از آنجا که مهمترین سرمایه یک کسب و کار مشتریان آن هستند. بنابراین برخورد صحیح با آنها اهمیت فراوانی دارد و تمام صاحبان کسب و کار باید نحوه این برخورد و نکات لازم در برقراری ارتباط خوب با مشتری را بدانند. در این مطلب قصد داریم شما را با روش‌ها و نکات مهم و موثر در رابطه با تماس تلفنی با مشتری املاک آشنا نماییم. در صورت تمایل به این‌ بحث تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم تماس تلفنی مشاورین املاک

همانطور که قبلاً گفتیم نحوه برخورد صحیح با مشتری موجب جذب آنها به سمت دفتر املاک و استفاده آنها از خدمات شما می‌شود. در ادامه مطلب به ارائه چند نکته مهم در تماس تلفنی مشاورین املاک خواهیم پرداخت:

ارتباط گرفتن با مشتری املاک

یکی از نکات مهم در تماس تلفنی مشاورین املاک، برقرای رابطه با مشتری است. از آنجا که در فعالیت‌هایی همچون کار مشاور املاک، خواسته خریدار بر هر چیزی اولویت دارد. طریقه رفتار با این افراد اهمیت بسیاری خواهد داشت. بنابراین سعی کنید تا می‌توانید با مشتری ارتباط برقرار کنید و گاهی خودتان برای تماس گرفتن با آنها پیشقدم شوید.

صمیمی حرف زدن با خریدار

در هنگام برقراری تماس تلفنی با مشتری، با آنها صمیمانه صحبت کنید تا سریعتر با شما ارتباط گرفته و شما را از خود بدانند. اکثر مردم بیشتر از افراد دارای روابط عمومی بالا ملک خریداری می‌کنند. چون این افراد حس اطمینان بیشتری به مشتری می‌دهند.

گوش دادن به مشتری و درک خواسته‌های او

به حرفها و خواسته‌های مشتری در مورد ملکی که قصد اجاره یا خرید آن را دارد گوش کنید. و طوری او را در این امر درک کنید که انگار قرار است ملک را برای خودتان اجاره یا خرید کنید. این دلسوزی شما در حق مشتری و درک او شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند.

برقراری تماس با مشتری املاک در زمان مناسب

یکی دیگر از نکات مهم تماس تلفنی مشاورین املاک، تماس گرفتن مشتری در زمان مناسب است. زیرا اینگونه به مشتری احترام گذاشته و در مقابل خود را در نزد مشتری محترم و با شخصیت نشان می‌دهید. بنابراین برای ثبت اطلاعات هر فایل جداگانه ای ایجاد کنید و در زمانی که خود آنها تعیین می کنند، پیگیر کار باشید. در هنگام تماس با مشتری با احترام با آنها صحبت کرده و برای شروع صحبت از آنها برای در اختیار گذاشتن وقت خود برای شما اجازه بگیرید.

پیگیر بودن

شخص مشاور باید از طریق تماس تلفنی با مشتری کار مشتری را پیگیری نموده و به سرانجام برساند. این مسئله جدیت او را در رساندن مشتری به خواسته‌هایش نشان می‌دهد. در غیر این صورت مشتری برای پیشبرد کار خود به یک مشاور املاک دیگر مراجعه کرده و نسبت به شما بی‌اعتماد می‌شود.

صبور بودن

از نکات مهم دیگر در تماس تلفنی مشاورین املاک، صبور بودن مشاور در شنیدن حرفهای مشتری است. گاهی ممکن است مشتری‌ها بارها از ملکهای معرفی شده ایراد بگیرند و یا حتی رفتار خیلی مناسبی نداشته باشند. در این زمان مشاور املاک باید با صبر و احترام برخورد کرده و مشتری را به آرامی قانع کند. در صورت هر گونه بی احترامی یا رفتار نامناسب از سمت شما موجب بی‌اعتمادی سایر مشتریان نسبت به شما شده و در نتیجه کسب‌وکار شما رونقی نخواهد داشت.

دقیق بودن

یک مشاور املاک حرفه‌ای سنجیده و با دقت عمل می‌کند و همیشه لیستی در مورد امور مربوط به مشتریان را در دسترس دارد و با توجه به این لیست کار مشتریان را پیگیری می‌نماید. مثلا زمانی که یک مشتری که هفته پیش با او تماس گرفته و از او اجاره منزل مسکونی با ابعاد و حدود قیمت مشخص را خواسته، اگر این هفته هم با مشاور املاک تماس بگیرد و پیگیر کار خود شود، مشاور همه خواسته‌های او را به خاطر دارد و در لیست که از مشتریان مختلف دارد آنها را ثبت نموده است.

انتقال حس اطمینان به مشتری

یکی از مهمترین نکات در تماس تلفنی مشاورین املاک، انتقال حس اطمینان به مشتری است. اینکه به مشتری اطمینان خاطر بدهید که همواره خواسته‌های او را مد نظر  داشته و تا رسیدن مشتری به هدف خود که می‌تواند خرید یا رهن و اجاره ملک مورد نظر  باشد او را همراهی خواهید کرد. ایجاد حس اطمینان در مشتری موجب اعتماد بیش از پیش او و سپردن تمام امور به شما می‌شود. فقط باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که علاوه بر اطمینان دادن به مشتری خوش قولی خود را نیز به او ثابت کرده و واقعا طبق خواسته‌ مشتری عمل نمایید. در غیر این صورت در نزد مشتری فردی دروغگو به نظر می‌آیید و او از اطمینان مجدد به شما صرف نظر خواهد کرد.

 

به کار گرفتن روش‌های روان‌شناسی

برای گرفتن نتیجه بهتر در تماس‌های تلفنی با مشتریان، مشاور املاک باید با آگاهی از روش‌های روان‌شناسی و استفاده از آنها موجب جلب رضایت مشتری شود. از آنجا که ارتباط گرفتن با مشتری دشوارتر از ارتباط به صورت حضوری است، مشاور باید خلاقانه تر عمل کند و با به کار گرفتن تکنیک‌های روان‌شناسی امور خود را پیش برده و از این طريق در کار خود پیشرفت نماید.

سخن پایانی

در این مطلب درباره نکات مهم و کاربردی در تماس تلفنی مشاورین املاک اطلاعاتی را به شما ارائه دادیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. به هرحال رعایت این نکات ریز و درشت اثرات مثبتی در جهت پیشبرد اهداف مشاورین املاک خواهد داشت و آنها را راحت‌تر و سریعتر به هدف خود یعنی جلب رضایت مشتری خواهد رساند. با شرکت در دوره‌های آکادمی آموزش املاک ابراهیمی و استفاده از روش‌های ارائه شده در این دوره‌ها می‌توانید در جهت ارتباط گیری سریع با مشتریان گامی مثبت و مهم بردارید و به توسعه کسب‌و‌کار خود کمک بزرگی کنید.

 

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

رهبری در املاک

چگونه یک رهبر قدرتمند در حوزه املاک باشیم؟

اگر در حیطه معاملات ملکی مشغول به کار هستید احتمالا رویای این را داشته باشید که چطور در صنف خود مثل یک رهبر مقتدر عمل کنم و پرچم دار باشم؟ اگر می‌خواهید در دنیای املاک به یک برند قدرتمند تبدیل شوید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

توضیحات بیشتر »
پیشرفت مشاور املاک

چگونه در حرفه املاک پیشرفت کنم؟

پیشرفت مشاورین املاک به چه صورت امکان‌پذیر است؟ حرفه مشاور املاک به عنوان شغلی پر درآمد شناخته می‌شود که بسیاری از وابستگی‌ها و چارچوب‌های اداری را ندارد. در این حرفه بدون در نظر گرفتن ساعت کاری مشخص می‌توان درآمد بسیار خوبی کسب کرد. اگرچه این شغل وابستگی اداری ندارد اما وابستگی زیادی به مشتری‌مداری دارد و باید در هر زمان بتوانید پاسخگوی مشتری خود باشید. برای موفقیت و پیشرفت شغلی خود در این حرفه با چند راهکار ساده و مفید با ما همراه باشید.

توضیحات بیشتر »
قیمت شکنی

چجوری قیمت شکنی کنیم؟

حتماً شما هم با فروشنده‌هایی روبرو شده‌اید که توقع دارند ملکشان را بالاتر از ارزشی که دارد بفروشید. کار کردن بر روی فایلی که فروشنده قیمت بالایی بر روی ملک خود گذاشته است، کار بسیار سخت و دشواری است و اگر چند راهکاری که برای قیمت شکنی در املاک وجود دارد، بلد نباشید به احتمال بسیار زیاد در فروش این ملک‌ها شکست می‌خورید.

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

در مورد دوره‌ها سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button