یکی از وظایف مهم مشاوران املاک نشان دادن ملک به خریدار است. کارشناس فروش به هنگام بازدید ملک توسط مشتری باید مجموعه‌ای از نکات را که در فرآیند تصمیم‌گیری خریدار تاثیر دارد، رعایت کند. نداشتن اطلاعات کافی مشتریان و عدم شناخت آنان از ابعاد مختلف ملک، سبب می‌شود که آنان مشاور املاک را به عنوان فرد مورد‌اعتماد و وکیل خود بدانند. پس مشاور باید رازهای مهم درباره بازدید از ملک را که عمل به آن به نفع طرفین معامله است بشناسد. با ما در این مقاله همراه باشید.

چرا بازدید از ملک مهم است؟

در فرآیند فروش ملک مراحل متعددی وجود دارد، که هرکدام اهمیت بسزایی در نتیجه کار دارد زیرا اگر یکی از موارد به درستی انجام نشود، احتمال بروز مشکل در روند معامله و سرانجام نرسیدن آن بسیار زیاد است. بازدید ملک به عنوان دیدار بین خریدار و آن رویایی که در سر دارد، مهم و سرنوشت‌ساز است. مشاور املاک به عنوان مجری این دیدار هنگامی که به طرق مختلف با مشتری آشنا شد و زمان ملاقات حضوری فرا رسید، برای اعتمادسازی و جذب مشتری باید عملکرد خوبی داشته باشد. در بسیاری از موارد متقاضیان خرید ملک حتی اگر هنگام بازدید ملک آن را نپسندند و تلاش‌های مشاور املاک بی‌ثمر باشد باز به مجموعه‌ای از نظرات مشتری دسترسی پیدا می‌کند که او را برای ارائه فایل‌های مرتبط و منطبق با سلیقه مشتری آماده می‌کند. پس دانستن رازهای موفقیت درباره بازدید ملک برای مشاوران موفق و متخصص ضروری است.

رازهای مهم بازدید ملک با مشتری

برای اینکه مشاور املاک بتواند هنگام بازدید ملک خواه برای فروش، خواه برای اجاره عملکرد موفقی داشته باشد باید رازهای مهم در این خصوص را شناخته و به آن عمل کند. در این بخش به بررسی نکات مهم می‌پردازیم:

  • داشتن سناریوی مناسب

مشاور املاک موفق برای تمام کارها رفتار خود دلیل موجه و برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده دارد. این یعنی او هرگز کاری را بدون هدف انجام نمی‌دهد و هنگامی که به همراه مشتری وارد ملکی می‌شود می‌داند که قرار است از چه مواردی صحبت کند و چه مواردی را نباید هرگز به زبان آورد زیرا تنها یک حرکت یا جمله نا صحیح می‌تواند مشتری را منصرف و نتیجه کار نافرجام بماند. در این راه قرار نیست برخلاف صداقت عملکرد اما بهتر است راجع به مسائل حاشیه‌ای که به ملک ربطی ندارد و تمرکز مشتری را به سوی موارد و فایل‌های دیگر می‌برد، پرهیز کرد.

  • بررسی قبلی امکانات ملک

قبل از ملاقات حضوری قطعاً مشاور و متقاضی با هم تلفنی صحبت کرده‌اند. مشاور تمام درخواست‌های مشتری را به خاطر سپرده و فایل‌های مرتبط با سلایق و بودجه او را برای بازدید انتخاب می‌کند. هنگام بازدید ملک اگر مشتری متوجه شود که این ملک هیچ سنخیتی با ایده‌آل‌های او ندارد، نه تنها از خرید آن منصرف می‌گردد بلکه آن کارشناس فروش را دارای عدم صلاحیت لازم برای کار خود می‌بیند. پس مشاور باید ضمن تطابق امکانات ملک با درخواست‌های مشتری تمامی امکانات داخلی و جانبی ملک را دیده و آن را تایید کرده باشد.

  • آمادگی پاسخگویی جامع در لحظه

یکی از رازهای موفقیت مشاوران با تجربه هنگام بازدید ملک آمادگی پاسخگویی در لحظه است. اگر مشتری هر سوال مربوط و نامربوط مورد ملک یا امکانات جانبی و موقعیت مکانی حتی اطلاعاتی در مورد همسایه‌ها بپرسد، مشاور املاک باید با تسلط کافی بر موضوع مورد‌نظر با صبر و حوصله به تمامی سوالات پاسخ دهد تا نقطه مبهمی برای مشتری باقی نماند.

  • حذف فایل‌های مبهم و بی‌هدف

هنگامی که مشتری به همراه مشاور املاک به بازدید ملک یا آپارتمان می‌رود ممکن است با بازدید کلی آپارتمان جذب واحدهای دیگری که اصلاً برای اجاره یا فروش نیستند شود. در اینجا نقش مشاور املاک بسیار پررنگ خواهد بود، او نباید اجازه دهد که مشتری جذب موارد فرعی گردد یعنی حتی اگر در واحد دیگری باز بود و امکان بازدید از آن نیز میسر بود با آوردن بهانه‌های به‌جا نگذارد مشتری داخل آن ملک شود. این نکته در عین سادگی راز مهمی برای موفقیت مشاوران به حساب می‌آید زیرا فایل‌های مبهم ذهن مشتری را از فایل اصلی پرت می‌کند و در مواردی از خرید مورد اصلی پشیمان می‌گردد.

  • زمان رو از دست نده!

اگر بخواهیم آخرین راز کاربردی درباره بازدید ملک را بازگو کنیم، حتماً آن مورد مدیریت زمان است. مشاور املاک نباید اجازه دهد که وقت از دست برود یعنی هنگامی که از ملک بازدید می‌کنند با کلام و رفتار خود تاثیر کافی بر ذهن مشتری را بگذارد، پیگیر روند معامله باشد و خریدار را نیز به از دست ندادن این فرصت استثنایی تشویق کند.

بازدید ملک

نتیجه گیری

رازهای مهم درباره بازدید ملک که مشاورین املاک باید بدانند در این مطلب مورد‌ بحث قرار داده شد. مشاوران املاک می‌توانند برای افزایش اطلاعات خود و به‌روز‌کردن آن‌ها به سایت مشاور املاک که متشکل از تیم حرفه‌ای کارشناسان فروش است، مراجعه کنند تا ضمن بهره‌گیری از اخبار روز بازار ملک به مطالب جامعی در حرفه خود دسترسی پیدا کنند. 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

جملات ممنوعه قرارداد

جملات ممنوعه در قرارداد

کلمات و جمله‌هایی که مشاوران املاک به هنگام آشنایی با مشتریان و نشان دادن موارد خرید و فروش، همچنین هنگام عقد قرارداد بر زبان می‌آورند، نقش بسیار مهمی در سرانجام معامله دارد. در بسیاری از قراردادها به‌خاطر استفاده از جملات یا قول و قرارهای اشتباه، شانس انجام معامله خرید و فروش از دست می‌رود. مشاوران املاک حرفه‌ای مراقب هستند از جملات ممنوعه در قرارداد که ریسک فسخ معامله را افزایش می‌دهد، استفاده نکنند.

توضیحات بیشتر »
عکاسی از املاک

چند تکنیک جذاب برای عکاسی و فیلمبرداری از ساختمان

عکاسی از ساختمان و املاک بسیار پیچیده است به طوریکه می‌بایست تمام عناصر موجود در یک ملک در قالب عکس نشان داده شود. چند نکته مهم و جذاب هنگام عکاسی آپارتمان، ملک و ساختمان وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان نتایج بسیار عالی و شگفت انگیزی به دست آورد. در به این نکات مهم برای عکاسی و فیلمبرداری از ساختمان می‌پردازیم.

توضیحات بیشتر »
راه اندازی دفتر املاک

راهنمای قدم به قدم تاسیس دفتر املاک

آیا به دنبال تاسیس دفتر املاک برای کسب درآمد فراوان و آسان هستید؟ از شرایط مراحل قانونی اخذ پروانه دفتر املاک اطلاعات کافی دارید؟ امروزه با توسعه ساخت‌و‌ساز می‌توان دفتر املاک را به عنوان یکی از مشاغل پر درآمد بر شمرد. در یک‌ نگاه کلی شاید تصور کنید که وارد شدن به این حوزه بسیار ساده و بی‌دردسر است؛ ولی خوب است به شما یاد‌آور شویم، تاسیس آژانس املاک نیز مانند سایر کسب‌و‌کارها نیازمند دریافت جواز کسب برای شروع و سایر مجوز‌های قانونی از سمت نهاد‌های مربوطه می‌باشد. در این…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button