مشاوره املاک

فروش به مشتریان جوان راحت تر است یا مشتریان سالمند؟ نحوه برخورد با هر کدام چگونه است؟

فروش ملک

قطعا یکی از متداول‌ترین مشکلات برای مالکین خودروها و یا رانندگان وسایل نقلیه، نا‌میزان بودن فرمان و یا خراب شدن جعبه فرمان خودرو است.

امروزه تعداد زیادی از افراد حین معاینه فنی اتومبیل‌های خود متوجه این موضوع شده و به معاینه فنی جعبه فرمان روی می‌آورند. در ادامه این مقاله از وب‌سایت رسمی تعمیر‌گاه تخصصی سورنا سعی داریم به بررسی علل خرابی و تعمیر جعبه فرمان خودروهای لوکس در تهران بپردازیم. با ما همراه باشید.

چگونگی عملکرد جعبه فرمان

قبل از بررسی چگونگی تعمیر جعبه فرمان خودرو، بهتر است با این واژه بیشتر آشنا شوید.

توجه داشته باشید که کلمه فرمان تنها شامل غربیلک فرمان نبوده و سیستمی بسیار پیچیده‌تر از این حرف‌ها دارد. مثلا یکی از اجزای مهم این سیستم پیچیده، جعبه فرمان بوده که به عنوان اصلی‌ترین قسمت سیستم فرمان شناخته می‌شود.

حضور موثر در شبکه‌های اجتماعی

 در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام‌ یک حساب فعال برای خود داشته باشید. حضور در این شبکه‌ها سبب گسترش مشتریان شما و رونق کسب و کارتان می‌شود. امروزه اکثر مردم به صورت اینترنتی کار خود را انجام می‌دهند که مقوله ملک نیز از این امر مثتثنی نیست.‌ می‌توان به صورت اینترنتی ملک را به مشتری نشان داده و آن را جذب کرد.

داشتن ارتباط رو در رو و نزدیک

 ارتباط حضور بسیار عالی بوده و می‌توانید با فروشنده و خریدار ارتباط خوبی برقرار کرده و آن‌ها را به هم معرفی کرد.‌ فروش ملک برای مشاورین املاک در دیدار حضوری بهتر انجام می‌شود.

پیگیری کردن مشتری

 یک راه ارتباطی آسان با مشتری پیگیری کردن و حمایت از مشتری است. در این صورت شما با مشتری تعامل بیشتری داشته و از رضایت و یا عدم رضایت او با خبر می‌شوید. این روش اهمیت زیادی دارد و به نحوی نشان از با اهمیت بودن مشتری برای شما است.

استفاده از تمام توان و تلاش

تمام تلاش خود را به کار ببرید تا با مشتری ارتباط موثری داشته باشید.‌ از مشتری حمایت و پشتیبانی کنید تا از خدمات شما استفاده کند.‌ در این صورت می‌توان‌ گفت فروش ملک برای مشاورین املاک به خوبی انجام‌ می‌شود.

استفاده از رویکردهای متفاوت

 احساس مهم بودن را به مشتریان خود القا کنید و به گونه ای خاص آن‌ها را درنظر بگیرید. با مشتریان با توجه به شرایط و دیگر عوامل متفاوت رفتار نمایید.

گام‌های موثر برای برقراری ارتباط سریع با مشتری

در ادامه این گام‌ها را بیان کردیم:

خوب گوش دهید

 فروش ملک برای مشاورین املاک مستلزم گوش دادن خوب است. در صورتی که شنونده خوبی باشید؛ کار شما بهتر پیش می‌رود.

صریح و صادق باشید

 در ارتباط افراد با یکدیگر صادق بودن اهمیت زیادی داشته و دو طرف آن را حس می‌کنند. ارتباطی که صراحت و صداقت در آن نباشد؛ مبهم و ناسالم پیش می‌رود.‌ در صورتی که منظور خود را با صراحت اعلام کنید؛ فرد به راحتی آن را متوجه شده و دچار اشتباه نمی‌شود. 

همدل و همدرد

برای رسیدن به همدلی باید خود را جای طرف مقابل گذاشته و از طرف او موضوعات را درک کرد.

حفظ آرامش و احترام به طرف مقابل

 در ارتباط خود همیشه آرامش داشته و به طرف مقابل خود احترام بگذارید. ما معمولا در ارتباط‌های خود نظرات را به دیگران تحمیل می‌کنیم که این کار درست نیست. بلکه باید از نظر طرف مقابل در حل مشکلات استفاده کرده و در عین آرامش مشکل را حل کرد.

مخالفت کردن به شیوه مناسب

نظرات و عقاید افراد با یکدیگر متفاوت است و برای داشتن یک ارتباط موثر در صورت مخالف بودن با فرد مقابل از روش‌های مناسبی استفاده کنید. بدون فریاد، دلخوری، بحث و جدل و خشم می‌توان با موضوعی مخالفت کرده و نتیجه دلخواه را دریافت کرد. روش خلع سلاح یکی از روش‌های خوب برای مخالفت کردن با نظرات دیگران است. 

خودشناسی و افزایش آگاهی

 برای آنکه با دیگران همدلی و همدردی داشته و نتیجه خوبی به دست آورید؛ باید درباره خود به آگاهی رسیده باشید. خودشناسی نیاز به صبوری و تلاش برای تغییر دادن ویژگی‌های منفی دارد. 

شناسایی افکار تحریف شده

 در ادامه با توجه به موضوع فروش ملک برای مشاورین املاک لازم به ذکر است که شناسایی افکار تحریف شده از دیگر گام‌های موثر در ارتباط با مشتری می‌باشد.‌ امکان دارد گاهی در زمینه شناخت دیگران خطا کرده و اطلاعات درستی را پردازش نکنید. بهتر است افکار غلط خود را شناسایی کرده و برطرف کنید.

نحوه برخورد با مشتریان جوان و سالمند

فروش ملک برای مشاورین املاک نیازمند نحوه برخورد درست با مشتری است. برخورد شایسته و درست با مشتری نشان دهنده اخلاق و اعتبار شما می‌باشد. مشاور ملاک شغلی است که جوانان و سالمندان به عنوان مشتری به آن مراجعه می‌کنند. اگر نحوه صحیح برخورد را بلد باشید؛ می‌توانید به فروش خوبی دست یابید. بنابراین جوان یا سالمند بودن فرد مهم نبوده و همه چیز به برخورد مشاور املاک برمی‌گردد.‌

 معمولا در برخورد با مشتریان سالمند مشاور املاک خط قرمزهای رفتاری زیادی را رعایت می‌کند. به طور مثال باید احترام و حرف زدن با صدای معقول را درنظر گرفت. در زمان مواجه شدن با مشتری جوان شما می‌توانید با اون صمیمی‌تر شده و راحت‌تر ارتباط برقرار کنید. شما فقط نیاز به کمی صبر و حوصله دارید تا با انواع مشتری برخورد مناسبی داشته باشید.

سخن پایانی

در این مطلب به بحث فروش به مشتریان جوا ن راحت‌تر است یا سالمند؟ پرداختیم. با برخورد صحیح و مناسب می‌توانید مشتریان دائمی برای خود جذب کنید. برای فروش بهتر و همچنین نحوه برخورد با افراد جوان و سالمند لازم است آموزش‌های لازم را فرا بگیرید. برای آموزش و دریافت دوره‌های لازم می‌توانید از طریق همین سامانه اقدام کنید.

 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

زبان بدن مشاورین املاک

زبان بدن مشاورین املاک موفق

بان بدن مشاورین املاک یکی از مهمترین مهارت هایی است که کارکنان یک آژانس باید به نکات ریز آن تسلط داشته باشند. در واقع آژانسی موفق است که مشاورین آن مهارت زبان بدن را به خوبی فرا گرفته باشند.
حتما تا به حال اصطلاح زبان بدن به گوشتان خورده است. همانطور که می‌دانید این موضوع نقش ویژه و بسزایی در برقراری ارتباط موثر با دیگران دارد، به خصوص در مورد مشاغلی که لازم است با شخص مخاطب گفتگو کرد تا به نتیجه دلخواه رسید. در حیطه املاک و مستغلات نیز آگاهی از دانش زبان بدن و عمل به نکات آن بسیار حائز اهمیت است

توضیحات بیشتر »

هر آنچه که باید در مورد آگهی‌نویسی املاک بدانید

اگر می‌خواهید آگهی ملک شما به گونه‌ای باشد که در کوتاه‌ترین زمان مؤثر واقع شود، این مقاله را از دست ندهید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با شیوه نگارش صحیح و مؤثر آگهی املاک از ابتدا تا انتها آشنا کنیم. بدین ترتیب می‌توانید با یک آگهی معجزه‌ای کنید که کمتر مشاور املاکی قادر به انجام آن است. پس تا پایان همراه ما باشید!در واقع عنوان آگهی مهم‌ترین بخش آگهی‌نویسی محسوب می‌شود، زیرا مشتری در نگاه اول تنها عنوان را مشاهده می‌کند. پس باید

توضیحات بیشتر »
بازاریابی فروش

همه چیز درباره بازاریابی و فروش املاک

متأسفانه مشاوره املاک یکی از مشاغل بسیار پردرآمد است که در آن افراد به صورت تجربی و آزمون و خطا عمل می‌کنند. در صورتی که با آموزش تخصصی و آشنایی آکادمیک و علمی با روش‌های بازاریابی و فروش مشاورین املاک می‌توانند بسیار موفق‌تر از روش سنتی باشند. در این مقاله ما قصد داریم این مسئله را از منظر تخصصی بررسی کرده و دیدگاهی کاملاً باز و وسیع به شما ارائه دهیم.

توضیحات بیشتر »

کامنت