راه اندازی املاک

سرمایه گذاری در املاک چگونه است؟

سرمایه گذاری در املاک

اگر به دنبالی راهی برای افزایش سرمایه خود می‌گردید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. همه ما می‌دانیم که سرمایه‌گذاری در زمینه ملک و املاک همیشه همراه با سود بوده است. در چند سال اخیر با جهش مبلغ سرمایه گذاری ملک این سودآوری به حداکثر خود رسیده است.

پس اگر شما هم می‌خواهید از سود کلانی که در بازار مسکن وجود دارد بهره‌مند شوید باید بعد از آموزش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وارد این بازار شوید تا نه تنها ضرر نکنید بلکه بیشترین سود نصیب شما شود. در این مقاله ابتدا با مزایا و معایب این نوع سرمایه گذاری و سپس با روش‌هایی که می‌توان از آن طریق در زمینه ملک و املاک سرمایه گذاری کرد سخن خواهیم گفت.

مقایسه بازار املاک و مستغلات با سایر روش‌های سرمایه گذاری

در کشور ما با توجه به پیشامدهای دیپلماتیک و روابط سیاسی داخلی و خارجی، نرخ دلار، طلا، کالا و ملک افزایش یا کاهش دارد و به طور روزانه در نوسان است. اگر می‌خواهید در هر یک از بخش‌های فوق سرمایه‌گذاری کنید باید با مزایا، معایب و ریسک آن آشنایی داشته باشید.

در این قسمت از آموزش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می‌خواهیم به بررسی بازار مسکن و مزایا و معایب سرمایه گذاری در آن بپردازیم. اولین عاملی که باعث ایجاد نوسان در بازار خواهد شد برهم‌خوردن تعادل عرضه و تقاضا است، متأسفانه در سال‌های اخیر با وجود شرایط سخت اقتصادی تقاضا برای املاک کاهش پیدا کرده و همین امر تأثیر بسیاری بر سرمایه گذاری در این زمینه داشته است.

به شما توصیه می‌کنیم قبل از سرمایه‌گذاری در هر بازاری با میزان بازدهی، مقدار سرمایه اولیه موردنیاز و مدت زمانی که به سود خواهید رسید آشنا شده و سپس بهترین تصمیم را بگیرید. بررسی این عوامل ریسک سرمایه گذاری را کاهش می‌دهد.

مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

برخی از مزایای سرمایه گذاری در بازار مسکن عبارت‌اند از:

 • ریسک کم: در کشور ما با فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مبلغ سرمایه گذاری ارز، طلا، سکه، کالا و خودرو دچار نوسان می‌شود و سرمایه گذاری در هر یک از بازارهای فوق با ریسک‌های سیستماتیک و غیرسیستماتیک همراه است. اما هیچ یک بر روند مبلغ سرمایه گذاری‌گذاری املاک تأثیری ندارند به همین دلیل ادعا می‌کنیم که سرمایه گذاری در املاک کمترین ریسک ممکن را دارد.
 • تنوع بالا در روش‌های سرمایه گذاری: اگر تصور می‌کنید فقط با خرید ملک در بازار مسکن سرمایه گذاری می‌کنند سخت در اشتباه هستید در انتهای این مقاله شما را با انواع روش‌های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات آشنا خواهیم کرد.
 • عدم احتمال به سرقت رفتن ملک: بر خلاف سایر بازارهای سرمایه گذاری، ملک را نمی‌توان به سرقت برد و در نتیجه نگرانی شما از این جهت بی‌مورد است.
 • خدمت به جامعه: با سرمایه گذاری در بازار مسکن و ساخت ملک یا بازسازی بافت فرسوده خدمتی بزرگ به جامعه خواهید کرد که از نظر اخلاقی و اجتماعی بسیار پسندیده و ارزشمند است.

معایب سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

همان‌طور که می‌دانید هر روش سرمایه گذاری با وجود مزایای خود، معایبی نیز دارد. در این قسمت قبل از آموزش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات قصد داریم معایب این روش سرمایه گذاری را نیز به شما گوشزد کنیم:

 • قدرت نقدشوندگی پایین: طلا به سرعت نقد می‌شود در صورتی که مسکن در مقایسه با سایر بازارهای مالی قدرت نقدشوندگی بسیار پایینی دارد. اگر فردی بخواهد ملکی که خریداری کرده است به فروش برساند شاید نیاز باشد ماه‌ها یا حتی سال‌ها منتظر بماند. پس اگر می‌خواهید هر زمان که تمایل دارید سرمایه خود را نقد کنید وارد بازار مسکن نشوید.
 • سرمایه اولیه زیاد: همه می‌دانید با سرمایه کم نمی‌توان وارد بازار املاک شد حتی برای خرید ملکی کوچک و کلنگی باید مبلغ قابل‌توجهی سرمایه داشته باشید. به همین دلیل بسیاری از افراد در بازار بورس و طلا فعالیت می‌کنند که با سرمایه کم نیز می‌توان به آن‌ها وارد شد.
 • مدت زمانی طولانی برای سوددهی: با وجود اینکه بازار مسکن در سال‌های اخیر همیشه سیر صعودی داشته است اما در برهه‌های زمانی مختلف این صعود متوقف یا بازار مسکن راکد شده است. این مدت‌زمان از چند ماه تا چند سال تغییر می‌کند. پس اگر قصد ورود به این بازار را دارید باید نگاهی بلندمدت داشته و نیازی به برداشت سود در زمان کوتاه نداشته باشید.
 • نیاز به انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم: اگر می‌خواهید در بازار املاک سرمایه گذاری کنید باید ابتدا آموزش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را دیده و سپس با بررسی موقعیت، مبلغ سرمایه گذاری، بافت و سایر جوانب امر اقدام به تصمیم‌گیری نمایید.

سرمایه‌گذاری در املاک چگونه است؟

اگر با دانستن مزایا و معایب بازار مسکن باز هم قصد ورود به این بازار سرمایه گذاری را دارید بهتر است با روش‌های مختلف ورود سرمایه به این بازار آشنا شوید:

 • خرید و بازسازی ملک کلنگی: بسیاری از افراد با خرید ملک کلنگی سرمایه خود را وارد بازار مسکن می‌کنند. پس از آن می‌توان ملک کلنگی را با هزینه کمی بازسازی کرد و مجدداً آن را فروخت یا اگر از نظر بودجه مشکلی ندارید می‌توانید بنایی کاملاً جدید در آن احداث کرده و سود بیشتری کسب کنید.
 • خرید مستغلات: در هر دوره‌ای از بازار مسکن که باشیم خرید املاک و مستغلات و سپس فروش آن با مبلغ سرمایه گذاری بالاتر، سود کلانی را عاید شما خواهد کرد. حتی می‌توان در این مدت با اجاره دادن واحد یا واحدها درآمدی کسب کرد یا هر واحد را به صورت جداگانه به فروش رساند و باز هم به سود خوبی رسید.
 • خرید و فروش املاک: یکی از روش‌های رسیدن به سود، خرید واحدها و ملک‌های مسکونی یا تجاری در دوره رکود و فروش آن‌ها در دوره گذار از رکود به رونق یا رونق است. در اصل در این روش از رشد یا رکود بازار کسب سود خواهید کرد.
 • ساخت و ساز: در واقع بهترین و امن‌ترین روش برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، ساخت و ساز است. افراد مختلف با خرید زمین و ساخت خانه در آن، از سود این نوع سرمایه گذاری بهره‌مند می‌شوند. در هر صورت همه افراد جامعه نیاز به مسکن دارند و تقاضا برای ملک همواره رو به افزایش است. کسانی که اقدام به ساخت و ساز می‌کنند از همین طریق کسب درآمد می‌کنند.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سخن پایانی

در این مطلب شما را با تمام آنچه که باید برای سرمایه گذاری در بازار مسکن بدانید آشنا کردیم. قبل از ورود به این بازار باید با مطالبی پیرامون آموزش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات آشنا شوید. امیدواریم با استفاده از یکی از روش‌هایی که به شما معرفی کردیم به سود کلانی رسیده و از سرمایه گذاری در بازار مسکن پشیمان نشوید. فراموش نکنید که قبل از هر اقدامی ابتدا به خوبی تحقیق کرده و موانع یا مشکلات قانونی را به خوبی بررسی کنید تا در این بازار پرسود، متضرر نشوید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

وظایف مدیر املاک

از وظایف مدیر املاک چه می‌دانید؟

هر نهاد یا سازمان برای کسب موفقیت نیازمند مدیری آگاه و شایسته است و حیطه مدیریت دارای ابعاد مختلفی است که هر فرد با استفاده از دانش و مهارت خود در حوزه‌ها مختلف می‌تواند مدیریت محل کار خود را بر عهده بگیرد.یک مشاور املاک باید دارای یک مدیر قدرتمند و باهوش باشد تا بتواند معاملات ملکی موفقیت‌آمیزی با سودآوری بالا ترتیب دهد همچنین بر کسی پوشیده نیست که چنین هدفی بدون کار، تلاش، مطالعه و استفاده از راهنمایی‌ها افراد با سابقه محال خواهد بود.

توضیحات بیشتر »
روانشناسی فروش

روانشناسی فروش در املاک

شما به عنوان یک مشاور املاک، فقط کسی نیستید که مسئول فروش املاک باشید! این شغل آنقدر پیچیدگی دارد که شما را مثل یک روانشناس متبحر به فردی که دیگران را به سرعت می‌شناسد تبدیل می‌کند. مشاورین املاک در حیطه ی ‌فعالیتشان باید بسیار قوی عمل کنند و خودشان را به جای خریدار، فروشنده، موجر یا مستاجر بگذارند تا بتوانند آنها را درک نموده و با یک همراهی صحیح، مشتری را به هدفش برسانند.

توضیحات بیشتر »
درآمد مشاور املاک

آیا شغل املاک پولساز است؟

بسیاری از ما شنیده‌ایم که شغل املاک یکی از پولسازترین و پردرآمدترین حرفه‌های موجود در هر کشوری است، اما آیا این گفته صحت دارد؟ آیا تمام کسانی که وارد این شغل می‌شوند به درآمد بالا می‌رسند؟ چه کسانی قادر به درآمدزایی در املاک هستند؟ اگر شما هم می‌خواهید به شغل املاک وارد شوید و می‌خواهید از پولساز بودن آن مطمئن شوید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

توضیحات بیشتر »

کامنت