبرو شدند، یک مشاور باید بتواند در رابطه با تمام جوانب یک معامله بحث کند طوری که هر دو طرف راضی باشند و معامله ای برد برد داشته باشند. آنگاه مشاور حرفه ای و درست، میداند چگونه هر دو طرف را برای بستن یک معامله پرسود به پای میز بکشاند.

 صداقت در مشاوره

در ابتدای فروش هیچوقت خودتان را فروشنده ندانید بلکه شما يک مشاور با صداقت هستيد و در آخر كه قرارداد بسته شد نقش فروشندگی نیز پیدا خواهید کرد. صداقت باعث پیشرفت استعداد مشاوره ی شما می گردد.

يكی از آيتم هايی كه شما را بين رقبايتان منحصر به فرد می كند خصيصه ی راستگويی شماست. يک مشاور املاک موفق بيانی صادقانه را در پيش خواهد گرفت. آنگاه اين صداقت شما را تبديل به يكی از بهترين ها در سمتتان خواهد كرد. ریاکاری، غیر اصولی و غیر اخلاقی بودن باعث میشود تا به شما و شغلتان برای همیشه منفی نگاه شود. راستگویی شما سرمایه ی ارتقاء استعداد مشاوره شماست.

 

آنچه یک مشاور املاک باید بداند

اخلاق کاری

یک هدف مشترک برای مشاور املاک ماهر این است که تجارت موفقی را در جایی انجام دهد که نیازی به پاسخ گویی به کسی نداشته باشد. مهارت های بنگاه املاک و مستغلات مورد نیاز برای این کار شامل صداقت، خود انگیزشی و تعهد است. این به شما بستگی دارد که برای موفقیت در کسب و کار خود سخت کار کنید، به شبکه ی ارتباطات خود بپردازید و با راهنمایی ها پیگیری کنید.

آگاهی نسبت به قوانین و مقررات

یک مشورت دهنده در زمینه ی املاک در رابطه با قوانین و مقررات مربوط به املاک هرآنچه که به آن وابسته است در یک منطقه خاص آگاهی کامل دارد.

مشاور باید با تمام قوانین در رابطه با یک ملک و قوانين معاملات و قوانین دارایی و شهرداری و ثبتی و بيمه تامين اجتماعى و دیگر چیزها آگاهی داشته باشد، به طوری که اطلاعات غلط را به مشتریان نگوید یا با راه حل های نادرست دیگر باعث سردرگمی مشتری نشود.

اغلب خريداران و يا فروشندگان از آگاهی كمی نسبت به قوانين املاک و اصطلاحات آن برخوردار هستند در نتيجه آن ها نيازمند يک مشاور املاک حرفه ای هستند كه آگاهی كامل از موارد و اصطلاحات و لغات قانونی و حقوقی را داشته باشد و آن ها را در اين راه ياری برساند.

 

استعداد مشاوره

مهارتهای مدیریت زمان

اگر نتوانید زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید، همه موارد فوق تقریباً بی فایده است. رعایت ضرب الاجل ها، ارائه اطلاعات لازم به مشتری در یک بازه زمانی معقول و رسیدن به موقع وقت ملاقات، تقریباً بیش از هر چیز دیگری نظرات مشتری شما را در مورد شما شکل می دهد.

بنگاه های معاملات ملکی موفق از زمینه های مختلفی برخوردار هستند و شخصیت ها و سبک های مختلفی در تجارت دارند. آنچه که در همه آنها مشترک است مهارت های مشاور املاک ماهر است که برای موفقیت لازم است. ویژگی های بسیاری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند، اما ویژگی های ذکر شده در بالا مهمترین مهارت های مشاور املاک است. اگر می خواهید در تجارت پیشرو باشید، اینها مواردی هستند که باید آنها را رشد دهید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (10 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11501

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *