شش دسته از اموال غیر منقول کدامند؟

اموال غیر منقول چیست؟
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

5/5 - (4 امتیاز)
آیا می خواهید بدانید اموال غیر منقول چیست؟ آیا می خواهید در مورد انواع املاک و سرمایه گذاری های بالقوه در صنعت املاک و مستغلات اطلاعات لازم را کسب کنید؟ یک مشاور املاک با تجربه و بروز می تواند تازه ترین و کاربردی ترین اطلاعات لازم در زمینه بهترین نوع سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را به شما ارائه دهد.

در این مقاله شما را با شش نوع ملک از اموال غیر منقول آشنا می کنیم که بتوانید تفاوت بین زمین، املاک و مستغلات و همچنین بینش های ممکن در مورد مکانی که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید را کشف کنید.

برای سرمایه گذار املاک، اموال غیر منقول بسیار بیشتر از یک خانه یا یک قطعه زمین است. از نظر قانونی می توان آن را با کلمات مختلف تعریف کرد، با این حال، این عبارت یک مفهوم جهانی است. یک مشاور املاک موفق و سرمایه گذاران املاک و مستغلات باید اصطلاحات حقوقی مرتبط با املاک، اموال و مستغلات و زمین را بدانند.

زمین چیست؟

زمین ممکن است به عنوان سطحی از زمین به سمت پایین تا مرکز زمین و تا بی نهایت به سمت بالا تعریف شود. شامل هر چیزی است که به آن متصل است، یعنی درختان و آب. زمین همچنین شامل حقوق هوا، حقوق سطح و حقوق زیرسطحی (مواد معدنی و منابع طبیعی، به عنوان مثال فلزات، آهن، سنگ معدن، نفت و غیره) است.

املاک چیست؟

املاک و مستغلات به عنوان یک زمین با همه پیشرفت هایی می باشد که انسان در آن ایجاد کرده است، به عنوان مثال همه ی خانه ها، باغ، مزرعه و… را شامل می شود. علاوه بر این منابع طبیعی همچون مواد معدنی، محصولات کشاورزی و حتی اموال غیر منقول شامل املاک می شود.

پیشرفت ‌های بر روی زمین می تواند شامل فعالیت‌ های انسان باشد که در زیر زمین انجام شده مانند لوله‌ های کشی آب یا لوله‌ های کشی فاضلاب، ساخت حصارهای زمین، ساختمان‌ ها و محوطه‌ سازی های روی زمین و غیره.

اموال غیر منقول چیست؟

اموال غیر منقول همچنین می تواند مترادف با املاک باشد، اما می توان آن را به عنوان حقوقی که به ملک تعلق می گیرد، تعریف کرد، به این ترتیب که اموال غیرمنقول دارای امتیاز و منافعی در مالکیت املاک است. به عبارت دیگر، املاک و مستغلات مرتبط با انواع فعالیت های انسانی و در مقابل اموال غیرمنقول دارای انواع منافع ایجاد شده ای است که با فعالیت های انسانی سروکار دارد.

علاوه بر این، موارد غیرمنقول نیز نه تنها به دارایی فیزیکی بلکه به حقوق مربوط به آن دارایی نیز اشاره دارد. بسیاری از این حقوق ها عبارتند از:

  • حق تملک
  • حق تمتعو استفاده از مال مربوطه در حدود قانون
  • حق استبعاد، یعنی منع دیگران از تعدی و ورود به مال یا استفاده از آن
  • حق کنترل اموالدر حدود قانون
  • حق تصرف، یعنی انتقال، فروش، وصیت یا تصرف مال

سرمایه گذار املاک و مستغلات

معرفی شش نوع از املاک غیر منقول

املاک و مستغلات انواع مختلفی دارد در واقع یک سرمایه گذار املاک و مستغلات می تواند هدف آن خانه های چند خانواده در نوع مسکونی باشد یا سایر دیدگاه های آن در فضاهای اداری و درحوزه تجاری باشند. آن‌ ها حتی می‌توانند در مزارع، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، فضای اداری و غیره سرمایه‌گذاری کنند. نکته اینجاست که انواع مختلفی از املاک وجود دارد که می‌توانید کسب‌وکار سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات خود را از آنها بسازید.

این شش نوع از اموال غیر منقول می تواند کشاورزی، مسکونی، تجاری، صنعتی، مختلط و با کاربری خاص باشد که یک مشاور املاک و مستغلات به فردی که قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را دارد ارائه می دهد. افرادی که قصد ورود به شغل پردرآمد مشاور املاک دارند می توانند با دریافت آموزش های حرفه ای در آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی کلیه نکات حقوقی در زمینه خرید و فروش اموال غیر منقول را فراگیرند.

املاک کشاورزی

این حوزه از اموال غیر منقول شامل انواع املاک کشاورزی می شود. املاک کشاورزی مشمول استفاده از زمین برای تأمین محصولات زراعی، پرورش حیوانات و گیاهان (درختان، باغات و غیره) است.

مشاور املاک

این نمونه از سرمایه گذاری دارای سبد متنوعی از مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد. سرمایه گذار قادر است املاک کشاورزی را خریده یا اجاره دهد‌. همچنین شاید در زمینه کسب‌ و کار واقعی کشاورزی سرمایه‌گذاری کند، به ‌عنوان مثال، خرید محوطه ی کشاورزی که پرورش دهنده گاو گوشتی است.

املاک مسکونی

املاک مسکونی نوع دیگری از اموال غیرمنقول می باید، بدیهی است که شامل خانه ها می شود. این املاک در دسته مسکونی، به طور خاص به مسکن چند خانواری و مسکن تک خانواری در مناطق شهری، حومه و همچنین روستایی، تعاونی های مسکن، خانه های مجزا، آپارتمان، کاندومینیوم و به طور کلی املاک با کاربری مسکونی می پردازند. مردم نیز اغلب به سمت خرید ملک بصورت طبقه های مسکونی سوق داده می شوند، زیرا بسیاری افراد برای مالکیت خانه تلاش می کنند.

املاک تجاری

اموال تجاری نیز نوع دیگری از اموال غیر منقول است. اموال تجاری شامل اموالی است که شامل فعالیت های تجاری است، به عنوان مثال فضاهای اداری، مراکز خرید، مراکز فروش، فروشگاه ها و امکانات سرگرمی. همچنین هتل ها، متل ها و حتی امکانات پارکینگ نیز از دیگر انواع املاک تجاری هستند.

آموزش مشاور املاک مبتدی

اموال تجاری مشمول انواع اموال واقعی می باشد بطوری که متعلق به نهادهای تجاری است. به عنوان نمونه، مغازه ی مکانیکی با گاراژ می تواند یک ملک تجاری شناخته شود. فضاهای اداری که امکان اجرای زمینه های تجاری را فراهم می کنند نیز از جمله اموال تجاری هستند.

مراکز خرید که در این دسته از اموال غیر منقول قرار دارند نیز یکی از گزینه های پرطرفدار سرمایه گذاری در املاک هستند که عمدتاً با خرده فروشی سروکار دارند. بازار خرده فروشی یکی دیگر از حوزه های سرمایه گذاری است که می تواند سبد سرمایه گذاران را گسترش دهد که از پیشنهادات یک مشاور املاک برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می باشد.

هتل ها، پارکینگ، مراکز سرگرمی‌، مانند سالن‌ها و مجتمع‌های سینمایی یکی دیگر از اموال غیر منقول تجاری برای سرمایه گذاری است.

املاک صنعتی

اموال صنعتی نوع دیگری از اموال غیر منقول است که ساختمان هایی مانند انبارها، نیروگاه ها و کارخانه ها را در صنعت املاک و مستغلات شامل می شود. برای بسیاری از سرمایه گذاران، بخش صنعتی کمترین بحث و تمرکز املاک است.

اموال غیر منقول چیست؟

کاربری ترکیبی

اموال غیر منقول با کاربری ترکیبی از اموال واقعی هستند که دارای چندین رابطه کاربرد برای مالک می باشد. به عنوان مثال یک ملک تجاری و در عین حال مسکونی یک ملک با کاربری ترکیبی به شمار می رود.

اموال با کاربری خاص

اموالی که با هدفی خاص در نظر گرفته می شوند نیز نوعی از اموال غیرمنقول به حساب می آیند که عمدتا کاربری عمومی دارند، مانند محل های مذهبی، مدرسه ها، کتاب خانه‌ ها، ساختمان ‌های دولتی، قبرستان ها و پارک‌ و مراکز تفریحی.

آموزش مشاور املاک مبتدی با بهترین محتوای آموزشی

سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات به طور خاص ملزوم به انتخاب یک مشاور املاک حرفه ای و با تجربه که آموزش ها و دوره های مخصوص را گذرانده، می باشد. از این رو آموزشگاه مشاور املاک ابراهیمی با برگزاری دوره آموزشی مشاور املاک که شامل آموزش مشاور املاک مبتدی و دوره آموزش مشاور املاک تخصصی می باشد، از صفر تا صد پرورش یک مشاور املاک موفق با بیشترین درآمد را ارائه کرده است. جهت اطلاع از مضمون دوره ها با ما در ارتباط باشید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
5/5 - (4 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14214

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *