چرا حرفه مشاور املاک شغلی پرخطر است؟

امنیت شغلی مشاوران املاک
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
4.3/5 - (6 امتیاز)

هنگامی که صحبت از مشاغل پرخطر می شود، هیچکس گمان نمی کند که مشاوران املاک نیز به واسطه شغل خود در خطر باشند اما گزارش های به دست آمده حاکی از آن است که امنیت شغلی مشاوران املاک در سطح بالایی قرار ندارد.

بیشتر افراد مشاغلی را پرخطر میدانند که بطور مستقیم با آتش سوزی، خطر غرق شدن، خطر افتادن از ارتفاع و غیره در ارتباط باشند این در حالی است که برخی از مشاغل به صورت خاموش برای صاحبان خطرآفرین هستند که از جمله این موارد می توان به فعالیت به عنوان مشاور املاک و مستغلات اشاره نمود.

براساس آمار و گزارش های منتشر شده توسط انجمن ملی مشاوران املاک، نزدیک به 40 درصد از مشاوران در موقعیتی قرار گرفته اند که موجب ترس و اضطراب آنها شده است. به عنوان مثال یک نوجوان در مریلند یک مشاور املاک را در هنگام بازدید از ملک به قتل رسانده است. شنیدن این اخبار موجب می شود تا عده ای در این شغل احساس امنیت نداشته باشند.

انجمن ملی مشاوران املاک

چه مواردی می تواند موجب برهم زدن امنیت شغلی مشاوران املاک شود؟

اگر به عنوان یک مشاور املاک در این حوزه فعالیت داشته و یا به تازگی قصد ورود به این حرفه را دارید، توصیه می شود که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این قسمت به مواردی پرداخته می شود که می توانند امنیت شغلی مشاوران املاک را به خطر بیندازند.

مشاوران املاک به تنهایی کار می کنند

شاید بارها دیده باشید که مراکز املاک و مستغلات دارای چندین مشاور هستند. وجود تعداد بالایی مشاور بدین معنا نیست که آنها با یکدیگر کار می کنند. هر از این مشاوران به صورت مستقل کار کرده و مشتریان و املاک مختص به خود را دارد.

از این رو برای بازدید از هر ملک و دارایی نیاز است تا آنها مشتریان را به تنهایی به محل املاک برده تا بتوانند به خوبی بازدید کنند. همین امر موجب می شود تا مجرمان به فکر آسیب به مشاوران املاک باشند.

مشتریان مشاوران املاک، افرادی غریبه هستند

مشاوران املاک برای اینکه بتوانند فایل های موجود را به فروش رسانده و نیاز مشتریان خود را برطرف نمایند، باید روزانه با چندین خانواده و افراد روبرو شده و آنها را به بازدید از محل ملک ببرند. اکثر این مشتریان کاملا غریبه و ناشناس بوده و هیچ آشنایی با مشاوران ندارند.

وظیفه یک مشاور املاک

برخی از آنها حتی ممکن است دارای سابقه جنایی، مصرف مواد مخدر و یا عدم برخورداری از سلامت روان باشند. از این رو امنیت جانی مشاوران به دلیل سطح پایین امنیت شغلی مشاوران املاک، ممکن است روزانه بارها به خطر بیفتد. به همین دلیل بسیاری از افراد قبل در لیست مدارک لازم، کپی گواهینامه رانندگی نیز درخواست کرده تا مطمئن شوند فرد از لحاظ موارد ذکر شده دارای شرایط مطلوب روانی است.

املاک در محل های مختلف قرار دارند

همانطور که میدانید در هر محله ای قادر به زندگی کردن باشد، خانه ای برای خرید یا فروش وجود خواهد داشت. این محله می تواند حومه ای از مناطق ثروتمند یک شهر بوده و یا روستایی در خارج از شهر باشد. به هرحال وظیفه یک مشاور املاک است که با مشتریان خود به آن منطقه رفته و ملک مورد نظر را به آنها نشان دهد.

صاحبان برخی از این خانه ها گاها خانواده هایی بوده که قصد فروش این خانه و خریده خانه ای دیگر را دارند این در حالی است که برخی از این خانه ها متروکه بوده و سالیان سال است که کسی در آنها زندگی نمی کند. همه ی این موارد می تواند دلایلی برای خطرناک بودن شغل مشاوران املاک باشد.

شغل مشاوران املاک

خانه های باز به صورت عمومی تبلیغ می شوند

در بسیاری از موارد خانه ها به صورت باز برای تبلیغ در معرض عموم قرار می گیرند. در این زمان هرکس می تواند وارد این خانه ها شده و از شرایط موجود دیدن نماید. خانه های باز یکی از بیشترین مواردی است که می تواند امنیت شغلی مشاوران املاک را تهدید نماید چرا که لوکیشن و محل خانه ها مشخص بوده، زمان باز بودن خانه معین است و مشاوران زیادی ممکن است در این زمان از خانه بازدید نمایند.

از این رو جرمان فرصت زیادی برای آسیب رساندن به مشاوران املاک ایجاد می شود.

روشی هایی برای افزایش سطح امنیت شغلی مشاوران املاک

حال که با انواع خطرات و احتمالات موجود در این حرفه آشنا شدید، بهتر است که خود را در برابر این جرائم محافظت کنید. روش های مختلفی برای مراقبت از خود در این حرفه وجود دارد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است.

با مشتریان جدید در یک منطقه عمومی ملاقات کنید

بهتر است در شروع همکاری برای آشنایی بیشتر با مشتریان در یک دفتر مرکزی قرار ملاقات بگذارید. سپس از آنها گواهینامه رانندگی یا هر سند تایید هویت دیگر نظیر شناسنامه بخواهید تا مطمئن شوید که افراد حاضر در صحنه مشتری های واقعی برای خرید ملک می باشند. پس از این کار می توانید آنها را به محل خانه برده و ملک مورد نظر را نشان دهید.

مشاوران املاک

متواضعانه رفتار کنید

بسیاری از افراد علاقه دارند که با زیورآلات گران قیمت و پر زرق و برق، ثروت و دارایی خود را به نمایش بگذارند. مجرمان به دنبال چنین افرادی بوده تا با آسیب به آنها بتوانند دارایی های موجود را به دست آورند. از این رو به راحتی می توانند امنیت شغلی مشاوران املاک را زیر سوال ببرند.

از رانندگی تنها با مشتریان جدید خودداری کنید

سعی کنید برای با مشتریانی که شناختی از آنها ندارید، در یک ماشین تنها نمانید. از آنها بخواهید تا ماشین خود را رانده و شما را به محل مورد نظر ببرند. بدین ترتیب پس از نشان دادن خانه نیز می توانید به بهانه قرار ملاقاتی دیگر به تنهایی به محل کار خود بازگشته و با افراد غریبه در یک ماشین ننشینید.

مطمئن شوید که کسی همیشه می داند کجا هستید

برای تامین امنیت شغلی مشاوران املاک نیاز است تا کسی از دوستان، همکاران و یا خانواده وی از آدرس محل خانه ها باخبر باشد. چرا که در صورت وقوع هرگونه جرم می توان از طریق آدرس مورد نظر شما را به راحتی پیدا نمود. به همین دلیل همواره آدرس خانه، زمان ترک محل کار و زمان حدودی بازگشت را به همکاران خود اطلاع داده تا کسی از موقعیت شما مطلع باشد.

 امنیت شغلی مشاوران املاک

با همکاران خود به بازدید املاک بروید

همیشه سعی کنید علاوه بر خود، فرد دیگری از همکاران خود را به محل خانه ها برده و با یکدیگر ملک مورد نظر را به مشتریان نشان دهید. با افزایش تعداد دوستان و همکاران، ایمنی مشاوران املاک دوچندان خواهد شد.

املاک را در روز به مشتریان نشان دهید

همواره سعی کنید قبل از غروب آفتاب املاک را نشان داده تا به تاریکی شب برنخورید. در صورتی که مجبور به بازدید از املاک در شب هستید، چراغ قوه و لوازم روشنایی را فراموش نکنید.

این موارد تنها تعدادی از روش هایی است که می توانند امنیت شغلی مشاوران املاک را تا حدی افزایش دهند. برای محافظت بیشتر و افزایش ایمنی مشاوران املاک، روش ها و تکنیک های دیگری نیز وجود دارد که برای اطلاع از آنها می توانید در این باره بیشتر به جستجو و تحقیق بپردازید.

چنانچه در ابتدای راه بوده و نیاز به یادگیری در حوزه املاک دارید، می توانید در دوره های آکادمی ابراهیمی شرکت نمایید. به عنوان مثال یکی از این دوره ها، دوره بیزینس کوچینگ ابراهیمی بوده که با شرکت در آن در طی یکسال می توانید به سطح بالایی از درآمد برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مشاوران این آکادمی ارتباط برقرار نمایید.

این مقاله برایتان مفید بود؟
4.3/5 - (6 امتیاز)
این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Pinterest
Email
لینک کوتاه مقاله
https://amozeshamlak.com/?p=12959

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *