چه نوع دانش ریاضی ای در مشاور املاک نیاز است؟

دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.4/5 - (7 امتیاز)
مشاورین املاک و مستغلات از ریاضیات پایه، معمولاً در سطح دبیرستان، برای انجام صحیح کار خود استفاده می کنند. دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک با وجود سادگی بسیار پرکاربرد است‌. توابع پایه ریاضی (مانند ضرب، تقسیم، کسر، اعشار و درصد) بیشتر دانش ریاضی در مشاور املاک را که یک مشاور مسکن نیاز دارد، تشکیل می دهند. اغلب مشاورین در طی آموزش مشاور املاک با این مهارت ها نیز آشنا می شوند.

کاربرد ریاضیات در مشاور املاک، مانند محاسبات هندسی و مساحت، برای تعیین اندازه یک ملک ضروری است. یک مشاور مسکن مجبور است فرمول های اساسی ای را برای محاسبات مختلف مانند بهره در مورد وام مسکن، کمیسیون، ضمانت نامه و مالیات حفظ کند.

این موارد نشان از اهمیت دانش ریاضی در مشاور املا‌ک است و یک مشاور املاک مجبور به تسلط بر عملیات هایی شامل درصد و اعشار است زیرا تعداد زیادی از آن ها در یک معامله وجود خواهد داشت. مسائل پیشرفته تر ریاضی نیاز به یک رویکرد گام به گام برای رسیدن به راه حل دارد، اما دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک همان عملیات های اصلی است که در نهایت برای حل آن ها کافی خواهد بود.

کمیسیون مشاور املاک

دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املا‌ک

نیازی به نگرانی از دانش ریاضی در مشاور املاک نیست. شما دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک را به طور معمول با گذشت زمان حفظ شده و با کاربرد ریاضیات در مشاور املا‌ک آشنا خواهید شد.

به مرور در این شغل شروع به حفظ فرمول ها و تکنیک های ریاضی می کنید که کاربرد بیشتری دارند. به عنوان مثال با پرداخت ماهانه می توانید محدوده قیمت خانه را برای خرید بدانید؛ بنابراین وقتی کسی می گوید که فقط می خواهد پولی معادل 1500 را به عنوان اجاره مسکن بپردازد، به سرعت محدوده قیمت خانه هایی را که می خواهند را خواهید دانست. این دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک با معادلات کمتر سر و کار دارد و در عوض بیشتر به تجربه و تشخیص روند مربوط می شود.

همچنین باید بدانید که نرخ بهره چگونه بر هزینه وام مسکن تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، در حال حاضر نرخ بهره تا دو درصد کاهش یافته است که برای همه پایین است. این بدان معناست که خریداران در حال حاضر 20 درصد قدرت خرید خود را افزایش داده اند؛ بنابراین با همان قیمتی که باید با نرخ سود 4 درصد پرداخت می کردند، 20 درصد خانه بیشتری دریافت می کردند. به نظر می رسد ریاضی دیوانه ‌کننده و سخت است اما با گذشت زمان معنا پیدا می کند.

اهمیت دانش ریاضی در مشاور املاک

چرا باید دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک را بیاموزیم؟

یادگیری دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک ضروری است زیرا در موقعیت های گوناگون کاربرد دارد.

  • شما باید کمیسیون و دستمزد خود را محاسبه کنید. این درصدی از کل خرید مشتریان شما خواهد بود. این محاسبه اصلا سخت نیست فقط به علم کافی نیاز دارد.
  • شما باید نحوه استفاده از ریاضی را برای کسب اطلاعات و موفقیت بیشتر در شغل خود بیاموزید. شما باید بدانید روزانه چند تماس برای جذب مشتری نیاز است. همچنین شما باید بدانید که چه تعداد از این تماس ها منجر به قرار ملاقات می شوند. سپس باید بدانید که چه تعداد از این قرارها منجر به یک معامله موفق می شود. این ها نرخ تبدیل در صنعت است و نیاز به دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک دارد.
  • شما باید اندازه ها را حساب کنید‌. اهمیت دانش ریاضی در مشاور املاک به سبب نیاز آن در محاسبه متراژ خانه ها و املا‌ک و همچنین نرخ قیمت ها است. به عنوان یک مشاور املاک، شما باید با اندازه گیری حجم، اندازه گیری مساحت و اندازه گیری خطی سر و کار داشته باشید. اغلب لازم است که یک نوع اندازه گیری به نوع دیگر تبدیل شود؛ و یک اشتباه ریاضی ساده می تواند مشکل بزرگی ایجاد کند.
  • شما باید فرمول ها را بیاموزید. فرمول های خاصی اغلب در املاک استفاده می شود. از آنجا که این فرمول ها رایج هستند، به مشاوران املاک توصیه می شود که آن ها فرابگیرند‌. این فرمول ها شامل فرمول بهره ساده، روش T-Bar، ضریب اجاره ناخالص (GRM)، نسبت وام به ارزش (LTV) و فرمول کمیسیون است. استفاده از دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املا‌ک سبب سهولت کارها و سرعت بیشتر در معامله ها نیز می شود.

موقعیت های زیادی وجود دارد که مشاوران املاک از مهارت های ریاضی استفاده کرده و از آن ها برای رسیدن به اهداف خود بهره می برند.

آموزش مشاور املاک

دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک در کالیفرنیا

در کالیفرنیا، درک مسائل پایه و ابتدایی ریاضی مانند ضرب، تقسیم، جمع و تفریق تنها چیزی است که برای گذراندن امتحان املاک لازم است.

برای مثال، برای محاسبه مواردی مانند درآمد خالص عملیاتی (NOI) و ارزش دارایی، باید ضرب، جمع و تفریق ساده را بدانید. با دانستن این موارد حل همه این ها نسبتاً آسان است. دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک در کالیفرنیا به سبب سهولت و آسانی سبب شده است که افراد از ریاضی هیچ ترسی نداشته باشند.

با وجود اینکه در ایران برای راه اندازی یک بنگاه مشاور املاک نیاز به گذراندن آزمون و کسب مجوز نیست، اما نمی توان از کاربرد ریاضی در مشاور املاک چشم پوشید و یادگیری این مهارت ضروری است. ریاضی را زیاد سخت نگیرید‌‌ فقط فرمول های لازم برای رسیدن به پاسخ هایی مانند ارزش دارایی، نرخ ها، NOI و چند مورد دیگر را بدانید کافی است‌.

تعداد سوالات ریاضی در آزمون های مشاور املاک بر اساس ایالت ها متفاوت است. به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که بین 5 تا 20 سوال ریاضی در آزمون املاک ایالتی ببینید.

دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک

آموزش دانش ریاضی در دوره مشاور املا‌ک

یکی از راه های تضمینی برای تبدیل شدن به یک مشاور املا‌ک حرفه ای و کسب سودهای بالا و کلان در این شغل، حتی در سال ها و ماه های نخست، گذراندن دوره مشاور املا‌ک در یک مرکز معتبر است.

دوره مشاور املا‌ک آموزشگاه مهندس امید ابراهیمی یکی از بهترین دوره هایی است که برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای می توانید به آن اعتماد کنید. این مرکز معتبر و شناخته شده دارای سالیان سال تجربه و سابقه درخشان است.‌ دوره های املاک امید ابراهیمی تحت نظر بهترین مربیان و اساتید برگزار می شوند که خود آن ها سال ها در زمینه املاک مسائل حقوقی سابقه دارند و می توانند تجارب خود و همچنین علم این حرفه را به شما منتقل نمایند.

آموزشگاه املا‌ک امید ابراهیمی با برگزاری دوره های مبتدی و پیشرفته، یک انتخاب عالی برای علاقه مندان به شغل مشاور املاک است که می خواهند از صفر شروع کرده و همه چیز را بیاموزند. شما در دوره های آموزشگاه املاک ابراهیمی تمامی اطلاعات، شیوه ها و دانش ریاضی مورد نیاز در مشاور املاک را خواهید آموخت و آماده حضور در بازار کار خواهید شد.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.4/5 - (7 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12244

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *