برندسازی یکی از مهم‌ترین مواردی بوده که در همه مشاغل بخصوص حوزه املاک از اهمیت بسیاری برخوردار است. اما در این میان نحوه برندسازی صحیح در حوزه املاک می‌تواند برای بسیاری از افراد مورد سوال باشد. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب از سایت آکادمی آموزش املاک ابراهیمی، روش برندسازی صحیح در حوزه املاک را بررسی کنیم، پیشنعاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

برند چیست؟

در یک تعریف کلی می‌توان برند را شناخت کلی مشتری از خدمات و محصولات یک فرد دانست. برندسازی نیز فرایندی است که طی آن می‌توان تفکرات مثبت و قوی را در ذهن مشتری ایجاد کرد.

برندینگ خوب علاوه بر داشتن یک لوگوی مناسب که به عنوان نمایش بصری برند شناخته می‌شود، نیاز به تایید اجتماعی و اعتماد خریدار نیز دارد. این معروفیت و محبوبیت به گذشت زمان و زحمت فراوان نیازمند است.

برندسازی در حوزه املاک

متاسفانه بخش زیادی از افرادی که به عنوان مشاور املاک شناخته می‌شوند، به صورت سنتی فعالیت می‌کنند و به همین دلیل نیاز به برندسازی در این حوزه به شدت احساس می‌شود چرا که هر کسب‌وکاری برای رونق بیشتر نیازمند داشتن برند و محبوبیت در بین مشتریان حوزه خود می‌باشد. یک برند موفق می‌تواند اطلاعات قابل اعتمادی به مشتریان خود عرضه کند.

برندینگ در صنف املاک می‌تواند باعث اطمینان بیشتر مشتری و کوتاه شدن زمان تصمیم‌گیری او شود در نتیجه مشتری سریع‌تر به نتیجه مطلوب خود دست پیدا می‌کند. قطعا در بازار رقابتی امروزه املاک و بازار مسکن ایران، ایجاد یک برند حرفه‌ای و برندسازی صحیح در حوزه املاک می‌تواند بسیار مهم و حیاتی باشد.

عناصر مهم استراتژی برندسازی املاک

برندسازی صحیح در حوزه املاک به یک استراتژی اصولی نیازمند است. این استراتژی از هفت عنصر مهم و کلیدی تشکیل شده که به شرح زیر هستند:

 • داشتن هدف و استراتژی
 • داشتن یکپارچگی
 • برخورداری از هیجان
 • داشتن انعطاف‌پذیری
 • بالا بودن کیفیت خدمات
 • داشتن وفاداری به مشتری
 • بررسی رقیب و رقابت

مهم‌ترین نکات برندسازی حرفه‌ای

برندسازی صحیح در حوزه املاک نیازمند رعایت نکاتی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 • داشتن صداقت: رفتار شما باید بر اساس شعار و چشم‌اندازی باشد که ارائه داده‌اید. در اصل باید مشتری یکی بودن حرف و عمل را در شما ببیند تا اعتماد کند.
 • اقدام جهت رفع نیاز: با یک برنامه‌ریزی اصولی و صحیح می‌توانید نیازهای مشتری را به خوبی شناسایی کنید و در جهت رفع آن نیازها اقدام نمایید.
 • متمایز بودن: داشتن نوآوری و خلاقیت در کار می‌تواند باعث جذب مشتری به سمت شما شود.

دلایل اهمیت برندسازی

برندسازی صحیح در حوزه املاک از اهمیت فراوانی برخوردار است. در ادامه به بیان برخی از مهم‌ترین دلایل اهمیت برندسازی در این حوزه می‌پردازیم:

 • می‌توانید خود را به افراد زیادی معرفی کنید و نام و یاد خود را در ذهن آن‌ها ثبت نمایید.
 • افراد بیشتری می‌توانند به شما اعتماد کنند و کسب‌وکار شما رونق بیشتری خواهد گرفت.
 • با برندسازی اعتبار شما در بازار افرایش خواهد یافت.
 • می‌توانید به راحتی و بسیار هوشمندانه در مورد اهداف خود در میان مشتریان آگاهی و دانش ایجاد کنید.
 • اگر به صورت شخصی برندسازی انجام دهید می‌توانید موقعیت‌های شغلی فراوانی بدست آورید و افراد زیادی نیز متقاضی همکاری با شما خواهند بود.

راه‌های امروزی برندسازی

امروزه برندسازی صحیح در حوزه املاک می‌تواند به طرق مختلف صورت پذیرد. به هیچ عنوان نباید برندسازی و کسب اعتبار را در بازار پر رقابت امروزی نادیده گرفت.  یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد، برندسازی از طریق رسانه‌های اجتماعی است‌. این بستر مخاطبین فراوانی در اختیار شما قرار می‌دهد و در صورت استفاده صحیح از آن می‌توانید برندسازی موفقی داشته باشید.

در دنیای امروزی ارتباطات فردی و شبکه‌سازی می‌تواند فرصت‌ها و موقعیت‌های شغلی فراوانی در اختیار شما قرار دهد. در واقع شما از طریق سرمایه ارتباطات اجتماعی خود می‌توانید اعتماد دیگران را جلب کرده و رونق کسب‌وکار خود را افزایش دهید.

یکی دیگر از روش‌های برندسازی در عصر حاضر جهت ارتقا و پیشرفت، داشتن مطالعه مستمر و علاقه به یادگیری است. در دنیای امروز شما نیازمند داشتن خلاقیت، ایده جدید و نو جهت فعالیت در بازار رقابتی کسب‌وکارها هستید و باید با این واقعیت کنار بیایید که مهارت‌های قدیمی دیگر پاسخگوی نیازهای بازار امروزی نیستند.

آکادمی آموزش املاک ابراهیمی به صورت تخصصی و حرفه‌ای به آموزش تمامی مبانی و اصول برندسازی صحیح در حوزه املاک به افرادی که قصد دارند به عنوان مدیر املاک و یا مشاور املاک در بازار پر رقابت فعالیت داشته باشند پرداخته است.

نتیجه‌گیری

امروزه مشاغلی که توانسته‌اند موفقیتی کسب کنند همگی از یک نکته مهم تجاری به نام برندسازی بهره برده‌اند. برندسازی در عین داشتن استراتژی پیچیده دارای انعطاف‌پذیری نیز می‌باشد و دارای تأثیر مثبت و نسبتا قوی در ذهن مشتریان است. برندسازی صحیح در حوزه املاک می‌تواند از طریق اعتمادسازی، شبکه‌سازی و همکاری با سایر مشاورین با سابقه و معتبر به خوبی قابل دسترسی باشد.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

ترفندهای مهم برای فروش ویلا

زمانی قصد که فروش ویلاهای لوکس را داشته باشید، متوجه خواهید شد که بازار املاک و ویلاهای شمال بسیار متفاوت‌تر و در سمت و سوی دیگری است. اگر فایل ویلایی که در اختیار دارید دارای متریال و ویژگی‌های لوکس است، همه چیز باید متفاوت و خاص باشد و باید با برنامه‌ای از قبل تعریف شده پیش بروید. این پاراگراف به این معنی است که فرایند قیمت‌گذاری، نحوه بازاریابی و معرفی ویلا لوکس برای فروش به خریدار باید در بهترین حالت خود اتفاق بیافتد.

توضیحات بیشتر »
بازدید ملک

7 نکته برای بازدید صحیح ملک

اگر شما هم می‌خواهید به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای شناخته شوید باید بدانید که چه نکاتی را در بازدید صحیح از ملک رعایت کنید. زمانی که فایلی را آماده رهن، اجاره یا فروش می‌کنید ابتدا باید از آن بازدید کرده و سپس بر اساس مشخصات و امکانات آن قیمت گذاری ملک را انجام دهید.
در صورتی که بازدید ملک را به درستی انجام نداده باشید نمی‌توانید به خریدار یا مشتری خود مشاوره درست ارائه داده و ممکن است در فروش یا اجاره فایل موردنظر با مشکل روبرو شوید

توضیحات بیشتر »
مدیریت دفتر املاک

مدیریت دفتر املاک

طبیعتا هر شغل و صنف کاری، جهت ارتقا و پیشرفت، نیازمند حضور یک مدیر و سرگروه است. آژانس املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست، حضور یک مدیر مجرب در دفتر املاک ضمن تضمین فرایند معاملات به سود باعث ایجاد روحیه کار تیمی در مشاورین دفتر می‌شود. همچنین مدیر با بررسی دقیق هر مشاور و دریافت اطلاعاتی در مورد احساسات و تمایلات آن‌ها، می‌تواند هر مشاور را در جایگاه مناسب خود قرار دهد.

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

در مورد دوره‌ها سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button