چه اشتباهاتی سبب ضرر کردن در املاک و مستغلات می شود؟

ضرر کردن در املاک و مستغلات
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

4.5/5 - (6 امتیاز)
ضرر کردن در املاک و مستغلات می تواند ترسناک باشد. همه ما افرادی را می شناسیم که اغلب از تصمیم خود برای سرمایه گذاری و از دست دادن پول در املاک و مستغلات ابراز تاسف می کنند. این افراد اغلب بازار املاک و مستغلات را یک صنعت پر خطر می‌ دانند و معتقدند که کل فرآیند بر اساس شانس است؛ اما آیا باورهای آنها درمورد ضرر و زیان در املاک و مستغلات درست و دقیق است؟

اگر بتوانیم بفهمیم چه چیزی باعث از دست دادن پول مردم در این بازار می ‌شود، می ‌توانیم روش های جلوگیری از ضرر کردن در املاک را انجام دهیم تا مطمئن شویم این اتفاق برای ما نمی ‌افتد. با وجود اینکه هیچ سرمایه‌ گذاری ای بدون ریسک نیست، اما سرمایه‌ گذاران باهوش می‌ دانند که مطمئناً اقدامات احتیاطی ای وجود دارد که می‌ توان برای کاهش ریسک ضرر کردن در املاک و مستغلات انجام داد.

یک سرمایه گذار اروپایی در این مورد می گوید: “با نزدیک به ده سال سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات، متوجه شدم که روش هایی موثری برای اجتناب از معامله اشتباه وجود دارد. من زمان قابل توجهی را صرف گوش دادن، مصاحبه و صحبت با سرمایه گذاران املاک و مستغلات کرده ام. من الگوهایی را کشف کرده ام که منجر به موفقیت می شوند و همچنین الگوهایی را دیده‌ ام که باعث شد کارها به طرز وحشتناکی اشتباه پیش بروند”.

املاک و مستغلات

چه اشتباهاتی سبب ضرر کردن در املاک و مستغلات می شود؟

اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در املاک را دارید، در زیر لیستی از موارد و اشتباهاتی که اغلب منجر به فاجعه و شکست می شود آورده شده است. دوری کردن از این اشتباهات، شانس موفقیت شما در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را تا حد زیادی افزایش می دهد.

1.  نادیده گرفتن جریان نقدی منفی

نگه داشتن سرمایه تا مدتی که بازار تغییر کند ضروری است‌؛ بنابراین اگر می خواهید در املاک و مستغلات پول در بیاورید، باید برنامه ریزی خوبی برای نگهداری از سرمایه خود برای مدت طولانی داشته باشید. وقتی بر املاک خود به مدت طولانی مالکیت داشته باشید اتفاقات خوبی می افتد و ارزش آن بالا می ‌رود.

مشکل شماره یک که مانع از موفقیت سرمایه گذاران در نگهداری املاک به مدت طولانی می شود، خرید ملکی است که هر ماه ضرر می کند. خرید ملک بد و نامناسب سبب ضرر کردن در املاک و مستغلات می شود‌.

برای رفع چنین مشکلاتی با این فرض که قیمت آن بالا می رود و می توانید آن را بعداً بفروشید، ملک نخرید. هیچ کس نمی داند بازار قرار است چطور پیش برود. به همین دلیل است که تلاش برای زمان‌ بندی بازار، استراتژی بدی برای تصمیم‌گیری است. در عوض، فقط املاکی را بخرید که هر ماه درآمد بیشتری به شما می دهند.

سرمایه‌ گذاری در املاک و مستغلات

جریان نقدی منفی یعنی ملکی که به جای سود در حال ضرردهی است و دخل و خرج شما با یکدیگر نمی خواند. دوری از “جریان نقدی منفی”، سبب می شود بتوانید از افت بازار یا توقف قیمت خانه در امان باشید. بدین ترتیب شما فقط در صورت فروش در شرایط نامساعد یا از دست دادن دارایی در املاک و مستغلات، ضرر می کنید.

2.  همراه شدن با موج خریداران ملک

همانطور که وارن بافت، سرمایه گذار و اقتصاددان آمریکایی بیان کرد: “وقتی دیگران حریص هستند بترسید و وقتی دیگران می ترسند حریص باشید”. در حالی که بسیاری از ما می دانیم که این درست است، اما این واقعیت را جدی نمی گیریم و همواره از موج خریداران پیروی می کنیم.

بسیاری از تصمیمات بد زمانی گرفته می ‌شوند که بر اساس کارهایی که دیگران انجام می‌ دهند اقدام می کنیم و اصول مالی صحیح را فراموش می کنیم. در نهایت تمامی این ها ضرر کردن در املاک و مستغلات برای ما باقی خواهد ماند.

ممکن است دنبال کردن موج تصمیم های دیگران وسوسه انگیز باشد، اما درک کنید که این یک احساس امنیت کاذب است. فقط به این دلیل که بقیه در حال خرید هستند به این معنی نیست که شما هم باید خرید کنید. در واقع ممکن است برعکس باشد. وارن می گوید، بهترین املاکی که تا به حال خریده ام زمانی خریداری شده اند که هیچ کس دیگری خرید نکرده است.

در مورد اصول اساسی مانند جریان نقدی، بازگشت سرمایه، حقوق صاحبان سهام و یک برنامه بلند مدت مستحکم، به صورت جدی و شخصی تصمیم بگیرید و درگیر موج های خرید نشوید.

دست دادن پول در املاک و مستغلات

3.  خرید ملک با هدف فروش زودهنگام

یکی دیگر از دلایل اصلی که سبب ضرر کردن در املاک و مستغلات می شود، خرید خانه با این تفکر است که به زودی گران خواهد شد و می توان آن را فروخت. آماتورها خانه ای با شرایط بد می خرند با این فرض که ارزش آن بالا می رود و می توانند بعداً آن را بفروشند. حرفه ای ها املاک کم ارزش را در مکان های خوب و پیشرفت پذیر می خرند که جریان نقدی مثبتی را برایشان ایجاد می کند.

4.  خرید در محله های بد

در حالی که همه ما اولین قانون طلایی املاک یعنی موقعیت مناسب ملک را می دانیم، اما همچنان وسوسه خرید یک ملک نه چندان خوب در جایی نامناسب وجود دارد. خرید در محله های بد از اصلی ترین دلایل ضرر کردن در املاک و مستغلات است که جریان نقدی منفی را نیز به همراه دارد.

وقتی در منطقه‌ ای خانه می خرید که مستاجران خوب نمی‌ خواهند زندگی کنند، مجبور می ‌شوید مستاجرانی با امتیازات اعتباری پایین‌ تر که خیلی قابل اعتماد نیستند و درآمد خوبی ندارند تا اجاره بدهند را بپذیرید. مستاجران بد نه تنها در پرداخت اجاره مشکل ایجاد می کنند، بلکه اغلب آسیب هایی به ملک شما نیز می زنند که ضرر زیادی را برایتان به بار می آورد؛ بنابراین خرید در یک منطقه خوب را دست کم نگیرید.

ضرر کردن در املاک و مستغلات

چگونه از ضرر کردن در املاک و مستغلات جلوگیری کنیم؟

اگر می خواهید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید، عالی است! اکنون، قبل از اینکه این ریسک را کلید بزنید و وارد این بازار بزرگ شوید، با آموزش دیدن خودتان شروع کنید. سپس از این اطلاعات آموخته برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری ممکن استفاده کنید.

تجربه و مهارت راه هایی اصلی برای جلوگیری از ضرر کردن در املاک و مستغلات هستند. آموزشگاه املاک امید ابراهیمی با برگزاری دوره های پیشرفته و مبتدی، یک گزینه عالی برای شروع سرمایه گذاری است. شما می توانید برحسب نیاز خود در یک دوره مناسب شرکت کنید و دانش خود را بالا ببرید.

اساتید حرفه ای با منتقل کردن تجربه ی چندین ساله خود به شما، سبب می شوند در دنیای املاک به شکلی موفق و موثر عمل کنید. ضررها را به حداقل برسانید و تا جایی که ممکن است سود کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از دوره های آموزشگاه املاک امید ابراهیمی، جهت دریافت مشاوره با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید.

با در دست داشتن دانش کافی و اطلاعات درست از مواردی که سبب ضرر و زیان در املاک می شوند، راه های جلوگیری از ضرر کردن و اقدامات حیاتی که شما را از تله های این بازار نجات می دهند، همین امروز می توانید سرمایه گذاری خود را شروع کنید‌.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.5/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=14169

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *