وضعیت کار در مشاور املاک چگونه است؟

شغل مشاور املاک و مستغلات
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.3/5 - (9 امتیاز)

آیا قصد دارید کار جدیدی را شروع کنید یا به دنبال کسب درآمد اضافی هستید و می خواهید از وضعیت کار در مشاور املاک اطلاع حاصل کنید؟ پس به جای مناسبی قدم گذاشته اید. شغل مشاور املاک و مستغلات در مقایسه با مشاغل دیگر با پتانسیل درآمد مشابه، از مزایای زیادی برخوردار است.

به عنوان مثال رئیس و کارفرمای خود بودن، ملاقات و ارتباط با افراد جدید و کمک به مردم در یکی از بزرگترین نقاط عطف زندگی آنها، می تواند تنها گوشه ای از این مزایا باشد. هنوز هم ایجاد یک شغل موفق در حوزه کاری املاک و مستغلات، کاری بیش از تصور بسیاری از افراد است.

در اینجا نگاهی دقیق به وضعیت کار در مشاور املاک خواهیم داشت تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا شغل مشاور املاک برای شما مناسب است یا خیر. پس توصیه می کنیم با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

وضعیت کار در مشاور املاک

وضعیت کار در مشاور املاک چگونه است؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که وضعیت کار در مشاور املاک به صورت کارمند محسوب می شود یا به عنوان یک پیمانکار مستقل؟ در بسیاری از موارد، شغل مشاوران املاک و مستغلات به عنوان پیمانکار مستقل طبقه بندی می شوند.

با این حال، برخی از کارگزاری ها و بنگاه های مشاور املاک و مستغلات، مشاوران املاک و مستغلات خود را در طبقه بندی اشتباه کارمند جای می دهند. این سوتفاهم می تواند منجر به سردرگمی و حتی مشکلات جدی شود؛ بنابراین، دانستن تمایز بین این نقش ها می تواند به شما کمک کند تا به صورت مناسب در این زمینه شغلی گام بردارید. در ادامه هر یک از نقش ها را توضیح داده و مزایا و معایب هر یک را شرح خواهیم داد.

مزایا و معایب نقش کارمندی

بسیاری از بنگاه های مشاور املاک و مستغلات، مشاوران را به عنوان کارمند استخدام می کنند. کارمندی برای کار در مشاغل یا شخص دیگری کار می کند. متعاقباً، یک کارمند حقوق و دستمزد ساعتی دریافت می کند. در نتیجه وضعیت شغلی فرد با توجه به میزان کنترل کارفرما بر کارمند تعیین می شود و وضعیت آنها مربوط به این است که کارفرما تا چه حد بر نحوه انجام کار و وظایف کارمند خود کنترل داشته باشد.

کار به عنوان کارمند شامل برخی از امتیازات است. به طور معمول، شما ساعات کاری مشخصی دارید و منابع انسانی، میزان مالیات و حقوق و دستمزد را برای شما محاسبه می کند. به علاوه، شما بر خلاف پیمانکاران مستقل که درآمدشان می تواند نوسان داشته باشد، یک حقوق ثابت و قابل پیش بینی دریافت می کنید.

فروش املاک و مستغلات

شما به عنوان یک کارمند، کنترل زیادی بر برنامه خود ندارید. همچنین مزایای مالیاتی زیادی نیز شامل حال شما نمی شود. قوانین مالیات به نفع کارفرمایان است، بنابراین کسر مالیات زیادی در اختیار شما نیست. در حالی که به نظر می رسد امنیت شغلی بیشتری دارید، یک بنگاه معاملات ملکی می تواند در هر زمان قرارداد همکاری شما را فسخ کند.

مزایا و معایب پیمانکار مستقل

وضعیت کار در مشاور املاک به صورت یک پیمانکار مستقل است باعث می شود تا خدمات خود را به طور جامع در یک بنگاه معاملات ملکی ارائه دهید. مزایا و اختیارات در وضعیت کار در مشاور املاک به صورت پیمانکار مستقل بیشتر از یک کارمند معمولی می باشد. این شما هستید که تعیین می کنید کجا، چگونه و چه موقع کار خود را انجام دهید. علاوه بر این، شما مسئول داشتن تجهیزات یا ابزار های لازم برای انجام وظایف خود می باشید.

شما برنامه کاری خود را تعیین می کنید و انعطاف پذیری لازم را برای ترتیب جلسات یا قرار های ملاقات با مشتریان را با توجه به تایم کاری خود تنظیم می کنید. به عنوان مثال اگر مجبور هستید یک بازدیدی را با مشتری در تایم مورد نظر او تنظیم کنید، می توانید این کار را انجام دهید. هیچ سرپرستی نظاره گر هر حرکت شما نیست.

وضعیت کار در مشاور املاک بدون داشتن یک مدیر کنترل کننده، نقشی ایده آل برای هر فرد بالغی است که خود دارای نظم و انضباط بوده و به کمترین نظارتی نیاز دارد. متناوبا از آنجا که شما کارمند نیستید، مزایای یکسان با آن وضعیت را دریافت نمی کنید.

بنگاه های مشاور املاک و مستغلات

در کلاس های آموزش مقدماتی و پیشرفته مشاور املاک و مستغلات ابراهیمی می توانید وضعیت کار در مشاور املاک را یاد بگیرید که چگونه یک پیمانکار مستقل باشید و بتوانید بنگاه معاملات ملکی خود را مدیریت کنید. همچنین در این دوره های آموزشی صفر تا صد روش های لازم برای شروع کار مشاور املاک، مدیریت کسب و کار، جذب و افزایش مشتری، افزایش تعداد قرارداد های موفق و سایر موارد را فرا خواهید گرفت. پیشنهاد می شود این دوره بی نظیر را از دست ندهید.

جوانب مثبت و منفی وضعیت کار در مشاور املاک

وضعیت کار در مشاور املاک و مستغلات، می تواند رضایت بخش و از لحاظ اقتصادی بسیار پر درآمد باشد. موفق شدن در حوزه کاری مشاور املاک و مستغلات مستلزم شناخت صحیح روش های جذب مشتری، ارتقای خود، پیگیری آگهی های املاک و مستغلات، رسیدگی به مدارک پیچیده، ارائه خدمات به مشتری و موارد بسیار دیگر است.

بیشتر بنگاه های مشاور املاک و مستغلات فقط به صورت کمیسیون حقوق دریافت می کنند، بنابراین امکان کار بدون حقوق و دستمزد نیز وجود دارد تا زمانی که یک قرارداد به سرانجام برسد. بنگاه ها و مشاوران املاک و مستغلات به مشتریان در امر خرید، فروش و اجاره املاک مسکونی، کشاورزی و تجاری کمک می کنند.

طبق آمار اداره کار در آمریکا، پیش بینی می شود تعداد مشاغل معاملات ملکی و کارگزاران، بین سال های 2019 و 2029، 2 درصد افزایش یابد که به طور متوسط ​​4 درصد از سایر مشاغل کمتر است. همچنین این آمار نشان می دهد که تقاضا برای این حوزه کاری مشاور املاک و مستغلات ادامه خواهد داشت، زیرا افراد هنگام جستجوی خانه به مشاوران املاک و مستغلات و بنگاه های معتبر مراجعه می کنند.

شغل مشاور املاک و مستغلات

اما در ایران با توجه به شرایط آسان وضعیت کار در مشاور املاک، این آمار برعکس بوده و می توان گفت رقابت تنگاتنگی در این شغل وجود دارد. برای کسب موفقیت هرچه بیشتر و افزایش مشتری خود، باید بیشتر تلاش نموده تا با جلب اعتماد مشتری، گوی سبقت را از سایر رقیبان خود بربایید.

جوانب مثبت وضعیت کار در مشاور املاک می تواند مربوط به زمانی باشد که شخصی تصمیم به فروش املاک و مستغلات می گیرد. در این حرفه، شما اغلب می توانید ساعات کاری خود را تعیین کنید و به اصطلاح رئیس خود باشید. پتانسیل به دست آوردن کمیسیون های قابل توجه نیز وسوسه انگیز است و برای کسانی که از فروش و ملاقات با مردم لذت می برند، فروش املاک و مستغلات می تواند یک روش جذاب برای گذراندن روز های کاری شما و کسب درآمد باشد.

کسب درآمد برای فروش املاک و مستغلات کار سختی است. شما باید سازمان یافته عمل کنید تا اسناد حقوقی، قرار ملاقات ها با مشتریان، جلسات عقد قرارداد و همه وظایفی را که در لیست های متعددی قرار دارد، ثبت کنید. شما ممکن است برای مدتی بدون دستمزد کار کنید زیرا این کار اغلب مبتنی بر دریافت حق کمیسیون است؛ یعنی عملا اگر قراردادی را ثبت نکنید، دستمزدی دریافت نمی کنید و این یکی از بزرگترین جوانب منفی این حرفه محسوب می شود.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.3/5 - (9 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=11526

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *